dfeszter Creative Commons License 2010.06.26 0 0 3387
Szia!
Nekem vizsláim vannak, egyik mentett. Tavaly két hónapig volt nálunk ideiglenesben egy spani, Miát hirdettem a honlapomon, meg apróhirdetésekben közel egy évig. Idén sajnos nem fér bele, de amint újra lesz lehetőségem, lesz még náluk mentett spani. Próbáld ki, láss bele kicsit, megváltoztat majd benned dolgokat!
A fajtamentés szerintem azt is jelenti, hogy az arra alkalmatlan egyedek ne szaporodhassanak. Ezt a fajtamenőkön (és nagyon kevés tenyésztőn) kivül senki nem veszi komolyan. Az én kutyáim ivartalanok, mert nem tudom garantálni, hogy túlélem őket, és akkor mi lesz velük, de az ő kölykeik nem kötnek ki menhelyen, fajta vagy bármimentőknél. A gyerekemet(imet hamarosan) úgy nevelem, hogy ők felelősen döntsenek bármivel kapcsolatban, akkor is, ha állatot vesznek magukhoz.
Ha nem akarod kipróbálni, nem kell fajtát vagy egyedet mentened. Elég, ha felelősen döntesz, és élsz, a példa is nevel. A vélemény alkotás előtt azonban tájékozódj!
(és gondoskodj róla, hogy a te kutyádnak nem legyen szerencsétlen sorsú kölyke!)
Üdv, Eszter
Előzmény: dridy (3382)