Keresés

Részletes keresés

bazidzsó Creative Commons License 2013.03.20 0 0 16313

Tessék--> Princess Flora Hotel

Faliraki--> Waterpark

Előzmény: szandi777 (16312)
bazidzsó Creative Commons License 2013.03.19 0 0 16310

Szia Palibátyám!

Gyalog kb. 20 perc járásra lehet.Telhinis hotel.

Ez részben rossz, de abból a szempontból viszont jó, hogy Faliraki "vígalmi negyede" ettől messze van. Így az ottani dorbézolás (ami bizony hajnalig tart) nem fogja zavarni az éjszakai pihenést.

 

Úgy néz ki, hogy a Telhinis lesz részetekről az egyik esélyes?

 

Előzmény: Törölt nick (16309)
bazidzsó Creative Commons License 2013.01.08 0 0 16199

Africa hotel

Evi hotel

Egyéb hotel értékelő oldalak

 

Milyen az étel ,mennyire van a part a tengertől? Gondolom, hogy itt azt akartad kérdezni, hogy a hotel mennyire van a tengertől? :)

Google Maps és itt beírod azt, hogy pl. rhodes faliraki evi hotel

Előzmény: Jucuska68 (16196)
Vebber Creative Commons License 2012.09.01 0 0 15871
Előzmény: Vebber (15870)
bakerfull Creative Commons License 2012.07.27 0 0 15645

Sziasztok!Tud valaki valamit hotel Matináról?Falirakiban van annyit tudunk.Esetleg milyen Faliraki,mint település és milyen a strandja!Előre is köszi!

erdesz030 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 15638

Sziasztok!

Néhány praktikus infó egyéni utazóknak Rodoszról

Mi egyéni szervezéssel mentünk wizz air járatával. A gép pontosan indult (reggel 6-kor), helyi idő szerint 9-kor már Rodoszon voltunk. Visszaindulásnál mi negyed 9-re értünk ki a reptérre, a csomagfeladó pultnál reptéri ellenőrzésnél senki sem volt, úgyhogy utána a reptéren túl sok időnk volt. A gép vissza is pontos volt, 9.50-kor indult.

A szállásunk Falirakin volt - Mon Repos Hotel – booking.com oldalon foglaltuk (1 hétre reggelivel 385 eur/2 fő). Bár a főút mellett van, nem hallatszik be a forgalom, este kifejezetten csöndes. Mi a másik oldalra kértük a szállást, így egyáltalán nem hallatszott semmi. A szoba nagyon tiszta, minikonyhával, nagy fürdővel, légkondival felszerelt, minden nap takarítottak, cserélték a törülközőt, szobák között nincs áthallás. Wifi korlátlan mindenhol, recepció mellett ingyenesen vannak a széfek. Reggeli bőséges, svédasztalos volt. A személyzet nagyon kedves, segítőkész, autóbérlést is ők intézték (110 eur/5 nap, full biztosítás, hyundai getz típus, efrem nevű cég). Benzin ára 1,75-1,8 eur között van. Nagyobb kutaknál lehet kártyával is fizetni, és a szupermarketekben és éttermekben is.

A tömegközlekedés jó. Reptérről a busz az érkezési terminál mellett indul (terminálból kilépve balra kell indulni), 2.3 eur/fő a jegyár (sofőrnél lehet venni), gyakran jár (menetrend a neten) kb fél óra a menetidő a központba. Ha megkéred a sofőrt, akkor szól, hogy hol kell leszállni Rodosz városban a szállodához. A busz a Mandraki kikötő mellett áll meg, innen indulnak Falirakira is a buszok (2,2 eur). Egész nap 20 percenként járnak, az utolsó járat éjfélkor indul, menetidő 30-40 perc. Falirakiról a főút melletti buszmegállókból el lehet jutni pl. Lindosba is tömegközlekedéssel, menetrendek a megállókban ki vannak rakva.

Faliraki és Rodosz között jár kishajó is, ennek is kb 30-40 perc a menetideje, 6.5 eur (retur 11 eur) a jegyár. Ugyanez a cég Faliraki indulással szervez Simyre (24 eur), Lindoszba (24 eur), Marmarisba is kirándulást (honlapjuk: www.falirakisealines.com).

Bár mi nem mentünk velük, de jó árakat írnak a főbb kiránduló célpontokra: dodekanisos seaway, www.12ne.gr

A napernyő+2ágy szinte mindenhol 8 eur, délután néhány helyen 6 eur (5-fél 6 után meg ingyenes).

Autóval nagyon kényelmesen be lehet járni a szigetet, sok eldugott strandot (ahol még emberek is alig vannak) lehet így találni.

Ágica9 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 15419

Kedves Suzi Mou!

 

Először is én is gratulálok a nagy eseményhez, sok boldogságot kívánok!

