Keresés

Részletes keresés

vanda62 Creative Commons License 2024.04.01 0 1 749

azok se rosszak, de még se Örkény vagy Csokonai:-)

Előzmény: janderka (748)
janderka Creative Commons License 2024.04.01 0 0 748

Korábban klasszik kabaréjeleneteket emeltek be. 

Előzmény: vanda62 (747)
vanda62 Creative Commons License 2024.03.31 0 1 747

Nagyon érdekes, hogy az alkotók most már másodszor nyújtottak lehetőséget arra, hogy egy idősebb, ragyogó színésznő megmutathassa, hogy miben is rejlik a tehetsége. Az első ilyen Tóth Enikó történetszála volt, amihez felismerhető módon Örkény Macskajátékjából vették az elemeket. Szórakoztató volt, vicces, Tóth Enikó, ahogy mondani szokták "lubickolt" a szerepben. Tegnap még messzebb mentek vissza az alkotók a magyar irodalomban, és bár már húsvét van, Náray Erika kedvéért elővették Csokonay: Dorottya, avagy a dámák diadalma a fársángon című halhatatlanját. Nagyon jól tették, én remekül szórakoztam rajta. Néha ugyan halványan megjelent Gobbi Hilda árnyéka a színésznő háta mögött, de igazán méltó volt hozzá az alakítása. Még több ilyen kellene az új évedban, annyi sok jó színdarabunk van, és olyan jó színészek játszanak a sorozatban, inspirálódjanak csak. :-) 

Magdi60 Creative Commons License 2024.03.17 -2 0 746

Nagyon jó rész volt, jó, hogy belehozták ezt a szálat, ezerszer jobb mint a félnótás Lacikáé.

Előzmény: vanda62 (745)
vanda62 Creative Commons License 2024.03.17 -1 1 745

Tegnap újabb fordulatot vett a cselekmény, mivel adoptálták a Macskajáték főbb elemeit, csak itt nem Orbánnénak van az eseményeket beletörődve, de némi aggodalommal figyelő testvére, hanem Csermlényi Viktornak:-) 

vanda62 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 744

ha az volt a receptben:-) igen a tegnapi részben a tv stáb vonala volt a jobb

Előzmény: luci87 (743)
luci87 Creative Commons License 2024.01.21 0 0 743

Igen,pont emiatt is,nekem a multkori resz jobban tetszett.

A tegnapiban is volt par jo reszlet,de a tesztkitoltos idetlenkedes pont nem jott be.

Az viszont nagy csattano volt,hogy Zömbikne gilisztabol keszitette a köleses hust,ami annyira izlett a stabnak..:)!

Előzmény: vanda62 (736)
vanda62 Creative Commons License 2024.01.19 -1 0 742

Ez igaz, de, ha ugyanennek a rendezőnek, ugyanezt a figurát, ugyanígy már eljátszotta, akkor nem kellett neki sok energiát fektetni az ismétlésbe.  

Előzmény: CérnaSzáll (741)
CérnaSzáll Creative Commons License 2024.01.19 0 1 741

Hát ez - legalábbis az elején mindenképp - nem legfőképpebben a színészen múlik (ha azt mondja a rendező, hogy hozza azt, akkor neki azt kell csinálnia)

Előzmény: vanda62 (739)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 740

Úgy tűnik, itt se nagyon figyelnek arra, hogy korábban mi hangzott el.

 

Tegnap este néztem egy régebbi rész ismétlését, amelyben Sváb azt mondja a Papnak, hogy "egyke vagyok".

 

Ehhez képest néhány évaddal később megjelent Sváb nagydarab húga, aki rágerjed Bazsóra....

vanda62 Creative Commons License 2024.01.18 0 0 739

akkor túl sok energiát nem fektetett szegény Répa Árpádné megformálásába, de legalább tagja a Kapitány versenyistállónak.

Előzmény: CérnaSzáll (738)
CérnaSzáll Creative Commons License 2024.01.18 0 0 738

Most láttam egy részletet, Patrícia figurája egy-az-egyben az, amit a Játékszínben a Legyen a feleségem című darabban alakít 2014 óta (haj, smink, beszédstílus, és az is egy takarítónő). Egyébként azt is Kapitány Iván rendezte.

