Keresés

Részletes keresés

dremand Creative Commons License 28 órája 0 0 965

Luther Márton:

„Nem tartom sem apostoli, sem prófétai könyvnek….Nincs olyan próféta az Ószövetségben, az Újszövetségben pedig még úgysem, aki kizárólag csak látomásokkal és képekkel foglalkoznék....” és ezt követi sok indok és kifogás....Aztán: „Emiatt nekem ez a könyv olyan, mintha nem lenne.”

Mivel kapcsolatban írja ezt Luther?Kifejtenéd bővebben?

Előzmény: silverman1 (964)
silverman1 Creative Commons License 1 napja 0 0 964

akkor mi a véleményed erről?

Luther Márton:

„Nem tartom sem apostoli, sem prófétai könyvnek….Nincs olyan próféta az Ószövetségben, az Újszövetségben pedig még úgysem, aki kizárólag csak látomásokkal és képekkel foglalkoznék....” és ezt követi sok indok és kifogás.

Aztán: „Emiatt nekem ez a könyv olyan, mintha nem lenne.”

tehát ha luther bírta az egyházatyák és korai kereszténység válogató szemléletét, akkor ezt helyesen tette-e?

és ha igen, mi a véleményed arról, hogy ezt bárki megteheti.

Előzmény: dremand (960)
silverman1 Creative Commons License 1 napja 0 0 963

Ő így érzi, hogy az Isten gondoskodott róla.

Ez az érzet összefügg nála egy magasabb rendű transzcendestudat jelenlétének az agyában történő leképezése érzetével.

Az érzésektől és lelki folyamatainktól és tudatunktól vagyunk, amik vagyunk. Ha teccik emberek.

Ha pedig az ember sajátja mind az előbb felsoroltakkal kapcsolatban az az érzés is, hogy van Isten, akkor az istentudat is kialakul.

Magyarán az Isten tudata az ember sajátossága.

Előzmény: Elminster Aumar (959)
silverman1 Creative Commons License 1 napja 0 0 962

hát ha évente eccer ködöt köpött és szöveget lökött, akkor vmi robotszerű lehetett.

Előzmény: Alapigazság (958)
dremand Creative Commons License 1 napja 0 0 961

Mint írtam,vitatkozni már nem akarok.Meggyőzni sem akarok senkit.Ami történt velem és történik,lehet vitatni,de elvenni nem.

Előzmény: Elminster Aumar (959)
dremand Creative Commons License 1 napja 0 0 960

Református.

Előzmény: silverman1 (957)
Elminster Aumar Creative Commons License 1 napja 0 0 959

"De van egy kilátástalan helyzet,amikor borítékolni lehetne hogy mi és hogyan fog zajlani,de egy őszinte kiáltás ilyenkor Istenhez,és Ő teljesen megváltoztatta az adott helyzetet."

Engem mindig elképeszt az a hübrisszel határos magabiztos önáltatás, amivel egyes végtelenül önközpontú emberek elhitetik magukkal, hogy a világmindenséget állítólag megteremtő mindenható és mindentudó entitás a maga bölcsességében előre maghatározott szándékát egy ilyen kis porbafingó semmi lény szavára azonnal megváltoztatja, mondván: "Bár végtelen bölcsességemben már jó előre elrendeltettem mindent, hiszen megvan a szándékom és a célom a teremtésemmel, de dobjuk ki az egész tervemet, mert X. Y. könyörgött, hogy neki más lenne jó!"

Benned ugye fel sem merült - maradva egy vallásos világkép logikai keretein belül - hogy az istennek éppen az volt a szándéka ami megvalósult, így a te könyörgésed tökéletesen értelmetlen dolog? Hogy csak pusztán te mérted fel a helyzetet hibásan, és nem bíztál isten szándékában? Hogy hitetlen voltál?

Előzmény: dremand (954)
Alapigazság Creative Commons License 1 napja 0 0 958

"a frigyláda volt robot!!"

Erről még nem így hallottam.

Ami tuti, az az egyházi robot volt anno a középkorban......

Előzmény: silverman1 (956)
silverman1 Creative Commons License 1 napja 0 0 957

melyik egyházi igehírdetést hallgattad?

