Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 2022.12.25 0 0 102697


"Azt a 18-as dugót,"                       azt szerintem ne babráld


"folyamatosan 60°C-t mutat a hőmérő, miközben a kazánból 50°C-os a kilépő víz."


"60°vagy 65°-os a kazánvédő és egy állítható van a f fűtés körökhöz."
??


https://www.futesuzlethaz.hu/shop/demrad-solitech-s2-kazan-alaktresz/5438-demrad-maximus-solid-plus-kazan-huzatszabalyzo.html
Ha az arányokat nézzük lehet van v. 53-55mm belógása.(lehet jobbára a fémet méri)
Azt sem tudom,hogy az a púp az mennyire üreges (furat v. csak anyagvastagság).
Van itt 80mm-es belógású h.szabályozó
https://mechanker.hu/products/th-1-huzatszabalyozo/


"Át lehetne helyezni a mérőpontot a kazán kilépőre..." = huzatszabályozó áthelyezés


"de már nem szisszen."

A kazán púpjában semmarad ott örökké, felfűtés, lehűlés , a víz "elnyeli" a levegőt idővel.

Előzmény: masterflash (102696)
Dolmar__fan Creative Commons License 2017.01.22 0 0 88983

Igen nem ugyan az a bordák profilja, de a gépkönyve szerint solid +plus mindkettő. Azzal az un lángterelő lemezzel régebben kísérleteztek többen, szerintem hasznos . (ahogy a felső is ami nálad nincs). Lelassítja az elégetlen füstgázok kiáramlását a kéményen, Előbb éri el a kazán az üzemi hőfokot. Mint leírtam fél óra múlva 76 C foklt a víz. Azóta úgy hogy kb 1/2 örát a lakást fűtöttem +2C ot emelve a lakás hőmérsékleten,

80 C a puffer teteje 60 az alja. Összesen 9db fahasábbal. Most még dobok rá egy kettőt azzal 90 fölé ,megy alul-felül. Innen már a kazánt nem használom begyujtom a kandallót (vízteres az is ) az egy adag 15kg fával 4 órát ég 50 C vizet keringetve a radiátorokban a vegyes -puffer majd kb hajnali 4 óra körül kezd el hőt leadni 21,5 fokos szobatermosztát állásnál

 

Előzmény: clio 16v (88982)
clio 16v Creative Commons License 2017.01.21 0 0 88883

Sziasztok!

 

Pár napja olvasgatom a fórumot, mivel sajnos a kazánomban elég csúnya dolgok történnek.

Szóval az a problémám, hogy van egy Solid+Plus 6 tagos öntvény kazánom, amit hetente 2x!!! kell takarítanom, hogy használható legyen.

Csináltam pár képet is a lerakodásról.

Ma kb.3 óra alatt kitisztítottam a kéményt, a füstcsövet és kazánt, amennyire tudtam.

A kazánnal egy 1000 literes puffert fűtök plusz a bojlert.

A rendszer a pincében van, a kémény kb. 10m magas. 

Húzat (szerintem) elegendő, mérve nem lett. Azt tudom, hogy ez a kazán érzékeny rá.

Tavalyi száraz, kemény fával fűtök, ami egy hónapja már a pincében van, ahol átlag 25 fok van.

Kérdésem, hogy mit tehetnék a kátrányosodás, korom ellen? Bele döglök a heti két takarításba! Ez tutira nem normális.

Ma megpróbáltam lezárni az alsó szellőzőt és résnyire megnyitni a betöltő ajtón lévőt. Még nem tudom hoz-e vajon javulást.

Amúgy kaptam a kazánhoz két lemezt, aminek nem tudom mi haszna lehet. Esetleg van ötletetek?

 

 

 

kormi07 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 81771

mennyire szigetelt a ház, mekkora, és érzésre volt különbség a gáz és a fa melege között?

 

Ha az enyémre gondolsz, az B30+10cm eps, ~100m2/270m3 fűtött, érzésre meg nincs különbség, mivel mindkét esetben 40 fokos víz fűti a padlót, míg le nem kapcsol a termosztát 22,5 foknál, októbertől áprilisig 0-24-ben.

