Holló S Creative Commons License 2010.09.02 0 0 265

Nekem a takarmányozáshoz lenne egy hozzászólásom.  Tavaly volt először pulykám.  "Bérkeltettem", de a tojás tulajdonosa végül úgy döntött, hogy mégsem akar velük bajlódni -szeptember volt - , nekem adja őket.  Azt tudtam, hogy kiskorukban elég élhetetlenek, így tettem közéjük két csibét és négy kis gyöngyöst.  Ennek ellenére nem nagyon ettek.  Csak kotorásztak a drága pulykatápban, mitha keresnének valamit.  Más tápokat is próbálgattam, de egyedül a hagymaszárral kevert főtt tojás ették meg.  Éppen annyit ettek, hogy éhen ne haljanak.  A csibék sokkal jobban növekedtek.  Végül megsajnáltam őket, és elvittem ahhoz a gazdához, akitől a tojások származtak.

Idén máshonnan hoztak hozzám tojást keltetni.  Ezek a jószágok már egynaposan elevenek voltak, ettek-ittak.  Pulyka táp, csibe táp, főtt tojás egyaránt.  A tojások gazdája nekem ajándékozott 4-et.  Már szép nagyok (3 hónaposak elmúltak).  Mindent megesznek.  Kedvencük a csicsóka levele.  Ha belépünk a baromfi udvarba, körbe állnak bennünket, és követelik.  Tehát valahol szerencse dolga.