zsazska Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2232
Kedves Madárbarát! Törvények jönnek, mennek, és az ember nem mindíg értesül a változásokról! Most legalább ki lett vesézve ez a téma is, és így legközelebb már kéznél lesz a hiteles forrás, ahol ezekről informálódni lehetne!
Nagyon sajnáltam amúgy, hogy nem itthon, hanem a Balatonnál kerültem abba a helyzetbe, hogy eme madárka sorsáról döntenem kellett. Ott természetesen nem volt kéznél a lexikon, és az internetet is csak egy internetpointról tudtam elérni. Ott aztán pár ezer forint bedobálása után is csak nagyon szegényes információhoz jutottam. Mikor már itthonról jelentkeztem, és Roland15 figyelmeztetett arra, hogy lehet, hogy ő már spontán hagyta el a fészkét, elég rossz érzések kerítettek hatalmukba, és ha tehetném, vissza is csinálnám az egészet, de már késő. Elhoztuk őt, de a dologhoz hozzátenném, hogy nem volt biztonságos helyen. A legforgalmasabb főút mentén gyalogolt. Egyik oldalról egy magas támfal felett húzódtak a házak, ahová ő, aki röpképtelen, fel nem juthatott volna, a másik oldalról pedig az úttest, és a vasúti sín szegélyezte, és csak aztán jött volna a parti sétány. Mint az írtam is, nem azonnal hoztuk el. Előbb elmentünk autóval, amikor észleltük őt, és csak mikor visszafelé is ott láttuk, és még mindíg nem talált magának menedéket, akkor vettem fel a földről. Szerintem percek kérdése volt, hogy egy macska, vagy kutya végezzen vele. Mára már lassan 1 hete, hogy velünk van, de még most sem képes röpülni. Mivel nálunk a kert végében, és a réten is élnek Dolmányos varjak, így remélem, hogy idővel majd társra talál. Addig azonban meg szeretném őt óvni a rá leselkedő veszélyektől. Tudatosan nem mutattam be a kutyáimnak, mert szeretném, ha legalább a négylábúakkal szemben tanusítana tartózkodást, nehogy baja essen!
Előzmény: madarbarat (2225)