Keresés

Részletes keresés

Laci6802 Creative Commons License 2023.11.09 0 0 42

Mi a diéta célja?fogyás vagy más egyéb probléma? Ha diétázol akkor csokkented a bevitt kalóriát,szénhidrátot stb.Ha tudod tartani és nem okoz problémát napi életvitelben akkor lehet használni.Nekem is mindig mondja a doki hogy diétázzak,csak arra nem tud válaszolni hogy csökkentett energiabevitel melletthogyan adjon le a szervezet emelt teljesitményt.Én elmult egy évben elhagytam a liszttartalmu ételek 808%-át,igy lement kb 20 kg és mellette napi szinten biciklizés csak aludni jártam haza.De ez itt meg is állt,tovább nem megy lejjebb a súlyom bármennyit tekerek.Aztán kiderült hogy inzulin rezisztenciám van,és hát azzal meg gyógyszer sem tudott semmit kezdeni.

Előzmény: fajtalan (41)
fajtalan Creative Commons License 2023.10.10 0 0 41

Sziasztok!

 

Mit gondoltok a keto black nevű porrol? Az egyik oldalon nagyon jókat írnak róla, hogy segít hamarabb elérni a ketózist, könnyebb vele fenntartani a diétát, gyorsítja az anyagcserét. Nem egy olyan szernek van titulálva, ami azonnali fogyást ígér ha beveszed, inkább egy kiegészítőnek.

Ti már találkoztatok vele, mi a véleményetek, tényleg hasznos tud lenni?

 

Köszi a választ!

PiersHunter Creative Commons License 2023.02.06 0 0 40

A ketogén diéta során sok zsíros ételt fogyasztasz, és kizársz minden lisztet és édességet. A kalóriák 60-70%-a zsírból, 20-30%-a fehérjéből és csak 10%-a szénhidrátból származzon. Különös figyelmet kell fordítani a szénhidrátokra: napi 50 grammnál többet nem szabad enni, függetlenül a testsúlytól és a kalóriabeviteltől. Az első néhány nap nehézségei és a szigorú korlátozások ellenére a ketogén diéta egyeseknek tökéletesen megfelel. Én személy szerint nemrég kipróbáltam egy újfajta fogyást egy bizonyos gyógymód segítségével. A http://arcpa.hu/piperinox oldalon megvettem a Piperinoxot. Ez a fekete bors természetes kivonata, amely más elemekkel együtt segít a fogyásban és az alakom javításában.

Előzmény: familyguy87 (39)
familyguy87 Creative Commons License 2019.12.24 0 0 39

csokkentsd tovabb a zsirok /szenhidratok mennyiseget, a feherjet tartsd vagy emeld, attol fuggoen mennyit eszel/edzel mellette.

 

zsirban 30G ala ne menj, mert ennyi kell a hormonhaztartasodnak

CHbol akar 0 is, de mivel javasolt sok zoldseget enni a rostok es egyebek miatt, igy az a gyakorlatban soha nem lesz 0. napi 30-40gig jo vagy.

ez mar nagyon az alja, nehez lesz tartanod. erdemes kisebb lepesekben (pl heti -10g zsir) csokkentened a napi bevitelt es figyelni a valtozast.

 

nehany plato belefer, de ha mondjuk 2-3 hetig nem mozdul meg a sulyod, akkor biztosan kevesebbet kell egyel. kitartast
!

Előzmény: Hajnibobi (36)
Kockahas_és_spongyanadrág Creative Commons License 2019.12.07 0 0 38

Benne vagyok, sporttal együtt, pl. futás, nagyon gyors látványos fogyást lehet elérni. 

Walaki_mas Creative Commons License 2019.08.10 0 0 37

Az idoszakos bojtot (intermittent fasting) javaslom, a profilomban hivatkozott oldalakon sok infot talalhatsz.

Előzmény: Hajnibobi (36)
Hajnibobi Creative Commons License 2019.07.25 0 0 36

Sziasztok!

Egy hónap, -8 kg után megállt a fogyás. Mit lehet tenni? Van tapasztalat?

ketolife.hu Creative Commons License 2018.12.19 0 0 35

Ezek a lehúzó cikkek tele vannak félrevezetéssel, és tévedésekkel. Illetve ezek tipikus "magazinok", ahol inkább a kattintás és a szenzációhajhászás, a bulvár a lényeg, és nem pedig a tények.