 

Ha anyáméra gondolsz, az 50cm vályog, ~120m2/320m3 fűtött, fafödémen nov-dec között lett 20cm gyapot, de csak 80m2-en, érzésre szintén nem volt különbség aközött, hogy az éti25, a demrad(solid plus) öntvénykazán fával, vagy az ariston kombi melegítette 50-65 fokra a radiátort/20-21 fokra a lakást, fával reggelre lehűlt, ennyi.

 

Kazáncsere a napi 16-ról levitte 13-ra a gázfogyit, úgy hogy bent 1 fokkal melegebbet tartott, a szigetelés 13-ról 11-re(m3).Ugyanezen napokon nálam ~10m3 fogy, 100 méterrel lakom arrébb.

 

Nekem pont azt mondták, hogy nem éri meg új kazánra cserélni a régit, nem fog annyival kevesebb gáz fogyni.

Nekem már azt is mondták, hogy sajtból van a Hold, de nem hittem.

Sok összetevős a dolog, nem mindegy, mit cserélsz mire, az mennyibe kerül, és utána mennyit használod.

Sajátomat én se cserélem, pénzügyileg nincs értelme.

Előzmény: tgwh8 (81758)
sanyó1978 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 69372

Üdv mindenkinek. Solid plus kazánnál holnap cserélek füstcsövet. gyártó szerint 10%szögben csatlakoztasam a kéményhez. Most igy van,de ragaszkodjam én ehez vagy sem, mert szeretnék emelni a kazán magasságán,de a kéményt nem akarom átalakitani.Ha lehet emelni akkor vízszintes lenne a füstcső. Remélem tudtok tanácsot adni. Köszönöm.

sanyó1978 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 62189

Üdv mindenkinek. Ötletekre lenne szükségem van egy öt tagos solid plus kazánom 150nm es a ház 10cm szigetelés,hőszigetelt fa nyílászárók. Zárt rendszerű a fűtés osztóval, ajzat betonban szigetelve vannak a csövek. Keringető egyes fokozaton megy,most lignittel tüzelek, de fával is ugyanez a probléma ha ott ülök mellette néha sikerül 60 fokra felfűteni a vizet. De tartani nem tudom.Tegnap pedig sikerült 20 fokról 21,5 re felfűtenem a házat 5 óra alatt, Kémény tiszta,kazán koromtalanítva,a huzat részét végigpróbáltam talán félig nyitva mintha jobb lenne. Teljesen kifogytam az ötletekből hogy miként tudnám növelni a teljesítményt. Egy szerelő azt tanácsolta vegyek nagyobbat,de ...

Remélem tudtok tanácsot adni előre is köszönöm.

Dolmar__fan Creative Commons License 2013.12.27 0 0 60102

Jó az a török kazán, az enyém már a 120-at is túlélte. (solid+plus)

Előzmény: Blue_Sky_007 (60101)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 59506
Előzmény: Blue_Sky_007 (59505)
Dolmar__fan Creative Commons License 2013.03.19 0 0 50029

Azt hiszm Én sem.

Anno volt egy 20 éves maszek gyártmányú lemezkezánom.

Kicsit megpuposítottam olaj égővel(90-es évek)

Aztán a gáz és nem használtam 10 egynéhány évig.

Amikor a pufferes projectnak nekiálltam sikerült venni egy 6 tagos 3 hónapos demrad solid+plus kazánt 90000 ft-ért.

Boldog voltam.

Amig el -nem kezdtem vele fúteni.

Egy öntvény monstrum.

40 L víz van benne.

Egy nagy tehetetlen öntvény tömeg.

fával fütve szinte lehetetlen kordában tartani az égést.

 

Előzmény: gmkiev (50026)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.19 0 0 42472

Ha nagy a huzat akkor esetleg a hátsó kéményen levő pillangoszeleppel kéne játszani, lehet hogy a csillagos eget fűtöd.

A solid plus gyárilag úgy emlékszem 260fok körüli kilépő füsthőmérskleten üzemel hatásosan.

