rosie78 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 2243

Na leírom, de a komoly sajtosoktól kérem hallkan röhögjenek...DDD

 

Nos volt 10liter tejem ami már jóó érett volt....nem tehetek róla de úútálom a túrót készíteni is......

 

Nyafogtam egy sort hogy mit  kéne tennem...egy kedves ismerősöm javasolta hogy csináljak kemény sajtot belőle....háát jóóó próba cseresznye....

 

33fokon beoltottam, 40perc alvadási idő után felvágtam ..majd lassan elkezdtem kimelegíteni...közben folyamatosan kavartam, vágtam...kézzel is átdolgoztam...ez kb egy 35-40perces művelet volt...azt hiszem mert nem mértem...az utómelegítés hőfoka addig ment amíg a kezemnek nem vot  kellemetlen...szerintem olyan 45fok környéke...uezután hagytam hogy leülepedjen a savóba......ez kb annyi idő volt míg a lányaimat megfürdettem....DD...utána formába tettem....az első forgatást rögtön megcsináltam, majd fél óra, aztán rá egy órára megint forgattam......utána azt hiszem aludni mentem......reggel megint forgattam ..pár óra múlva kiszedtem a formából és megúsztattam sóba...saccolva kb 6órát..az oldat 20% os volt...

 

utána ment a hsajtos hűtőmbe ahol 13-14fok van a páratartalomról gőzöm sincs...

 

naponta  merítgettem mosogattam sós lével, de bevallom a vége felé olyan is előfordult hogy elfelejtettem....

 

szóval így történt....

 

azóta csináltam még vagy 4et azok is szépen érnek, úgyhogy talán nem véletlen sikerült:::DDDDDDDDDDDD..

 

 

UI:

Tudományos értekezéseket,technológiai leírásokat ne várjatok tőlem....mert csak egy egyszerű parasztlyány vagyok....DDDDD...

Előzmény: ptibike (2232)