Keresés

Részletes keresés

ferrreee Creative Commons License 2018.12.25 -1 0 10

Mini történet.
A háborúban két ellenséges, "keresztény kultúrájú" :D katona elgondolkodik:
-Miért vagyok én az ő ellensége? Mert más nemzethez tartozik? De hát ő is meg én is a szuperhősfilmeket, a barátok köztöt, a bulvárújságokat imádjuk. Ugyanazokat a menő zenéket és videókat szeretjük. Ő is meg én is imádjuk a valóságshow-kat. Akkor miért harcolunk?
:D

ErkölcsTan Creative Commons License 2018.12.01 0 0 9

A hazaszeretet is az akkor! 

Előzmény: ferrreee (8)
ferrreee Creative Commons License 2018.12.01 -1 0 8

ez már politizálás! ne politizálj itt!

Előzmény: ErkölcsTan (7)
ferrreee Creative Commons License 2018.12.01 -1 0 6

lehetséges lesz-e szerintetek a következő:

1: magyarország a szuper "keresztény kultúra" miatt nem fog izrael ellen menni az armageddonban.

2: ezért magyarország bejut az ezeréves királyságba.

3: ezért minél több elcsatolt magyar területet kell visszaszerezni hogy minél több magyar bejuthasson az ezeréves királyságba. :o)

4: ezt akár háború, azaz sok halott esetén is el kell érni. XD

5: azaz keresztényi dolog lesz háborút indítani a területek visszaszerzésére! XD

 

XD

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 5

A Jelened s a Múltad írja.

Személyre szólóan.

S utólag, meg nem változtathatod.

Nem így van.A Biblia ad erről hiteles tájékoztatást.

Előzmény: énwokkk (4)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3

Újabb gyülekezetekben is kezd divat lenni, hogy a hazaszeretetre azt mondják, hogy az Jézushoz is kapcsolódik. Azaz "keresztényi" dolog. Ez nettó hazugság, és a Biblia félreértelmezése

 

Ján.18:

 

Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.37Monda azért néki Pilátus: Király vagy-é hát te csakugyan? Felele Jézus: Te mondod, hogy én király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról. Mindaz, aki az igazságból való, hallgat az én szómra.38Monda néki Pilátus: Micsoda az igazság? És amint ezt mondá, újra kiméne a zsidókhoz, és monda nékik: Én nem találok benne semmi bűnt.

etomcat Creative Commons License 2018.09.20 -2 1 2

A kereszténység, amit Tarzuszi Saul (fedőnevén Pál apostol) már a kezdetekkor meghamisított, 300 év üldözés után összefeküdt az állami hatalommal és Jézus nevét a királyok, császárok önkényuralma, harácsolása szolgálatába állította, miközben a papjaik is jó kövérre megszedték magukat.

 

A magyar Bokor Mozgalom viszont, amit a kat. egyház önszerveződés miatt kiközösített, azt tanítja, hogy a trón és az oltár ocsmány vérnászát meg kell szakítani, a hívőknek nem szabad a zsarnokokat szolgálniuk és nekik engedelmeskedniük.

dave_dömper Creative Commons License 2018.09.19 0 0 1

Még egyszer b0cs. Ezzel kellett v0lna kezdenem.

dave_dömper Creative Commons License 2018.09.19 -1 0 0

Nekem úgy rémlik, hogy valami áttételes formában, szinte provokatív alapon az "írástudók" (ezt a fajta

megnevezést / személy - azonosítást itt és most abszolút pejoratív értelemben használnám) olyanfajta

kérdést szegeztek Jézus - nak (egy igehirdetése alkalmával), hogy a hite hogyan és miként is fér össze

a római zsarnok, az országot erőszakkal leigázó császár által kivetett adó-kötelezettség teljesítésének

kielégítése kapcsán, kvázi a hazaszeretetét próbáltak ilyen, totál hamisan, félrevezető módon próbára

tenni a hallgatóság előtt. Ismeretes az Írásból, hogy Jézus miként felelt az írástudók félreérthetetlenül

provokatív módon feltett kérdésére. (bocsánat, ha egy kissé össze - szedetlen, vagy pongyola voltam)

 

"Add meg Istennek, ami Istené és a Császárnak, ami a Császáré"

ferrreee Creative Commons License 2018.09.19 -1 0 topiknyitó

Újabb gyülekezetekben is kezd divat lenni, hogy a hazaszeretetre azt mondják, hogy az Jézushoz is kapcsolódik. Azaz "keresztényi" dolog. Ez nettó hazugság, és a Biblia félreértelmezése. A magyarázat roppant egyszerű: ha az országod rosszat csinál (pl. igazságtalanul megtámad egy másik országot vagy népet) akkor abban nem kell szeretni és követni a hazát. Jó dologban persze lehet és kell is. Azaz nem a hazát, hanem a jót kell szeretni. Olyan ország pedig nincs, nem volt, és nem is lesz amiben csak jó van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!