butacska Creative Commons License 2010.08.09 0 0 654
Szia(sztok),
a deszt vizzel kapcsolatban nem tudsz meggyozni, desztvizet inni SZERINTEM butasag. Persze tevedhetek ;)

Az asvanyi anaygok szerves/szervetlen koteserol es a csontritkulasrol>

pontosan azert kell tejet es tejtermeket fogyasztani (ha tud az ember es nincs laktozintoleranciaja, stb) sokat fiatal korban, mert a Calciumot a szervezet CSAK es KIZAROLAG szerves kotesben kepes hasznositani. Ezert nincs ertelme pl Calcium kiegeszitoket szedni, mert azok szerves kotesben vannak, es hat marketingugyileg nagyon jol hangzik, hogy egyunk calciumbogyot es erosek lesznek a csontjaink, amig van aki ezt elhiszi, addig bizony el lehet adni.
A nok szervezetebe 25 eves kor utan NEM epul be a kalcium. Semmilyen formaban. Se szervetlen, se szerves formaban. Igy ezutan a kor utan a cel, hogy a szervezet a bevitt calciumot hasznalja egyeb szervezetben zajlo folyamataihoz, NE a csontbol vonja el. Nyilvan ha kap konnyen hasznosithato CA-ot, akkor azt abbol fogja elhasznalni, ha nem kap, akkor bizony elvonja a csontbol. Es a dolog masik oldala a foszfor. Ugyanis a foszfor gatolja a kalcium felszivodast. A kalcium foszfor aranya 1:1 kell, hogy legyen ahhoz, hogy a kalcium felhasznalhato legyen. Az egyetlen olyan temek, amiben ez igy van, az a tej. csak erdekessegkent a csirkemellben a legrosszabb a husok kozott (sajnos, mert ugye kivalo feherjeforras amugy, zsirszegeny stb...), 1:40. Ilyen magas foszforarany mellett hiaba van ca a husban, a szervezet nem tudja hasznositani. Igy mit fog tenni? elvonja a csontbol...
Mint irtam, 25 eves kor felett noknel (ferfiaknal asszem vagy 40 ev) nem epiul be a csontokba kalcium. Igy arra kell koncentralni, hogy konnyen hasznosithato kalciumot vigyunk be a szervezetbe. A szervetlen kotesben levo kalciumbogyok sajnos semmit nem ernek, az egyetlen ilyen keszitmeny ha jol tudom valamilyen tengeri kagylo panceljabol van, abban van a kalcium szerves kotesben - allitolag, ebben nem vagyok biztos.

Az asvanyvizben nincs szerves kotesu kalcium, semmi koze a csontokhoz. Az asvanyviz nem szurt csapviz. Van olyan is, se arra nem irjak ra, hogy asvanyviz. Az asvanyviznek meg kell lenni a minimum asvanyi anayag tartalmanak. A nestle nem asvanyvizet arul palackban. A Nestle peldaul szurt (tulsagosan megszurt) csapvizet arul palackban marha dragan...
Elolvastam a vizes cikket. Nem gyozott meg. Sot... :) Ez a DR. B bortonben toltott ideje alatti "kutatasaira" epulo elmelet eleg ingovanyosnak hangzik. Engem ilyasmi nem gyoz meg. Persze masokat biztosan. Engem nem. Valami oka van, hogy nem 2 pohar vizzel gyogyitjak a gyomorfekelyt... Akkor mar jobban elhiszem, hogy "agykontrollal" szunt meg a fajdalom. A viz nagyon jo, kb 8 eve nem iszok semmilyen szensavas uditoitalt se cukrosat, se edesitoszereset, azokra nagyon haragszom. (persze nagyritkan - egy evben max 2-4 alkalommal elofordul, hogy lecsuszik egy pohar). Multkor nagyon olcso volt egy 6darabos kola, gondoltam veszek egyet, jol lesz, ha vendegek jonnek, meg se tudom oket kinalni semmivel... vendegek jottek/mentek, 3 evvel kesobb kidobtam a szemetbe 5 darabot :) Csapvizet iszunk.


A fogyassal kapcsolatban nagyon igazad van, semmi ertelme lefogyni (az osszes izmot), nem epiteni vissza. Amint a szervezetnek van lehetosege, visszahizza. Nagyon fontosak a sulyzos/testepitos gyakorlatok. Kontrolalt szivritmussal torteno zsiregetos gyakorlatok... Es a taplalkozas. Azt mondjak a testepitok> a kockas hasat 70%-ban a konyhaban, 30%ban a konditeremben eri el az ember.


meg egy dolog> a mindenki akkor egyen, amikor ehes, nem a legjobb modszer, inkabb arra kellene figyelni, hogy ne legyunk ehesek.
3-4 orankent, napi 6 etkezes, kicsi/kisebb adagok., igy az inzulinszintunk kiegyenlitett, anyagcserenk folyamatos marad. Ezert hulyeseg a 6utan nem szabad enni, teljesen mindegy, hogy a szervezetbe mikor viszi be az ember a tapanyagot. Egy darabig persze en is csinaltam, hogy 6 utan nem ettem, de szerencsere rajottem, milyen marhasag. A fogyas lenyege, hogy a bevitt kaloria kevesebb legyen, mint az elegetett kaloria. Teljesen mindegy, hogy mikor viszed be a kaloriat es mikor egeted. (egetni mindig eget az ember) Pl en egy nap csak azzal, hogy elek 1600 kaloriat egetek egy nap, minden mozgas e folott van. Ha egesz nap futkarozok, ez a szam felmegy 2700-ra. Csinaltam az 1200 kalorias dietat is, amig ra nem jottem, hogy az 1200 kaloria edeskeves a szervezetnek, es nem is hatasos hosszu tavon, mert a szervezet atmegy ehezesi uzemmodba es amit csak tud zsirkent raktaroz, helyette elegeti az izmokat... Bar lefogytam vele 15-kg-ot. (1 honapig 1200caliroa, majd 1400... NAGYON KEVES. Ma 1700 kaloriat eszek kb naponta es fogyok, 64 kg vagyok 82rol. Persze ha nem mozgok eleget, akkor ezt lecsokkentem 1500-ra, de az ritka.

...


Fogyokurazni csak esszel lehet. A turbodietak semmire nem jok. Ugy, ahogy irtad> eletmodvaltas, es ha megvan a kivant sulyunk, akkor sem szabad abbahagyni.

Sok sikert mindenkinek es kitartast.
nekem meg van vagy 5kg leadnivalom es sok sok epiteni valom, tehat -10kg zsir +5kg izom ... ezen dolgozom most :))
Előzmény: Soraya_84 (653)