Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hocsa1 Creative Commons License 2024.04.07 0 0 1371

Sziasztok

Kezdő skoda karoqosként kérdezem a tapasztalt kollégáktól, hogy a kuplung pedál fölötti olaj folyés ( 1-2 csepp) honnan eredhet? Mi lesz rá a megoldás?

Előre is köszönettel. Kezdő skodás

KZso66 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 1370

Eladó kiváló állapotban levő 4 db 6x16 5x112 KF57 ET43 acélfelni (pl. Skoda Karoq) és 4 db 215/60 R 16 99 H Hankook Winter I*Cept Evo2 W320 XL téli gumi, mivel eladtam az autót. A kerekek kb. 20.000 km-t futottak, 2018 októberében vásároltam őket. Zalaegerszegen átvehetők.

Tojglius Creative Commons License 2023.10.13 0 0 1369

szia!

nekem sosem volt gondom az elemcsere után... simis nyitás és zárás, valamint indítás is mindig rendben volt utána...

ha Nálad a nyitás zárás nem megy simire csak a start (kulccsal zsebben) akkor a riasztó max akkor kavarhat ha központi zárat is irányít...

Előzmény: apatata (1368)
apatata Creative Commons License 2023.10.07 0 0 1368

Sziasztok

2021 Karoq nem bicskakulcsos.Elem csere után nem, műkszik a távírányitó. .Nem ismerte fel az autó , oda kellett tartanom a start gombhoz. Felismerte de a szerviz könyvben lévő utasítást végrehajtva sem nyit se zár. Beülve már indithatom az autót, de nem tudom vele lezárni. 

Valaki tudna segíteni h hogyan tanítsam az autóhoz?  Pótkulcs van . de jobb ha 2 kulcs van és mind a kettő működik. Utólag szereltettem bele riasztót. Ez lehet a baj, ez miatt nem tudom tanítani?

Üdv 

Hubax Creative Commons License 2023.08.30 0 0 1367

"a kuplung száraz, de a váltóban van olaj attól még"

Előzmény: Hubax (1366)
Hubax Creative Commons License 2023.08.24 0 0 1366

Szia,

 

Én úgy tudom, hogy a száraz DSGnek is van olyan része (vezérlő?) ami olajban van. Reméljük valaki majd felvilágosít mindenkit itt :D 

Előzmény: Tojglius (1365)
Tojglius Creative Commons License 2023.08.23 0 0 1365

Szia!

 

Szia!

 

én ezekben szoktam hinni a szerviznek és gyári előírásoknak, ha azt mondják motorolaj 2 év akkor annyi, ha azt, hogy dsghez nem kell nyúlni akkor nem nyúlok... :) (lehet butát kérdezek, nem ismerem a dsgket de ha száraz akkor milyen olajat cserélsz benne? )

 

Részemről amúgy a duna autóhoz viszem a kocsit, eddig mindenben normálisak és korrektek voltak... porsche pestsbudastb-ket nem kedveltem, mert nagyképűek voltak, tétény autó meg átkúrt... de duna eddig korrekt volt mindenben (más márkájú autókkal is jó élményeim voltak velük)

 

Ja, bonus sztori:

Elkezdett belülről kifelé rohadni (hólyagosodni) a géptető az embléma alatt... most hagyták végre jóvá a cserét... de kellett vele futni pár kört, mert a tetves importőr elsőre visszadobta azzal, hogy ez kőfelverődés és nem garanciális... (full nem az, egyértelműen sértetlen hólyagok egy 10 centis folton, kb vak is látja, hogy nem külső behatás) ... de duna korrekt volt, javasolták, hogy írjak direktben a PH ügyfélszolgálatnak és "fellebbezzek"... szerencsére egy barátomnak van endoszkópos kamerája, benéztünk és látszott, hogy a két lemez hegesztése szét van rohadva és alaposabban megnézve az alsó lemezen is volt pár pici hólyag...

mivel ezt a belső fotót is csatoltam ezért itt már kedvesebben reagáltak, hogy beküldik a "skoda központba" és végül jóváhagyták...  (persze azért meglebegtettem nekik, hogy részemről játszhatunk fogyasztóvédelmet meg igazságügyi szakértőt is ha még egyszer elutasítanak)

 

azért fura az importőr hozzáállása, mert amikor megnyekkent a fordulat néhány helyzetben amikor felváltott a dsg, akkor azt szó nélkül kb komplett cserével csinálták gariban, pedig valszeg millás tétel volt, de cseréltek kérdés/kérés nélkül hátsó fékbetéteket, startgombot, tükörállítót is... szóval fura/meglepően inkorrekt volt, hogy egy egyértelmű garanciális hibánál kezdtek el szórakozni... 