Előzmény: dremand (954)
silverman1 Creative Commons License 1 napja 0 0 956

a frigyláda volt robot!!

"mert felhőben jelenek meg a fedél felett."

"És mikor Nákonnak szérűjére jutának, kinyújtá Uzza az ő kezét az Isten ládájára, és megtartá azt; mert az ökrök félremozdították vala.7Ennekokáért felgerjede az Úr haragja Uzza ellen, és megölé ott őt az Isten vakmerőségéért: és meghala ott az Isten ládája mellett."

Előzmény: Alapigazság (946)
silverman1 Creative Commons License 1 napja 0 0 955

nono, azért itt van ugye az univerzum, meg itt van az élet a földön....

ezt nem mindenki tudja létrehozni ugyebár....

Előzmény: RELP (943)
dremand Creative Commons License 1 napja 0 0 954

"Neked a magadban való hit eddig mennyi segítséget adott az életedben?"

Nagyon szépen köszönöm a kérdést!Tegnap egy igehirdetést hallgattam,amiben többek között arról beszélt a lelkész,hogy vitáinkban ne akarjuk le lenyomni a másikat,ne akarjuk mindenáron meggyőzni az igazunkról,hanem mondjuk el,mit tapasztaltam meg azon keresztül,aminek élünk.Tehát nekem a hit mennyi segítséget adott az életemben?A legfrissebbel kezdeném,ezzel a bizonyos tegnapi igehirdetéssel,ezért ezúton akinek ebben a topicban bántót,sértőt írtam,attól most bocsánatot kérnék.Bevallom,a másik elnyomása,és az igazságról való meggyőzés volt a célom.A továbbiakban ezt nem tenném.Természetesen fő mondanivalóm tartalmát továbbra is vallom.

Másodszor rengeteg személyes példát tudnék említeni,miként tapasztaltam meg Isten vezetését,és oltalmát életemben.Rengeteg olyan helyzetben volt részem,amikor tényleg a józan logika,ami az adott helyzetben elvárható lenne,mert eddig mindig így történt a mások és a saját életemben is. De van egy kilátástalan helyzet,amikor borítékolni lehetne hogy mi és hogyan fog zajlani,de egy őszinte kiáltás ilyenkor Istenhez,és Ő teljesen megváltoztatta az adott helyzetet.És csodálkoztam és hálát adtam.Konkrét eseteket nem írnák,de volt pl.mikor a munkámban ki akartak túrni,és emberileg nézve ők voltak mindenképp előnyben,biztosra lehetett venni,hogy nekem mennem kell,de Isten máshogy döntött.Aki ki akart túrni,őt rúgták ki.Teljesen az ellenkezője történt,amit a józan logika diktált.És sok más hasonló történetet említhetnék még.De nem untatnék ezzel senkit. És sok nehéz élet helyzet is ért.Isten ilyenkor is ott volt,hiszen amikor a könnyem potyogott,akkor legbelül mégis békességem és örömöm volt.Vagy minden okom megvan a félelemre,mert ezt diktálná szintén a józan logika,de nem félek.Hanem át megyek a legnagyobb akadályokon is.Nekem többek között ezt adja a hitem.Láthatatlanul bár,de fizikailag mégis konkrét megtapasztalásban tudom hogy Isten velem van.Tudom milyen nélküle is élni,mert hosszú ideig hitetlenül éltem.

Előzmény: pk1 (952)
Alapigazság Creative Commons License 1 napja 0 0 953

"Neked a hitetlenséged eddig mennyi segítséget adott az életedben?"

A legnagyobb segítséget adta ami a világon elképzelhető : megőrizte az emberi értelmet !!!

Előzmény: dremand (950)
pk1 Creative Commons License 1 napja 0 0 952

Másképpen kérdezve:

"Neked a magadban való hit eddig mennyi segítséget adott az életedben?"

Előzmény: dremand (950)
Kód 001 Creative Commons License 1 napja -1 0 951
dremand Creative Commons License 2 napja 0 0 950

"Láthatóan nem sokat segített eddig még rajtad."

Neked a hitetlenséged eddig mennyi segítséget adott az életedben?

Előzmény: Perzsian (927)
dremand Creative Commons License 2 napja 0 0 949

"Ez a vallásos sunyiság sem jött be neked."