(Közvetlen a kazánnál mérve.)

Előzmény: Askformore77 (42457)
Askformore77 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 42457

Üdvözlök mindenkit!

 

Van egy Solid Plus 6 tagos vegyes tüzelésű kazánunk, 3 hete vettük. A gond az, hogy nem képes felfűteni a vizet 60 C fölé, illetve cska nagy ritkán. Ekkor viszont ha bekapcsoljuk a keringetőt, akkor ugye visszahűlik a víz 40 fokra, és ezután nem fűti vissza a kazán, megreked a hőfok. Ezenkívül füstöl is, és kátrányosodik is. A kéményt kipucoltuk, kb 15x20 cm-es, a kéményajtónál jó a huzat. Írtam a vevőszolgálatra és azt írták, hogy azért füstöl, mert nem jó a huzat, ezért nem jó az égés, és ezért nem megy fel 60 fölé, továbbá maximum 10 fokban kell bekötni a füstcsövet a kéménybe. Ez utóbbi nálunk nem teljesen így van, két kanyar is van benne, olyan 70 fokban van bekötve. A kérdésem, hogy okozhat ez ekkora hőfokveszteséget? Mi lehet a baj?

Sandor Creative Commons License 2012.10.14 0 0 37910

figyelj, rossz használattal mindegyik kinyírható!!! ha fussa anyagilag akkor viadrus (kicsit mackósabb konstrukció), de ha lájtosabb a keret a maximus/solid plus is pont olyan jó. a famegtakarítás biztos összejön, mert mindkettő ugyanaz a konstrukciós elv. a rizikófaktor a gyártási hiba, szállítás, berakás. ha ezt túléli (bármelyiket) akkor onnantól nálad pattog a laszti. azt kitárgyaltuk itt, hogy valószinüleg a maximus kicsit felfelé kozmetikázott teljesítményértékű. ugyanaz a tagszám nem ugyanazt a teljesítményt mondja a kettőnre. a viadrusé a hihetőbb ;-)

Előzmény: krisztian98 (37903)
mrkiki Creative Commons License 2012.09.09 0 0 36740

Olvastam már régebben is, most újra. Ami problémát láttam, az szinte mind a felhasználótól ered. Az egyiknek a födém belelógott a kéménybe, a másik 100-as füstcsővel kötötte be, a harmadiknak kurta volt a kéménye. Meg máshol olvastam egy olyat, hogy a szivattyú pörgött maxon, nem volt ideje felmelegednie a víznek, amint lekapcsolta minimumra a szivattyút, megszűnt minden probléma. + a szokásos vizes fa. Szóval senki nem írta még le, hogy pl ennél a kazánnál nem jó a kialakítás, mert... és ezért szar. 20 évet meg még senki nem használta őket.

 

Nekem is Solid+plus kazánom van 5 tagú (ez is maximus, csak máshogy csúfolják). Volt nekem is gondom vele. Bár itt is a felhasználó volt a hibás! :) Kicsi kémény, vizes fa. Az egyetlen hiba ami részben a kazán rovására írható fel, a gyári huzatszabályzó lomha volt. Ami nem is csoda, a 24211-ben van kép róla hogy nézett ki. Lecseréltem egy Honeywellre, sokkal jobb. (Ennek is még kicsit talán nehéz az ajtó, amit nyitogat, lehet érdemes lenne egy lemezes megoldást kipróbálni.)

Azóta van szép, új kémény. (Bár magasságban elmarad a leírásban írtaktól, mert valami 8 métert 200-as átmérőre, szerintem ezt biztos ami biztos alapon túlméretezték. 5 téglás, egész téglás, 6 m magas lett húzva bélés, szigetelés nélkül.)  Próba volt, a kazán duruzsol. A fa nyár eleje óta szárad az udvaron, meg maradt még 10 q körül tavalyról, + a kerti ágak, gallyak. (Ha sikerül jövőre még több fát veszek és remélem kialakul 2-3 idényre előre tudok majd a fával játszani, hogy biztos száraz kerüljön a kazánba.)

