Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 203
" A Római ltp nagy része pedig a HÉV-hez jár"

De csak jobb híján, ugyanis aki teheti autóba ül, és....a 106-os busz ugyanis olyan szar útvonalon jár, és használhatatlan menetrenddel (csúcson kívül és hétvégén, pláne este mire jön egy, az ember már a város másik végén van autóval), hogy mindenki valami mást választ.

A Nánási felől azért eléggé odébb van az a HÉV, jó 10-12 perc gyaloglás + várakozás a szerelvényre átlag 15-20 perc eltelik, és a kedves utas még csak akkor tud felszállni egyáltalán a vonatra.

A 106-osnak szerintem a következő problémái vannak:

a, a BKV által vélelmezett reggel 8-4-ig igazodó munkaidőhöz kapcsolódó csúcsidőszakokon kívül alig-alig jár, főleg estefelé már nagyon sokat kell rá várni

b, felesleges a Szentendrei felől a lakótelepi kör, hiszen a 34 ugyanezt az irányt szolgálja ki, valamint a HÉV is - egyszerűbb lenne, ha északi irányban is a Nánásin közlekedne

c, szerntem tovább kellene járatni észak felé, egészen Békásig, a lakóteleptől északra eső rész igencsak odébb van a HÉV-től

d, vissza kellene csinálni az alacsonypadlós buszokat...errefelé azért nem a legszegényebb réteg lakik, és a régi özönvíz előtti IK 280-asokra főleg télen bizony nemigen száll fel az ember autó helyett :S

A Városfalon nem fogják járatni, mert nem fér el, maximum ha megtiltják a parkolást végig.

bónusz: sokan szerintem szívesen járnának a vonattal is, de a megállóhoz megint csak buszozni kell, vagy jó sokat gyalogolni szerintem érdemes lenne a híd végében a nánási vonalában is kialakítani egy megállóhelyet.
Előzmény: Irj ha mersz (168)