Örülök viszont hogy te jó ember vagy,nem vagy sunyi,sem mindaz amit én magamról (is)állítottam,és amit te is megerősítettél ezek után felőlem.

Előzmény: Perzsian (940)
Alapigazság Creative Commons License 2 napja 0 0 948

Szerinted hány ilyen robot él és fórumozik, akik bizonyos ókori programtól vezérelve nincs szabad akaratuk?

Előzmény: propur (947)
propur Creative Commons License 2 napja 0 0 947

És hogy stílszerű legyek a kicsoda vagy micsoda aki az istennek se képes megérteni a világot nem robot ??

Mit nem értesz?

Szabad akarat ellentéte a robot (vezérelt cselekvés)

Előzmény: Alapigazság (946)
Alapigazság Creative Commons License 2 napja 0 0 946

Hol van a bibliában a robot szó ??

És hogy stílszerű legyek a kicsoda vagy micsoda aki az istennek se képes megérteni a világot nem robot ??

Előzmény: propur (945)
propur Creative Commons License 2 napja 0 0 945

Miért alkotta meg az embert tönkretehetőre?

Nem akart robotokat teremteni. Inkább szabad akaratra teremtett.

Előzmény: silverman1 (942)
propur Creative Commons License 2 napja 0 0 944

Isten alkotta, de az ellensége tönkretette.ű

Sátán álarc mögé bújik( kígyó), letagadja magát, így az emberek sem vesznek róla tudomást, minden átkos tevékenységét Istenre fogják.

Előzmény: silverman1 (934)
RELP Creative Commons License 2 napja 0 0 943

Akkor az elég hurka istenség, kár is annak nevezni.

Előzmény: silverman1 (941)
silverman1 Creative Commons License 2 napja 0 0 942

Miért alkotta meg az ellenségét?

nem alkotta meg

nem tudta, hogy tönkremegy

Miért nem tudott / akart a tönkretevés ellen tenni?

nem tudott róla, hogy valaki tönkre akarja tenni

Miért az embert bünteti, amikor a fenti logikai levezetések alapján (tehát a lététől / nemlététől függetlenül) ő kúrta el az egészet?

nem bünteti

Miért kimutathatatlan mindenféle elképzelhető aspektusban bármiféle ilyen isteni lény?

kimutatható

Előzmény: Perzsian (938)
silverman1 Creative Commons License 2 napja 0 0 941

Nem. Nem tőle származik, és Isten nem mindenható, és mindentudó.

Előzmény: RELP (936)
Perzsian Creative Commons License 2 napja 0 0 940

Idézőjelbe tettem, jelezve, hogy csupán téged idézlek. Ez a vallásos sunyiság sem jött be neked.

Persze, hogy nem kívánsz vele foglalkozni (most már, minekutána párszor belekeverted a magyarázkodásodba még a környezetszennyezést is), hiszen még csak a közelébe sem tudsz jutni a cáfolatának.

Előzmény: dremand (939)
dremand Creative Commons License 2 napja 0 0 939

"Eme "deformálódott logikát" azóta sem sikerült cáfolnod, csak vörölső fejjel próbálod tagadni."

A "deformálódott logikáddal" (amit most végre már te is elismertél) nem kívánok foglalkozni.

Előzmény: Perzsian (930)
Perzsian Creative Commons License 2 napja 0 0 938

Miért alkotta meg az ellenségét?

Miért nem tudott / akart a tönkretevés ellen tenni?

Miért az embert bünteti, amikor a fenti logikai levezetések alapján (tehát a lététől / nemlététől függetlenül) ő kúrta el az egészet?

Miért akarja ezt úgy jóvátenni, hogy megdug egy földi nőt, akitől gyereke születik (aki őt elhordja a hazugság atyjának és emberölőnek), akit megöl a bűnökért cserébe, de fel is támaszt, ezzel semmissé téve azonnal a dolgot?

Miért kimutathatatlan mindenféle elképzelhető aspektusban bármiféle ilyen isteni lény?

pk1 Creative Commons License 2 napja 0 0 937
Előzmény: silverman1 (935)
RELP Creative Commons License 2 napja 0 0 936

Isten ellensége is a mindentudó és mindenható Istentől származik, így semmit nem lehet másra kenni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!