Keresés

Részletes keresés

RELP Creative Commons License 1 napja 0 0 5447

Ne vetítsd ki rám a saját hibáidat légy oly kedves! És ha csak mocskolódásra futja inkább hallgass!

Előzmény: leó nardo (5446)
leó nardo Creative Commons License 1 napja 0 0 5446

Te hazudsz folyton különösen önmagadnak. 

Előzmény: RELP (5445)
RELP Creative Commons License 1 napja 0 0 5445

Mondhatnád hogy nem tudtam, de hazugság lenne.

És persze mondhatnád hogy az egyházak csak 1%-ba kerülnek, de ez is hazugság lenne.

Még nagyon sokféle hazugságot mondhatnál.

Előzmény: leó nardo (5444)
leó nardo Creative Commons License 1 napja 0 0 5444

Mondhatnánk persze úgy is, hogy nem tudtál a kérdésre igazi választ adni. Az egyháztól (mindegy melyiktől) sajnálod az 1%-ot, de az államtól nem sajnálod a maradék 99-et. 

Előzmény: RELP (5443)
RELP Creative Commons License 1 napja 0 0 5443

Látod ezért pazarlás, mert majdnem szó szerint ezt írtam le az előbb...

Na jó, távozz innen troll, hess!

Előzmény: leó nardo (5442)
leó nardo Creative Commons License 1 napja 0 0 5442

Miért volna pazarlás? Szerintem inkább csak arról van szó, hogy részletesebb választ nem akartál adni. 

Előzmény: RELP (5441)
RELP Creative Commons License 1 napja 0 0 5441

Sejtem, csak pazarlás lenne többet gépelni valakinek, aki csak kérdéseket tesz fel. Lassan már ez is időpocsékolás.

Előzmény: leó nardo (5440)
leó nardo Creative Commons License 1 napja 0 0 5440

Nem tudod, hogy miért kérdeztem, amit kérdeztem, igaz?

Előzmény: RELP (5439)
RELP Creative Commons License 1 napja 0 0 5439

Te is azt a játékot játszod, hogy ha valaki nem ért egyet veled, akkor kapásból rásütöd, hogy "nem értetted meg"? Megjegyzem egy kérdést tettél fel és adtam egy annyira részletes választ, amennyit megérdemelt. Ez nem tanár-diák viszony itt, kétirányúnak kell lennie a beszélgetésnek, ha nem teszel hozzá semmit akkor ne várj komplexebb választ.

Előzmény: leó nardo (5437)
pk1 Creative Commons License 1 napja 0 0 5438

Gondolom, azért viselkedik így, mert elfogadja a társadalmi elvárásokat és/vagy kifizetődőnek találja megfizetni az adót az egyéb lehetőségekkel szemben.

Előzmény: leó nardo (5437)
leó nardo Creative Commons License 1 napja 0 0 5437

Mindössze annyit sikerült (a megjegyzésed alapján) megértened, hogy a magyar állam nem keresztény. 

De arra a kérdésre, hogy miért adod az adód 99%-át ennek a tökmindegy magát milyennek nevező államnak, arra kitérő választ adtál. Azt, hogy elvárod, hogy jól használják az adódat, nem válasz erre a kérdésre.

Előzmény: RELP (5436)
RELP Creative Commons License 1 napja 0 0 5436

Akkor magyarázd el légy oly szíves... cáfolj rám, hogy rosszul értettem!

Előzmény: leó nardo (5435)
leó nardo Creative Commons License 1 napja 0 0 5435

Úgy gondolom a ,,terelésben" már benne volt az érdemi válasz, csak érdemben nem sikerült megértened.

Előzmény: RELP (5434)
RELP Creative Commons License 1 napja 0 0 5434

Magyarország nem keresztény állam, lassan már keresztény többségűnek sem nevezhető.

Az adóm helyes felhasználását természetesen más területeken is elvártnak tekintem.

A terelésen kívül van érdemi válasz?

Előzmény: leó nardo (5433)
leó nardo Creative Commons License 1 napja 0 0 5433

Miért, a magyar (keresztény) államot, miért kell támogatnod az adód nem nem 1, hanem 99%-ával?