Mi júliusban megyünk a Mitsis Hotel Faliraki Beach nevű szállodába. Az lenne a kérdésem, hogy tudsz-e valamilyen információt megosztani velem a szállodáról, környékéről, bármiről.

Előre is köszönöm.

Előzmény: suzi_mou (15415)
bazidzsó Creative Commons License 2012.02.11 0 0 15323

Szia!

 

Csak kíváncsiságképp: Kos szigeten hol voltatok és melyik hotelben vagy apartmanban?

 

Pár dolgot azért érdemes tisztázni mielőtt a szállást kiválasztod:

- én is jártam Spanyolországban (igaz a szárazföldi részen - Calella és LLoret de Mar) nos ahhoz képest a szigetek osztályon felülinek számítanak:)))) közbiztonság terén pl.-- bár árnyalja a képet, hogy talán tavaly jeleztek innen is gépkocsifeltörést:((

 

- azonos kategória a görög és spanyol viszonylatban nagy általánosságban szerintem egyforma...

 

- csótánnyal sehol nem találkoztunk (persze lehet kivétel) szúnyoggal is elvétve:)) Amiket pl. én is belinkeltem, azokkal a szállásokkal eddig különösebb gond nem volt, lásd tisztaság...

 

- fontos, hogy ha csendesebb szállást keresel, annak a központtól távolabb kell lennie és ebből kifolyólag az éttemek is kicsit távolabb lehetnek. Ez speciel az én véleményem, de 20 perc séta oda és vissza nem a világ:))) Mi sokkal többet is sétálgattunk, amikor a Rodosz városi Lomeniz hotelben voltunk, bár itt is voltak kisebb éttermek a közeli kisutcában. Ha vállalod az esetleges éjszakai zajongást, akkor vannak szállások a központban is. Rodosz legfelkapottabb részei: Rodosz város, Faliraki és az ixiai rész. Nagyon jó hotel a Semiramis is, ez Rodosz város központhoz közeli, de mégis csendes részén van, ráadásul éttermek sokasága is van a közelében, de nem a legolcsóbb...

 

- Rodosz nagy sziget és Kos szigettel ellentétben itt a szigethez mérten kevesebb a "jó" part. Gondolom, hogy Ti ezalatt a homokos és lassan mélyülőt keresitek. Illetve a látnivalók eléréséhez is sokat kell utazni a szigeten belül. Járművet ezért mindenképp érdemes bérelni!

Előzmény: Bobert (15322)
santal101 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 15207

Sziasztok,

 

Mi is most jöttünk haza csütörtök éjszaka. Sok előző hozzászólóval egyetértek abban, hogy Rodosz szép, de nagyon drága.

Kétszer fordult elő velem, hogy angol turista visszaadta a boltban amit vásárolt, mert hogy ennyiért nem kell. /az egyik üdítő, a másik öngyújtó volt/.

Ha így folytatják egyre kevesebben fognak görögbe menni. Mi ez előtt is már többször voltunk Görögországba és más sokkal szebb helyen is de ilyen drágaságot még nem tapasztaltunk sehol.  Rodosz magasan veri pl. Tenerifét, Mallorcát sőt még Mauriciust is, persze csak árban.

A szálloda /Hotel Matina/ nagyon tetszett, gyönyörű medence, jacuzzi, kiváló kaja. Kár, hogy az Isten háta mögött van….

Napi gyaloglásunk Faliraki Beachre kb. 6 km volt puszták, tehenek és szemét között - ami az Unitravel szerint 800 km. Hát még légvonalban sem.

Ettől függetlenül mi nagyon jól éreztük magunkat. Egyszer el kell ide menni, többször kár.

A szeptember végi időjárás is nagyon kegyes volt hozzánk, szikrázó napsütés 35 fok reggeltől estig, meleg tenger és mesés látnivalók.

klari50 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 15117

NEM! csak kicsi eltérés.  Tegnap pl. a MA908  járat Rodoszra

a tervezett 12:55 helyett   13:05 kor indult. Ez belefér a késésbe, ilyenkor az ember már úgyis a repülőn a helyén csücsül.  Malév gép csak csütörökön megy!

Mikor mentek, és melyik szállóba?  Mi 15.-én Faliraki - Hotel Lido Star Beach.

Előzmény: toleransildi (15116)
hamona Creative Commons License 2011.07.22 0 0 14679

Sziasztok!

Mi 1 hét múlva indulunk Falirakira,a Hotel Faliraki Bay-be. Eddig mindig all inclusive ellátást kértünk, most félpanziót. Kérdésem: milyen árak vannak kint (főleg víz, üdítő, kávé érdekel)? És mennyire veszik szigorúan a szállodákban, ha kintről visszük be az innivalót?