 

Ahogy olvastam itt Sandor és Zsolt_83 nagyon elégedett a kazánnal. Őket kellene még nyaggatni, írják le nekik milyen rendszerük van, milyen kéménnyel, hogy és mivel fűtenek, gyújtanak be, hátha felborul a maximus meg török kazán szar kazán elmélet.

Előzmény: krisztian98 (36729)
GOLDSCHMITT Creative Commons License 2012.08.14 0 0 36190

Üdvözlök minden fórumozót!

A segítségeteket kérem! Vettem a tavasszal egy vegyestüzelésű kazánt, sajnos használtan. A nyár elején került sor a bekötésére, és most elkezdett folyni. Már elég sokat költöttem a bekötésre, és így úgy gondolom muszály vennem egy újat. Egytéglás, kb 8 m magas (pincétől a gerincig)kéményem van, a ház 64 nm+20nm tetőtér. A fűtésszerelő szerint 20 KW-osnál nem kellene nagyobb kazán. Én kicsit félek a lemezkazánoktól, és ahogy nézegettem a neten, lehet egész jó áron öntvénykazánt is kapni. Milyen típusú kazánt javasoltok? Van-e a tapasztalatok szerint pl. olyan, amit nem szabad venni? Pl. Demrad Solid+Plus Maximus SF 04 szilárdtüzelésu kazán Br. 124.900.-

Valamiért én a celsius, és a totya kazánban nem bízom. Ez butaság? Miért favorizálják ezeket? Várom a hozzászólásaitokat! Tamás

 

mdav88 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 35450

Sziasztok!

 

Kis keresgélés után rátaláltam erre a fórumra, és szeretnék segítséget kérni, ha megoldható!

Jómagam abszolút laikus vagyok a fűtés témakörében, de igyekszek mindent szépen leírni!

 

Adott egy lakott területen kívüli ház, ami két éve kazáncserén esett át muszájból...

A régi kazán menthetetlenül elromlott, és a helyére egy Solid+plus 4tagos 27/21kw-s kazán került, ami kevésnek bizonyult ház kifűtésében! Idén úgy döntöttünk hogy megválunk ettől a szerkezettől és új(de inkább használt) kazánt veszünk a helyére.

 

A ház paraméterei:

-38as porotherm tégla

-szigetelés nélküli falak

-75m2 alapterület

-2 szint(tetőtér beépítés)

-kb 350 légköbméter

-lapradiátorok (talán zárt rendszer, egy túlfolyóval, ennyi..)

 

Leginkább fával tüzelünk, előfordul néha szén is... szeretnék ajánlatokat kérni, mit érdemes vásárolni, milyen teljesítménnyel, minél kedvezőbb áron?!

 

Segítésgeteket előre is nagyon köszönöm!

 

 

Dávid

ryeti Creative Commons License 2012.02.15 0 0 32719

A Maximus (Solid+Plus...) öntvény kazánoknak vízhűtéses a rostélya?

fec73 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 31112

T. Ja nyugi,

 

kérdezlek, hogy használod-e még azt a terelőlemezt a kazánban(solid+plus), és ha igen milyen 

 

hézaggal?

 

Az enyémben nincs benne, kivettem......(5 tagos)

 

köszi

 

fec73

fec73 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 31006

Tiszteletem!

 

Kártányosodik a kazánom.

Mi okozhatja?

Hogyan szüntethetem meg?

Solid plus kazán 5 tagos.

max.60-65 fokig fűtöm fel, de így is dög meleg van a házban.

 

 

Köszönöm.

 

fec73

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 27038

Hát Én nem vagyok megelégedve a régi lemez (maszek) kazánom után a solid -plus +   al.( Demrad)

nagyon kényes a beállításokra.

Előzmény: ja nyugi (27037)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 27039

Hát Én nem vagyok megelégedve a régi lemez (maszek) kazánom után a solid -plus +   al.( Demrad)

nagyon kényes a beállításokra.

