Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2017.04.10 0 0 31

ketszinre lehet hogy van jobb mint a ccitt g4, de nem tudom van-e haszna. szurkearnyalatra jo kerdez hogy van-e haszna a vesztesegmentesnek. archivalara esetleg, de ott nem a nyira szamit a meret.

Előzmény: LazyBoy_3 (30)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.10 -7 0 30

Köszi a segíteni akarást, de márt végképp lemondtam a pdf formátumról.

Mint írtam is, épp annak alkalmatlansága vitt rá, hogy kidolgozzam ezt az újat.

 

A tiff formátum bicolorban (monokróm vagy fekete-fehér) erősít, de én ff kompresszort tudok írni, meglehetősen jó hatásfokút, az eredeti méretnek, képtartalomtól függően,  akár 30-ad részére is összenyomom.

 

Itt van egy korábbi verzió leirása: 

 

 

 

Előzmény: halaloszto (29)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.07 0 0 29

a pdfbe nem tudsz tiffet tenni?

Előzmény: LazyBoy_3 (25)
H_G Creative Commons License 2017.04.07 0 0 28

Az epub viszont sikeres, és nagyban hasonlít az itt leírtakra.

 

Előzmény: etomcat (0)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -8 0 27


 Directory of c:_5-__TEST_Bitmap_1-4-8-bi

04/07/2017  01:58 PM    <DIR>          .
04/07/2017  01:58 PM    <DIR>          ..
04/07/2017  01:35 PM             1,526 test1.gif
04/07/2017  01:33 PM             7,496 test1.jpg
04/07/2017  01:58 PM             2,260 test1.png
               4 File(s)         11,282 bytes

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 26

A fekete-fehér az életszerűen egy vonalas rajz amire világos, hogy a PNG való.

Előzmény: LazyBoy_3 (25)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 25

"Kizárt. "

 

Hahhaha..

A jpeg által használtnál lényegesen jobb tömörítő algoritmusok vannak. Én még azt is megnézem, hogy mit tömörítek és ennek megfelelően választok algoritmust. 1 bites (fekete-fehér) színmélységnél a jpg  végképp elmehet a p.tsába.

 

( Directory of c:_5-__TEST_Bitmap_1-4-8-bi

04/07/2017  01:36 PM    <DIR>          .
04/07/2017  01:36 PM    <DIR>          ..
04/07/2017  01:35 PM             1,526 test1.gif
04/07/2017  01:33 PM             7,496 test1.jpg)

 

"Bár érdekes kérdés, hogy hogyan lehet objektíven mérni a minőségromlás elviselhető mértékét."

 

Pl úgy, hogy látod.

Nézd meg az alábbi képet az általam generált .pdf file-ról és töltsd le magát a file-t. Ha nem látod a markáns különbséget, akkor keress fel egy szemész szakorvost.

 

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 24

Kizárt. Bár érdekes kérdés, hogy hogyan lehet objektíven mérni a minőségromlás elviselhető mértékét.

Előzmény: LazyBoy_3 (23)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 23

Ha egyszer veszteségmentesen is jobban tudom kompresszálni mint a .jpg veszteséggel (jelentős minőségromlással), akkor nem tudom mi ebben az abszurd?

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 22

A példád eleve abszurd, hogy fényképet veszteségmentes BMP-ben akarod tárolni és így csökkentenéd a méretét ahelyett, hogy JPG-t használnál mindenféle paraméterrrel.

Előzmény: LazyBoy_3 (21)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 21
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 20

Ebben nem vagyok biztos, hogy a PDF szabvány milyen korlátokat tartalmaz a JPEG-re és a többire.

Az 1 fájlba összecsomagolt HTML az az MHTML.

Végül is mit csinálnál? Szövegszerkesztő programot (csak Windowsra), konvertert (bár az kevés) vagy csak az új formátum specifikációját és másra várnál hiába?

A fájlméret meg egyre kevésbé szempont amikor minden folyamtosan nő.

Előzmény: LazyBoy_3 (19)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 19

"Persze, csak ez nem a PDF vagy más formátumról szól, hogy milyen képeket teszel bele"

 

De, ez sajnos arról is szól, ugyanis a pdf alapvetően két kompresszálási lehetőséget enged meg és ezek egyike sem túl jó. De ha csak ezen volna a hangsúly..

Sok egyéb gond, baj is van és ezek egyik legsúlyosabbika éppen az oldalak kiszerkesztésének nehézkessége.

 

Egyébként nincs gond, a .pdf formátum alapvetően nyomdai termékek számára készült, hogy az egyik helyen kiszerkesztett oldalakat egy másik, esetleg teljesen más tipusú számítógépen is meg lehessen tekinteni, netán beleszerkeszteni abba és követelmény volt, hogy minden pontosan úgy nézzen ki bármely gépen is tekintsük meg a dokumentumot. 