A Water Parkban voltatok? Ha igen, milyen?

Köszi!!!

Előzmény: dave585 (14673)
TOP 10 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 14526

Kedves Bazidzsó!

Igéretemhez híven a szállodai értékelést elkészítettem.Azt hiszem gyorsabb, ha ide teszem fel, mint az általad megjelölt helyre. Bocsi!!

Hotel Evi Faliraki Rodosz

Megítélésem szerint a szálloda előnyei, és hátrányai kiegyenlítik egymást. Ennek figyelembe vételével megfelel a jelzett (görög) három csillagos kategóriának.

Tudvalévő, hogy Faliraki a mulatós kedvű vidám, bohó fiatalok kedvelt települése. Sokan panaszkodtak arra, hogy éjszaka a behallatszó zeneszótól, részeg kiabálásoktól képtelenség pihenni. Az Evi ebből a szempontból védettnek számít, mivel a központtól kellő távolságra helyezkedik el. Akinek mégis mulatozni támad kedve, az egy hűvös, kellemes, 15 perces sétával elérheti a legfelkapottabb helyeket. Itt csak azt kell átvészelni, amikor éjjel kettőkor, háromkor hazaszédelgő, az úzó, és egyéb tudatrombolók hatása alatt álló szomszédok elefántokat megszégyenítő trappolása, ajtócsapkodása, főleg szláv nyelvű ordibálása, üvegek csörömpölése végre befejeződik. A hotel 7-8 (földszint, magasföldszint, I. emelet,) a hangot igencsak jól vezető, betonelemekből épített épületből, 240 szobából, és 34 apartmanból  áll. A recepció, és az ott elhelyezett bár csillogóan tiszta, az 1980-as évek piros- fekete színezetű, műbőrök, és üvegcsillárok designéje által meghatározott. Rendszeresen öntözött, hatalmasra nőtt, sokhelyütt virágzó fákkal, és bokrokkal vegyített, a szivárvány minden színében játszó kerti virágok, zöld fű, tisztán tartott közlekedőrészek, napernyők, és nyugágyak teszik kellemessé a már-már parknak is nevezhető udvart. Jókedvre derítő a kabócák folyamatos cirpelése. Középen helyezkedik el a kissé túlfertőtlenített feszített tükrű, elég nagyméretű medence, a bár, és az étterem. A kisgyerekeknek külön játszótér, a nagyoknak röplabdapálya állt rendelkezésükre. Ezek után eléggé lehangoló volt a földszinten (a valóságban alagsornak is felfogható) szobánk, amit 38 lépcsőn közelíthettünk meg. Hófehérre meszelt falak, tiszta ágynemű, kisasztal, bőröndtartó, klímaberendezés (igénybevételéért külön kell fizetni) ruhásszekrény, pici hűtő, telefon, éjjeliszekrény a berendezés. Mondhatnám: minden, ami kell! A szobának azonban nincs ablaka, csak egy mennyezetig érő tolóajtó nyílik a hosszú, árnyékos, közös balkonra, ahol minden szobához tartozik egy kis asztal, két székkel. Éjszakára nem szívesen aludtam volna nyitott ajtónál, így viszont a klíma nélkül elviselhetetlen a meleg. Én még ekkorka fürdőszobát sose láttam! Méretéből adódott több kényelmetlenség. Nevettünk azon, hogy a függönnyel leválasztott zuhany (30 x 100 cm-es) csak lapjával használható. Kimondottan bosszantó volt, hogy minden alkalommal a hátsómra csapódott a WC tető, mivel a víztartálytól nem lehetett egyenesre állítani. Igyekeztünk minél kevesebbet a szobában tölteni. Jól érintett, hogy valamilyen ismeretlen okból nálunk szinte minden nap új ágynemű, és törölköző várt, míg a szomszédunk kérés ellenére sem részesülhetett ebben a kegyben. Jó szolgálatot tett a magunkkal vitt szúnyogriasztó.

Szerencsénkre szeretjük a görög ételeket, így elégedettek voltunk a kizárólagos görög konyhával. Reggelire mindig ugyanaz, de nagyon nagy volt a választék, kávéval, teával ízlés szerint. Ebédnél, mindennap más, öt féle főétel, sütemények, négy féle fagyi, hat féle saláta alapanyag (mindenki maga ízesíthette) gyümölcsök volt a kínálat. Vacsorára szintén többfajta meleg étel, salátákkal, többször leves is szerepelt a menün. Italként a sör, vörös, és fehér bor,4 féle üdítő, és a víz között választhattunk. Megkóstolhattuk a finom joghurtot,tzatzikit,többféle tengeri halat, szuflakit, gíroszt, musszakát, eredeti görög salátát,igazi görögdinnyét, stb.

