cseik Creative Commons License 2010.09.12 0 0 7420

a polisztirolról kb egy hete volt szó. a polisztirol kb 80 c fokon elkezd olvadozni, és egy vegyes tüzelésnél ez egy eléggé valószínüsíthető hőfok a kémény alsó szakaszán. legalább 5 cm, de 10 cm-nél több felesleges. e két érték között valahol. szerintem.

 

átgondoltam problémát és ha elfogadod, hogy a gázkéményt nem kell feltétlenűl szigetelni, akkor az alábbit javaslom:

 

béleld ki a meglévő kéményedet vegyeshez d20-as koracél béléscsővel. ha nagyon perfekt akarsz lenni, akkor mielőtt berakjátok körbetekered kb 5 cm-es kőzetgyapot paplannal. elég, ha ezt a paplant csak dróttal bandázsoljátok, az is megtartja. szerintem árban ott van ez a megoldás (de lehet h olcsóbb is), mintha burkolnád, viszont lényegesen egyszerűbb és gyorsabb. és akkor nem kell bűvészkedni a gázkéménnyel, mert az tényleg érdekes mutatvány lenne ... :(

 

nem tudom megmondani, hogy érdems-e. javít huzaton, de ez elég széles kürtő így nem biztos hogy önmagában megszüntetné a kátrányosodást. a legbiztosabb az lenne, ha leméreteztetnéd kéményt egy gépésszel. de saccra, ha béleled fenti módon, akkor huzatfokozó nélkül is tök jónak kellene lenni a gyakorlat alapján

Előzmény: _Zsolesz_ (7413)