Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.03 -2 0 53

Ez a hümhümhüm en lennek.

 

PS.: elnezest az offert, nincs szandekomban többet irni, ezt csak infokent irtam.

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.03 -2 0 52

OT/OFF:

 

Hallo;

 

Semmit :-)

 

Sajat keresre lett minden tartalom törölve.

 

Egyszerüen nem szerettem volna hogy a tovabbiakban is ilyen tartalmak mellett legyenek  az en tartalmaim, mint peldaul ez a mai >

 

 

Es nincs szandekomban a tovabbiakban törtenelmi topikokban irni.

 

Üdv.

Előzmény: gyorskeresés00 (51)
gyorskeresés00 Creative Commons License 2019.09.03 -1 0 51

Mit csinált már ez a szent lélek, hogy törölték?

Herr Nick Creative Commons License 2018.12.05 -1 0 41

OFF:

Végszó helyett:

 

T. Mara!

 

Belátom nincs annak értelme, hogy ezt tovább folytassuk, annyi félreértés történt, hogy csak magyarázkodással telne ez a fórum.

 

"Végezetül, bízom benne, hogy egy normális beszélgetést sikerül ebben az igen kényes témában összehozni."

Már ez a gondolatom is - ami mögött semmi hátsó szándék nem volt - felháborodást váltott ki belőled, pedig ezekhez képest ...

Pl:

"A SU-hamis törtenelme (vagy a 2. Vh-s) topikban sajat magad fogod a mozsdatasodat az OUN(B)-re elöadni, az en ottani közremüködesem nelkül."

"De Te ismered ugye mar nem is olyan regröl a showtimes nick fele hozzaallast is stilust, ugy hogy tudod hogy ott Te meg leszel a Bandera-Nachtigall mozsdatasodban erösitve a nicktöl."

stb.

"Egy darabig azon is gondolkodtam, hogy kihagyom ezt a vitát(?)“ ezt meg mindig megteheted, hiszen az allaspontod ismert, annak alatamasztasara Te megneveztel törteneszeket, az allaspontod at is mar meg is indokoltad, ugyhogy valojaban Neked nemigen van mar szakszerü mondanivalod a temaban."

Kai Stuve professzor könyvét nem olvastam, így nem is lehet gondom vele. Az írásom betű mérete és típusa most zavart utoljára.

Köszönöm a beszélgetést, kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok!

 

Nick

Előzmény: Törölt nick (40)
Herr Nick Creative Commons License 2018.12.03 -1 0 38

 

T. Mara!

 

A felvezetésed elég hosszúra és indulatosra(vagy talán pikírtre?) sikeredett, az egészet egy "vád beszédnek" éreztem. Egy darabig azon is gondolkodtam, hogy kihagyom ezt a vitát(?), ha ez belőled ilyen reakciót vált ki és mint írtam elég sok elfoglaltságom is akad. Egyet jól kéne értened, hogy a tervezett disputának nem valamilyen elkövetett bűncselekmény(ek) tagadása, "szerecsen mosdatás" lenne a célja, hanem a történelem valós tényeinek megismerése, megbeszélése érzelmektől függetlenül és a régi beidegződések kizárásával.

Mit is állítottam a másik "topikban"(a neked címzett válaszokat linkkel adtam meg):

 

1., "A lényeg, nem kell az ukrán nacionalista mozgalmakat egy kalap alá venni és mindegyiket lenácizni, főleg nem az OUN(B)-t. "

2., http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149643980&t=9217451

3., http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149652379&t=9217451

 

Érdemes még elolvasnod újra ezt a hozzászólásomat(bár nem neked írtam):

 "T. "A ló túloldala"! 

Az elején szeretném leszögezni, hogy nem szoktam vitatkozni itt a fórumon, vagy legalább is próbálom kerülni a vitát. A véleményemet leírom, ha valakinek tetszik elfogadja, ha nem akkor nem. Történészekkel, halottakkal és intézményekkel meg pláne nem fogok vitázni. Viszont az legyen az én döntésem, hogy melyik vélemény az, amelyikkel egyetértek.