 

A Házipatika egy olyan tanulmányra utal, amit egereken végeztek. Namost mi nem vagyunk egerek. Másrészt ez a tanulmány az egerekkel HÁROM napig tartott.

 

Eleve három nap alatt nem lehet semmilyen következtetést levonni, pláne egy olyan kimenetelű betegségre, mint a cukorbetegség, ami gyakran ÉVTIZEDEK alatt alakul ki.

 

Illetve három nap alatt nem tud átállni a szervezet, a ketózis eléréséhez általában MINIMUM 1-2 hét kell, de valakinél 6 hétig is tarthat.

 

Ez az egeres tanulmány az egyetlen, ami negatív színben (próbálja) feltüntetni a ketogén étrendet, és bejárta az összes sajtót, mert nyilván nekik ebből van profitjuk, hogy "veszélyes", mert a negatív hírre sokan kattintanak.

 

Ellenben már rengeteg tanulmány kimutatta, hogy nem csak rövid távon, de hosszú távon is valószínűleg a ketogén étrend a legideálisabb az embernek. Például az öregedést is lassítja.

Előzmény: Slimer81 (28)
ketolife.hu Creative Commons License 2018.12.19 0 0 34

moonshadow

 

Azt érdemes tudni, hogy a tesztcsík nem a legalkalmasabb a ketózis méréséhez. Általában az elején kimutatja a ketontesteket a vizeletben, de amikor már átállt a szervezet, akkor nem mutatja ki!

 

Az egyetlen biztos módja a mérésnek, ha a vérből vesznek mintát. Erre lehet kapni készüléket amivel tudod mérni, de szerintem nem érdemes erre pénzt áldozni, mert ha betartod az étrendet akkor úgyis ketózisban vagy.

 

A krumpli nem annyira fér bele az étrendbe!

 

Aki szerint káros a ketogén diéta, az csak felületesen ért a témához. Minél többet tanulok a témában (amerikai orvosok előadásait nézem, legújabb kutatási anyagok stb.), annál inkább azt látom, hogy valószínűleg ez a legideálisabb étrend az embernek, nem csak rövidtávon, hanem hosszútávon is. Érdemes mélyebben utánaolvasni, ha kételkednél benne.

Előzmény: moonshadow (-)
Walaki_mas Creative Commons License 2018.12.17 -1 0 33

A ketogen etrendban a taplalekkal bevitt zsirbol szarmazik az energia jelentos resze.

Ha nem viszel be egeszseges zsirt, akkor az nem ketogen/lchf etrend.

 

A szervezeted akkor tud a legjobban az elraktarozott zsirhoz nyulni es azt energiaforraskent hasznalni, amikor nem eszel, vagyis bojtolsz. Ennek az egyszeru oka, hogy bojtoles alatt hormonalis valtozas kovetkezik be, ami atkapcsolja a szervezetet zsir alapu uzemmodra.

 

Ez egy oszvermegoldasnal nem mukodik.

 

A DietDoctor es dr. Jason Fung oldakat javaslom mindket (lchf etrend, bojt) temaban, magyar forumokat olvasva az a benyomasom sulyos felreertesek es tevhitek vannak ketogen etrenddel kapcsolatban.

A DietDoctor oldalan sok receptet is talalsz, van egy rovid magyar nyelvu dokumentum is.

Előzmény: FunTom74656 (31)
cenus Creative Commons License 2018.10.25 0 0 32

Szia!

Nem kötelező, ha fogyni akarsz lejjebb veheted az ajánlott 70%-nál akár 60-50-re. A gond hogy ha túl kevés kalóriát visszel be nem fogod hosszútávon bírni. A másikat hogy az első időszakban érdemes több zsírt enni hogy a szervezet úgy mond, hamarabb vegye a lapot. Időt kell adni az adaptációnak.

Olvas utána alaposan mert vannak veszélyei, azért az nem egy divat diéta jellegű dolog, nagyon sok kutatás van. Másfél év csinálom időszakosan és jók a tapasztalataim, rengeteget olvastam róla és sok baromság van a neten, tudok forrást hozni ha érdekel.

