Keresés

Részletes keresés

Eklatáns Béla Creative Commons License 30 perce 0 0 666

Ezt Takarónak, Cselinek és neked fogja mondani, mivel tik hazudoztok Péter látományáról, nem én...

;-)

Előzmény: dremand (665)
dremand Creative Commons License 45 perce 0 0 665
Előzmény: Eklatáns Béla (664)
Eklatáns Béla Creative Commons License 1 órája 0 0 664

Takaró mondá? Vagy Cseli? Esetleg a női megérzéseid...?

;-)

Előzmény: dremand (663)
dremand Creative Commons License 1 órája 0 0 663

Te sajnos másnak az eszköze vagy :(

Előzmény: Eklatáns Béla (662)
Eklatáns Béla Creative Commons License 8 órája 0 0 662

"Ő tervezett velem"

Lehet, azt tervezte veled, hogy megmutassa rajtad, miként tud az Igazság hallására valaki egyre jobban keményedni? Eddig úgy tűnik, igen - s én ebben szíves örömest vagyok az Úr eszköze..

;-)

Előzmény: dremand (651)
Eklatáns Béla Creative Commons License 8 órája 0 0 661

"azt is tudja, hogy "Péter látományát" hogyan kell értelmezni :)"

Látom, Takaróéknál, és Cselikéknél nagy kihívás Péter látományát megérteni, pedig az ACs 10:28-ban és a 11:18-ban külön a szátokba rágatik, hogy nem állatokra, hanem emberekre értendők az apostagnak háromszor is megmutatottak...

:-)

Előzmény: dremand (644)
dremand Creative Commons License 16 órája 0 0 660

Őszintén kívánom hogy így legyen :)

"akik szorgalmasan keresnek engem, azok megtalálnak" (Péld 8,17)

Előzmény: szókeno" (659)
szókeno" Creative Commons License 16 órája 0 0 659

Igen, vannak szerencsés emberek.

Én naponta többször is keresem az Istent azért, hogy meg tudjon engem találni. ( A lényeg az, hogy sikerüljön. )  :)

Előzmény: dremand (658)
dremand Creative Commons License 16 órája 0 0 658

Bocsánat ha félre érthető voltam. Én nem kerestem Isten, de Ő keresett, és megtalált. Így nekem már nem kell Istent megtalálnom, mert már vele járok.

Előzmény: szókeno" (652)
szókeno" Creative Commons License 16 órája 0 0 657

Igen, és emiatt még nem is nyitottam semmiféle vitát...  :)

Előzmény: dremand (656)
dremand Creative Commons License 16 órája 0 0 656

Én is sokat csalódtam a keresztényekben, de nem is őket kell követni, hanem Jézust. Benne sosem fogsz csalódni :)

Előzmény: szókeno" (654)
szókeno" Creative Commons License 17 órája 0 0 655

Persze, persze; én nem is kérdeztem még semmit a Jézustól - semmilyen keresztényinek mondott,- és általam látogatott "templomban". Talán azért nem, mert nem volt ott...

Előzmény: dremand (653)
szókeno" Creative Commons License 17 órája 0 0 654

pardon: nem ám az Istenből való kiábrándultságomról beszéltem, hanem a magukat keresztényeknek mondó emberekbe vetett reménykedésemről.

Talán holnap szebbnek látom a ma még egymással civakodókat...  :)

dremand Creative Commons License 17 órája 0 0 653

Akkor felekezettől mentessen, magától Jézustól kérdezd meg, hogy is van mindez. Hiszen Ő mondja:"és aki énhozzám jön, azt én nem küldöm el" (Jn 6,37)

Előzmény: szókeno" (650)
szókeno" Creative Commons License 17 órája 0 0 652

Téged megtalált az Isten, de te nem találod meg az Istent? - ezt akarod nekem mondani?

