Keresés

Részletes keresés

creation of believers Creative Commons License 2021.03.28 0 0 386

Mt 24:

 

Amiképpen pedig a Noé napjaiban vala, akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

38Mert amiképpen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, amelyen Noé a bárkába méne.

39És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.

 

IIP.3:Tudván először azt, hogy az utolsó időben csúfolkodók támadnak, akik saját kívánságaik szerint járnak,4És ezt mondják: Hol van az ő eljövetelének ígérete? Mert amióta az atyák elhunytak, minden azonképpen marad a teremtés kezdetétől fogva.5Mert kész-akarva nem tudják azt, hogy egek régtől fogva voltak, és föld, mely vízből és víz által állott elő az Isten szavára;6Amelyek által az akkori világ vízzel elboríttatván elveszett:7A mostani egek pedig és a föld, ugyanazon szó által megkíméltettek, tűznek tartatván fenn, az ítéletnek és az istentelen emberek romlásának napjára.

szlthzzm Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 385

Körül vagy metélve és ezért a Mózesi törtvények szerint akarsz megigazulni?

Előzmény: diamandula (374)
pk1 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 384

A bárkát - habár egyszerű - túl bonyolultnak találom. Egy tutajflotta ("házakkal" a fedélzeten á la Heyerdahl) sokkal gyorsabban megvalósítható lett volna.

Előzmény: diamandula (377)
Kód 001 Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 383

Gügye egy történet.

Kód 001 Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 382

Ja, hétszünyű manók, stb

 

DDD

Előzmény: Törölt nick (380)
Egao Creative Commons License 2017.10.18 0 0 381

Például a fogtündérek! :B :B

Előzmény: Törölt nick (380)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.18 0 0 380

Azt el tudják képzelni (vagy legalább is azt mondják), hogy Noé a fiaival egyetlenegy hét alatt, vagyis hét nap és hét éjjel:

 

120 év állt rendelkezésükre és sok-sok segítőjük volt.

Előzmény: diamandula (377)
6Boci Creative Commons License 2017.10.08 0 0 379
Kód 001 Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 378

A másik történet szerint egyik maki egy cethal gyomrában wellneszezett egy ideig.

 

Ez mind komoly , hiszen " irva vagyon".

 

 

-nevet-

Előzmény: diamandula (377)
diamandula Creative Commons License 2017.10.01 0 0 377

Érdekesek az emberek, legalább is egyes fajtája!

 

Két háromezer éves írások dajkameséit készpénznek veszik, de a modern és ellenőrizhető technikai produkciókat kétségbe vonják.

 

Egyesek nem rendelkeznek időérzékkel.

 

Azt el tudják képzelni (vagy legalább is azt mondják), hogy Noé a fiaival egyetlenegy hét alatt, vagyis hét nap és hét éjjel:

megterveztek egy hatalmas, többfedélzetes hajót (bárkát),

kitermelték a hozzá szükséges óriási faanyagot,

gerendákká feldolgozták,

felépítették a hajót (bárkát),

beszurkozták az egész külső felületét.

Bejárták az egész világot az állatokért (ismerték a világ összes állatát, meg tudták különböztetni őket),

szállításuk sem okozott problémát.

És még egy évre való táplálásukról is gondoskodtak.

Mindez egy hét alatt!!

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 0 376
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.10 -1 0 375

A problémát a szomszédaim jelentik, akiknek ez az illat egyáltalán nem kedves. Leölhetem-e őket? 

 

A szomszédokat?

 

 Szeretném a lányomat eladni rabszolgának

 

A 4-es út mellé. Van kialakult tarifa.

 

Tudom, hogy nem szabad olyan nővel kapcsolatot teremtenem,

 

Furcsa gusztusod van

 

 hogy miért ne lehetnének nekem osztrák rabszolgáim?

 

Erősebbek nálad.

 

Erkölcsileg kötelezhető vagyok rá, hogy saját kezűleg végezzek vele? 

 

Ha életfogytiglanra vágyakozol.

 

 Az egyik barátom szerint, az úszószárny és pikkely nélküli vízi állatok (pl. kagylók vagy homár) fogyasztásának bűne [3 Móz. 11,10], nem olyan utálatos, mint a homoszexualitás bűne.

