Keresés

Részletes keresés

consequent Creative Commons License 2021.01.24 0 0 323

A gyermekkeresztség számomra épp ezért belefér a keresztségbe. 

 

Ilyen bibliai példa nincs. A csecsemőket 6 hetes korukban szokták bemutatni az Úr előtt a templomban. Ez az Úrnak szentelés, felajánlás, de nem keresztség.

A keresztség hitünk vallomására törtánhet, azt pedig csak felnőtt korunkban tudjuk megtenni.

Előzmény: Blade-Runner (321)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.06 0 0 322

arról kellett szereznem doksit, hogy a Hit Gyülekezetében megkereszteltek. Na azt szereztem, állítólag egy ideje, x éve automatikusan adnak.

Előzmény: Blade-Runner (318)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.06 0 0 321

Volt egy olyan szokás, hogy az első fiú gyermek az Úré. Ha ezt nézem igen nagyon rácsesztem. De nem hoz lázba. én igazából nem is illek bele ebbe a beteg világba...

 

A gyermekkeresztség számomra épp ezért belefér a keresztségbe. Ha a szülők öncélúan - mer nekik szar volt és gondolták ha jön gyerek ehetőbb lesz - képesek voltak a születendő gyermek megkérdezése nélkül vaginális szexre, miközben a nőnek állítólag az anál jobb, akkor bizony igenis arról is dönthetnek, hogy Isten oltalmába adják áldozatuk(?), gyerekük vagy se.

Előzmény: consequent (319)
creation of believers Creative Commons License 2021.01.06 0 0 320

Neki nem is kellett volna megkeresztelkednie.

Előzmény: consequent (319)
consequent Creative Commons License 2021.01.01 0 0 319

Jézus bemerítéssek keresztelkedett meg János báltal. Ezzel mutatott példát a követőinek.

 

Mióta és miért keresztelnek csecsemőket meghintéssel?

Előzmény: Blade-Runner (318)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.01 0 0 318

"Azok is megtérhetnek, akiket gyermekként kereszteltek meg és ha fölismerik a "megpecsételés" szükségességét bemerítkeznek "hitük vallomására""

 

ezzel vitatkozom. Már nem emléxem a teológiai hátterére, magyarázatára, de szerintem alaptalan az újra merítkezés. Bár ha walaki attól nyuxik meg....... Én kértem az evangélikus lelkészt, hogy kereszteljen újra - igaz babonás,de le akartam mosatni a hágyés vízkereszcségem a teftemről - és első körben azt mondta szerezzek dokumentumot és elfogadja, mert nem hajlandó. Megszereztem, vizsgáztam és evangélikus lettem. Nem kereszteltek újra.

Persze ha nem sikerül doksit szereznem..... lehet újrakeresztel, nem tom.

Előzmény: consequent (317)
consequent Creative Commons License 2021.01.01 0 0 317

 

 

A keresztség nem változtat meg senkit. A keresztség olyan mint egy pecsét. "hivatalossá" teszi a hitvallásodat.

 

Azok is megtérhetnek, akiket gyermekként kereszteltek meg és ha fölismerik a "megpecsételés" szükségességét bemerítkeznek "hitük vallomására"

 

II. Péter levél:3:9

Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson

 

Ez nem azt jelenti, hogy mindenki megtérésre is fog jutni, hanem azt, hogy az Úr mindenkinek ad időt, lehetőséget a megtérésre, sajnos sokan visszautasítják.

 

Sajnos a keresztények között is sokan vannak akik a megtérést "kívülről" várják, nem hajlandóak érte tenni.(Pl: Isten jellemét szeretetét jobban megismerni.

 

 

Előzmény: Blade-Runner (315)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.01 0 0 316

"Az elmúlt 100 évben alig vannak akik megmozdultak Krisztus hívószavára."

 

===

 

úgy értem, az embereket, csak ha a közel 30 évet visszanézek, jobban vonzza az ami látható, pénz, siker, jólét, gazdagság, család, szerelem, gyerek, mint az, ami láthatatlan.

 

Persze nekem se 1-ik napról ment a másikra. Aláírom.

18 évvel a vízkeresztségem után értettem meg, hogy nekem ahol csak tudok evangélizálnom kell, bizonyságot kell tennem Istenről, Krisztusról, Szentlélekről.

