Keresés

Részletes keresés

bazidzsó Creative Commons License 2022.07.05 -3 1 20624

Köszönöm szépen a választ. -- szívesen!

 

Sajnos mindenről olvasok lehúzó véleményt is. -- igen, mert eléggé eltérőek az igények és ami neked jó, az pl. nekünk nem biztos, hogy bejön. A görögországi szállásokat talán más "szemüvegen" keresztül kell nézni: a bútorok esetenként lehetnek régebbiek, de ha maga a szoba tiszta és jó helyen van a szállás, akkor nagy gond talán nincs. 

 

Az útikritika oldalon pl ezt láttam: "Nem ajánlott szálláshelyek: Telhinis , Hotel Sun Palace , Olympia Sun Hotel, Grecian Fantasia Hotel , Evita Beach,  Evita Bay , Muses , Achousa, Evita Resort Hotel" -- lásd fent, amit írtam ezzel kapcsolatban. Ezek némelyike ha jól tudom olcsóbb árfekvésű szállás.

 

Amúgy megnéztem a Telhinist, már nincs szabad szállás a mi időszakunkra. -- keresd ki itt ezt a nickenevet és írj neki emailt, hátha: suzi_mou

 

A Faliraki Bayba is csak 08.30-tól. Pont egy héttel előtte mennénk. Itt sincs megkülönböztetve a felújított vagy nem felújított szoba, tehát random kerül kiosztásra? -- mi anno tengerre néző szobát foglaltunk és fizettünk és helyette egy szuterén lett. Jeleztük a hotel és az idegenvezető felé is, hogy mi nem ezt foglaltuk és másnapra  kaptunk egy szuper családi szobát. Nyilván ez részben szerencse, a hotel jó hozzáállása a dologhoz, a mi határozottságunk, de a lényeg, hogy jól jöttünk ki a kezdetben rossz helyzetből. Nekik is tudsz direktben írni, hátha...

https://goo.gl/maps/gNQkpX6YhFkyjgew7

http://rhodes-kos.com/szallasertekeles/?p=485

 

 

 

 

Előzmény: HENZA103 (20623)
HENZA103 Creative Commons License 2022.07.04 -3 0 20623

Köszönöm szépen a választ.

 

Sajnos mindenről olvasok lehúzó véleményt is. 

 

Az útikritika oldalon pl ezt láttam: "Nem ajánlott szálláshelyek: Telhinis , Hotel Sun Palace , Olympia Sun Hotel, Grecian Fantasia Hotel , Evita Beach,  Evita Bay , Muses , Achousa, Evita Resort Hotel"

 

Amúgy megnéztem a Telhinist, már nincs szabad szállás a mi időszakunkra. 

 

A Faliraki Bayba is csak 08.30-tól. Pont egy héttel előtte mennénk. Itt sincs megkülönböztetve a felújított vagy nem felújított szoba, tehát random kerül kiosztásra? 

 

 

 

 

Előzmény: bazidzsó (20622)
HENZA103 Creative Commons License 2022.06.30 -3 0 20621

Üdv mindenkinek.

 

Erről a hotelről (Evi hotel Faliraki, Rodosz) tudna valaki írni pár szót? Messze a strand, az oda vezető út árnyékos valamennyire, vagy betonplaccon, a hőségben kell gyalogolni tűző napon? Igaz, hogy a légkondi használhatatlan, nem tisztítják? 

 

Ide szeretnénk foglalni augusztusra, már alig találunk szabad helyet és elég ijesztő dolgokat olvasok. 

 

Köszönöm, ha válaszol valaki, aki itt nyaralt. 

Előzmény: Szilszi 1 (20365)
Szilszi 1 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 20335

Sziasztok! Érdeklődnék esetleg jön -e valaki szeptember 03-10 a Hotel Evibe(Faliraki) vagy környékére, esetleg közösen bérelhetnénk autót. Remélem idén is sikerül kellemes útitársakat találni és felfedezni a  sziget szépségeit.

stamas19762 Creative Commons License 2018.09.05 0 1 20103

Sziasztok!