Előzmény: FunTom74656 (31)
FunTom74656 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 31

Sziasztok!

 

Kötelező ehhez a diétához ilyen sok zsírt fogyasztani, vagy az pótolható testzsírral? Tehát megeszek mondjuk 60-100g fehérjét, 25-30g szénhidrátot, és zsírt csak tervezés nélkül vagy esetleg egy avokádót.

Slimer81 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 28

Azt hiszem, ennek a ketogén diéta őrületnek is leáldozóban van. Ma is egy olyan cikkbe futottam bele, ami inkább lehúzza, mint ajánlja a módszert. És ez már nem is az első eset. Vagy azt látom, hogy rövid távon jó és látványos, de hosszú távon veszélyes, vagy azt, hogy minden szempontból rossz. A jopatikus.hu-n azt írják, hogy nem jó, a hazipatika.com-on, hogy súlyos baj lehet belőle, cukorbetegség... akkor megéri ez? Ugyanezt látom a 90 napos diéta és a 13 napos diéta témákban is. Van olyan módszer, ami működik egyáltalán? Nem arra gondolok, hogy amivel le lehet fogyni, hanem ami nem ártalmas. Mert az elhízás, mega kövérség is ártalmas. 

Szeszi50 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 26

Szia, hol tartasz? Kg?

Előzmény: moonshadow (24)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 25

Ha jól számolom ez több mint hat kg egy hónap alatt! Szerintem ez nagyon jó! Úgy látszik hatásos neked ez a diéta. Ügyes vagy.

Előzmény: moonshadow (24)
moonshadow Creative Commons License 2017.09.12 0 0 24

Negyedik hét mérlege -1 kiló pontosan, bár ezen a  héten nem vettem nagyon szigorúan a határokat :)

Szeszi50 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 23

Ez is nagyon jó! Így tovább. Hamar meglesz az a tíz kg:-)

Előzmény: moonshadow (22)
moonshadow Creative Commons License 2017.09.04 0 0 22

harmadik hét "csak" -1,2 kg volt benne egy szülinap tortázással amitől kiestem a ketóból, és csak harmadnapra mentem vissza. :)

Szeszi50 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 21

3 kg két hét alatt az nagyon jó! Ügyes vagy így tovabb. 

Előzmény: moonshadow (20)
moonshadow Creative Commons License 2017.08.28 0 0 20

2-ik hét mérlege -1,6 kg.

tovább folytatom

Szeszi50 Creative Commons License 2017.08.24 0 1 19

A tofut nagyon bőven kell fűszerezni, bors, so, bazsalikom, chili stb  Jó fehérje forrás még a lenmag is ha eheted. Vagy mint írod belekeverni ízesített túróba, salátába kockázni. Lehet hússal is keverni pl rakott zoldsegekhez, pörköltbe kockázni stb naturon enni valóban ízetlen.

Előzmény: moonshadow (18)
moonshadow Creative Commons License 2017.08.23 0 0 18

tofut ma tudtam venni, nekiálltam megenni natúrból 100 grammot, de csak ötven sikerült, mert semmi íze nincs.

Holnap megpróbálom felesbe vegyíteni körözöttel. 

Előzmény: Szeszi50 (8)
moonshadow Creative Commons License 2017.08.23 0 0 17

Szerintem ebben lehetett némi víz is, majd meglátjuk milyen lesz a második hét mérlege. :)

Vennem kell proteint, anélkül nagyon nehéz tartani a fehérjeszükségletet.

Előzmény: Szeszi50 (16)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 16

Nagyon ügyes vagy! Gratulálok!!! Még a végén én is kipróbálom:-)

Előzmény: moonshadow (15)
moonshadow Creative Commons License 2017.08.22 0 0 15

Első hét mérlege, lejött 1,9 kg.

moonshadow Creative Commons License 2017.08.19 0 0 14

Szerintem biztosan van valamilyen fokú inzulinrezisztenciám, mert 2 éve rákszűrés ct-n nem alkoholos zsírmájat találtak, és a zsírmáj kialakulásának általában az inzulinrezisztencia szokott az oka lenni.