- Én, ma a kiábrándultságom poharából iszom, jó nagyokat kortyolva abból. Az előbbi hozzászólásomból kiderül.

dremand Creative Commons License 17 órája 0 0 651

Az a baj, hogy mikor az embernek ki kellett jönni az édenkertből, lezárult az út Istenhez :"Kiűzte az embert, és odahelyezte az Éden kertjének keleti oldala felől a kerúbokat és a villogó lángpallost, hogy őrizzék az élet fájához vezető utat."(1Móz 3,24) És mint írtam, Jézusban nyílt meg újra az út Istenhez, Jézus nélkül Isten nem található meg : "Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."(Jn 14,6) Viszont az ember önmagától még az utat sem, vagyis Jézust sem találja meg, hiszen Ő maga mondja:"Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket" (Jn 15,16)

Az én esetem más volt, én nem kerestem Istent, de mivel Ő tervezett velem, ezért Isten keresett engem. Sajnos viszont annyira lekötött a világ zaja, hogy Isten szavát nem hallottam meg. Hosszú időszak volt, míg végre igazán eljutott hozzám üzenete. Azóta hiszem és tudom, hogy földi életem végén színről színre is láthatom majd életem Urát,Jézus, és vele fogom eltölteni az örökkévalóságot. Persze azt is tudom, hogy Ő addig is velem van minden nap.

Természetesen nem kételkedek abban, hogy te " találod az Istent". Elmondanád, hogy hol tartasz jelenleg ebben?

Előzmény: szókeno" (649)
szókeno" Creative Commons License 17 órája 0 0 650

Elmondom, hogy mi a problémám az úgynevezett vallásokkal:

Vannak keresztények, ugye?

(ugye -  és ezt én válaszolom, hogy folytatni tudjam a „beszélgetést”. J  )

Aztán, vannak a kereszténységen belüli – másképpen keresztények; mert valahogy csak vannak ilyenek, ugye?

A római katolikusok azt mondják, hogy ők aztán, na… ők aztán tényleg jól mondják a tutit: pont úgy van a Biblia, ahogy a pápa mondja, és kész: vita nem lehetséges, mert megdobálnak.

A reformátusok azt mondják, hogy azért nem pont úgy van a Biblia, ahogy a katolikusok mondják, hanem úgy van az, ahogyan ők mondják.

A hitgyüli azt mondja, hogy akárhogy is van a Biblia – ők akkor is imádkozhatnak a pénzért, vagyonért; nehogy már azt mondja a Jézus, hogy a pénz nem kell!

Az adventista azt mondja, hogy az adventista egyház dolga a hitre nevelés; azt mondja, hogy a megivásra való bor olyan, hogy abban semmi alkohol nincsen; azt mondja, hogy ne egyél disznót, mert az tesz téged istentelenné, vagyis:  adventisztátalanná.

(mondjuk ők azt is mondják, hogy mindenki személyesen térjen meg az isten felé, de azért az adventista egyház mégis úgy kapott elhívást az Istentől – mint egyház, tehát a mindenki személyes megtérése nem is annyira fontos ilyen esetben, mint az egyház megtérése / igazán lehetnék adventista bajnokhívő, de sajna nem tudom bebizonyítani, hogy nem eszem a disznót, hogy nem iszom a bort /ami nem is bor, ugye/, és ők sem tudják bebizonyítani nekem, hogy nem isszák a nemisbort, hogy nem eszik a disznót titokban, hogy… stb

A jehova tanúi azt mondják, hogy: …  igazából nem is nagyon tudom, hogy mit mondanak a jehova tanúi.

Van még egy csomó keresztény, aki: másképpen keresztény, aki jobban keresztény, aki nagyonkeresztény, aki horogkeresztény, aki stb.

Mások mit mondanak? Segítsetek már nekem, kérlek!

Elvégre: nehogy már ne lehessen valahogy megkülönböztetni a keresztényt a kereszténytől; a kicsit keresztényt a nagyon kereszténytől; a gagyikeresztényt a gagyibbkereszténytől; az embert az embertől /hiszen a Jézus is azt mondja - nektek -, hogy különböztessétek meg magatokat a kevésbé különbektől/.

Van keresztény olvasója is ennek a topiknak, vagy minden olvasó több – mint egyszerűen csak keresztény?

szókeno" Creative Commons License 18 órája 0 0 649

A te részed most csupán tényleg az, hogy nyitott szívvel,figyelemmel és imádkozva olvasd az Igét.- mondod te nekem, én meg nem gondolom, hogy mindössze ennyi lenne a részem, vagy a te részed, vagy bárki része csupán ennyi lenne.   - ezt az előzőhöz gondoltam hozzá, jó?  :)

Szóval, a mai kor embere nem találja az Istent, és a mai kor embere nem veszi észre azt, hogy az Isten végig ott volt mellette? - te vagy az, aki nem találja  meg az Istent, Dremand? Például te?