Előzmény: ja nyugi (27037)
t.zsolti Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25900

aa gázkazira írtam miket nézzél meg.

ha vegyest veszel tudni kell az öntöttvas kazánnál a teljesítményt széntüzelésnél adta meg, persze akad kivétel ahol odaírják a fával való KW-ot is de arra számíts hogy fával 20-30%-al kevesebbet tudnak.

a lemeznél nem szokott ilyen előfordulni azt álltalában autómatikusan fa tüzellésnél értendő a rája írt KW.

ugye a lemez hajlamos a rozsdásodásra ezért a füstgáz kondenzáciora jobban kell figyelni, vagy ha vizesebb a fa, vagy csak hideg a visszatérő. tavasszal kitakarítani mert azt mondta a gyártó és . az öntöttvasnak ezek közül csak esetleg a hideg visszatérő okoz gondot de ha keringtetsz akkor nem lessz nagy hőfokkülömbség és az sem.

legyen az ajtón másodlagos levegő nyílás, a tűztér legyen minimum 60cm magas ha alacson akkor hova rakod a tüzellőt , öntöttvasnál a problema a rövid füstjárat ( solid sf , solida, meg ezek, szerinted BLU kollega miért tornázik a kazánon  nincs jobb dolga? de lenne csal a láng kilóg a kéménybe .   talán egy tipus ami az őv. nél még érdekes lehet a demrad solitec plus a füstjárat kétszer megy végig a kazánban , nézd meg a használatiukat  http://www.futesuzlethaz.hu/vasarlasvegyestuz.php   ) 

és miellőtt vennél olvass!!! mert utánna már ha megvetted késő, azt eszed ami van

Előzmény: Tomasman1985 (25893)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 22723
Előzmény: kingoftailor (22722)
kingoftailor Creative Commons License 2011.10.22 0 0 22722

Van valakinek tapasztalata a Solid plus SF04 kazánnal kapcsolatban?

Sandor Creative Commons License 2011.08.17 0 0 21071

vegyél nyugodtan nagyobbat! én is így tettem. nekem solid plus van maximus álnéven (szatmárinál vehető). 5 tagos, de ennyi kell is ha pakolni akarsz bele. egyébiránt nem értem én ezt a kazánméret dolgot. ha van egy nagy kazán nem kell azt tökig pakolni ;-) viszont cserébe kevésbé hatékony (értsd szemét jellegű) cuccokkal is ki lehet tömni alkalmasint (papír, hulladékfa). szerintem a maximus jó. egy idényt ment. ha teheted tegyél az új kazánod alá magasítást (pl. zsalutégla kiöntve betonnal). sokkal könnyebb lesz pakolni és takarítani. persze csak ha a kéménycsatlakozás engedi...

Előzmény: X-man82 (21068)
X-man82 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 21068

Sziasztok!
A következő a problémám, hátha tudtok segíteni. Kazánvásárlás előtt előtt állok, a régi Totya tönkrement. A költségvetésem nagyon szűkös. Csak vegyestüzelésű kazánra futja, Lemezt vagy olcsóbb (török) öntvényt érdemes venni? Fával és szénnel fűtenék.

Van-e valakinek tapasztalata Caldera (http://tusor.unas.hu/spd/caldsolit5/Caldera_ontottvas_kazan_5_tagos_30kW)
vagy Solid +Plus (http://www.futesuzlethaz.hu/solidontvenykazan.php) öntvénykazánnal közületek?
Esetleg Junkers supraclass SL 24-el? http://www.szatmari.hu/aprok_item_content.php?item=29464 Ezt most elég jó áron tudnám megvenni, 170.000-
akciósan. Ettől többet sajnos nem tudok kiadni érte. Igazából ez tetszik a legjobban. De nem tudom hogy lehet benne fával fűteni? Felültöltős, nem ég vissza a rakodónyílás felé? Lehet hogy hülyeség, de én parázok tőle.
Van még "óccó"Caldera (http://tusor.unas.hu/spd/cald25/Caldera_25kW) lemezkazán is kedvezményesen, de nem igazán bízok benne, ki tudja miből van...