Előzmény: Blade-Runner (315)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.01 0 0 315

A bibliai alapon: bemerítkeztél. Az én véleményem az, ha nem bemerítéssel végezték, hanem mint a történelmi egyházak vízzel való hintéssel - én azt is keresztségnek vallom. A gyermekkeresztségről: kurva sokan 10-20-30 fölött bemeritkeznek, megkeresztelkednek, aztán élnek tovább úgy, mint előtte.

A Hágyébe rengeteg megkereszteltet ismerek, akiknek köze nincs a Krisztushoz. Az ördöghöz annál inkább. Úgy élnek mint az állatok.

 

Vagy? alternatív keresztény vagy, vonzódsz az írásokhoz, Isten, Krisztus neve megváltoztatja a pulzusszámod, de még nem mondtad el a megtérő imát és nem nyomtak víz alá, stb.

 

* * *

 

én meg abba a csoportba/halmazba tartozom aki azt mondja, hogy az Úr késlekedik. Szerintem aki meg akart térni, már megtért.

 

II. Péter levél:3:9

Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.

 

Szerintem abszurd, hogy mindenki megtérésre jusson. Az elmúlt 100 évben alig vannak akik megmozdultak Krisztus hívószavára.

A Jelenések könyvében van a négy angyal, akik tűzzel pusztítanak majd milliókat (2,5 milliárd <-tippem a globális felmelegedés lesz). 

 

 

Gyülekezeteket láttam megdögleni az elmúlt három évben és köztük egyet se láttam, aki Krisztusé lett volna. Sokan összemossák a kereszténységet a világi élettel. "Oké, megkeresztelkedtem, de most megyek csinálok pénzt, hogy aztán Horvátországba menjek nyaralni. Aztán 10-től újra itt a gyülekezetben sziasztok"

 

 

Előzmény: consequent (314)
consequent Creative Commons License 2021.01.01 0 0 314

Maradjunk annyiban, hogy bibliai alapon keresztény vagyok. Hiszem, hogy a Biblia érthető, a sok-sok féltemagyarázás ellenére is. Engem a bibliai próféciák érdekelnek. Pl: Dán.2f. vagy Jézus Krisztus apokaliptikus beszédei Mt 24, Luk 21 stb.

Előzmény: Blade-Runner (312)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.01 0 0 313

mongyuk hivatalosan evangélikus vagyok. Papír szerint.

Előzmény: Blade-Runner (312)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 312

Szerintem olvasd újra eddigi vitánk.

 

anno én a Hit Gyülekezetben keresztelkedtem, de... ha nem titok, megkérdezhetném te hol keresztelkedtél?

Előzmény: consequent (311)
consequent Creative Commons License 2020.12.31 0 0 311

Más szempontból nézd.

 

Isten Életadó, az ÉLET fenntartója. Nála nélkül nincs élet.

 

Tehát értünk akarja, hogy ne szakadjunk el az élet adójától. Teljesen önzetlenül adja az életet, nem vár el mást csak annyit, hogy elfogadd az életet. Vissza is lehet utasítani, de abból Istennek semmi kára, sem haszna nem származik, csak neked szűnik meg az életed.

Előzmény: Blade-Runner (309)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 310

őszintén, consequent, szerinted én miért nem merem az Isten, a Krisztust káromolni? miért nem merek velük szemben semmit istenigazából, csak vitatkozni?

Napi 22 órát vitatkozom Istennel, úgy hogy minden második órában fél óra Krisztussal való vita.

Előzmény: Blade-Runner (309)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 309

az első és egyben legnagyobb parancsolat az első.

 

Én vagyok az Úr, a te Istened. Ne legyen más istened!

 

Kiről szól az első parancsolat? rólam? rólad? Törpapáról? Hófehérkéről? Akkor ki az önző?

 

és nagyon úgy tűnik, hogy senkit nem gyűlöl jobban az Isten, mint aki az elsőt áthágja.

 

hiszen "megbüntetem az atyák vétkét a fiakban" az az első parancsolathoz van kötve.

Előzmény: consequent (308)
consequent Creative Commons License 2020.12.31 0 0 308

De NEM cáfolja, hogy Isten önzésből teremtette az embert.

 

 

Ezt Neked kellene bizonyítani.

Előzmény: Blade-Runner (307)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 307

Szép-szép és szép-

 

De NEM cáfolja, hogy Isten önzésből teremtette az embert.