(igen: pontosan azért kérdezem ezt tőled így - értetlenkedve, mert én találom az Istent, és ezzel biztosan nem vagyok egyedül!)

Előzmény: dremand (648)
dremand Creative Commons License 18 órája 0 0 648

A mai kor embere nem találja meg Istent, mert az az érzéke, amivel ezt tehetné, nem működik. De hogy mégis létre jöjjön a kapcsolat, Istennek kell kezdeményeznie. Ő teszi élövé az embernek azt az érzékét, amivel újra látja, és hiszi Teremtőjét, Alkotóját, Megváltóját.

És míg valaki egész életében keresi Istent, nem veszi észre, hogy Isten végig ott volt mellette.

"Mikor elhagytak,
Mikor a lelkem roskadozva vittem,
Csöndesen és váratlanul
Átölelt az Isten." (Ady Endre)

Előzmény: szókeno" (647)
szókeno" Creative Commons License 19 órája 0 0 647

Hol találja/találhatja szerintetek a mai kor hinni vágyó embere az Istent?

valaki mondja meg....  :)

szókeno" Creative Commons License 19 órája 0 0 646

Elavult -e a Biblia mára?

(Folytathatjuk, válasz után, oké?)

Előzmény: 0101011 (645)
0101011 Creative Commons License 19 órája 0 0 645

Nem baj HA világosan jelzed hogy egy elavult értelmet használsz.

Mivel egyébiránt az egész Újszövetség gyakorlatilag az, ami a mai "judaista" kifejezés értelmét használja, azt kellene használni hogy ne zavard össze a többieket.

judaista: a judaizmus vallás tagja. Az számít judaistának, aki annak vallja magát.

Előzmény: szókeno" (629)
dremand Creative Commons License 21 órája 0 0 644

Tőled is kérdeztek, és a válasz egyszerű, pláne neked, aki velem ellentétben azt is tudja, hogy "Péter látományát" hogyan kell értelmezni :)

Előzmény: Eklatáns Béla (633)
szókeno" Creative Commons License 22 órája 0 0 643

Béla, szerinted "ma" hol találja az Istenben hívő ember az Isten  törvényeit?

(ígérem: nem foglak gyötörni ezzel tovább. :) )

Előzmény: Eklatáns Béla (642)
Eklatáns Béla Creative Commons License 22 órája 0 0 642

Tégy belátásod szerint, kedves szókeno"...

Előzmény: szókeno" (639)
Eklatáns Béla Creative Commons License 22 órája 0 0 641

?

Előzmény: szókeno" (640)
szókeno" Creative Commons License 22 órája 0 0 640

Mindenki hiába magyarázná neked, ha te nem érted, Béla.

Előzmény: Eklatáns Béla (633)
szókeno" Creative Commons License 22 órája 0 0 639

Béla, szerinted "ma" hol találja az Istenben hívő ember az Isten  törvényeit?

- ez egy kérdés volt-e, Béla?  :)

- Béla, szerinted akárhogy láthatni is: te elég buta személy vagy, ha nem fogod föl, hogy én kérdeztem valamit, te meg csak mismásolsz - ami a választ illeti. :)

Tudod, Béla, nálam könnyűszerrel elérhető, hogy téged levegőnek nézzelek csak

- azért, mert úgy viselkedsz - akár a levegő.  :)

Előzmény: Eklatáns Béla (638)
Eklatáns Béla Creative Commons License 23 órája 0 0 638

Úgy láthatni, hogy kérdéseid inkább szőrözések - akár a szeretet rovására is, kedves szókeno"...

Előzmény: szókeno" (637)
szókeno" Creative Commons License 23 órája 0 0 637

"hihetőleg", - nos ez a szó az, ami miatt te gondolkodni vagy kénytelen rólam is?  :)

ha kérdezek valamit, - miért van, hogy te nem, válaszolsz, Béla?

(megmutassam, hogy mennyi - olyan egyenes kérdésem volt, amelyre nem válaszoltál?

Megmutatom, ha akarod.  :)  )

Előzmény: Eklatáns Béla (636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!