Előzmény: Hubax (1364)
Hubax Creative Commons License 2023.08.22 0 0 1364

Sziasztok,

 

Abban szeretnék segítséget kérni Tőletek, hogy az 1.5 DSG-s Karoqom hamarosan eléri a 60k km-t, és szeretném megtudni, hogy Ti mit gondoltok arról, hogy szükséges-e a "gondozásmentes" száraz 7 sebességes DSGjét elvinni egy váltóolaj cserére? (Gondolom igen, de a márkaszervízek azt irták vissza hogy nem kell ezeket karbantartani..)

 

Ha esetleg valaki ezen már túl van, akkor tudna szervízt ajánlani erre pesten?

 

Köszi!

fepeti001 Creative Commons License 2023.03.02 0 0 1363

Helló, bocsánat nem vettem észre a beírást. Elkelt az autó, nagyon szerettem, jó helyre került!

Előzmény: Tojglius (1362)
Tojglius Creative Commons License 2023.02.17 0 0 1362

Szia!

Még mindig megvan vagy csak fennmaradt a hirdetés?

(amúgy nagyon rötyögtem, mert így lassan 5 év után végre látom a csomagtartós hálókat úgy felrakva ahogy illene... :D)

Előzmény: fepeti001 (1361)
fepeti001 Creative Commons License 2023.01.21 0 0 1361
Orjoat2019 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 1360

Sziasztok!

 

Elvittem az autót a szervizbe és a hiba kiolvasása után kicserélték a baloldali központi ajtó zár mozgató motorját (azt mondták, hogy ez volt a hiba!) és ettől megjavult.  A szervizben mondták, hogy a Skoda ismeri ezt a hibát, sajnos ez típushibának minősül. De szerencsém volt, mert a jótállás 1 nap múlva lejárt volna. Azóta ez a hiba nem jelentkezett, én is úgy gondolom, hogy ez most letudva. :-)

fepeti001 Creative Commons License 2022.11.23 0 1 1359

Szia! Nekem Navitel R1050-van, nagyon praktikus, a célnak megfelel, talán 3 éve lett beszerelve, 2000 Ft volt a szerelése, gyújtásra lett téve, és a műszerfal alatt kábelezve. 20 perc alatt elkészült....

Előzmény: jan-csika (1356)
Tojglius Creative Commons License 2022.11.22 0 0 1358

Nekem csak indulás után (tán 30kmh körül) zár a központi ami így kell, h legyen... olyat sosem tapasztaltam, hogy beülök és magától bezár majd nem ismeri fel a kulcsot... (utóbbit magában külön ha már merülget az elem benne)... Ha az elemcsere nem segít, akkor viszont egyértelműen hibának tűnik.. és nem feltétlenül a záré (nem logikus) hanem a rendszeré... szóval mindenképp szerviz és ha még garis akkor úgyis javítják ingyé... 

 

Dashcam tapasztalatom nincs, én még mindig csak gondolkodom rajta :D (anno addig jutottam, hogy jobb ha szereltetem valahol az állandó tápellátást semmint én tákoljak vagy lógjon a mazzag szivargyújtóból)

Előzmény: Orjoat2019 (1357)
Orjoat2019 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 1357

Sziasztok! Olyan dologgal találkozott már valaki, hogy a központi zár lezár, amikor beülünk az autóba, valamint akkor is, amikor a kulcs bent van az autó belsejében? A másik érdekes dolog, hogy amikor beültem az autóba lezár a központi zár (álló helyzetben) és a kulcsot nem ismeri fel. Ha akkor kinyitom az autót a kulccsal (bent ülve az autóban), akkor azt felismeri és indítható az autó. A szervizben azt mondják, hogy a baloldali ajtó zárja rossz és azt kell cserélni. Várom válaszotokat, köszi. 

jan-csika Creative Commons License 2022.11.09 0 0 1356

Hello skoda karoqba szerelt be valaki kamerat?dash camra gondolok.. az arram ellatas bekotese erdekelne.

apatata Creative Commons License 2022.11.09 0 0 1355

Szis

Bocs a késői válaszért

Oris fix nem levehető és járműspecifikus kábelezéssel, hogy csak összedugod a csatikat

Előzmény: karesz2001 (1352)
karesz2001 Creative Commons License 2022.10.29 0 0 1354

Szia ! Köszönöm, igen minden OK.

Előzmény: bakfitty61 (1353)
bakfitty61 Creative Commons License 2022.10.28 0 0 1353

Gratulálok a szép, új autódhoz Karcsi:) Rendben haza értél?

Előzmény: karesz2001 (1352)
karesz2001 Creative Commons License 2022.10.27 0 0 1352

Szia ! Most vettem egy 2021 májusi Karoq-ot,kerékpár szállítás céljából szerelnék rá vonohorgot. Mi a pontos tipusa amit felrakattál?

Előzmény: apatata (1342)
Duwa Creative Commons License 2022.10.04 0 0 1351

Szia! Köszönöm válaszod. Én úgy emlékszem 4.25öt írt minimumnak aztán lehet hogy ugrott én pedig a töltésnél nem vettem észre. Na majd következő tankolásnál töltök még rá. :)

Előzmény: Gáborka75 (1350)
Gáborka75 Creative Commons License 2022.10.02 0 0 1350

 Szia!