A ház hőigénye kb 20 kW, úgyhogy ha jól informáltak akkor 25-kW-s kellene nekem, a gondom az, hogy ilyen teljesítménnyel csak 4 tagos öntvény akad, abba meg nagyon kicsire kell aprítani a fát. Mi lenne ha 5 tagosat vennék?

Ti melyik kazánt javasoljátok ezek közül?

 

Jövőre tervezek csőhálózat és radiátor cserét, és bekerülne egy puffertartály is. Most 6/4-el indul, és 1 collosra szűkűl a régi típusú alu radiátoroknál. Megcsinálhatom-e az új csövezést rézcsőből (főként kazánház, keringetés), ha a rendszer többi része acél marad? Van-e ennek valamilyen hátulütője? Nem akarok pénzt kidobni. Még valami. Milyen átmérővel "szokás" indítani a rendszert?

A válaszokat előre is köszönöm.

jegi72 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 20939

Üdv Mindenkinek!

Még új vagyok ezen a topikon.

Demrad Solid Plus kazánhoz keresek középső öntvénytagot bővités céljából.

Tudna nekem ebben valaki segiteni?

Üdv

MB123ZEG Creative Commons License 2010.12.25 0 0 16595

Üdv.

Boldog Karácsonyt a fórumozóknak.Nekem is megadatott a 3 napja kilyukadt lemezkazánom segítségével.Tanácsot szeretnék kérni kazánvásárlás ügyében.Bocs!tudom,hogy itt már erről ezerszer volt szó de 500 oldalt képtelenség végigolvasni.Solid Plus kazánokat nézegetem-a lemeztől elment a kedvem,8telet bírt-de nincs tapasztalatom.Nyitott szívattyús rendszerem van.A forgalmazó szerint kevesebb fával beéri mint a lemez,csak nagy huzat kell neki.Gondolom a nagy ajtó miatt.Köszönöm ha valaki megosztja velem a tapasztalatait.

mf2005 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 14229
Sziasztok ! Most vettem egy Solid+Plus török 4 tagos öntvénykazánt. Eddig még nem használtam szilárd tüzelésű kazánt , így aztán kérdésem is lenne csőstől. Egy üzletben beszéltek rá az öntvény kazánra. Miután már megvettem, utána szembesültem ( miközben a neten tiszta erőből igyekeztem kitanulni a kérdést ) , hogy sokkal kisebb kockázattal járt volna lemez kazánt vennem. Azt hallom mindenütt m hogy az önvény nagyon hamar tönkremegy, eltörik már akkor is ha túl gyorsan kezdek begyújtani benne. – 1. kérdésem ez igaz ?
2.– Érdemes az öntvénykazánt lemezre cserélni , (csak mert arra nem kell annyira vigyázni ) akkor is ha kitapasztaltam hogy lassan adagolva a begyújtáskori huzatot hogy fűtöm fel a fűtés rendszert.


A szivattyút begyújtáskor bekapcsolom . Nem vettem ESBE szelepet, mint sokan ajánlják, mert arra gondoltam, hogy ha a már bemelegedett , és már hűlő kazán visszafutó ág 60C –ánál lekapcsolja a radiátorok fűtését , akkor 1-2 órára nincs értelme begyújtani, mert lehet olyan, hogy másfél órás fűtésből csak fél órán át fűti a radiátorokat, ami a ház hőérzetén alig észrevehető. 3. – helytálló-e ez a gondolatmenet ?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Feri

tigronca Creative Commons License 2010.10.16 0 0 13774
a multkor felrakott kazán kilincsről kiderült hogy solid plus-ra való.Tud valaki róla ,hol kapok hozzá ilyet ?
Előzmény: tigronca (13491)
Sandor Creative Commons License 2010.09.27 0 0 13285
a sámsoni úton a megathermnél találtam 139800-as árat a solid plus-ra a weben.
mit kell még venni a kazánon kívül (regél valami szűrő/ülepítő cuccról a doksi)?
amúgy mik a tapasztalatok? (mire készüljek...)
én fával akarom használni, de a széntől sem zárkozóm el (ha megéri és nem megy tőle gallra hamar). hogy használod?
Előzmény: p.csaba66 (13283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!