A tengerparti strand  15-20 perc alatt sétálva elérhető. Vannak, akik a szállóhoz közeli réten vágnak keresztül. Én nem vagyok ennyire bátor, különösen mióta megtudtam, hogy szép hosszú kígyók is vannak a szigeten, így Falirakin is. Nem kell félni – mondták – mert csak az egereket pusztítják.

Előzmény: bazidzsó (14390)
Bestujság Creative Commons License 2011.06.25 0 0 14468

Sziasztok!

Természetesen megcsinálom az értékelést, és beszámolót is irok,  igyekszem

 

Most csak röviden

TUI Gulet - Hotel Esperides Family Resort /ettől az évtől csak Esperides Beach/

Négyen voltunk, két gyermek, Ők nem igen szeretnek utazgatni , kirándulni, mindig el vannak fáradva, ezért nem sokat kirándultunk. Egyszer bementünk Faliraki központjába este. Bazár, üzlet, étterem, bár egymás hegyén-hátán. Nagyon hangulatos. Vidám park, óriás kerék.

Elmentünk 8-kor, aztán azt vettük észre, hogy mindjárt éjfél.

Ezen kivül Rodoszváros Mandraki kikötő, Óváros reggeltől délutánig. illetve ugyanez egy másik nap este 7-től kb éjfélig. Nahát ez leirhatatlan.

Nem lehet elférni a járdán, az Óvárosban a Socrates utca, Hippokratesz tér - itt vannak a bazárok éttermek - elképesztő. Csodálatos atmoszférája van. Rengeteg turista. Nagyon kellett figyelni a gyerekekre.

Egy-két ár. 

A központban standnál hűtőből dobozos üditő 1,10, sőr 1,20-1,80.

Központi helyen ebédeltünk. Gyros tál, jó adag 6,50, üditő, sőr 2,50-3,30.

Aki Falirakiban lakik mindenképp a piros hajóval menjen be Rodosz városban. Nagyon hangulatos, szép fotókat lehet csinálni a szigetről. Csak oda 6e, retúr 11e.

Az idő minden nap szinte tizedfokra ugyanaz 30-35 fok.

Autó, motor, quad kölcsönző minden sarkon, több, mint fagyizó.

 

A szállodáról is igyekszem majd irni.

bazidzsó Creative Commons License 2011.06.22 0 0 14438

Szia Trison!

Örülök, ha tudtam Nektek segíteni!

Nézzük a szempontjaidat: homokos part és nyüzsi, erre Faliraki a legjobb választás. Itt vidámpark is van, valamint a Waterpark is a település közelében található.

Látnivalók: relatíve a közelben: Rodosz városban (ide akár busszal is be lehet menni) és akár gyalog is az Anthony Quinn öböl és Ladiko Beach. Motorral még a 7forrás és a Pillangók völgye, Tsampika, Lindos, Thermes Kalitheas és Filerimos. Ezek talán a legközelebbiek...a távolabbiak: Prassonissi, Monolithos, Siana és Fourni beach...

Kaja: Falirakiban is rengeteg kis étterem van, ez nem hiszem, hogy probléma lenne.

Szállás: én ezeket ismerem és tudom ajánlani Falirakiban: White Palace és  Telhinis hotel.

Üdv:)

Előzmény: Trison1 (14436)
klari50 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 14433

Mi szept.15.-én megyünk, Faliraki,  Hotel Lido Star Beach.

Ezek szerint a csütörtöki rep.gép Malév ! :-)

Előzmény: angel 000 (14428)
jager111 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 14333

Mi a neckermannal megyünk ,Khalitea Hotel Princes Flora.

Béreltünk kocsit be akarjuk járni az egész szigetet,szerepel a tervek között rodosz is és faliraki is....és még sok minden.

Előzmény: Koraszon (14332)
hamona Creative Commons License 2011.05.23 0 0 14189

Sziasztok megint!

Most jutott eszembe, hogy azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyire veszik szigorúan, hogy a férfiak hosszú nadrágban menjenek vacsorázni (Hotel Faliraki Bay)? No, meg a templomokban a nőknek mit kell viselniük?

 

hamona Creative Commons License 2011.05.04 0 0 14154

Szia!

Nagyon köszi a gyors választ.

A Hotel Faliraki Bayben lesz a szállásunk. Kíváncsi vagyok milyen lesz, mert ilyen kis szállodában még nem voltunk.  Hallottál már róla valamit? Az ivástól tartunk a legjobban a félpanziós ellátásban. Ahogy néztem a műholdas térképen, kb 2 km-re leszünk a Water parktól is és az A. Q. öböltől is.

Utikönyv/térkép segítségével fel tudjuk egyedül is keresni a látványosságokat, vagy szerinted érdemesebb lenne befizetnünk például egy ún. sziget túrára (Rodsz, Pillangók völgye, Lindos)?