Nekem  " mint ha"   írogatna olyat , mikor kifogyóba van , hogy a legkisebb utántölthető mennyiség 7 liter.   Lehet az zavarta meg ,hogy nem töltöttél bele eleget , és így nem jól ismeri fel a mennyiséget. 

Előzmény: Duwa (1349)
Duwa Creative Commons License 2022.10.01 0 0 1349

Sziasztok! Valaki tapasztalt már olyat hogy AdBlue betöltés után nem változik a még megtehető km? 5l-t töltöttem bele, és azt érzi, hogy megtörtént a töltés, mert a maximàlisan betölthető mennyiség már nem 10l hanem csak 5l, de a megtehető maximális km változatlanul 1700km maradt. Mi lehet ilyenkor a megoldás? Köszönöm előre is a segítséget. Üdv.Dávid

 

 

apatata Creative Commons License 2022.07.25 0 0 1348

Eladó 4db gyári 16-os skoda felni conti nyári gumikkal kb 6000 km futottak szép állapotban 180e a 4 db 

Helyileg Szolnok

Tojglius Creative Commons License 2022.07.04 0 0 1347

Szia!

Valami nagyon elég hasonló nekem is jön belőle néha már újkora óta, anno megmutattam a szerviznek, nekem is azt mondták, hogy szokjak hozzá, kicsit "csörömpöl" néha (1.5tsi az enyém is, de DSG)!

Se jobb se rosszabb nem lett 4 év (60ekm)  alatt és amikor a DSG hibát javították (ld alább) akkor se javult meg ez a jelenség... 

T.

Előzmény: apatata (1346)
apatata Creative Commons License 2022.06.30 0 0 1346

Sziasztok

2021 05 havi Skoda karoq 1.5 tsi  10900km 

leadtam szervízbe mert csattogó hang jött a váltó felől , azt mondták a féltengely feszítő csavart kellett kicserélni , 5 perc múlva már vittem is vissza

mert a probléma 80% ba ugyanaz. A válasz : a váltóból jön  a hang de nem fognak vele semmit csinálni mert ez ilyen. Menjek vele nyugodtan Berlinbe nem lesz vele gond.

Valakinek van ilyen hang?

https://youtube.com/shorts/uOkka_UVOLQ?feature=share

Tojglius Creative Commons License 2022.05.20 0 0 1345

A szerviztől átvételkor se kaptam egyértelmű választ, de sztem ez az érvényes:

 

"A dolognak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik." de ez annyi kiegészítéssel, hogy törvény szerint "a fogyasztó kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított két év alatt évül el." tehát azt esetleg mondhatja a gyártól, hogy a 4 évet nem köteles tartani, mert az önkéntes volt, de a 2 törvényi előírás... tökmindegy, hogy egy aksi vagy egy dsg vagy bármi olyan javítás ami garanciálisan történt, ott annak a részek a tekintetében kezdődik előlről...   (bár itt megint az egyik jótállás a másik meg szavatosság)

 

ha pedig fizetsz egy javításért akkor minimum 6 hónapot kell vállalniuk ha 20e felett van a költsége... 

Gáborka75 Creative Commons License 2022.05.17 0 0 1344

Szerintem a gariidőntúli szavatosság az a szürke ötven árnyalata. Gondolom a 26.000ft os órabért leviszik 20.000 ft ra. De ,hogy az általuk elvégzett munkára nincs fekete- fehér állásfoglalás azt nem értem.

Előzmény: Tojglius (1343)
Tojglius Creative Commons License 2022.05.16 0 0 1343

Na, akkor ez simán ment, gratta!

 

Én ma adtam le az autót, elvileg holnap lesz kész... de sajnos a szerviz nem tudott egyértelmű választ adni a kérdésekre (reggel 7 volt, a srác kb még aludt :D)... magyarázott erről a "nem fizetett érte" verzióról, meg arról, ha lejár a 4 év, amíg él a gari akkor utána még 7 éves korig/200ekm-ig - ha végig márkaszervizeled az autót akkor - a PH méltányosságból be szokott szállni a hibák javítási költségeibe... de arra ő se tudott egyértelmű választ adni, hogy mi van ha most a váltót megcsinálják és mondjuk 3 hónap múlva újra nyekeregni kezd, hogy akkor ott milyen jótállást/szavatosságot/mennyi időre vállalnak... szóval zavaros... 

Előzmény: apatata (1342)
apatata Creative Commons License 2022.05.14 0 0 1342

sziasztok

Felszereltem a karoq-ra  a vonóhorgot fix nem levehető   Oris márkát . A Skoda Szalonba ahol vettem az autót simán levizsgázott . Nem kértek felszerelési nyilatkozatot

50 e ft volt a horog feltanítása és az új műszaki + 6 ft az okmányirodában az új forgalmi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!