A Simon Wiesenthal központtal kapcsolatban pedig inkább egy újságíró véleményét tudom elfogadni, aki még csak nem is "kedvencem", de valahogy szerintem "megcsípte" a lényeget.

Révész Sándor: Zuroff áldozatai

http://nol.hu/velemeny/20130729-zuroff_aldozatai-1402955 "

 

 

Néhány gondolat a történészekről:

Mint írtam, nem veszem a bátorságot magamnak, hogy kritizáljak történészeket, vagy lekicsinyeljem tevékenységüket. Ők nagy tudású, sokat tanult emberek, de látásmódjukat több dolog is befolyásolhatja. Ennek okán írtam, hogy vagy egyetértek vagy nem egyes történészek munkájával(véleményével).

 

Azok a történészek(a teljesség igénye nélkül), akiknek adok a véleményére "ukrán ügyben":

Александр Гогун

Бори́с Вади́мович Соколо́в

Lagzi Gábor

Timothy David Snyder

Egy olyan történész, akit azért elolvasok, John-Paul Himka.

 

Nem lehet általánosítani, de a történészek sokszor hovatartozásuknak megfelelően a saját oldal bűncselekményeit kisebbíteni az ellenfélét nagyobbítani szokták. Így van ez az ukrán és a lengyel történészeknél is, bár volt törekvés a múlt közös feltárására, de ez sikertelen maradt.

A jelenlegi orosz történészeket - véleményem szerint - két fő csoportra tudnám osztani, az első, amelyik a szovjet történelem szemlélet(amit a regnáló orosz politikai elit is támogat) nyomdokain halad. A második a szabadabban gondolkodók, akik az új dokumentumok segítségével kritikusan újra gondolják az akkori eseményeket. Persze egyik oldal sem homogén tömb.

 

Végezetül, bízom benne, hogy egy normális beszélgetést sikerül ebben az igen kényes témában összehozni.

 

Üdv, Nick

 

U.i.

A folytatásban szeretnék néhány fogalmat tisztázni(fasizmus, nemzeti szocializmus, pogrom), bár ebben több féle nézet is lehetséges.

 

 

Előzmény: Törölt nick (37)
H. Bernát Creative Commons License 2018.05.30 0 0 28

És akkor mindennek mi is lett a vége, Churchill (nagy gazember!) sommás summázatában (1946): "We killed the wrong pig!".

Előzmény: Törölt nick (27)
egyenlítő Creative Commons License 2018.05.27 -1 0 24

És ha egy lepke meglebbenti a szárnyát...

Előzmény: dave_dömper (23)
dave_dömper Creative Commons License 2018.05.26 -1 0 23

A 2. világháború azzal kezdődött, hogy Gavrilo Princip 1914. június 28. - án Szarajevoban agyonlőtte

Habsburg Ferenc Ferdinánd főherceg trónörököst és Hohenberg (Chotek) Zsófia főhercegnét. Minden,

ami innentől kezdve, 1945. szeptember elejéig történt Európában és persze a legtágabb értelemben

a Földkerekségen, innen eredeztethető, és ok - okozati összefüggésben van a fentebb is hivatkozott

kezdettel.

 

Ez azután akár visszavezethető ahhoz, hogy az Osztrák - Magyar Monarchia 1878. évben úgy döntött,

hogy megszállja Bosznia - Hercegovinát. Innen aztán gyakorlatilag kikövezett és egyenes út vezetett

a Szarajevóban történtekig.

 

Ennek alapján szépen vissza lehet vezetni a történtek eredetét egészen addig, míkor az ember, mint

gondolkodó és valamint maga - körül mindent szisztematikusan tönkretevő és végső soron elpusztító

lény megjelent a Földön. Még innentől is visszább lehet menni a Teremtéshez és így azonnal kiderül,

hogy alapjában véve ki is az igazi felelős a 2. világháború kirobbanásáért.