Ennek a formátum eleget is tesz, azonban az én igényeim ettől bizonyos mértékig eltérnek, mivel itt az a szempont, hogy nyomtatásra ezek a dokumentumok - alapvetően - soha nem kerülnek, a tartalomfogyasztás a szempont. Ezen túl még, a dokumentumok könnyű létrehozhatósága és a kis helyfoglalás.

Ezen kívánalmaknak a .pdf bizony már csak hellyel-közzel felel meg.

 

Az alábbi képekből jól látszik, hogy itt nincs igény nagy méretű, kiváló felbontású true color képekre, elégséges a kisebb is, a fogyasztó számára nem jelent ez semmiféle hátrányt, viszont a kis méret előny a tárolásnál, vagy a file átvitelnél.

 

Szóval, akadt néhány szempont, ami okán arra jutottam, hogy nem vergődök a .pdf editorommal, inkább csinálok egy saját formátumot, ahol nem kell kompromisszumot kötnöm, ahol 100 %-ban érvényesül az amit szeretnék.   

Előzmény: Törölt nick (16)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 18

"a pdf-ben is levághatod a kép kilógó részét simán."

 

De nem akarom levágni.

Másik, hogy, hogy is nézne ki ha levágnám?

 

" és ha nem is teszed bele a fileba,"

 

De bele akarom tenni. Egy illusztrációnak az a szerepe, hogy segítse a szöveganyag megértését. Hogy ott legyen a dokumentumban, ráadásul éppen ott, ahol a szöveg azt megkivánja.

 

Gondolj a HTML-re, ott nincsenek oldalak, mert nincs rájuk szükség. A HTML ezért meg is felelne, de sajnos több file-ból áll, ami viszont baj.

 

Előzmény: halaloszto (17)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.07 0 0 17

1. a pdf-ben is levághatod a kép kilógó részét simán. és ha nem is teszed bele a fileba, akkor persze nem is foglal helyet.

 

2. a pdf-be is lehet kommentet tenni. és a pdf olvasó keres is a kommentekben.

 

3. természetesen léteznek scriptelhető pdf editorok, pdf generátorok. tulajdonképpen a pdf nyomtatómeghajtó is egy ilyen, de vannak más bemenetűek is. 

 

Vajk

Előzmény: LazyBoy_3 (11)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 16

Persze, csak ez nem a PDF vagy más formátumról szól, hogy milyen képeket teszel bele vagy hogy a szerkesztő program milyen módon támogatja a képek importálásánál/exportálásánál a változtatást.

Előzmény: LazyBoy_3 (15)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -8 0 15

Itt van a két file, bitmap formátumban:

 

http://pendragon.uw.hu/700landscape.zip

 

http://pendragon.uw.hu/700landscape_256.zip

 

A felső true color (16 Millió szín), az alsó 256 szinű.

A kettő méretbeli különbsége 3:1, rossz hatásfokkal kompresszálva 4:1.

 

04/07/2017  09:07 AM           818,367 700landscape.zip
04/07/2017  09:07 AM           180,829 700landscape_256.zip

 

Már ebből látszik, hogy mekkora tárterületet meg lehet spórolni, mondjuk 1000 db file esetén, ha minden file egy hasdonló képet tartalmaz.

 

Előzmény: Qqberci (12)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 14

A PDF formátum specifikációját olvasod?

Előzmény: LazyBoy_3 (11)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 13

Hát, ebben tévedsz. Az lehet, hogy a megjelenítés során 24 bites szinmélységűvé konvertálódott, de alább látható, hogy az eredeti kép > 200 ezer, míg a 256 színre redukált csak 236 szint tartalmaz. De te magad is kipróbálhatod, veszel egy colorful képet és azt 256 szinűre konvertálod, dithering nélkül.

 

Előzmény: Qqberci (12)
Qqberci Creative Commons License 2017.04.07 0 0 12

Én csak azt mondtam, hogy mindkét kép amit feltettél, 24 bites színmélységű...

Előzmény: LazyBoy_3 (9)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 11

"amiket irsz, azokat meg lehet valositani pdfben."

 

Hogyne, hiszen meg is tettem ezt, csak esetenként roppant nehézkesen.

Gondolok itt arra, ha a szöveg alá kellene pozicionálni egy illusztrációt, de az már átlóg a másik oldalra, stb. Szóval,  sok minden elég nehézkes PDF-ben. Ezt akarom én elkerülni. Ráadásul van két feature, amit korábban nem is említettem.

Az egyik, hogy commentet lehet elhelyezni a file-okban, max. 2 x 512 byte hosszon. Az egyik volna a user-é a másik az állomány megalkotójáé (ez utóbbi persze lock-olt) és ezt a kommentet kigyűjtené a dokumentum-olvasó szoftver (keresési, egyéb lehetőség céljából).

