vérgergő Creative Commons License 2010.09.01 0 0 17434
Üdv. mindenkinek!

Nem erősségem a történet írás ,de mivel ilyen kevesen teljesítettük a penzumot és a lelkemre kötötték ,hogy írjak valamit,hétfőn gyorsan összedobtam az emlékeket.
A helyesírásért előre is elnézést kérek.

CCC2010

Nagy nehezen hazaértünk ,talán jobban megviselt az utazás , mint maga a versa. Érdekes dolgokat produkál az élet, erről megbizonyosodtam ebben az évben és úgy hiszem annak ,hogy sokan nem tudtak elindulni v. célba érni jó oka van . Minden kudarcnak vélt dolog ,azt jelenti ,hogy valamin változtatni kell ,akár tettekban, akár gondolkodásban. Amit elvett az élet ,többszörösen fogja visszaadni, csak ki kell várni. Az idén a HEGY megmutatta, hogy nem holmi sziklakupac amin az emberek kedvük szerint szaladozhatnak ,mindenféle maskarában ,ellenérték nélkül. Évekig jó idő volt ,most ennek is itt volt az ideje…Csak nem így….Amikor lesérültem márciusban bennem is egy világ omlott össze, nem tudtam mi lesz.Aztán lett. Persze ez más tészta ,a helyszínen szembesülni azzal ,hogy vége pedig el sem kezdődött. A lényeg ,mindenki kapja össze magát fusson még többet és haladjon az úton tovább.

A verseny belülről.

A korábbi napok jó időjárása kicsit elaltatott ,szerda csütörtök ,ragyogó napsütés volt ,így gondoltam csak a minimál cuccal indulok . Még az éjszakai cserepólót is kivettem a zsákból.
Péntek hajnalban jöttek az SMS ek Rossz időre kell számítani. Na rövidgatya ugrott + a hosszú felsőt is cipelhetem. „Akkor még nem tudtam ,hogy Később békaemberekkel fogok találkozni.:) Courmayeurbe elég korán érkeztün , arajtig 1,5 óra volt hátra , az utolsó 30 perc kész gyötrelem volt ,folyamatosan csúsztam hátra a kordonok között,előttem kb 400 ember.Tudtam ,hogy menni kell az elején mert torlódások lesznek, Így a rajt után őrületes előzgetések indultak , de szerencsére hamar előre keveredtem .A nagy vágtában elsuhantam Kami mellett ,nagyon óvatosan ment ,de nekem menni kellet előre ,még mindig tömeg volt. Planpincieux ig sikerült kikeverednem a dzsuvából, innen már nyugisabb tempóra váltottam ,közben szakadt az eső , itt még elég volt a rövid felső ,3/4 essel..Szépen araszoltunk felfele a Bertonehoz. –