Mennyire lehet útközben vizet vásárolni? Vagy egy út előtt inkább induljunk 2-3 literrel a hátizsákunkban? Olyanról van esetleg infód, hogy mennyire nézik rossz szemmel, ha veszünk a boltban vizet és bevonulunk vele a szállodába?

Előzmény: bazidzsó (14150)
poca77 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 14064

Sziasztok,

a Faliraki Bay Hotel-ről tud valaki, valamilyen infot mondani? Oda tervezzük a nyaralást augusztusban és kíváncsi lennék a véleményekre! :)

Ill. mit érdemes megnézni Rodoszon? Még nem voltunk... Érdemes robogót bérelni? 

Előre is köszi...

Tünde714 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 14039

Szia Llobó!

Köszönöm a válaszod:) Eddig még csak a keresésnél tartunk,utána nézek Hotel Kalithea Sun***,nak és  Stegná-nak is.Falirakiról esetleg van negatív élményed? Mi még nem jártunk Rodoszon, így minden tapasztalat érdekel.

Tegnap rosszul írtam a hotel nevét, így pontos:Mitsis Hotels Faliraki Beach****

Előzmény: Törölt nick (14038)
kukkomama Creative Commons License 2011.02.18 0 0 13974

Sziaklari50 és barátnője! Sajnos, azt hiszem kénytelenek lesztek kompromisszumot kötni! Ugyanis én a lányommal tavaly és tavaly előtt 1-1 csodálatos hetet töltöttünk Rodosz városában, a Mitsis Hotel Petit Palais-ban. Szóval Rodosz városánál elég nagy a szél a nyugati parton, aminek mi különösen örültünk, mert különben agylágyulásos meleg volt, igaz, mi mindig augusztusban megyünk mingíg, és ezen az oldalon a tenger gyorsan mélyül és hullámos. ( mi ennek is örültünk, legalább kevés csetlő-botló kicsi gyerek volt) A keleti part állítólag nem szeles, viszont nagyon zsúfolt!!Viszont 10 perc séta az Old Town. Faliraki ellenben (hozzáteszem ezt nem tapasztalatból mondom, csak "olvasásból") homokos-lassan mélyülő, viszont fiataloknak való, igazi nyüzsizős hely. Ha Rodosz város mellett döntötök, akkor őszinte szívvel ajánlom ezt a szállodát (nem véletlenül tértünk vissza másodszor is oda)! Ha reggel felébredés után a tengeri panorámát akarjátok látni, akkor kérd meg az utazási iroda ügyintézőjét, hogy írja rá a foglalásra, hogy utca fronti szobát és legalább 3. emeletit kértek, ha lehet. A nem utca fronti, azok a medencére néznek. Mi azért is szertjük ezt a szállodát, mertgörögösen főznek, (bárány, töltött padlizsán, articsóka) remek a konyha. Már ismerjük a konyhafőnököt, aki azt is megtette, hogy egyszer reklamáltunk, hogy már 3 napja nincs finom grillezett bárány és másnap este, külön nekünk grilleztek 12 szelet báránsbordát!! Az idén ugyan"elcsábultunk" Ciprusba, de legközelebb, ha Rodoszra megyünk, ugyanitt szállunk meg. Szóval, gondoljátok át. Ja, a tengerpart kb 50 méterre van, vagy annyi sincs. Tavaly 2 db nyugágy+ 1 napernyő 8 EUR volt egész napra, ezt kalkuláljátok bele a költségekbe. Mi all inclusive-n voltunk, de elég lett volna a 1/2 panzió is!Kíváncsi vagyok, hogy fogtok dönteni.