Előzmény: vanda62 (736)
rijir Creative Commons License 2024.01.15 -2 1 737

Na, Kovács Patrícia sem hiányzott... Elég irritáló volt. Az epizód amúgy rendben volt.

vanda62 Creative Commons License 2024.01.14 -2 1 736

Nekem nagyon tetszett, ahogy Bazsó néhány pillanatra átváltott Rusznák András színésszé, ahogy a János vitézt szavalja. Kovács Patricia valóban egy kicsit túljátszotta a figurát.

Peller Annát nem ismertem korábban, sose láttam ezelőtt semmiben, ez a sorozat az első találkozásom vele. Nekem ő is tetszik, szép orgánuma van, és szerintem nagyon ügyesen formálja meg a szingli vidéki értelmiségit, Udvaros Dorottya jr.:-)

Előzmény: janderka (735)
janderka Creative Commons License 2024.01.13 -1 2 735

Úgy vettem észre, hogy a sorozat elindult a jólbevált bohózat klisék újraforgatásának irányába. Ami nem egy nagy találmány ugyan, de ha szórakoztatóan adják elő, akkor működőképes tud lenni. És tovább bírja lendíteni a sorozatot az évek óta tapasztalható pangásából.
Na jó, a művidékies Kovács Patrícia esetében ez most épp kicsit cinkesre sikerült... De Bazsó játéka és a két fakabát bénázása elvitte a hátán nálam a mai epizódot. (Ami - meglehet - azért is sikerülhetett, mert jó ideje nem fárasztottam már magam mélyebben Pajkaszeg lakóinak életével.)

Hooti Creative Commons License 2024.01.05 0 1 734

"Megszállta az Ördög a kocsmát"  :D

 

Ez jó lesz :)

vanda62 Creative Commons License 2024.01.01 -1 1 733

Én n mindig tudtam, hogy énekesnek dalra van szüksége, hogy énekelni tudjon, és egyáltalán nem mindegy, hogy a Hulló faleveleket énekli, vagy a Gyere velem simmit járnit. De ma belémhasított, hogy a színésznek kell a jó szöveg. Vettem on line jegyet az Örkény Anyám tyúkja 2. versműsorára. Nagyon jó volt, sokszor könnyes lett a szemem. Csuja elmondta a Családi kört, annyira hihetetlen erős előadás volt, hogy én láttam magam előtt az egész történetet, a házat,  családot, a megnyomorodott honvédet. Egyszerűen hihetetlen volt, mintha nem ugyanaz az ember lenne, mint, aki ebben a tv sorozatban szerepel.

vanda62 Creative Commons License 2023.12.31 -1 0 732

Sajnos neki nem adatott meg a lehetőség, hogy a szépségével csináljon karriert. Amikor Jancsó főszereplőt keresett, Cserhalmira, vagy Balázsovitsra gondolt. Amikor meg lecsúszott szerencsétlent, akkor Székelyre. Nehéz lenne elképzelni nemcsak szívtipróként, de gazdasági vagy szellemi arisztokrataként is. De, ha egy színész dolgozottJancsóval, Bacsóval, Szász Jánossal, Tarr Bélaval, Mészáros Mártával, az mégiscsak rang. 

Előzmény: janderka (731)
janderka Creative Commons License 2023.12.31 0 1 731

Persze. Nincs is vele az égvilágon semmi bajom (mert ezekben a szerepekben mindig hiteles), de azt be kell lássuk, hogy kevés kivételtől eltekintve leginkább lecsúszott szerencsétleneket, egyszerű tanulatlan embereket játszattak/nak vele. Függetlenül attól, hogy kik és miben. 

Előzmény: vanda62 (730)
vanda62 Creative Commons License 2023.12.31 -1 0 730

Esetében nem az a lényeg, hogy mit játszott el, hanem az, hogy kiknek a filmjében. Nem nagy van olyan jelentős magyar filmrendező, akivel nem dolgozott. 

