Guzmi79 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 12910

Sziasztok!

 

Tegnap délben jöttünk meg Rodoszról. :( Minden szuper volt!! A Hotel Belvedere-ben szálltunk meg, ami négy csillagos hotel. Magyar viszonylatban nem nevezném annak, de a célnak tökéletesen megfelel. Nagyon kedves a személyzet, gyönyörű a medence és a kilátás. Tengerre néző szobát kértünk, a naplementét ás a tenger látványát minden nap élvezhettük. A hotel közvetlenül a tengerparton van, csak egy út választja el a parttól. Hihetetlen a kilátás, az étkezőből is totál rálátni a tengerre.este a naplementére. Olyan, mintha a tengerparton vacsorázna az ember. Gyönyörű!Ez a kilátás mindnt megér!

A félpanziós ellátás is kifogástalan volt. Hihetetlen gazdag választék volt reggel és este is. Minden nap mást kínáltak, és nagyon finoman főznek. Görög ételek is voltak bőven. Pár kilót fel is szedtünk szerintem :).

A szoba egyszerűen berendezett, klímára nem volt szükség a nagy szél miatt. Néha megjelentek hangyák a fürdőszobában, de ez legyen a legnagyobb gond egy nyaralás alatt. :)

Naponta takarítottak, kétnaponta kaptunk új törölközőket. A part ezen a részen nagyon szeles. Többen mondták, hogy szeles ez a rész, de hogy ennyire azt nem gondoltam...esténként küzdeni kellett, hogy a szálloda lépcsőin feljussunk. Engem az ötven kilómmal simán elfújt.

Inkább kellemetlennek mondanám, mint kellemes hűsítő szélnek. Első nap, mikor a hotel előtti strandra mentünk le, egy órát bírtunk a parton a hatalmas szél miatt. Rendesen hideg volt, hiába tűzött a nap, pedig nem vagyok fázós. A nyugágyon törölközővel takaróztam be, aztán feladtuk és bementünk a medencéhez. A szálloda medence része már nem olyan szeles, mert egy magas plexi fallal védik a kertet a széltől. A szálloda tengerpartjára nem is mentünk többet...akkora hullámok voltak, hogy ember legyen a talpán, aki be mer menni...jelzem az egy hét alatt kb. 5 embert láttunk ezen a partszakaszon strandolni, őket is az egyetlen szélcsendes napon.

A szálloda nagy előnye, hogy kb. tíz percnyi kellemes sétára van az óvárostól. Minden este hajnalig csavarogtunk az óvárosban, ami gyönyörű, megunhatatlan. Minden este egy-egy új részét ismertük meg. Imádtuk! Hangulatos éttermek, teraszok, rengetek árus, kedves emberek, finom kaják és fagyik, gyönyörű növények, a kikötű...de jó lenne megint ott! :) Nekünk a nyüzsgő óváros közelsége mindent megért! Pedig nem buliztunk, csak csavarogtunk, hatalmasakat sétáltunk. Repül ott az idő!

Strandolni Falirakira mentunk busszal. A busz Rodoszból idul, az oda-vissza út két főre 8 Euró. Itt már igazi homokos strand van, hosszan, ameddig a szem ellát, szép nyugis víz, minimális hullámmal. Igazi paradicsom a starndolás és a napozás szerelmeseinek. A nyugágy napernyővel két főre 7.5 Eur egy napra.

Kétszer voltunk az Anthony Quinn öbölben. Hát...ez mindennél szebb! Igazi idilli hely! Búvárkodásra is tökéletes! Gyönyörű!Ide már quad-al mentünk, amit egy napra 25 Eur-ért béreltünk, plusz tankolás ( a teli tank 13 EUR volt.). Szuper a quad, mi jobban élveztük, mint a robogót, sokkal biztonságosabb, igaz lassabb is, de ez nem volt gond, mert kb. kilométerenként álltunk meg gyönyörködni a tájban. :)

Voltunk Symi-n is, leírhatatlanul szép! Nem szabad kihagyni! A hajójegy 20 EUR/fő. Reggel kilenckor indul a hajó, kb. két órás az út. Délután jön vissza. Symin kb. 3 órát töltöttünk el.

Néhány ár:

0.5 l víz: 0.35-0,5 EUR

0.5 l Üdítő: 1.5 EUR

Gyros: 2 - 2.5 EUR

Egy adag sültkrumpli a strandon: 2.5 EUR

Görög saláta: 4 EUR

Tzaziki: 3.5 EUR

Hűtőmágnes: 1 EUR

1 gombóc fagyi az óvárosban: 1.2 EUr

Vacsi az óvárosban 2 főre (1-1 üveg sör, gyros tál, Mousaka): 28EUR

Vacsi az újvárosban a leghangulatosabba élőzenés étetremben (3 fogásos menüs vacsora, 1-1 üveg sörrel): 33 EUR

Ebéd 2 főre Falirakiban a strandon egy tanernában: 27 EUR

Egy nagy szelet görögdinnye Faliraki strandon: 1.5 EUR

Egy negyed görögdinne az Anthony Q. öbölben: 2.5 EUR

Fánk: 1.8 EUR

1 üveg sür (Mytos) az óvárosban, tavernában: 4 EUR

6 dobozos Mytos sör a boltból: 5.4 EUR

Egyszer sikerült cseresznyét is vennünk. Helyi bácsika kocsiról árulta a gyönyörű gyümölcsöket. Minden 2.5 EUR volt. Nagy doboz isteni cseresznyét vettünk.

Koktélok a legtöbb helyen egységáron voltal. Én egy Rodoszi álom nevűt ittam 6.4 EUR-ért. Kitartott az egész meccs alatt. :)

Vigyázni kell, mert az egyik helyen majdnem átvertek. Párom sört rendelt normál méretűt. Erre a ránézésre is dörzsölt felszolgáló kihozta a két literes csízma alakú poharat tele sörrel, azzal, hogy nincs ennél kisebb. Persze nem kértük, visszaküldtük és lám, azonnal lett kisebb pohár.

Felvágottakat nem vettünk, de ránéztem az árakra. Egy előre csomagolt, szeletelt sajt 3 EUR, a felvágottak, kb. 10 dekás szeletelt kiszerelésben szintén 3 EUR kerültek.

Összegezve, minden szuper volt, mindennel elégedettek voltunk! Egy szó nélkül ott maradtam volna...akár örökre! A szállodát csak ajánlani tudom, főleg, ha valaki sokra értékeli az esti kellemes és tartalmas programot. Az óváros az esti hangulatban egészen más, mint nappal. Ezerszer, milliószor jobb! :)

Ha valakinek lenne kérdése, szívesen válaszolok!