Előzmény: klari50 (13971)
zöldfeny Creative Commons License 2010.08.22 0 0 13571
Afandou az Anthony Quinn öböl és Kolympia között található.
Mindét hely csodálatos, ellenben Afandouval, ami egy rejtett kis falu.
Állítólag a kalózok elől húzódtak feljebb a szigeten, így nem rabolták ki őket. Ma már a partot is beépítették a turizmusnak köszönhetően, de nagy jóindulattal sem ez Rodosz legszebb része...
A falucska kedves és tetszetős is, de a part az szürke.
A Hotel valóban jó volt, sőt szépnek is mondható. Az Al ellátás pedig nagyon jó színvonalon volt.
Annak ajánlanám ezt a helyet, aki esténként nyugodtan, jó körülmények között akar békésen aludni, de szeret nem leragadni egy helyen, hanem autót bérel és bejárja a szigetet. Kiindulási pontnak tökéletes. Közel van Faliraki is, ahol az esti élet nyüzsgős és élvezetes. Ide be is jártunk esténként, de jó volt picit nyugodtabb helyen aludni térni.
Előzmény: tavasz21 (13568)
Boriszbá Creative Commons License 2010.08.09 0 0 13423
Szia!
A félreértések elkerülése végett: Én nem akarom lehúzni a szállodát. A tapasztalataimat írtam le. Persze minden viszonyítás kérdése, és az ember mindig összehasonlít. Az utazási irodákban azt szokták mondani, hogy Tunéziai Egyiptomi szállodáknál a csillagok számából egyet le kell vonni akkor kapjuk meg a valós besorolást, míg az európai szállodák besorolása reális. Szerintem az Evi kb. épp olyan mint egy egyiptomi vagy egy tunéziai hasonló besorolású hotel. Nekem csak kizárólag az étellel voltak problémáim. Az italválaszték teljesen rendben van. A medence szintén.
A szoba nem igazán érdekel, mert ott csak alszom. Persze minden nap takarították, ezzel sem volt gond. A szoba vizes blokkja is elfogadható volt. Az sem érdekelt sem minket tudomásom szerint a velünk érkezettek többi Magyart sem, hogy a legutolsó épület földszinti szobáit kaptuk meg amelyek ablakai egyébként a felettünk lévő szállodához vezető út töltésére néztek. Kit érdekel nem a kilátásért jöttünk, meg persze örültünk, hogy ilyen korrektül 7- órakor mindenki a szobájában volt.
Biztos a földszint miatt éjszakánként hangya invázió volt, de csendesek voltak és mi simán aludtunk tőlük. A személyzettel semmi gond nem volt, kedvesek aranyosak.
Az egész szállodában két wc van, az étterem mellettit kéretik elkerülni. Inkább minden körülmények között vissza a szobába. Mi net-en béreltünk autót oda hozták a szállodába és el is vitték korrektek voltak. 35-Euro volt naponta. Így nem néztük a kölcsönzők ajánlatát de ahogy mentünk le a partra a földes út után volt egy kereszt utca ott volt egy kölcsönző, ott kb. hasonló áron de lehet, hogy még olcsóbban is bérelhettünk volna. Faliraki valóban fiataloknak való hely, egy kb. 150 méteres disco utcából meg egy 500 méter körüli bevásárló utcából álló centrummal. Én annyira nem díjaztam amikor a bárok előtt angol fiatalok lépten-nyomon invitáltak be a szórakozó helyre még akkor is ,hogy látták toljuk a babakocsit. Ezért írtam, hogy Rodosz város szerencsésebb lett volna számunkra. Ahogy írtad fiatal vagy így valószinüleg Neked tetszeni fog. Tehát nem olyan gáz a hely ahogy talán az előző írásomból kicseng.
MI ÖSSZESSÉGÉBEN JÓL ÉREZTÜK MAGUNKAT tehát fel a fejjel. Érezzétek jól magatokat!
Üdv
Előzmény: dika84 (13420)
Boriszbá Creative Commons License 2010.08.08 0 0 13415
Szia! Abban teljesen igazad van, hogy rosszul választottunk szállodát. Krétán mi is Mitsis hotelban voltunk, a Rinela-ban minden kiváló volt. Ha legközelebb Görögországba megyünk akkor tuti Mitsis hotel lesz. De félre értettél én nem a szálloda miatt nem vágyom vissza. Valószínűleg rosszul fogalmaztam. Rodosz város gyönyörű, ahogy Lindosz, Tsampika is. A tenger tiszta a strandok is jók. Viszont fenntartom, hogy iszonyúan sok a szemét. Valahogy nekem úgy tűnt nincs gazdája az egész szigetnek. Nem igaz, hogy nem lehetne összeszedni a szemetet mondjuk abból a pénzből amit a turisták otthagynak. Talán olyan az egész, hogy mindenki csak kivenni akar pénzt ebből a szép kis szigetből rákölteni senki. Olyasmi mint egykor a Balaton. Úgy is jön a turista majd ha eléri a szemét az alsó ágyat felfektetjük az emeletre. Aztán egyszer majd nem jön, ahogy a Balcsinál sem jön. Ha nem zavarja a szemét elmegy Egyiptomba vagy Tunéziába féláron. Szóval Rodosz városba szívesen visszamennék az valóban egy csoda. Talán a várost is elhibáztuk. Faliraki rossz döntés volt. De a leírtakat fenntartom. Megint Tenerife-vel vagyok kénytelen példálózni. Ott azt éreztem minden azért van, hogy visszamenjek...vissza is fogok. Rodoszon meg, hogy most hagyjam ott a pénzem aztán lesz ahogy lesz. Ez egy szubjektív vélemény, tudom, hogy a fórumban sokaknak nem tetszik, de ilyen is van. Bocs!
Üdv.
Előzmény: ditke63 (13413)
Csilla1214 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 13370
Sziasztok!
Hotel Muses-t (Faliraki) ismeri valaki?
Milyen messze van a parttól, központtól?
Csilla1214 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 13261
Sziasztok!
Jön valaki aug. 27-én Faliraki-ba (Hotel Muses)?
Ismeri valaki ezt a hotelt?
Köszönöm a segítséget.
qwer1234 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 13218
Nem olyan sok az az 1000km két hétre. Elmondom nagyjából mi volt ebben (Kalithea volt a kiindulópont minden nap, mivel itt volt a hotel):
- 1x Lindos, Prassonisi
- minimum 8x Rodosz óváros
- 1x sziget túra (Kalithea-Reptér-Kritini vár-Monolithos-sziget másik oldala-Lindos-Kalithea)
- 2x reptér
- 1x Kamiros + Filerimos
- 1x Tsampika + 7 forrás
- 4x Faliraki