 

Ahogy mondani szokás :"A pokolhoz vezető út is jó szándékkal van kikövezve."

Előzmény: homo neanderthalensis (2)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2018.05.26 -1 0 21

Hát igen, vagyis a történelem megy a maga útján

Előzmény: Törölt nick (19)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2018.05.25 -1 1 18

A Pravda november 30-i számában, a 3. oldalon egy érdekes cikk található. A Pravda szerkesztője Sztálin elvtárshoz fordul, hogy az kommentálja a HAVAS francia hírügynökség értesülését, miszerint, úgymond, Sztálin 1939. augusztus 19-én azt mondta volna a Politbüró ülésén: az eljövendő európai háborúnak sokáig kell tartania, hogy a harcoló felek kivéreztessék egymást. Sztálin válaszolt a Pravda szerkesztőjének: a HAVAS értesülése hazugság, amit a hírügynökség kávéházi urai fabrikáltak. Majd Sztálin megjegyzi:

De akárhogyan is hazudjanak a HAVAS ügynökség urai, azt nem tagadhatják, hogy:

a)      nem Németország támadt Franciaországra és Angliára, hanem Franciaország és Anglia támadtak Németországra, és ezzel magukra vállalták a felelősséget a mostani háborúért.

b)      A háborús események kezdete után Németország békeajánlattal fordult Franciaországhoz és Angliához, a Szovjetunió pedig nyíltan támogatta Németország békeajánlatát, mert úgy vélte és a továbbiakban is úgy véli, hogy a háború mielőbbi befejezése jelentősen megkönnyítené minden ország és nép helyzetét.

c)      Anglia és Franciaország vezető körei durván elutasították mind Németország békeajánlatát, mind a Szovjetunió próbálkozásait a háború mielőbbi befejezésére.

Ezek a tények.

 

Mit tudnak szembeállítani ezzel a HAVAS ügynökség kávéházi politikusai?

Előzmény: Törölt nick (17)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2018.05.25 -1 1 15

Előzmény: homo neanderthalensis (14)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 14

Kérdés, hogy mikor lett a német-lengyel háborúból világháború?

Előzmény: homo neanderthalensis (13)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 13

1939. szeptember 1-jén megkezdődött a német-lengyel háború. Vagyis Németország megtámadta Lengyelországot. 

 

Ez még nem világháború. Egyébként, ha olvasgatod a korabeli lapokat, senki nem írta azt 1939 szeptember 2-án, hogy kitört a 2. vh-

Előzmény: Törölt nick (11)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 10

Szerinted ki kezdte a második VILÁGháborút és mikor?

Előzmény: Törölt nick (9)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 7

En itt Foch allaspontjan vagyok :

 

 

Tehát egy háborúnak tekinthető ami 1914 és 1945 között volt? Akkor mi kezdtük? 

 

És akkor mi volt 1939 szeptemberében?

Előzmény: Törölt nick (4)
pajaci Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 6

Az LL-t nem értettem ismertem, köszi a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (5)
pajaci Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 3

Mi az a "4.1 milli tonna LL" ?

Előzmény: Törölt nick (-)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 2

Mikor kezdődött a második vh?

Ki kezdte?

Vajk Creative Commons License 2018.05.25 -1 0 1

ok:)

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 -2 0 topiknyitó

 

Az elsö tema a következö amivel a topikot nyitom:

A 2. Vh topikban a következö bejegyzestartalmak  szerepel 1942. junius 1-re >




http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147644391&t=9019257

 