 

Szerintem a homárok nem homokosok, ha jól megmosod. (Válasz a baráttól)

 

szerint ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem közelíthetem meg. 

 

 

Ha bírod a füstöt semmi baj.

 

 Milyen halálnemet javasolsz nekik?

 

 

Természetest,(Jó vénségben, betelve az élettel)

 

A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha cérnakesztyűt húzok?

 

A cérnakesztyű gyenge. Kapuskesztyű kell.

 

Megsérti [3 Móz. 19,19]-et, mert földjébe kétféle magot vet.

Ezenkívül a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut/poliészter) készült. 

 

 

Csak a csíraképes fog kikelni.

 

A poliészter allergén anyagokat tartalmaz, allergiavizsgálatot kell előzőleg csináűltatni.

 

 

Előzmény: diamandula (374)
diamandula Creative Commons License 2017.09.10 0 0 374

Tekintve, hogy Te a Bibliában tökéletesen kiismered Magad, hiszen mindenre találsz idézetet, arra kérlek világosíts fel, mert nehéz felfogásom van.

 

a) Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom [3 Móz. 1,9], illetve [3 Móz. 1,17]-ből, hogy az Úrnak kedves illatú az.
A problémát a szomszédaim jelentik, akiknek ez az illat egyáltalán nem kedves. Leölhetem-e őket?

b) Szeretném a lányomat eladni rabszolgának, amint ezt [2 Móz. 21,7] megengedi.
Szerinted mi lenne a méltányos ár érte manapság?

c) Tudom, hogy nem szabad olyan nővel kapcsolatot teremtenem, aki a havibaj tisztátalan állapotában van. [3 Móz. 5,19-24].
A probléma csak az, hogy miből lehet ezt tudni? Megpróbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nagyon
pikírten reagált a kérdésre.

d) [3 Móz. 25,44] kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat.
Az egyik barátom szerint ez a törvény a hollandokra érvényes, de a osztrákokra nem. Meg tudnád magyarázni, hogy miért ne lehetnének nekem osztrák rabszolgáim?

e) Az egyik szomszédom mindig szombaton dolgozik. [2 Móz. 35,2] világosan kimondja, hogy az ilyet meg kell ölni.
Erkölcsileg kötelezhető vagyok rá, hogy saját kezűleg végezzek vele?

f) Az egyik barátom szerint, az úszószárny és pikkely nélküli vízi állatok (pl. kagylók vagy homár) fogyasztásának bűne [3 Móz. 11,10], nem olyan utálatos, mint a homoszexualitás bűne. Én ezzel nem értek egyet. Állást foglalnál ebben a kérdésben?

g) [3 Móz. 21,20] szerint ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem közelíthetem meg.
Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok.
Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy itt van azért egy kis szabad játéktér?

h) A legtöbb barátom vágatja a haját, illetve borotválja a szakállát, beleértve a pajeszát is, holott ez [3 Móz. 19,27] szerint egyértelműen tilos. Milyen halálnemet javasolsz nekik?

i) [3 Móz. 11,8]-ból tudom, hogy ha döglött disznó bőrét illetem, tisztátalan leszek.
A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha cérnakesztyűt húzok?

j) A nagybátyámnak van egy kis háztájija.

Megsérti [3 Móz. 19,19]-et, mert földjébe kétféle magot vet.

Ezenkívül a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut/poliészter) készült.
Most tényleg össze kell hívnom az egész gyülekezetet [3 Móz. 24,16], hogy megkövezzük őket, vagy pedig elég, ha egy meghitt családi körben lefolytatott ceremónia keretében megégetjük őket, amint ez azok esetében megengedett, akik az anyósukkal hálnak [3 Móz. 20,14]?

Felvilágosító feleletedet epedve várom!

Előzmény: Törölt nick (372)
Kód 001 Creative Commons License 2017.09.10 -1 0 373

- asit -

 

jó hogy nem valami vidám vasárnap jelenetet hánysz ide

Előzmény: Törölt nick (372)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.10 0 0 372
Kód 001 Creative Commons License 2017.09.08 -1 0 371

Ezen gondolkodtál 3 napig?

 

- ezek a valláskárosultak egyre gügyébbek.....

