Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 46547
"csak azt nem értem , hogy miért pont itt és most tört ki belőled"

Nem tört ki. Akkor is bosszantott és most is. Valaki kérdezett a munkadíjról, azzal kapcsolatban jött szóba.
Én csak elmeséltem, de már akkor sejtettem, hogy valami oltári nagy vita lesz ebből, és minden szerelő itt összefogva egy emberként fog nekem esni.
De oké, ígérem nem fogok többet ezzel kapcsolatban reagálni bárki bármit is ír.

"amikor közölték veled , hogy ennyi lesz , Te nem ellenkeztél , sőt ahogy írod még fizetéskor sem."

Mert még ez volt a legolcsóbb ajánlat. Bár ha tudom előre a munka minőségét, a drágábbat választom, ha az garantáltan jobb lett volna, De sajnos nem láttam a jövőbe.
Általában pedig nem szoktam balhézni. Pláne nem pár ezer forint miatt. De megvolt a véleményem az illetőről.

"Valószínűleg azt gondoltad , hogy ezért a pénzért majd 4-5 napot elkopácsolgatnak , eltekergetnek , oszt jónapot."

Na csak az lett volna a szép! Így is elég volt nekem, hogy egy teljes napon keresztül őket őriztem. Nem tudod elhinni, hogy mennyire örültem, mikor végre elmentek.
Ha előre szólnak, hogy 4-5 napig húzzák, biztos másik kivitelezőt keresek.

"Ne gyere az ápolókkal , mi szerelők sem emlegetjük soha a bankárokat , nőgyógyászokat , fogorvosokat stb."

Azért a bankár és az ápolónő között van némi fizetési különbség. Nem csak ez a két fizetési kategória létezik.

Én sem vagyok se bankár , nőgyógyász , fogorvos stb.
Ha annyira érdekel okleveles vegyészként végeztem. Diplomás minimálbért kapok, azaz nettóban alig többet egy hónapban, mint amit egy vízszerelő az említett példámon egy nap alatt kézhez kap. Viszonylag gyakran bent vagyok napi 10-12 órát, amit pluszban nem fizetnek, de eddig legalább örültem, hogy van munkám. Pár hónap múlva már nem lesz. Ennek ellenére mégsem panaszkodom és sajnáltatom magam, hogy éhen akarok halni. Tudom, hogy vannak, akik ennyit sem keresnek és még rosszabb helyzetben vannak nálam.
Úgyhogy lehet kritizálni.

"Ezt ne nagyon forszírozd , mert a Te öt éves taníttatásodban sokunk pénze benne van.
Nem hiszem , hogy jól jönnél ki a dologból , ha egyszer mi is benyújtanánk a számlát."

Miért is?
Ebből a mondatodból, ha jól sejtem Te nem jártál egyetemre. Ne érts félre, nem kritizálásképpen írom, de szerintem Te nem tudod mit jelent az, hogy tandíj. Kevered az állami finanszírozással.
Tehát, nem értem, hogy amit én, szüleim befizettek az államnak az én taníttatásomra, ahhoz mi közöd neked?! Mért van abban sok pénzed? Nem emlékszem, hogy hozzámvágtál volna pár milliót. Vagy csak nekem van emlékezetkiesésem?
Tehát milyen számláról is beszélsz és miből nem jönnék ki jól? Úgyhogy ha akarod nyugodtan lehet forszírozni.
Előzmény: sjohn (46544)