Gitta80 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3093
Sziasztok!
Na, én is írok élménybeszámolót!
Szombaton voltam a Rigóba szóbelizni + labor.
A szóbelim a 209-be volt, vagyis a 205-be, mert időközben áthelyezték. Egy szőke középhosszú hajú fiatal nő volt az egyik vizsgáztató, olyan 35 körüli, meg egy idősebb férfi. A nő vitte a szót szinte végig. Csak úgy nyomta az eszperantót... Végül is először magamról kellett beszélnem, belekérdezett az iskoláimba, aztán pár mondat után abbahagyatták. Aztán jött a kép. Na arról nyomtam ezerrel, összefüggően, folyamatosan beszéltem, még én is meg voltam lepődve magamon! :) Egyet rontottam, egy ragozást, azt ki is javították. Aztán a szituáció már nehezebben ment. Magyar turista voltam, aki a külföldi barátjánál érdeklődött egy sítúráról. Meg kellett kérdezni mikor lesz, mennyibe fog kerülni, stb... Ez már nem ment olyan folyamatosan, meg volt ahol kellett a segítség, de azért mindenről beszéltünk. Végül is én úgy éreztem, hogy a júniusihoz képest sokkal-sokkal jobb voltam. Akkor a két idősebb férfinál vizsgáztam, nagyon le voltam blokkolva, a képről is csak makogtam, a szituról már ne is beszéljünk.... De nagyon rendesek voltak 32 pontot kaptam. Na most kb 4szer annyit beszéltem és 31 pontom lett.... Háát, ennyit számít hogy ki van a bizottságban!!!!

A labor nem volt olyan vészes. Az eszperantó világkongresszusról szólt.
1. Milyen funkciói vannak a kongresszusnak?
Turista fesztivál, kulturális fesztivál, de fórum is. A legnagyobb nemzetközi eszperantó kongresszus.

2. Ki és mikor döntik el hogy hol legyen megrendezve a kongresszus (helyszínt)?
Minimum két évvel előtte döntik el és a vezetőség

3. Hol került megrendezésre a kongresszus 1983-ban és hol lesz 2011-ben?
1983-ban Magyország fővárosában
2011-ben Koppenhága, Dánia

4. Ki és hogy köszöntik a részvevőket?
az elnök mond beszédet (ezt nem értettem pontosan, úgyhogy ide várok megoldásokat!) :)

5. Milyen rendezvények vannak a kongresszuson?
színházi előadás, kabaré, kulturális programok (és még valamit írtam, de már nem emlékszem)

6. Milyen programok vannak a Nemzeti esten?
Ide írtam minden félét, de sajna pontosan nem értettem mit szerettek volna.
És még volt egy kérdés, de az nem ugrik be....
Ha valaki volt ezen a laboron, írjon legyen szíves, hogy neki milyen válaszai voltak!!!
11 pontra lenne szükségem, nem tudom össze jön-e ebből?!?!?!