Mi tegnap jöttünk haza. Szállása a Hotel Zoes Faliraki hotelben volt, nagyon jó szívvel ajánlom, főleg ha terveztek autót bérelni és nem feltétlen a Faliraki pezsgésre vágytok. Ha esetleg valakit érdekel a hotel, szívesen írok majd bővebben. Kocsit az http://www.autotourcars.gr/ cégtől béreltünk, semmi előleg nem kellett, időre hozta a szállodához (nyilván emiatt csak kp-ben tudtunk fizetni), és a szálloda portán adtuk le a kulcsot este 10-kor. Rendben lévő, jó állapotú autót kaptunk, teljesen meg voltunk elégedve vele. Maxi respect a görögöknek, csuda jó kis hét volt! Bankkártya elfogadás meglepően jó arányban működött, és szinte egyik látnivalónál sem kellett a 12 éves gyereknek még jegyet venni (pontosan nem tudom, de még az is lehet, hogy 14 év náluk a korhatár).

suzi_mou Creative Commons License 2018.08.21 0 0 20052

Telhini Hotel, Faliraki

Roseberry Studios, Faliraki

Kalithiesben egy 1 haloszobas+nappali lakas (2 fonek kenyelmes, de nappaliban van egy 160-as aggya alakithato kanape is), valamint 2 haloszobas lakas (4 fo reszere, csaladosoknak ajanlott). Ezekhez ha szabad, akkor barati aron lehet autot is berelni tolunk, mert az kell, hogy 5 perc alatt leerjen Falirakiba az ember. "Arckonyv"-ben Kalithies apartments neven megtekinthetoek.

 

Előzmény: bazidzsó (20049)
dyboboti Creative Commons License 2018.08.13 0 1 19986

Mi is a budavárral megyünk  szintén 28.-án. Én első körben saját szervezésben akartam, de a végén ez lett belőle, mert így volt a lególcsobb, vagyis kb. booking + wizzairrel is hasonló ár lett volna, de utazási irodán keresztül benne van a transzfer + a feladott poggyász is.

Ami nem tetszett, hogy az összes utazási irodánál kb. 80%-ban Faliraki a célpont. Persze értem én, de így elég nehéz volt nekem megfelelő ajánlatot találni, aki mindenképp Rodosz városban szerettem volna menni.  Kb. 2-3 ajánlat van, ráadásul mindenhol ugyanaz. Kb. vagy szaros félpanzió vagy all inclu 4-5 csillagba,vagy  alsó kategóriás 2 csillagos szállodák, apartman szinte alig. Félpanzióra vagy all inclura meg menjen a hülye, Görögországban azért igen szar ellátásokba lehet belefutni még 4 csillag környékén is, ergo szerintem minden fronton jobban jár az ember önellátással. 

Aztán így maradt a Carina hotel, reggelivel (azt muszáj volt kiválasztani)  igaz azt még bookingon is nézegettem, hisz nagyon jó helyen van + 7 körülre van pontozva, ami 2 csillaghoz képest nem is rossz.

 

SAdam27 Creative Commons License 2018.07.05 -1 0 19855

Üdv,

 

egy kis segítséget szeretnék kérni: szeptemberben szeretnénk Rodoszon tölteni egy hetet a feleségemmel, azt eldöntöttük, hogy Faliraki esz a cél, és jelenleg 2 hotel között hezitálunk, az egyik az Elysium Resort & Spa, a másik pedig a Mitsis Faliraki Beach. Esetleg van itt valaki, aki egyikben-másikban-mindkettőben járt, és leírná a véleményét?

 

Előre is köszönöm,

 

Ádám

maya0419 Creative Commons License 2018.07.02 -1 0 19851

Sziasztok!

 

Az idei nyaralás letudva, viszont már a jövőévit nézegetem, tervezgetem. 

Tudnátok segíteni abban, hogy volt-e már valaki a Hotel Lagonas Beach**-ben?(Faliraki)

Nem sok infót találok róla, ez volna az egyik, a másik a Hotel El Greco** (Rodosz város)

Ha tudtok segíteni megköszönném.

 

További szép napot! 

bazidzsó Creative Commons License 2017.05.31 -1 3 19359

Nézd, azt tudnám javasolni, hogy a lehető legjobban informálódj az adott szállásról. Nem vagyunk egyformák, tehát ami nekem jó, az neked nem biztos. 

 

Egy gondolat a Faliraki Bay-ről még: ha nem az új részben kaptunk volna szobát (az első nap a régi részben voltunk), akkor nagyon mérges lettem volna, mert ég és föld a különbség...de mi nem hagytuk magunkat, és a hotel is "jól állt" a problémához, kereste a megoldást.