Előzmény: consequent (306)
consequent Creative Commons License 2020.12.31 0 0 306

Áldjad én lelkem az Urat, és egész bensőm az ő szent nevét.
2
Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről.
3
Aki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet.
4
Aki megváltja életedet a koporsótól; kegyelemmel és irgalmassággal koronáz meg téged.
5
Aki jóval tölti be a te ékességedet, és megújul a te ifjúságod, mint a sasé.
6
Igazságot cselekszik az Úr, és ítéletet minden elnyomottal.
7
Megismertette az ő útait Mózessel; Izráel fiaival az ő cselekedeteit.
8
Könyörülő és irgalmas az Úr, késedelmes a haragra és nagy kegyelmű.
9
Nem feddődik minduntalan, és nem tartja meg haragját örökké.
10
Nem bűneink szerint cselekszik velünk, és nem fizet nékünk a mi álnokságaink szerint.
11
Mert amilyen magas az ég a földtől, olyan nagy az ő kegyelme az őt félők iránt.
12
Amilyen távol van a napkelet a napnyugattól, olyan messze veti el tőlünk a mi vétkeinket.
13
Amilyen könyörülő az atya a fiakhoz, olyan könyörülő az Úr az őt félők iránt.
14
Mert ő tudja a mi formáltatásunkat; megemlékezik róla, hogy por vagyunk.
15
Az embernek napjai olyanok, mint a fű, úgy virágzik, mint a mezőnek virága.
16
Hogyha általmegy rajta a szél, nincsen többé, és az ő helye sem ismeri azt többé.
17
De az Úr kegyelme öröktől fogva való és örökkévaló az őt félőkön, és az ő igazsága a fiaknak fiain;
18
Azokon, akik megtartják az ő szövetségét és megemlékeznek az ő parancsolatjairól, hogy azokat megcselekedjék.
19
Az Úr a mennyekbe helyheztette az ő székét és az ő uralkodása mindenre kihat.
20
Áldjátok az Urat ő angyalai, ti hatalmas erejűek, akik teljesítitek az ő rendeletét, hallgatván az ő rendeletének szavára.
21
Áldjátok az Urat minden ő serege: ő szolgái, akaratának teljesítői!

Előzmény: Blade-Runner (304)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 305

izé, nem világos, állítok a fényen.

 

Akkor Isten épített volna Harmadik birodalmat, ahol ő a Führer és nincs ellenvélemény. Lucifer azonnal mehetett volna vonattal táborozni stb,

 

Azaz

 

Akkor Isten INKÁBB épített volna Harmadik birodalmat, ahol ő a Führer és nincs ellenvélemény. Lucifer azonnal mehetett volna vonattal táborozni stb. de akkor mindenki egy falkában mozog és úgy ahogy az Isten megálmodta.

Persze lehet mondani, hogy akkor a szabad akarat repült. Nade a szabad akarattal a szenvedés és a gyehenna tüze is, nem?

Előzmény: Blade-Runner (304)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 304

Szabad akaratot adott, hogy hogyha nekem saját véleményem van, akkor lángok között találjam magam.

 

Isten kitalálta, hogy nyírjam le a füvet az Édenben, de ha én szenvedésnek látom az egész létezést és hidegre teszem magam, akkor Isten szemében én gonosz vagyok. Csak pusztán azért, mert szarnak látom az életet.

 

Ha jobban belegondolunk maga a Biblia egy vádbeszéd Isten ellen. Vedd az ütemet és figyelj.

 

17. Hogy nem ölt meg engem az én anyám méhében, hogy az én anyám nékem koporsóm lett volna, és méhe soha sem szűlt volna!

18. Miért is jöttem ki az én anyámnak méhéből, hogy nyomorúságot lássak és bánatot, és hogy napjaim gyalázatban végződjenek?

Jeremiás 20.

 

Erre szokták mondani az alantas szektások: de hát a bűnbeesés...... mer Isten nem így tervezte. Ő tök jó, mindenki más nem.

 

Aham, értem. Isten hülye és nem mindentudó és annak ellenére csinálta a hülyeséget, hogy aztán az még hülyébb legyen és bűnbe essen?

 

Akkor Isten épített volna Harmadik birodalmat, ahol ő a Führer és nincs ellenvélemény. Lucifer azonnal mehetett volna vonattal táborozni stb,

 

 

 

Előzmény: consequent (303)
consequent Creative Commons License 2020.12.31 0 0 303

Isten szabad akaratot adott. Dönthetsz. Jó akarsz lenni vagy rossz. Van lelkiismereted. Tudod, hogy mi a jó és mi a rossz. Szabadon választhatsz. Van, hogy nem tudsz, mert az akaratod le van gyengítve, Isten segít megerősíteni. Isten nem kíván semmi elköteleződést, csak annyit, hogy ismerd meg. Az ismeret arra fog segíteni, hogy Isten a legjobbat akarja.