Meg a reggeli szomjúság, fokozott éjszakai kiswc aktivitás is ezt mutatja, hiába van normál tartományon belül a cukrom. Most ezt szerintem rendbe tesszük ketogénnel, és ha 10 kiló minusz után sem rendeződnek a tünetek, akkor elmegyek dokihoz. 

Tegnap vettem szójaport, félzsíros túrót fehérjepótláshoz.

Stabilan fogyok napi 150 grammot egyelőre.

Az éhgyomri cukrom 5,3 volt, betoltam 300 g tojásos lecsót reggelire egy szelet 5g-os abonettel és 45 perc múlva 6,7-et mértem. 

Megyek is a boltba kenyérért a nejemnek, közben gyaloglok 2 km-t.

Előzmény: Szeszi50 (13)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 13

Ahogy néztem a neten, sok helyen csinálják a 3 pontost sőt az 5 pontos inzulinrezisztencia mérést is. Syn lab, magán laborok, árban nem sok különbség van kb 15 eft. Lehet azért lenne jobb valami magán labor mert ott talán van endokrinológus aki ki is értékeli. Ha nincs keresni kell egyet. Én javaslom csináltasd meg! Nekem az jött ki ,hogy még nincs baj de a cukorbetegség küszöbén álltam pedig nem is voltak tüneteim, csak szűrés képpen mentem el.

Előzmény: Szeszi50 (12)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 12

Én a helyedben ha ez újra előfordul elmennék egy 3 pontos inzulinrezisztencia mérésre. Ez egy vérvétel, TB otthon nem támogatja, háziorvos nem utalhat ilyenre be. Nézz utána hol csinálják majd keresni kell egy orvost is aki ért a kiértékeléséhez. Háziorvos biztos nem fogja tudni. Ha csak egyszer fordult elő ilyen komoly vércukor ingadozás nem kell vele talán foglalkozni. Bár jobb megelőzni a bajt és időben diétázni, megelőzni a cukorbetegséget.

Előzmény: moonshadow (11)
moonshadow Creative Commons License 2017.08.18 0 0 11

Ma reggeli éhgyomri vércukrom 5,3 volt, máris kezd jó irányba alakulni.

hogy jön ez ide?

Tavaly előtt elmentem a háziorvoshoz (99 kiló voltam akkor), hogy tapasztalom magamon az inzulin rezisztencia tüneteit, mert az éhgyomri vércukrom egy napon 7,6 volt és bár sokszor ettem nassoltam is közben, mégis állandóan éhes voltam, meg már kialakult a szomjúság, szájszáradás, sok folyadék fogyasztása, gyakori vizeletürítés. 

Mondta a doki, hogy a számok szerint nincs bajom, mert ők 6,8-at mértek de fontos a megelőzés, mozogjak-fogyjak, akkor lejjebb megy, oszt jónapot. 

Aztán olvastam egy-két cikket arról, hogy az orvosilag megállapított prediabétesz éhgyomri vércukor határok túl magasak, mert a bajok már 5,5 feletti éhgyomri cukorértéknél elkezdődnek.

Aztán lefogytam mozgással 89 kilóra és azt próbáltam tartani.

Közben ünnepek körül voltak bűnözési napok, amikor felmentem 91-92 kilóra melyet ünnepek után ledolgoztam vissza 89-re. Így alakult ki, hogy az éhgomyri cukor 5,6-5,8 körül stabilizálódott, ami a háziorvos szerint teljesen jó.

Szerintem viszont nem jó, mert volt egy szülinap, ahol jól betortáztam, sőt vittünk is haza sütit melyet másnap megettünk. Este szokás szerint nekiálltam futópadomon 5 km/h-val gyalogolni emelkedőn mely napi rutinnak számított, ezúttal azonban fél óra múlva majdnem fejre álltam, le kellett jönni, karikák pattogtak a szemem előtt, és egy gyors vércukor mérés 2,9-es cukrot mutatott, holott egész nap szénhidrátokkal tömtem magam. Ennek mi a magyarázata?

 

Szeszi50 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 10

Ezt a hülye tabletet. Utolsó mondatom: ketogén diétában lehet-e használni.

Előzmény: Szeszi50 (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!