 

Van valami iratlan szabály Görögországra a csillagokat illetően? Mint például, hogy Egyiptomban 3*** alatt semmiképp sem ajánlott.

Szerintem nincs, egy gyengébb besorolású szállás is lehet kiváló, de egy magasabb kategória is lehet rossz. Ez Görögország. Sok összetevője van a dolognak.

 

Összegzésképp:

- minél több infó, annál jobb: képek és leírások, itthonról és külföldről

- ha mégis kiderül ott, hogy nem jó a szállás, akkor tessék reklamálni: nem ez volt foglalva, koszos, stb, stb. Ők vannak érted. Ha irodán keresztül mentek, akkor az idegenvezetővel is beszélni, kérni a panasz felvételét.

- ez Görögország: lehet ilyen-olyan is, lásd fent.

- ha visszajössz írj te is egy értékelést. Ezzel másokat is segítesz...

Előzmény: krisztinatheother (19355)
krisztinatheother Creative Commons License 2017.05.28 -3 1 19355

Kedves Bazidzsó!

 

Az általad ajánlott Faliraki Bay hotel 2**-os, ami kicsit kevésnek tűnik. Számomra. :) Nyilván mindenkinek mások az elvárásai, de a tavalyi krétai 3***-os szálloda után nem merném bevállalni a 2**-osat. Az ottani szálloda kicsit elhanyagolt, és lepukkant volt, pedig még képeket is néztünk az utazás előtt. Az all inclusive ellátás pedig kritikán aluli volt... Van valami iratlan szabály Görögországra a csillagokat illetően? Mint például, hogy Egyiptomban 3*** alatt semmiképp sem ajánlott. 

 

Válaszodat előre is köszönöm!

Kriszta

Előzmény: bazidzsó (19258)
bazidzsó Creative Commons License 2017.03.09 0 2 19258

Amennyiben lehetséges, inkább a szeptemberi időszakot javasolnám. Mi hosszú évek óta járunk a dodekani szigetekre (Rodosz-Kos-Karpathos) és szerintem ez a legjobb időpont több tekintetben is:

- nincs már akkora forróság

- az árak is kicsit kedvezőbbek

- kevesebb turista, de a szolgáltatások ugyanúgy megvannak

 

Szállás tekintetében Faliraki a legjobb választás, esetleg Rodosz város bizonyos részei. Mindkét település esetében jól körül kell "járni" azt, hogy hol van, mert zajos szórakozóhely lehet a közelükben.

 

 

Amiket tudok ajánlani:

Mi tavaly voltunk itt, két hasonló korú gyerekkel. Közel van hozzá a tengerpart és kiváló a gyerekeknek is: Faliraki Bay hotel

 

További általunk is kipróbált szállás Falirakiban. Ennek még plusz előnye, hogy magyar személyzet is van és a transzfer is megoldott, amennyiben jól tudom. Ettől kicsit távolabb van a tenger, de csendes környék: Telhinis hotel

 

Faliraki mellett szól, hogy itt van a sziget csúszdaparkja és mellette a vidámpark is: Faliraki

 

 

Előzmény: tarentola (19255)
gyongyhalas Creative Commons License 2017.01.14 0 0 19215

Szia ! Gondolom google  alkalmaztad és látod Faliraki legszélén van a hotel. Naturista strand  a legközelebbi  vele  majdnem szemben  az sziklás gyönyörű öbölben.Faliraki felé  sétálva már inkább homokos a part kevés sziklával.A kikötő után  van a nagy öböl a fő strand  majd 3 km hosszan. Utána jönnek újra csodás sziklás öblök strandok Kalitheáig .

  A másik irányban Lindos felé indulva a legközelebbi a hotelhez Anthony Quinn öböl mellette Ladiko beach  mindkettő sziklás part  homokos a tenger beljebb .....

  Összegezve csodás hely ha csendet szereted a legszebb öblök a legközelebb akár gyalogosan is.15 perc séta a központ. 

Előzmény: Pali79 (19214)
haboscsirke Creative Commons License 2016.07.20 0 0 18993
jurita Creative Commons License 2016.04.19 0 0 18888

Szia, ez az oldal csak nèmetül van. Kèt felnőtt+ kèt gyerek (10,13) all. Inclusive ellátással júli utolsó hetèben. 1200€ Pegasos Beach Hotel Faliraki. Bármelyik magyar iroda is befoglalja. Próbáld meg a ruefa.hu-t most már annak is jó oldala van.