Sátán megkötöz.Legyengíti akaratodat. Halálodat akarja.

 

Minden ember addid dönthet Isten mellett, vagy ellen amíg ebben a földi életben él.

Előzmény: Blade-Runner (302)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 302

másképp fogalmazva, te még te vagy. 

 

Össze-vissza megváltoztathatod  a véleményed. Gondolhatsz, filozófálhatsz bármit. Elvonatkoztathatsz, kereshetsz, kutathatsz.

 

De a halál után Jézus töri a pálcát és vagy a mérleg egyik vagy másik serpenyőjébe kerülsz.

 

A halálod után Isten elvesz tőled mindent. és vagy az ő köcsöge leszel vagy az ördögé. Krisztus dönti el kié leszel.

Hasonlat: ez olyan házasság amibe mások belehajtanak, de te nem vagy belezúgva a csajba, sőt gyűlölni se gyűlölöd mer nem ismered. 

Megszűnik az ÉN, az EGYÉNISÉG. és ha így nézzük a menny is pokolként értelmezhető, annyi a különbség a két pokol között hogy az egyikben nincs szenvedés, örök fájdalom.

Előzmény: consequent (299)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 301

Ha Isten olyan jó fej lenne, mint én vagyok, akkor ad menekülési utat. Akkor az öngyilkosság nem lenne a világon a legnagyobb bűn. Nem lenne reflexből az első parancsolat, a legnagyobb parancsolat megszegése.

Hanem lenne felmentés.... csak hát Isten g@ci- legyünk őszinték jah

 

A pokolban és a mennyben is megszűnik az ÉN.

Senki ne mongya,  hogy izé. A mennynek össz annyi előnye van, hogy NINCS örök szenvedés. A pokolban van. Ezen kívül SEMMI előnye nincs.

Előzmény: Blade-Runner (300)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.31 0 0 300

Amit írtál nem cáfolja azt, hogy hiába van választásod, istenigazából semmi választásod nincs.

 

Soha semmikor nem leszel önmagad.

 

Soha semmikor nem találsz alternatív - a kettő felsorolttól független nyomvonalat, választási lehetőséget.

Bilincsben élsz, akkor is ha tudatosul és akkor is ha nem. Bilincs Istentől vagy az ördögtől.

Látszólag független szubjektum vagy, de a látszat csal.

 

Isten önző és az ördög is.

Ha önzetlen lenne bármelyikük, akkor lenne választási lehetőséged egyiktől vagy másiktól.

Akár embernek születtél, akár angyal vagy, a döntéseid meghozatalánál szenvedni fox mint Jézus a Gecsemáné kertben. Így hát ha ezt nézzük áll, hogy Isten szadista. Mert nem ad lehetőséget kiszállni a buliból.

Előzmény: consequent (299)
consequent Creative Commons License 2020.12.31 0 0 299

A menny Istenközpontú, a pokol sátánközpontú.

 

A teremtett élőlény SOHA nem lehet önmaga tulajdona. Már a földi pokolban sem.

 

 

Igen, lehet választani.

 

Isten örök életet akar adni

 

Sátán örök kárhozatot  (megsemmisülést)

Előzmény: Blade-Runner (298)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.30 0 0 298

Nem jól látod

 

amúgy van 1 topic az Isten szadista. Milyen élőlény az, aki teremt valakit és nem érdekli, hogy az az élőlény akart e létezni.

 

A másik dolog.

 

A menny Istenközpontú, a pokol sátánközpontú.

 

A teremtett élőlény SOHA nem lehet önmaga tulajdona. Már a földi pokolban sem.

Előzmény: eroberter (2)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.30 0 0 297

Majd megvilágosodsz és megérted

Előzmény: eroberter (26)
creation of believers Creative Commons License 2020.12.13 0 0 296

Az akkori társadalmi elvárások miatt írta Pál. Nem nekünk szól szó szerint.

Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.21 0 0 295

Dereck Prince első felesége akkor miért hordott mindig fejkendőt?

 

Téves értelmezés miatt.

Előzmény: HitteusUriás (288)
HitteusUriás Creative Commons License 2018.05.08 0 0 294

Nem idézek halottakat. Tiltja a vallásom.

Előzmény: Eklatáns Béla (292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!