A másik,  hogy lehetne scriptelhetően létrehozni dokumentumokat, tehát egy rövidke script segitségével akár 10000 szöveg- és kép-állományt is fel lehetne dolgozni, ugyanolyan stílusban.

Előzmény: halaloszto (5)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 10

"Más nem használná és így nem is fog kívánságokat sorolni."

 

Ez  a te véleményed, amit én természetesen elfogadok.

Itt jegyzem meg, sem a HTML, sem a DOCx formátum nem jó olyasmire, amit én szeretnék. A HTML jó lenne, de az a gond vele, hogy sok file-ból áll, ha képeket is tartalmaz.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (8)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 9

Nem tudom mi értelmét látod annak, hogy hazudjak?

Javaslom, te magad végezz kisérleteket és majd meggyőz az eredmény.

 

Előzmény: Qqberci (7)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.07 0 0 8

Akkor magad megválaszoltad az eredeti kérdést. Csináld meg magadnak, tanulsz belőle. Más nem használná és így nem is fog kívánságokat sorolni.

Előzmény: LazyBoy_3 (6)
Qqberci Creative Commons License 2017.04.07 0 0 7

Te kis hamis :-)))...

 

Előzmény: LazyBoy_3 (6)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.07 -7 0 6

"PDF editor létezik, nem is egy."

 

Létezik. De ez engem nem boldogít. Olyan nincs - vagy pénzbe kerül - ami azt is tudja, amire nekem szükségem van. Emellett, a saját bír azzal az előnnyel, hogy a forrás birtokában bármikor módosíthatod, igény szerint. 

 

"Ha meg a képeknél (főleg ott) elkezdesz megszorításokkal élni, akkor már meg is ástad a sírját a formátumnak."

 

Nézd. Én ezt az egészet magamnak csinálom. Nem célom népszerűsíteni, csak lehetőséget adok másoknak a használatra, olyanoknak akik hasonlót szeretnének mint én, vagy ez is megfelel nekik. Ha rajtam kívül senki nem veszi használatba, az sem érdekel. Ebből következően olyan lesz, ami nekem megfelel és az én elképzelésem az, hogy ahova elég 8 bites szinmélységű illusztráció is, oda nem akarok 24 bitest, háromszor akkora helyboglalással, mert fölöslegesnek tartom.

 

Egyébként itt a különbség:

 

24 bit:

 

 

8 bit:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: vIstvan (4)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.07 0 0 5

amiket irsz, azokat meg lehet valositani pdfben. ahhoz hogy valamit elerj, nem korlatok kellenek hanem lehetosegek es szandek. a 18megas pdf azert nagy, mert nem volt szandek. siman irhatsz egy pdf optimalizalot, ami lebutitja benne a kepeket es a szoveget, es akkor kicsi lesz. viszont tovabbra is meg lehet nezni barmilyen pdf nezovel.

 

vajk

Előzmény: LazyBoy_3 (-)
vIstvan Creative Commons License 2017.04.07 0 1 4

PDF editor létezik, nem is egy.

 

Ha meg a képeknél (főleg ott) elkezdesz megszorításokkal élni, akkor már meg is ástad a sírját a formátumnak.

Előzmény: LazyBoy_3 (-)
Qqberci Creative Commons License 2017.04.06 0 0 3

Nagyon sok műszaki cikk van .DJVU-ban és van egy nagyon jó PDF2DJVU konverter is...

Előzmény: etomcat (0)
LazyBoy_3 Creative Commons License 2017.04.06 -7 0 2

"PDF helyett a kereket újra feltalálni"

 

Ez a "kerék" még nem létezik. :o)

 

A .djvu formátumot azért elég sokan ismerik, a fejlesztők körében nyilván rengetegen, de az aktív számítógép-használók közül is sokan. A baj vele az, hogy a djvu pontosan arra lett kitalálva, amire - mint írod is - használják.

A scannelt dokumentumok tárolására, elsősorban.  Itt egy pár sor róla:

 

"A DjVu (ejtsd "dézsá vu") egy új, céltudatosan a szkennelt dokumentumok kezelésére kifejlesztett formátum, melynek fejlesztését az AT&T munkatársai kezdték 1996-ban. A technológia fejlesztése jelenleg a Cuminas nevű cég kezében van.

A formátum lehetővé teszi, hogy az interneten igen nagy felbontásban jelenhessenek meg a szkennelt dokumentumok, fotók, újságok, kézikönyvek, történelmi vagy antik könyvek.

Kutatóintézetek, könyvtárak, levéltárak és más dokumentum archívumok tehetik az anyagaikat könnyen elérhetővé és tárolhatják, kezelhetik azokat digitális formában."

 

Az én céljaim ettől egyben-másban eltérnek. 

 

Előzmény: etomcat (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!