-Úgy gondolom ,még 20-30 ember van előttem a pozícióm jó a tempó sem erős.(Itthon visszanézva kiderült ,hogy az 5.-nek értem a házhoz .) Bertone frissítőt kihagyva robogunk tovább a Tronche irányába, közben megjön a szél , hül a levegő ,de szerencsére az eső csendesedik. A gerincen, kis dolgomat végzem, majd fel kell vennem a hosszú felsőt ,mert kezdek fázni. Na ez a megfelelő öltözet gyorsan át is melegszem ,közben sokan megelőznek ,de sűrűn vagyunk ,semmi gond nincs. A csúcs előtti gerinc végig jól látható, keresem a szememmel a mezőny elejét ,rendkívül közel vannak . Ez megnyugtat ,innentől próbálok magamra figyelni.A csúcs előtt megérkezik egy helikopter , olyan műrepülést mutat be ,hogy egy légi bemutatón is megállná a helyét.A tőlünk 15 m-re billegő gép akkora szelet kavar , hogy kis időre meg kell torpanni, mert különben földönt . A csúcsról lefelé javul az idő ,az eső is eláll, A Bonatti előtti tehénszros oldalazás kicsit viccesre sikerül ,mindenki próbál talpon maradni a sárban .A Bonatti háznál az első frissítésemhez érek, nyugodtan feltöltöm a tartályt ,belekeverem a trutyit (amino liquid +multihypotonic drink kombó á la Biotech)és indul a menet . A következő töltést La Foulynál tervezem , Arnuvanal csak tálcáról eszek,itt gyorsan haladok tovább miközben két pofára tolom befele a sütiket.Érdekes látványt nyújthatok amikor még a Ferret lábánál is pereg kifelé a számból a kaja. A Ferretet rendkívül nyugodt tempóban tervezem ,szerencsére a botokkal könnyen haladok fölfelé. A csúcs előtti pár száz méteren lazítok egy kicsit ,élvezem a kilátást, többen meg is előznek . A csúcsra érve tartom a tavalyi tempót ,viszont sokkal frissebb vagyok.,mint egy évvel ezelőtt. A tetőn nem időzök ,hosszú lejtő kezdődik , ahol elhullanak az első áldozatok. LA Fouly- ig egyenletesen utazok ,közben jár az agyam ,hogy lesz a táv második felében . vihar előtti csend van. La Fouly ba iszok egy kis Colat tartályba nem töltök ,mert nem fogyott, még Champex-ig kitart. Leszedek pár embert ezen a 15 km-en , a Champex előtti emelkedőt majdnem sikerül végigfutni, ez magabiztossá tesz. Az EP sátorba magyar hangot hallokZsuzsa, Flóra, Csabi az asztalnál ,cikkekre vágott paradicsommal .Erre nem számítottam, én sem tudom miben tudnának segíteni, de már a jelenlétük is erőt ad. Végül megtöltik a tartályt ,amíg én csipegetek az asztalról. A pontról elindulva valahogy megváltozik minden .Új verseny kezdődik, az időjárással emberekkel önmagammal. Olyat tapasztalok amit még soha .Régóta keresem és most megtaláltam a tökéletes lépéshosszt ,azt a ritmust ,amivel a végtelenségig lehet haladni. Fantasztikus érzés . Jó erőben kezdem a Bovinet ,de a magas fellépések egy kis gondot okoznak. A tetőn elkezd esni ,nem kicsit, nagyon. Újra bejön a szél ,ami az út hátralevő részében meg is marad. Az EP nál beérek két sporit ,iszok egy kis levest ,(amit megfogadtam,hogy a tavalyi eset után nem fogok ,de az időjárás nagy úr) colat ,aztán gyorsan tovább le a völgybe .EP-n vitargo a tartályba, Flóra mondja ,hogy Speró már a Bovinon van ,nagyon jól haladunk .Korábban úgy terveztem ,hogy Trientből indítom a támadást,de a körülményekre való tekintettel kivárok ,mert hamar meg lehet borulni ha ugrál az ember. A Catogne nem technikás jól lehet haladni rajta botokkal ,ismét utol érek egy srácot meg van zuhanva ,hátranézek és két francia közelít rohamléptekben. na indula tánc . menni kell nekem is kicsit fokozom a tempót ,így több energiájukba kerül ,hogy felérjenek . Még a csúcs előtt megelőznek ,de szerencsére lassan távolodnak tőlem.Még mindig nem akarom ellőni az utolsó tartalékokat ,a Flegerere tartogatom. Catogne check, majd gyorsan tovább . Tavaly itt már lámpával mentem ,most világosban haladok Vallorcine ba. A völgyben rendezem soraimat felteszem a lámpákat és ahogy