sancibácsi Creative Commons License 2010.07.24 0 0 1421
Szia, üdv a tömegkályha rajongók táborában!
Bocs hogy előbb nem írtam, de épp t.kályha (építés, segítség) miatt voltam távol: remélem nem késő a válasz!
Lássuk sorban:
- a 20*20-as kémény már elég a dán kályhának is, de a 'bell-tipe'; vagyis harang rendszerű kályhák működnek kisebbről is.
-én a kémény elhúzást nem, javasolnám, különösen 1 m-nél hosszabb szakaszon,
-a 20 cm vasalt beton aljzat tökéletes a tk-nak, ennél több nem kell.
-milyen nagy kályha?
A Magyar.o-n ismert, elterjedt dán tipusú nagyjából adott méret, fűtőképessége 2,5-3 Kw. Ez a 30+16=46m2-re határeset. Ahol kiegészítő fűtésnek kell ott nagyon jól beválik, de ha csak ez van egyedűli fűtőtestnek, és a fürdőd, és a többi még ehhez jön, akkor valószinű kevés lesz (nem tudom milyenek a nyílászárók, a faház szigetelése,....). A harang rendszerű kályhákból viszont lehet 1,5-8 Kw-t építeni, ebből biztosan lehet a helyszínre adoptálni a megfelelő méretűt, de ezt látatlanba aki megmondja (legalább egy tervrajz:-) ), az festi magát!
Ezek a jó hírek, de van egy keserű pirula is: ha az hétvégi ház, ahová 1-2 napra ugratok le: jobb egy kandalló! :-(( A tömegkályhának ugyanis nagy a hőtehetetlensége; nagy hidegben a hideg kályhát egy-KÉT nappal előtte el kell kezdeni fűteni, hogy harmadnap melegítsen :-((
Előzmény: MIG56 (1420)