Előzmény: ViccesNév (18887)
suzi_mou Creative Commons License 2016.02.29 -1 0 18826

Csak hogy pontositsunk, Kalithes nincsen.  Kalithea es Kalithies van, mindketto Faliraki mellett, csak mas iranyban.

Pegasos Hotel a nagyhoteleknel van. Ott is vannak uzletek, nemi elet a hotelen kivul, de nincs kozel Faliraki kozpontjahoz egyaltalan. Onnan nem hiszem, hogy gyalogolnatok.

Előzmény: jurita (18819)
bazidzsó Creative Commons License 2015.05.11 -1 0 18251

Faliraki Bay hotel-katt ide...

 

Mi inkább robogó pártiak vagyunk, ez hosszabb távon olcsóbb és mellesleg van még egy jó "tulajdonsága" is, Rodosz városban könnyebben lehet vele parkolni (feltéve persze, ha többször is szándékoztok bemenni).

 

Itt esetleg még felmerülhet olyan kérdés is, hogy nektek csak "B"-s jogosítványotok van, vagy esetleg van "A" is? Ugyanis ez utóbbival már sokkal komolyabb járműveket is lehet bérelni (amik árban ugyan drágábbak lesznek).

Előzmény: cs.kitti29 (18246)
cs.kitti29 Creative Commons License 2015.05.10 -1 0 18246

Sziasztok!

 

Mi idén megyünk először nyaralni Rodoszra, pontosabban Falirakira :) A hotel amit választottunk a Hotel Faliraki Bay 3*, félpanziós ellátással. Volt itt már valaki? Olyanról szeretnék érdeklődni, hogy autóbérlés vagy robogó éri meg jobban? Mi szeretnénk bejárni Rodoszt, gondoltuk a közelebbi helyekre robogóval mennénk távolabbira kocsival :) Olvastam, hogy itthonról lehet foglalni autót Rodoszon. Próbálta már valaki? Kölcsönzők lehetnek arra is ahol van a Hotelünk? Kicsit kint van a központtól, de be lehet sétálni :)

 

Köszönöm a segítséget :) Kitti

Vikk03 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 18213

Köszi szépen! 3,5 eves, mi is imádjuk dobálni a kavicsokat:)

A nagy hullámok miatt kérdeztem, mert azt a férjem szereti, de a kicsi tuti nem menne bele, es veszélyes is Lehet.

 

Lindos szállás ugyben nagyon drága, Faliraki hasonlóan, es nem is nagyon találtam partközeli szállást ezeken a telepukeseken, ami nem vmi 4-5 csillagos horror árú hotel:(

Gennadit néztem meg, itt lenne egy egész jo kis szállás, bár ez is 2 utcára van a tengertől.

 

Előzmény: bazidzsó (18212)
bogkriszt Creative Commons License 2014.12.25 0 0 18185

Szia. Faliraki bulinegyedtől kicsit délre közel a parthoz. Nem nagy szám a hotel, de arra, hogy aludjuk jó lesz.

Booking-on foglaltunk 1 hét reggelivel 53/e forint. A kocsi még a probléma, mert a reptértől el is kell jutni a szállásra. Néztem a kínálatokat, de annyi lenne mint a szállásunk. Látom te a Wizz-en foglaltál, körülnézek ott is.

 

Előzmény: Cseditti (18166)
norbeeB20 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 18073

Mi is leírnánk egy pár sort a csodálatos nyaralásunkról mert sok információt olvastam itt az indulásunk elött!

 

Első görögországi nyaralásom volt ez páromnak a második(Korfu).

 

Falirakiban szálltunk meg a Malibu Apartman Hotel***-ban, maga a szálloda nagyon szépen felujított ugyanaz a látvány fogadott minket mint amit a Booking.com vagy a Tripadvisor képein látni. A személyzet nagyon kedves és megértő volt mivelhogy legelső nap kértem egy szobacserét mert földszintre kaptuk a szállást és a kilátás nem volt valami szép. Minden nap volt szoba takarítás és 2 naponta volt ágynemű csere. 24 órás Bár nyitva tartással (streetfood és koktél) és a medence édesvizű volt!

 

 

A szigetnek tényleg vannak nagyon szép részei(EptaPiges, Pillangók völgye, Prasonisi.....stb) de nem tudtam azonosulni azzal, hogy teszek 20 métert bármelyik városban(kivéve Rodosz városát) és elhagyatott házak, szemétdombok, egy méteresre nőtt gaz és elhanyagolt kertek és telkek ezek elég sokat rontottak az összképen. Kicsit MadMax feeling volt egy két faluban:) A másik negatívum a helyiek "anarhikus" nemtörődömsége, háromszor mentek át előttem a teli piroson kocsival és számtalanszor motorral. Rendőrt egyszer láttunk pedig 300km-et mentünk kocsival és 200km-et mocival.

Negatívumokról ennyi:)  

 

Autóbérléssel kapcsolatossan meg inkább ti keressétek a környező lehetőségeket mert ahogy elnéztem 15-20€ lehet megsporolni, én az utazási iroda kirendeltjének az ajánlatát fogattam meg és ahhoz képest oké elismerem kényelmes dolog mert hozzák meg viszik a kocsit de akkor is lehet más ezen tud spórolni. 

Robogóbérlés 3napra 65€ egy Gilera Runner 95ccm kényelmesen ment két személlyel nem erölködött sehol.

Vizisportok:

SOTOS Watersport lefedi az egész partot kevés a konkurencia, ezért annak az árait tudom de beachenként változó árak vannak. Faliraki fánk húzás ami Ringos néven fut 15€, CrazyUfo 15€, Screamers 15€, FlyFish 25€, Paragliding 35€, JetSky 30€ 10 perc.

Nagyon sok jó étterem van ahol mi voltunk: Mimakos Taverna, Kostas Taverna, Ipiros Taverna(Rodosz város),  Pomodoro Pizzéria, Lindosban valamilyen sea view Taverna.

PitaArt-ban tényleg jo gyros meg a pitaburger is.

 

BarStreet-en több szorakozóhelyen voltunk táncolgatni, koktélozni, 5€-6€ között vannak az árak. Kicsit sznob vagyok ezen a téren de gyenge minőségű volt a legtöbb, összecsapott "gyereviddésigyadaztánmennyéhaza" típus.

Élelmiszer itthoni árakhoz képes +20% de volt 40% differencia is, nagyon drága minden szvsz.

Az adott élelmiszerbolt termékei mint pl. nálunk a Spárnál az S-Budget az valóban olcsó de ennyi aztán fújt a bőrgyár.

 

Nagyon szép időnk volt végig 28-32 fokok különösképp jó volt a sziget állandó szele. Tenger néha már kellemetlenül meleg volt. 

 

Szerintem még fogunk találkozni ezzel a földrésszel;)

haboscsirke Creative Commons License 2014.08.25 0 0 17932

Lindos:

 

Hát nagy szerelem. 3 teljes napot ott töltöttünk, a kis utcákban sétálva, a main beach-en, stb.

Olcsóbb, mint Faliraki. Vagyis mégsem, az ételek drágábbak. (Gyros pita 2,50€)

 

Erre felé nagyon meleg van, a szél nem fúj. Testápoló kötelező kellék!!

 

A fő teret egy hatalmas fa árnyékolja be, nagyon jó ott ücsörögni. Van wifi is, ami nagy kincs volt. 

 

Az akropolisszal szemben van egy toronynak kinéző valami. Jó egy órás túra volt eljutni oda a sziklákon, de a kilátásért megérte. Van még sok kis öböl, szépek. A szél és a sós levegő viszont már-már fájdalmas. Végre volt valami felfedezni-való. :)

 

Szent Pál öböl:

Szép, nagyon is. Ez is zsúfolt. Búvárkodtunk egy nagyot, jó volt, de itt is kevés a halacska. Viszont életem első sárga homokos partja. :)

 

Main beach: 

Hát hát szóhoz sem jutok. A víz csodás, nincs tömeg, sárga a homok. Csak lebegni a vízben és csodálni az akropoliszt és a fehér házikókat... Semmihez sem fogható. Ezért is mentünk vissza többször. Béreltünk kenut (1 fős 5€, 2 fős 10€ 1 órára), bejártuk az öblöt, szerintem nagyon jó móka volt. 

 

A szállás (már említettem, bocsi) a Sun Shine, Lindos-Lardos között. A hotel semmi extra. a fürdőszoba viszont nagyon szép. Vasárnap este nem volt áram. (Pont az utolsó vacsihoz készülődés és a bőröndbe pakolás alatt, köszi!!)

Ezen a helyen van 5 étterem, 4 szuvenír-bolt és ennyi. És persze a tengerpart, ami apró kavicsos. Viszont itt találkoztunk kis polippal is a víz alatt, mikor beljebb úsztunk. 

 

Az igazi egy lindosi szállás lenne, valamelyik kis fehér házikóban...

 

A csacsigolást kihagytam, de így is helyesek voltak.  

 

 

 

nedori Creative Commons License 2014.07.26 0 0 17794

Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza, amit nagyon sajnálok, mert két hét szuper nyaraláson vagyunk túl. 

Gondoltam leírok pár dolgot, hátha hasznos lehet. 

Én a Booking.com-on keresztül foglaltam a szállásunk, Faliraki főutcáján, a Hotel Rea-ban laktunk. Ez egy alap kis hotel, de kiváló. Mind az elhelyezkedését, mind az ár-érték arányát tekintve kiváló volt. A jamaica bár felett van, a bár zajából semmi se hallatszik. A tulajdonosok pedig rettentő kedvesek, segítőkészek. 

Lindosba, Rodoszvárosba busszal mentünk, az Anthony Quinn öbölbe is van busz, legalábbis a menetrend szerint, ténylegesen azonban nem jött. Oda taxival mentünk, ez 6 euróba kerül, vissza gyalog sétáltunk, ekkor már nem volt kibírhatatlan meleg. 

Napernyőt nem érdemes venni, én vettem, de megbántam, mert az erős szél felborítja. Szóval ezt nem nagyon lehet megspórolni. (Kamirosnál ingyenes a napágy, de itt meg a hullámok óriásiak, így csak megállni, egyet mártózni alkalmas)

Faliraki főútján az AB Foodmarketben minden van, nem érdemes a Rodoszvároshoz közeli nagy boltokra gyúrni, nem olcsóbbak és nem nagyobb a választékuk, legalábbis azzal kapcsolatban, ami egy nyaralónak kell.

Három napra béreltünk kocsit, egy teljesen új VW Polo dieselt kaptam, ezzel bejártuk a szigetet. 450 km-t vezettem a három nap alatt, szóval aki ennyi időre bérel kocsit, ne tankolja tele az autót, mert felesleges. A kocsiért amúgy 130 eurót fizettem.

Szúnyogokra készülni kell, elég sok van belőlük, én vittem bőrre fújható szúnyogirtót, de az nem elég, kinn vettem egy konnektorba dughatót 3,80-ért.

Ha még esetleg van valami kérdés, szívesen válaszolok.   

 

d0v3 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 17635

Mi is a pénteki Wizz air járattal megyünk rodoszra, de a mi szállásunk Falirakiban lesz (Rhodian Rhodes hotel).

 

Ami biztos már (hátha hasznos lesz másnak is:

 

-a transzfert sok esetben intézheti a szállásadó is, de sajnos a mi esetünkben csak utolsó pillanatban fog kiderülni. Ha a szállásadó intézi akkor a reptér-faliraki díj 25Eur, ha taxit rendel akkor némiképp drágább - 31Eur -ba kerül a díj. Ismerőseim busszal tették meg a reptér-faliraki távot, nem volt vészes az elmondásuk szerint, de a busz tömve volt, és csomagokkal kényelmetlen volt + Rhodosz városban át is kellett szállni, várni kellett a buszra. Viszont olcsó volt, néhány Eur-ból megúszták. Taxit előzetesen is lehet foglalni , amit én találtam ott 30Eur a díj a reptér-faliraki között link itt: http://www.go-transfers.com/ .

-egy napra átmegyünk Marmarisra, mert meseszép dolgokat látok a képek alapján így nem hagyjuk ki (pl. delfinárium stb.). Mi rögtön szombatra tervezzük az áthajózást. Erre két lehetőség van, vagy közvetlenül a hajós társasággal lehet átmenni (http://www.marmarisferry.com/index_en.php) oda vissza 42Eur / fő (kikötői díj is benne van az árban), viszont az eljutást magunknak kell intézni -> busszal, vagy taxival (busz továbbra is olcsóbb, de ki tudja, hogy mennyire pontos..). Másik lehetőség (korábbi fórumos ötlet alapján) http://www.tourtlee.com/rhodes/boat_excursion_to_marmaris_turkey?a=510 velük is lehet menni (kötetlen program). Velük 30Eur az alapdíj + 15Eur a kikötői díj, tehát 45Eur/fő, viszont ebben az esetben ők jönnek el a szállodába és intézik a transzfert - ami miatt talán előnyösebb lehet. Marmarisba útlevél kell, de már vízum nincs.

 

-4 napra (hétfő-csütörtök) tervezünk robogót / quad-ot bérelni (korábban már jártunk Zakhintosz szigetén, és bőven elég volt az 50ccm-es robogó ott is). Árakat még nem tudok, de már írtam pár kölcsönzőnek falirakiban, remélem hamar válaszolnak :)  ,aztán megírom , hogy mi mennyi. Autó-motor bérlésnél nagyon fontos a full insurance, azaz a teljes biztosítás. Több külföldi fórumon (tripadvisor, stb.) olvasni, hogy sok esetben a kisebb cégek spórolnak a biztosításon, és csak azt mondják, hogy van, holott a bérlési papíron/szerződésen nyoma sincs. Ezért érdemesebb nagyobb cégtől bérelni autót/motrot stb. Robogóval/quaddal csak ésszel , tapasztalat nélkül nem ajánlott a vezetés.

 

 

Mi kb. itt tartunk most.

üdv, D.  

 

Előzmény: csirketojas (17634)
suzi_mou Creative Commons License 2014.06.26 0 0 17555

Egy kicsit kiegeszitenem a leirtakat, mielott az elso nyaralos Falirakisok a szivukhoz kapnanak. :-)

A La Marquise a nagy Hoteleknel talalhato, par km-rel arrebb Faliraki kozpontjatol. Faliraki kozpontja kornyeken a low cost helyek talalhatok (1-2 dragabb Hotel kivetelevel), ahova a tobbseg is jon nyaralni innen a forumrol.

Itt a tengerpart homokos!!

A nagy es draga Hotelek par km-rel arrebb vannak (inkabb Kalithea-hoz kozelebb mint Faliraki centrumhoz), ott a tengerpart nem a legjobb, valamint hogy szepen irjam le, ott van az emberi vegtermeket ledaralo epulet es ott engedik be a tengerbe is.

 

Előzmény: KatiB (17553)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17306

Én is úgy értelmezem,ahogy Te,írok is Nekik.

Ez a Faliraki hotel jónak tűnik,de június 14-21 között ,már több,mint 1100 euro,aki később megy,szeptemberben,biztos olcsóbb

Előzmény: bazidzsó (17305)
Sz37 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17304

korábban is ezt ajánlottam, nekünk nagyon tetszik, csendes és homokos a part:

https://www.travelrepublic.co.uk/hotels/hotel-availability-details.aspx?id=192179&sid=d9e311e0-e248-4644-9fed-0ded68c29243#search/d9e311e0-e248-4644-9fed-0ded68c29243

ha nem működik a link(sajnos ennél az oldalnál többször tapasztalom, hogy a főoldalra visz csak) akkor Blue Sea beach -Faliraki. A szobatípusok között van a 2+2fős szoba, ez nem minden dátumra van, de legtöbbször igen.

 

Előzmény: menton11 (17302)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 16657

Mi is IBUSZszal voltunk, Hotel Tsampika Faliraki. 

Szuper volt. -))

Előzmény: krubb (16656)
bazidzsó Creative Commons License 2013.07.08 0 0 16653

1: Falirkai központi strandja homokos.  Itt biztos, hogy nem kell fürdőcipő.

 

2: erről több infóval talán Suzi_mou tudna szolgálni, hogy most miként áll ez a dolog kint. Az eset ami óvatosságra int, az a Tsampika strandon történt pár éve. Ott akkor egy autót törtek fel. Én Faliraki esetében külön kiemelném a 'karkötős hölgyeket". Itt összeszedtem pár infót a közbiztonsággal kapcsolatban: Közbiztonság.

 

3: ez a weblapja, ha jól tudom: Vergia Sun hotel  esetleg a + kérdésed van, írj nekik.

 

4: ahova mi szoktunk járni, azok itt vannak: Rodosz üzletek  ezek jólárasítottak:)

 

 

 

 

 

Továbbá, ha valaki kedvet érez, akkor a Szállásértékelő oldal várja a hotelértékeléseket. Köszönöm:)

Előzmény: ocsua1 (16650)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.31 0 0 16351

Sziasztok!

 

Aug.22-29 Faliraki, Mitsis Hotel.. járt már arra esetleg valaki? tájékozódásaim alapján homokos, lassan mélyülő part, a hotel is jónak tűnik... valakinek személyes tapasztalat....? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!