ab69 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 1431
Ne aggodj, azert ez itt nem altalanos jelenseg, Sancibacsival mar nekem is volt ertelmezesi problemabol adodo felreertesem:D
De akad azert itt, egy-ket jo humoru emberke.

Hangzottak itt el mar nagyobb marhasagok is, persze, ki-ki vermerseklete es ertelmezesi kepessege , illetve humorerzeke alapjan itelte meg azt is:D

En idonkent jokat mulattam:)

Hogy mi a kulonbseg a cserepkalyha es tomegkalyha kozott...? Hm....egy eredeti sved cserepkalyhat megvizsgalva, mar annyira nem is egyszeru akerdes. Illetve inkabb ugy mondom, hogy szerintem nehez meghuzni a hatarvonalat.
Ugyanis teljesen ugy nez ki mint egy kozonsege henger alaku cserepkalyha, vannak benne fustjaratok, vastag falu, es megis fustoles kormolas nelkul tud uzemelni. A helyiek eleg gyakran tomegkalyhanak nevezik ezt is.
Mondhatni a tomegkalyha ose, ma is epitik, sajnos mi csak a jaratokat vettuk at, pont a lenyeg nelkul. Nem fustol, tehat elegeti a fagazokat, minden bizonnyal magasabb homersekleten mukodik mint a mi cserepkalyhaink...
Ja igen, es altalaban ennel is le szoktak zarni a kemenyt ha kialudt a tuz, nem hagyjak benne lassan parazslani a fat, ugy hasznaljak mint a tomegkalyhat.
Előzmény: BSzTom (1430)