Nagyjából ennyi. Nem olyan nagy a sziget, kb 80km hosszú. Ha egyszer mész Rodoszról Prassonisire és vissza az 200km (az utak kacskaringósak). Gyorsan megvan 1 hét alatt is az 500km.
Előzmény: ELŐRE! (13213)
bazidzsó Creative Commons License 2010.07.15 0 0 13032
Szia!
Én ezt tudom ajánlani--->White Palace
Ez igaz, hogy Falirakiban van, de ez viszonylag közel van Rodosz városhoz. Sajnos bár Rodosz város kínálja a legtöbb látnivalót és programot, a szállások közelében lévő partok nem 100%-ak, mert homokos part nem igazán van. Bár az akvárium környékén nem olyan rossz a tengerpart, de Falirakiban ennél sokkal jobb. Illetve, ha mindenképp Rodosz városban akartok szállást találni, akkor még esetleg a város déli részén, már vannak olyan strandok, amik megfelelhetnek. Bár pár évvel ezelőtt ezen a környéken volt a szállásunk, de a partra közvetlenül nem mentünk le, mert csak kiindulási pontnak használtuk a szállást--->Hotel Lomeniz. De a part mentén futó útról megnéztük ezt a strandot és elfogadhatónak tűnt, de fontos megjegyeznem, hogy Faliraki strandjával semmiképp nem veszi fel a versenyt!
Üdv:)
Előzmény: mannamanna (13030)
Guzmi79 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 12910

Sziasztok!

 

Tegnap délben jöttünk meg Rodoszról. :( Minden szuper volt!! A Hotel Belvedere-ben szálltunk meg, ami négy csillagos hotel. Magyar viszonylatban nem nevezném annak, de a célnak tökéletesen megfelel. Nagyon kedves a személyzet, gyönyörű a medence és a kilátás. Tengerre néző szobát kértünk, a naplementét ás a tenger látványát minden nap élvezhettük. A hotel közvetlenül a tengerparton van, csak egy út választja el a parttól. Hihetetlen a kilátás, az étkezőből is totál rálátni a tengerre.este a naplementére. Olyan, mintha a tengerparton vacsorázna az ember. Gyönyörű!Ez a kilátás mindnt megér!

A félpanziós ellátás is kifogástalan volt. Hihetetlen gazdag választék volt reggel és este is. Minden nap mást kínáltak, és nagyon finoman főznek. Görög ételek is voltak bőven. Pár kilót fel is szedtünk szerintem :).

A szoba egyszerűen berendezett, klímára nem volt szükség a nagy szél miatt. Néha megjelentek hangyák a fürdőszobában, de ez legyen a legnagyobb gond egy nyaralás alatt. :)

Naponta takarítottak, kétnaponta kaptunk új törölközőket. A part ezen a részen nagyon szeles. Többen mondták, hogy szeles ez a rész, de hogy ennyire azt nem gondoltam...esténként küzdeni kellett, hogy a szálloda lépcsőin feljussunk. Engem az ötven kilómmal simán elfújt.

Inkább kellemetlennek mondanám, mint kellemes hűsítő szélnek. Első nap, mikor a hotel előtti strandra mentünk le, egy órát bírtunk a parton a hatalmas szél miatt. Rendesen hideg volt, hiába tűzött a nap, pedig nem vagyok fázós. A nyugágyon törölközővel takaróztam be, aztán feladtuk és bementünk a medencéhez. A szálloda medence része már nem olyan szeles, mert egy magas plexi fallal védik a kertet a széltől. A szálloda tengerpartjára nem is mentünk többet...akkora hullámok voltak, hogy ember legyen a talpán, aki be mer menni...jelzem az egy hét alatt kb. 5 embert láttunk ezen a partszakaszon strandolni, őket is az egyetlen szélcsendes napon.