 

- nevet-

Előzmény: Törölt nick (370)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 370

Meg persze akkor, ha a természeti állandók, például az egyes elemek felezési ideje, vagy más konstansnak tartott paraméterek, az idők folyamán nem változtak meg radikálisan.http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145058834&t=9235396

Előzmény: Kód 001 (369)
Kód 001 Creative Commons License 2017.09.05 -1 0 369

Tehát egy egyszerű kérdésre sem tudsz válaszolni.

 

Pimasz módon megint visszakérdezel.

Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.05 0 0 368

Miért feszegetitek, hogy hány éves a föld? 

Előzmény: Kód 001 (367)
Kód 001 Creative Commons License 2017.09.05 -1 0 367

"Hiszen a legegyszerűbb kérdésekre sem tudsz válaszolni."

 

írtam propurnak.

 

S milyen igaz. Ő még nem tudott válaszolni.

 

Bonyolult a kérdés?

 

Komplikált, csavaros algoritmus kell a megfejtéséhez?

Előzmény: újvári[54] (365)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.05 0 0 366

Már megint hazudsz!

 

?????????????

Előzmény: Elminster Aumar (364)
újvári[54] Creative Commons License 2017.09.05 0 0 365

Miért feszegetitek, hogy hány éves a föld? - Világos, hogy a válasz milliárd év fölött lesz, legalábbis a geológusok szerint. Meg persze akkor, ha a természeti állandók, például az egyes elemek felezési ideje, vagy más konstansnak tartott paraméterek, az idők folyamán nem változtak meg radikálisan. Józsué könyvében Isten megállította a Napot (vagy a földet?) és így 24 óráig nappal volt. Ha Isten mindenható, akkor miért ne tudna egy olyan trükköt csinálni, hogy a világit 6 ezer éve teremtette, de úgy teremtette, hogy az úgy nézzen ki, mintha 6 milliárd évvel ezelőtt teremtette volna. Hiszen amúgy mi csak olyan virtuális figurák vagyunk, akik ebben a virtuális világban ugrálunk és azt hisszük, mi sz@rtuk a spanyol viaszt.

Előzmény: Kód 001 (363)
Elminster Aumar Creative Commons License 2017.09.05 0 0 364

"Soha nem is állítottam."

 

Már megint hazudsz!

Ejnye, ejnye! Nagyon sok lesz a rovásodon, mire a Teremtőd elé kerülsz elbírálásra...

Előzmény: Törölt nick (360)
Kód 001 Creative Commons License 2017.09.05 -1 0 363

Hány éves a Föld évszámban meghatározva?

Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.05 0 0 362

Hiszen a legegyszerübb kérdésekre sem tudsz válaszolni.

 

Pl.:

Előzmény: Kód 001 (361)
Kód 001 Creative Commons License 2017.08.31 -1 0 361

Hiszen a legegyszerübb kérdésekre sem tudsz válaszolni.

Előzmény: Törölt nick (360)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 360

Akkor viszont elismerted, hogy a Teremtés nem tudományos elmélet

 

Soha nem is állítottam.

Előzmény: Elminster Aumar (359)
Elminster Aumar Creative Commons License 2017.08.31 0 1 359

"Azt akartam érzékeltetni, hogy a kétismeretlenes egyenletnek vav megoldása, ennek nincs. Ezt próbálom megértetni."

 

Oké!

Akkor viszont elismerted, hogy a Teremtés nem tudományos elmélet (hiszen egy időpontot nem tud megadni), hanem puszta alaptalan üres hit. Rendben van, haladunk. Tehát nincs a kezedben semmi kártya, és úgy próbálsz blöffölni a megalapozott tudományos ismeretekkel szemben. Nem érzed ezt ostobaságnak?

 

Eh. Miért is éreznéd. Te már teljesen elveszítetted a realitásérzékedet, amit jól példázott az az embertelenség, hogy a szombatnapon dolgozgató bácsikára halálbüntetés kiszabását helyeseled bibliai alapon.

Előzmény: Törölt nick (358)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 358

FÜGGETLEN két egyenlet kell egy kétismeretlenes kifejezés megoldásához. Amit te leírtál második egyenletként, az az első matematikai átrendezése!

 

Azt akartam érzékeltetni, hogy a kétismeretlenes egyenletnek vav megoldása, ennek nincs. Ezt próbálom megértetni.

Előzmény: Elminster Aumar (354)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 357

Én is szeretlek! :)

Előzmény: Eklatáns Béla (356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!