Az oroszok folyamatosan szorgalmaztak a II. Front megnyitasat kezdve 41 vegetol egeszen a D day ig bezarolag. Roosevelt a kerest nagyon komolyan vette es mar 42 tavaszan utasitotta a csapatat hogy kezdjek el a II front megnyitasanak elokeszuleteit.  42 Junius 01 en Molotovnak kuldott szemelyes uzeneteben kozolte hogy a tervezett 4.1 milli tonna LL szallitast lecsokkentik 2.5 milliora mert elkezdik a felkeszulest a fegyverek hadianyag atszallitasat az Atlanti oceanon hogy a leghamarabb megnyithassak a II. frontot. FDR ezt ugy mondta Molotovnak hogy arra szamitott hogy az tularado orommel fogja fogadni mivel az oroszok ezzel ragtak a fulet folyamatosan. Azonban Molotov kozolte ( miutan beszelt Sztalinnal ) hogy ezt semmikeppen nem engedhetik meg mivel a folyamatban levo es tervezett szallitasok nelkul leallnak az orosz gyarak ( kulon kiemelte a femszallitasokat a harcjarmuvekhez repulokhoz valamint a vasuti anyagok sinek szallitasat ) es ez konyen ahoz vezethet hogy oroszorszag nem bir ellenallni a naciknak.
Igy abban maradtak hogy az LL szallitasok maradnak es a masodik front most meg sem annyira fontos.
Előzmény: Töck Jenő (25503)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147644631&t=9019257

Csak mert pl ez a FDR Molotov uzenetvaltas sem jelent meg magyarul soha ugyanakkor angol nyelvteruleten ez "agyonismert" dolog. Marpedig igencsak idezojelbe teszi az oroszok masodik fronttal kapcsolatos allitasait .
Előzmény: Töck Jenő (25505)

 

 



A fenti tartalmakhoz a következö  alap eszreveteleket tennem:

 


- Roosevelt 1942. junius 01-en nem küldött a fenti  bejegyzesben emlitett temaban Molotovnak „üzenet“-et, hanem szemelyesen beszelt Molotovval az Egyesült Allamokban.
Vagyis a temat nem egy üzengetes alltal targyaltak, hanem szemelyes talakozo soran. (Mind ket oldalrol ezt protokollok tanusitjak, de ezek tartalmara kesöbb konkretan raterek forras megjelölessel is.)

 

- a többi egy kicsit zavarosnak tünik nekem abban a viszonylatban, hogy itt a tartalommal az lenne allitva es igazolva, indokolva,  hogy a Szovjetunio döntese alapjan nem került sor egy 2. front megnyitasara Europaban 1942. junius 01-et követöen.

 

 

Ez nem igy van, legalabb is dokumentumok ezt  az allitast nem tamasszak igy ala.

 

(Azzal most nem foglalkozom hogy az europai 2. front megnyitasat a szovjetek meddig reklamaltak, vagyis  az allitas szerint  az un „D day“-ig,  ez nem stimmel hiszen a 2. europai front a 43-as sziciliai partraszallasal majd az azt követö olaszorszagi hadmüveletekkel meg lett nyitva, a D day meg 44 nyaran volt ugye.)

 


Mar elkezdtem kimunkalni -es majdnem megvagyok-  az 1941-es ev  utolso harmadanak az esemenyeitöl kezdve egeszen a 42-es ev vegeig törtenteket, melyek valamilyen modon a temahoz -tehat hogy 42. nyaran, egeszen pontosan a bejegyzes tartalom szerint 1942, junius 1-et követöen (de veszem az intervallumot 10 nappal, mert allitva van hogy Molotov Sztalinnal beszelt Roosevelt un „üzen"-ete  utan, tehat a szüken vett tol-ig hatar itt 1941. junius 1 es junius 11-e között van) kapcsolodnak abban a kontextusban, hogy   miert nem lett  valojaban az USA-tol/Roosevelttöl az europai 2. front megnyitva az allitolagos 1942. junius 01-i un Stichtagtol 1942 evben, es mik voltak az indokok/esemenyek/befolyast gyakorlo elemek stb-k  ehhez.

 

Folyamatosan teszem az anyagot be, par ora türelem meg amig kompletten lezarom.

 

Szivesen veszek majd eszreveteleket.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!