zsujka22 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 14
sziasztok,

anno felvettem a diákhitelt elvégeztem az iskolát és amióta munkába álltam fizetem rendesen. Történt egy bank váltásom időközben, és a bank valami oknál fogva nem teljesítette az állandó utalási megbízásomat. Többször is kaptam a diákhiteltől fizetési felszólítást, de ezeket sajnos nem kaptam meg, mert azóta a lakcímem is megváltozott, amit természetesen bejelentettem, de ezt meg a diákhitel felejtette el figyelembe venni. Odáig fajult a helyzet, hogy átadta a diákhitel az ügyemet az APEH-nak, felkerültem a BAR-listára. Bementem az APEH-ba, hogy kiderítsem milyen módon szabadulhatnék meg ettől az egésztől. Közölték hogy a tartozásom egy összegben történő kifizetésével lezárhatom az ügyet. 650E HUF személyi kölcsönt vettettem fel édesapámmal, és bementem vele az APEH-ba kifizetni a tartozást. Az APEH-os előttem hívta fel a diákhiteles a jelenlegi pontos tartozásom összegéért. 576E HUF-ot befizettem, és kaptam egy APEH-os igazolást, hogy nincs tartozásom. Erre egy hónapra hívnak az APEH-től, hogy ond van mert a diákhiteles kislány hó elei egyenleget adott meg, és fennmaradt még 70E HUF tartozásom, ami sajnos ez alatt az 1 hónap alatt 106E HUF-ra rúgott. Másnap be is mentem az APEH-ba hogy tisztázzam az ügyet. Szintén ott előttem hívta fel a diákhitelest, aki akkor már 122E HUF-ot látott a rendszerben, és természetesen nem tudta visszamenőleg kideríteni ki volt az aki a rossz összeget mondta. Sajnos a személyi kölcsönből ennek csak a felét tudnám letörleszteni, de ahogy elnézem naponta körülbelül 20E HUF-ot kamatozik a kis pénzem.

Mi tévő legyek, jogi tanácsokat, segítséget várnék.

Előre is köszönöm: