Keresés

Részletes keresés

TotalBike címlap TotalBike fórumok
Gyöször Creative Commons License 1 órája 0 0 5153

Pld vezérműtengely az nincs normális, bontottban is  vashulladék jellegűeket találok. Talán egyet láttam 250ért ami jó lett volna, de körülbelül annyit ér a motorom kompletten :-D

Előzmény: Lonesome Rider (5147)
WRS Creative Commons License 2 órája 0 0 5152

Gabeszt én sem láttam jó régóta.

Előzmény: Lonesome Rider (5149)
WRS Creative Commons License 2 órája 0 0 5151

Mindenképpen be fogjuk pótolni. Neharagudj

Előzmény: Lonesome Rider (5148)
Lonesome Rider Creative Commons License 6 órája 0 0 5150

Előzmény: Lonesome Rider (5147)
Lonesome Rider Creative Commons License 6 órája 0 0 5149

Tegnap előtt Szélpál Gabi látogatott meg:)Nagyon örültem neki...nem is tudom mikor találkoztunk utoljára..talán amikor az üléseket vittétek Dani.Több éve.

Lonesome Rider Creative Commons License 6 órája 0 0 5148

benézhettél volna hozzám is(bíztam benne)amikor erre jártatok a tavasszal..

Előzmény: WRS (5140)
Lonesome Rider Creative Commons License 6 órája 0 0 5147

Én bízom a régi gépekben(meg persze az újabbakban is)Januárban vettem egy Transalp 600-ast.(kb a 90'évek óta vágyam volt ez a motor.)Most ezt csinosítgatom.

A duplalámpásom (3aj) valszeg eladó lesz...Egyszerűen nem használom.Vagy 5 éve már nem járok vele.

Marad a 34L a TT ,a Transalp,..meg van egy két újabb masina is ami nem clasic,de nagyon jó gép:)

Alkatrész van dögivel mindenhez.Nem is értem hogy mit nem találtok.Persze lehet hogy nem Japán már de alkatrész.

Lonesome Rider Creative Commons License 6 órája 0 0 5146

Örülök hogy vannak akik benéznek ide.Én már feladtam hogy itt lesz még élet.

 

Gyöször Creative Commons License 29 órája 0 0 5145

Ami ebayen sincs az nála sincs. Ami ebayen van, azt ő 2x esen árulja, de pld dugó olyan van nála ami csak a 750esbe jó egyéni kényszerképzeteim alapján. A 800asokba így az enyémbe is másfajtát rakott a gyártó. Tehát vele nem vagyok kisegítve. Meghátugye csapszegje sincs.. nekem meg van :-) igazából fütyi voltam mert mikor tavaly rendelgettem a Hondához az apróságokat akkor még a Suzukinál volt gyári csapszeg de pld dugó gyűrű már nem. Azt hittem azért van még csapszeg mert más tipusba is való és van sz@rásig. Vagy így volt vagy nem de elfogyott mire kitaláltam, hogy na akkor DRre kezdek szedelőcködni össze. Pedig már tavaly is kellett volna a csapszeg. És akkor gyári lett volna...

 

Nem baj ez van de van. Legalább.

 

Egyre nehezebb lesz suzuki classicolni

De még nem nézegetem az új aprilia tuareget :-D se az új Afrikát. Pláne, hogy abból az adventure sportsot visszabutították vagy hogyismondjam. Használtat meg még egyszer nem veszek, de újatse mer minek... :-) tehát DRBIG.

Előzmény: Kelcsiapu (5144)
Kelcsiapu Creative Commons License 1 napja 0 0 5144

 

Azt sejtettem, hogy a német polcokon lévő készlet árait nem a mi pénztárcánkhoz igazították, de végszükség esetére, ha sehol máshol nincsen, akkor talán még jó lehet...... hogy menjen a motor......... :-)

 

Előzmény: Gyöször (5143)
Gyöször Creative Commons License 1 napja 0 0 5143

Most átfutottam, úgy látom nincs csapszeg a webshopjában. Egy (1!) szívó szelep 20 ezer nála egy (1!) a kipuffacsból 27 ezer én meg valami 25 vagy 35 ért vettem meg a 4 szelepet lengyelországból postával. Mondhatnánk, hogy a hesszleré jobb, csak  ugyan az a vesrah márkájú szelep jött a lengyelektől mint tőle.

 

De találtam olyan ami nem 4x annyiba kerül, hanem csak 2x..

Előzmény: Kelcsiapu (5142)
Kelcsiapu Creative Commons License 1 napja 0 0 5142

 

Gyöszi!

 

Én ugye sajnos nem értek a motorok szerelgetéséhez, bár régesrégen 25 éve egyszer csutkára szétszedtem egy 34L-es Tenerét, lefestettem a vázat szép piros színűre, majd utána össze is tudtam építeni újra a járgányt.......... szóval már többször is írtad, hogy a BIG-hez nem nagyon van alkatrész........... Suzukiban én is érintett vagyok egy 94-es DR 650 RSE-vel........... no hát az fordult már meg többször is a fejemben, hogy ha a régi masinákhoz ennyire kétséges az alkatrész ellátottság, akkor pl. a Hessler bácsi honnan szerzi be a veterán gépek felújításához az alkatrészeket......... a webshop-ban rendelni is lehet tőle mindenfélét a régi masinákhoz is..........

 

https://www.dr-big-shop.de/DR_BIG.html

 

https://www.youtube.com/@StefanHessler/videos

 

 

Előzmény: Gyöször (5141)
Gyöször Creative Commons License 1 napja 0 0 5141

Én megcsíptem a világ utolsó 2db új dr800 dugattyúcsapszegét a cmsnl.com ról, de kiderült róla, hogy nem gyári, hanem utángyártott.

Mostmár van egy pár használt hengerem, 2 új dugóm egy alap meg egy +1mm, szerváltam rájuk gyűrűket, az alap 105ösre wisecot, a 106osra meg valami német cég gyárt után gyűrűt. Az méretben jónak kell lennie a dugóra, a wiseco alsó gyűrű 3.00mm vastag a dr gyári meg 2.8 ott ki kell dikheltetnem a dugót :-)

 

Vettem 4 szelepet is, mert beverődnek, azzal még nemtom mi lesz.

 

CR egyben van de nem tudom úgy bekarburálni ahogy kellene; középen van egy kis gebasz de így is úgymegy leesik a fejem :-)

 

Vettem kínából pár ledes csíkot a DR dobozzaira, mert a biztonság a legfontosabb. Majd biztos motorozok még vele. Akár 20kmnél messzebbre is. Voltam is már egyszer 15kmre, túrtam egy kis földutat, beszélgettem a semmi közepén kecskéket legeltető bácsival, meg a nap is sütött, nagyon jó volt imádom ezt a 2 motort. De az emlékeket én sosem fogom elfelejteni.

Előzmény: WRS (5140)
WRS Creative Commons License 2 napja 0 0 5140

Én minden nap felnézek de csak a saját hozzászólásom volt az utolsó mindig.

Előzmény: Lonesome Rider (5138)
Kelcsiapu Creative Commons License 2 napja 0 0 5139

 

 

.......... lassan egy évvel ezelőtt lesz, hogy Manóúr szólt, hogy már láthatóak felvételek a 2023. évi Sandraiders marokkói etapjairól....... Neki köszönhetően így tudtam akkor én is követni az eseményeket............ most én jelzem, hogy hamarosan kezdődik a 2024. évi megmérettetés:

 

https://sandraiders.com/en/sandraiders-a-life-changing-adventure/

 

 

Előzmény: Manóúr (4996)
Lonesome Rider Creative Commons License 2 napja 0 0 5138

Szerintem ennek a topiknak is itt a vége....

WRS Creative Commons License 2024.02.20 0 0 5137

Nem, nem jártam sehol.

Előzmény: Lonesome Rider (5136)
Lonesome Rider Creative Commons License 2024.02.20 0 0 5136

Jól teszed!:)

Voltál erre felénk mostanában?

Előzmény: WRS (5135)
WRS Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5135

TDM bizony.

Fullos dobozos felszereltség van hozzá.

Rendbeszedem és megtartom túrázósnak.

Előzmény: Lonesome Rider (5130)
KVX300 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5134

Köszi a feltételezést, de inkább puhány vagyok, mert a -7 C°-ban nem biztos, hogy ugyanilyen lelkes lettem volna.

Előzmény: ales40 (5132)
KVX300 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5133

Kb. 25, max 30 sátor volt felállítva. Több sátorban is ketten aludtak, szóval 40-45 résztvevő lehetett összesen úgy, hogy nem minden időben volt ott mindenki (mert néhányan szombaton már hazamentek a közelgő eső miatt). A kemény mag szerint nagy volt a tumultus. A szervezők szerint nem cél, hogy tömegek jelenjenek meg a party-n. A hideg a legjobb szelektáló. Idén meleg volt, ezért sok volt a résztvevő.

Előzmény: Lonesome Rider (5131)
ales40 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5132

Kemény vagy. Te vagy a király :))

Előzmény: KVX300 (5129)
Lonesome Rider Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5131

Éppen ma reggel néztelek meg.Nem sokan voltatok.

Előzmény: KVX300 (5129)
Lonesome Rider Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5130

Mi lesz a TDM ből?TDM?

 

Előzmény: WRS (5128)
KVX300 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5129

Hóbagoly-party-n volt már valaki? Én idén kipróbáltam a téli sátorozást. A részletek: https://www.youtube.com/watch?v=RMC5ms8x6OE

WRS Creative Commons License 2024.02.19 0 1 5128

A hétvégén végre elkészültem a 2-es számú xtzvel.

 

És már nálam is van a következő munka.

 

 

Így most helyhiány miatt eladó az 1es számú xtz ha esetleg valaki keresne ilyet akkor szóljon bátran.

Gyöször Creative Commons License 2024.02.02 0 2 5127

Ez a kedvencem most

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2024/01/28/uj-utburkolati-jelek-az-aszfalton-nemet-teszt-a-motororosok-vedelmeben/

 

Szerintem érdemes lenne átvennünk azonnali hatállyal.

Csak nem a biztonságos ív kijelölésére, hanem fasszányosul be lehetne karikázni a kisebb kátyúkat, a nagyobb kátyúkat, meg a horgásztavakat az "úton" :-)

Gyöször Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5126

Volt olyan 2 ismerősnek, nem volt azokkal semmi baj, csak annyi, hogy nem 1250. Így eladták és vettek olyat.

Előzmény: ales40 (5124)
ales40 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5125

Nem csak az 1150, még az 1200 is levegős volt 2012-ig.

 

Előzmény: Gyöször (5118)
ales40 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5124

F 800 GS adventure 2017. Eddig nekem nagyon tetszik. Remélem sok évig fog engem szolgálni. Fosok tőle mert béjemvé, de majd kiderül, hogy jobb vagy rosszabb mint az eddigi japó motorjaim.

Előzmény: Gyöször (5118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!