Axióma Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2089
Azert az ASZF nem akkora problema, lasd fundamenta.hu-n is fent van. De tenyleg kellett volna kapnod... [mas kerdes, hogy valoban van olyan ugyfeljelolt-reteg, akiknek ha mutogatnak az aszf-et, meg hangsulyoznak, hogy ez szerzodes, attol megijedne, igy hallottam en is olyat, hogy direkte nem adjak, persze ettol meg inkorrekt).
Az baromsag, hogy elobb fizetsz, mint hogy a penz kell, azzal rontod rendesen a hozamodat, akkor akar bele se kezdj (pl. 8 eves rendesen fizetve 6,4% korul, a 4 eves rendesen fizetve 13%, a 8 eves masodik 4 eve fizetve majdnem ua. mint elobbi csak a szamlanyitasi korabbi befizetese rontja, namarmost akkor az elso 4 evben fizetett az vajon mennyi lehet a 8 evre atlagolva, ha a 13% csak masodik 4 ev befizeteset ezzel az elso 4-gyel atlagolva lemegy 6,4-re... jo persze csalok, mert ezekben a szlanyitasi is bele van szamitva, de hidd el, az nagyon hulyeseg, hogy 4 evig fizetsz 4-et nem, akkor mar inkabb kesobb kezdj el fizetni.
Egyebkent ahhoz, hogy halogasd, nem kell egy befizetest kihagynod... egyszeruen nem fogadod el a kiutalast. A celertekszamot ami a kiutalashoz kell azzal az egy hianyzoval is siman el fogod erni, tehat attol lemondani ugyanugy kene (ha nem valaszolsz az is lemondas).
Szamlavezetesit a szamla letezeseert fizetsz, szoval de, amikor nem fizetsz be akkor is (szuneteltetest nem tudom, de lehet hogy akkor nem kell).
Ugyfelev szemleletesen: augusztus 22-en befizeted az elso havi megtakaritast, akkor neked augusztus 1-tol indul az ugyfeleved, es a 3. negyedev a feb-apr, 4. negyedev az maj-jul (ezekre figyelnek mikor az alltam-hoz a "folyamatossagot" ellenorzik), es minden evben augusztusban irjak jova az elozo eves befizetesre az alltam-ot, meg az ltp altal adott 1% kamatot.
Előzmény: maszek10 (2088)