egy évvel ezelőtt gyorsan érkeznek a pontra a versenyzők ,mint ha csak az utolsó csatára jelentkeztek volna be .Most nem látom rajtuk az elszántságot ,a segítők jó tanácsokkal látják el őket ,de sokkal megtörtebb mindenki . Nagyon jó állapotban hagyom el a falut . A völgyben egy francia srác mögött haladok , túl kényelmes a tempója, de még utazok rajta ,így csak a lábát kell figyelni a fokozódó esőben. Az esőből hallani pár biztató szót ,de nem reagálunk rá ,csak lehajtott fejjel , kíméletlenül megyünk előre. A Montets előtti aszfalton beállok vezetni , max tempóra váltok, majd gyorsan leszakítom. A frissítődarabok eltömítették a tartályom csövét így nem tudok frissíteni .Na kemény menet elé nézek három óra zsíron, pont amikor a végjáték van ..bassz. A fölfelében hamar utolérek három franciát , kettő közülük a Catognen előzött meg. Utazok rajtuk ,de túl lassúak, otthagyni nem akarom őket ,mert 5 lámpa világít előttem és nagyobb tempónál frissítő nélkül én húzhatom a rövidebbet. Négyen megyünk együtt , érzem, hogy kezdek fogyni, iszok egy kis vizet a millió patak egyikéből, hogy a gyomromban lévő szutykok oldatba kerüljenek. A Ventsen egy emberes check. Az időjárás nagyon durvára fordul ,iszonyat szél ,hideg ,eső és rengeteg víz a kövek között. Az előttem lévő francia folyton megbotlik és nagyokat nyög miközben rázza a hideg futás közben. Félelmetes . Van még gél a zsákomban ,de nem merek megállni ,félek ,hogy ott maradok a kövek között. Fokozódik az eső, jobbról kapjuk, mi jöhet még ? Amikor azt hiszem , hogy ez már nem lehet rosszabb ,akkor….de igen. Nem érdekel már semmi helyezés ,célidő ,csak minél hamarabb lejutni. Én is társulok a futva nyögők táborához és így borulunk be a Flegere sátorba .A srácot azonnal leültetik ,forró levest adnak neki ,én is iszok egy kicsit .Senki nem szól semmit csak a szemekben látszik, hogy ez brutál volt. Hamarosan érkezik a völgyben megelőzött spori viszonylag gyorsan összekapja magát és a három franciámból egyel indul tovább. A másik kettő padlón. Én is elindulok ,egy darabon még látom őket de gyorsan eltűnnek. Az erdőbe érve már érzem ,hogy a combizmok teljesen beálltak a frissítés hiányától, meg a jeges zuhanytól. A Chamonix előtti dózer úton elsprintel mellettem egy versenyző ,de már nem hat meg a dolog ,így is jó idő lesz. Azért figyelgetek hátra, hátha egy lassabb ember tempóját át tudom venni, szerencsére nincs szükség rá , senki nincs látótávolságon belül. Kiérek az aszfaltra és szépen becsorgok a célba. Kicsit még hergelem a szurkolókat ……13.41…… elégedett vagyok vele , de most inkább a gyötrődést érzem , rettenetesen megviselt ez a menet. Flórával találkozom a célban, mondja , hogy Speró már elindult a Flegereről ,nagyon jó idő lesz az övé is. Megnézem a telefonom, két nem fogadott hívás. Csabi hívott. Mit hívogat verseny közban ?!Kiderül, hogy törölték az UTMB-t a TDS pedig csúszik 5 órát. Bassz…. Elblattyogok a csomagomért, utána a jégcsarnokba, ott vannak Carlosék várják a TDS rajtot. Később bemondják a hangosba ,hogy az is törölve.

Egész idő alatt meg sem fordult a fejemben ,hogy leállítják a versenyt .Az igen ,hogy sok feladó lesz ,de ez nem. Jól átgondolva helyesen döntöttek a szervezők.

Gratulálok minden indulónak és indulásra készen váró magyarnak

A CCC mezőny nagyon besűrűsödött ,egyre több erős ember indul és kiegyenlítettebb a verseny.

Most egy hét lazítás következik napi 8-10km futással és ha stabil időjárás lesz ,még szeptemberben megpróbálkozom a nyáron elmaradt A Tátra gerincfutással .Utána No megálljcsak. Az október,november vszeg örömfutásokkal fog telni.Kemény 5 hónap áll mögöttem, nem kívánom senkinek…..de minden jó ha a vége jó.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Köszönet a szurkolásért !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!