A szálloda nagy előnye, hogy kb. tíz percnyi kellemes sétára van az óvárostól. Minden este hajnalig csavarogtunk az óvárosban, ami gyönyörű, megunhatatlan. Minden este egy-egy új részét ismertük meg. Imádtuk! Hangulatos éttermek, teraszok, rengetek árus, kedves emberek, finom kaják és fagyik, gyönyörű növények, a kikötű...de jó lenne megint ott! :) Nekünk a nyüzsgő óváros közelsége mindent megért! Pedig nem buliztunk, csak csavarogtunk, hatalmasakat sétáltunk. Repül ott az idő!

Strandolni Falirakira mentunk busszal. A busz Rodoszból idul, az oda-vissza út két főre 8 Euró. Itt már igazi homokos strand van, hosszan, ameddig a szem ellát, szép nyugis víz, minimális hullámmal. Igazi paradicsom a starndolás és a napozás szerelmeseinek. A nyugágy napernyővel két főre 7.5 Eur egy napra.

Kétszer voltunk az Anthony Quinn öbölben. Hát...ez mindennél szebb! Igazi idilli hely! Búvárkodásra is tökéletes! Gyönyörű!Ide már quad-al mentünk, amit egy napra 25 Eur-ért béreltünk, plusz tankolás ( a teli tank 13 EUR volt.). Szuper a quad, mi jobban élveztük, mint a robogót, sokkal biztonságosabb, igaz lassabb is, de ez nem volt gond, mert kb. kilométerenként álltunk meg gyönyörködni a tájban. :)

Voltunk Symi-n is, leírhatatlanul szép! Nem szabad kihagyni! A hajójegy 20 EUR/fő. Reggel kilenckor indul a hajó, kb. két órás az út. Délután jön vissza. Symin kb. 3 órát töltöttünk el.

Néhány ár:

0.5 l víz: 0.35-0,5 EUR

0.5 l Üdítő: 1.5 EUR

Gyros: 2 - 2.5 EUR

Egy adag sültkrumpli a strandon: 2.5 EUR

Görög saláta: 4 EUR

Tzaziki: 3.5 EUR

Hűtőmágnes: 1 EUR

1 gombóc fagyi az óvárosban: 1.2 EUr

Vacsi az óvárosban 2 főre (1-1 üveg sör, gyros tál, Mousaka): 28EUR

Vacsi az újvárosban a leghangulatosabba élőzenés étetremben (3 fogásos menüs vacsora, 1-1 üveg sörrel): 33 EUR

Ebéd 2 főre Falirakiban a strandon egy tanernában: 27 EUR

Egy nagy szelet görögdinnye Faliraki strandon: 1.5 EUR

Egy negyed görögdinne az Anthony Q. öbölben: 2.5 EUR

Fánk: 1.8 EUR

1 üveg sür (Mytos) az óvárosban, tavernában: 4 EUR

6 dobozos Mytos sör a boltból: 5.4 EUR

Egyszer sikerült cseresznyét is vennünk. Helyi bácsika kocsiról árulta a gyönyörű gyümölcsöket. Minden 2.5 EUR volt. Nagy doboz isteni cseresznyét vettünk.

Koktélok a legtöbb helyen egységáron voltal. Én egy Rodoszi álom nevűt ittam 6.4 EUR-ért. Kitartott az egész meccs alatt. :)

Vigyázni kell, mert az egyik helyen majdnem átvertek. Párom sört rendelt normál méretűt. Erre a ránézésre is dörzsölt felszolgáló kihozta a két literes csízma alakú poharat tele sörrel, azzal, hogy nincs ennél kisebb. Persze nem kértük, visszaküldtük és lám, azonnal lett kisebb pohár.

Felvágottakat nem vettünk, de ránéztem az árakra. Egy előre csomagolt, szeletelt sajt 3 EUR, a felvágottak, kb. 10 dekás szeletelt kiszerelésben szintén 3 EUR kerültek.

Összegezve, minden szuper volt, mindennel elégedettek voltunk! Egy szó nélkül ott maradtam volna...akár örökre! A szállodát csak ajánlani tudom, főleg, ha valaki sokra értékeli az esti kellemes és tartalmas programot. Az óváros az esti hangulatban egészen más, mint nappal. Ezerszer, milliószor jobb! :)

Ha valakinek lenne kérdése, szívesen válaszolok!

 

tavasz21 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 12668
Faliraki volt. Ott a Gondola hotel. Annak a pool barjáról van szó. Az asszony testvére viszi az Anthony Quinn öbölben levő büfét. Ez a hotel az Anthony Quinn-hez volt közel, oda mentem gyalog és véletlen észrevettem, hogy olvastam a Gondola nevet egy angol fórumon. Visszafelé jövet bementem enni. Aztán még talán kétszer ettem ott.
Előzmény: beus_79 (12667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!