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A9kely_B._Mikl%C3%B3s

 

Előzmény: janderka (729)
janderka Creative Commons License 2023.12.31 0 1 729

Szegény Székely B., ha annyi milliója volna, ahányszor lecsúszott alkeszt játszattak vele, ma ő lenne a Rothschild báró... A figurából kitörni képtelen (vagy nem engedett?) színész ő, akárcsak a felesége, aki ritka kivételektől eltekintve ugyancsak zűllőt, tanulatlan asszonyokat formált meg - hiába vált az évek során beértett színésznővé. 

vanda62 Creative Commons License 2023.12.30 -1 0 728

Bár fiatalon is elég karakteres feje volt, meghódította Monori Lilit, aki mint a Tanúban látható, nagyon csinos volt. Van egy lányuk, Székely Rozi színésznő. Bár elváltak, van Monori Lilinek egy önálló estje, amelyben Székely a partnere. Sajnos még nem láttam, de nagyon dicsérik. 

https://protontheatre.hu/hu/eloadas/10-perc-vers-monori-lili

Előzmény: rijir (727)
rijir Creative Commons License 2023.12.30 0 1 727

Székely B. Miklóst

Most néztem meg ki ő, mert sosem hallottam róla. Nos, komolyan azt hittem, ő valami ügyes statiszta. Ezzel a fejjel nem hittem volna, hogy a helyi alkesz karakterén kívül bármit is el lehet játszani... Jó figura, kedvelem.

Előzmény: vanda62 (726)
vanda62 Creative Commons License 2023.12.09 -3 0 726

Azt én is tudnám értékelni, ha többet lehetne látni Sodró Elizát, Székely B. Miklóst, vagy Törőcsik Franciskát. Ők annyira jó színészek, hogy még egy olyan figurát és szórakoztatóan tudnak megjeleníteni, aki nincs is rendesen megírva.

Férjem nagy rajongója a sorozatnak, ő nézi, én hallgatom. Amikor először meghallottam és megláttam Székely B. Miklóst, azt hitem rosszul látok. Azóta se tudom, hogy került a magyar filmművészet egyik, ha nem a legjobb karakterszínésze ebbe a sorozatba. De azért örülök neki. 

Előzmény: janderka (724)
Ilhilla Creative Commons License 2023.12.06 -2 3 725

Bosszantó, ha nincs mit adni, előveszik ezt a "kártyát"! Így a "Város királynői" után sem mentik meg a nézettséget. Azt hiszem, egy ideig a Fókusz után érdemes elkapcsolni erről a csatornáról! 

janderka Creative Commons License 2023.09.17 -2 1 724

Az időpont nem oszt nem szoroz. Gyenge volt az epizód - és lasan a sorozat is kifúj. A behozott új karakterek kevés kivételtől eltekintve érdektelenek vagy egyszerűen gyenge bennük az adott színész (Répa brádersz, Anikó) A legtöbben évek óta egyhelyben járnak (pap, Janó, Bekicsné, Lacika, Pali bácsi). Egyes színészektől meg már konkrétan herótot lehet kapni (Csuja, Debreceny, Kerekes).
A magam részéről egy huszárvágással a legtöbbjüket háttérbe küldeném és a Stoki-Tivadar duóval, Mokrival, a Saci-Lacika párossa és városból leköltözött házasokkal vinném tovább a falu sztoriját.
Ja és kimozdulnék végre ebből a zárványból. (Aminek persze még van esélye - hiszen mint magam is láttam, tavasszal forgatott a stáb végre a Pilisnen kívül a pesti belvárosban is. Háta nem hiába tették...) 

Előzmény: Ilhilla (723)
Ilhilla Creative Commons License 2023.09.17 -2 0 723

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/kult/rendkivuli-musorvaltozast-jelentett-be-az-rtl-a-kedvezotlen-nezettseg-miatt/

 

Elő évad első epizódjától ismétlik? 

Nekem már a "könyökömön jön ki" ez a sorozat a sok ismétléssel, pedig nem is szoktam nézni! :D

luci87 Creative Commons License 2023.09.12 0 0 722

Jaja,olvastam,legalabb mar indul valami magyar sorozat..

Előzmény: Elhaym1 (721)
Elhaym1 Creative Commons License 2023.09.12 0 1 721

8. évad szeptember 16. 19 óra.

janderka Creative Commons License 2023.06.19 0 3 720

Nincs annál szánalmasabb sem nézői, sem tévétársasági oldalról, ha egy csatorna főműsorideje több évvel ezelőtti egyszerhasználatos műsorokkal, sorozatokkal van kivattázva. 

Előzmény: Mazsola0070 (719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!