Előzmény: RELP (5432)
RELP Creative Commons License 1 napja 0 0 5432

Miért szigorú gondolat, hogy az egyházakat tartsák el a híveik? Miért is kellene nekem mások vallási életét finanszírozni az adómból? A vallás magánügy, lehet otthon imádkozni. Ha templomokat akarnak építeni és fenntartani fizessék maguknak.

Az még jobban felháborít, hogy átjátsszák az iskolák jelentős részét az amúgy is jobban finanszírozott egyházi kezekbe, így elvonva a színvonalas világi oktatás lehetőségét a gyerekektől, mindezt nekem kell finanszíroznom a saját zsebemből.

Az egyházak nagyon megszokták, hogy a pénzünk és mindenféle más privilégium JÁR nekik, ennek nem szabadna így lennie. Perselyezzen a templomokban, vagy szedjenek belépőt, csináljanak gyűjtéseket, ne másokon élősködjenek.

Előzmény: leó nardo (5430)
Alapigazság Creative Commons License 1 napja 0 0 5431

"mekkora is a tábor valójában!"

12-15 %

Előzmény: asamprajnata (5429)
leó nardo Creative Commons License 1 napja 0 0 5430

Nagyon szigorú vagy...

Előzmény: asamprajnata (5429)
asamprajnata Creative Commons License 1 napja 0 0 5429

én ezt inkább úgy mondanám, minden vallást a saját hívei tartsanak el, állami pénz kivonva!!!!

Amely épületet, szolgáltatást nem tudnak fenntartani, mehet államnak. Egy kivétel, az az egészségügy! Oktatáson még gondolkodnék....

De mást semmit!

Kíváncsi lennék, mi lenne.... Megmutatkozni, mekkora is a tábor valójában!

Előzmény: 3x megszólaló kakas (5428)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 1 napja 0 0 5428

http://index.hu/tudomany/2017/09/20/europa_dontott_a_homeopatia_hulyeseg/

"Semmilyen érdemi bizonyíték nincs arra, hogy a homeopátia tényleg használ (az ezt állító tanulmányok tudományosan nem állják meg a helyüket), ellenben kártékony nagyon is lehet – állapítja meg az európai tudományos akadémiák közös testülete."

A vallásokról is ideje lenne megállapítani ugyanezt. 

A vallások 1000-szer károsabbak a homeopátiánál.

morcos csodagyerek Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5427

"- Miért szeretsz imádkozni? Mármint, szórakoztató a semmiért járatni a szöveget?"

A tibetieknek meg a nepáliaknak van eszük: ők ezt már automatizálták az imamalmokkal. :-)

Előzmény: dingdingdong (5420)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5426

"Ettől én még imádkozok mert SZERETEK IMÁDKOZNI és ennyit már mindenképpen megér."

Mit jelent "imádkozni"? Kérsz valamit istentől? Mert a miatyánknak és hasonlóknak nem sok értelme van.

Előzmény: polária (5419)
dingdingdong Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5425

És ennek meg mi köze van a topikhoz?

Előzmény: polária (5423)
pk1 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5424

"A homeopátia SZAKMA-KÉRDÉS"

Egyetértek. És a szakma azt mondja, hogy a homeopátiának sem elméleti, sem gyakorlati alapja nincs. Placebo.

Előzmény: polária (5415)
polária Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5423

Ha sivatagra vagy elsivatagosodásra gondolunk, valószínűleg rögtön Afrikára asszociálunk, ám a jelenség  már az egész világon tapasztalható: az Egyesült Államok területének majdnem egyharmada érintett, Latin Amerikában és a karibi térségben ez az arány az összterület egynegyede, Spanyolországban egyötöde, egyes nézetek szerint pedig még a magyar Alföldet is érinti. Az összesen 4,35 millió négyzetkilométerrel egyébként Kína rendelkezik a legnagyobb sivatagi, illetve elsivatagosodott területtel (elég csak a részben az országban fekvő Góbi-sivatagra gondolnunk.)

Az elsivatagosodás által leginkább érintett földrész azonban valóban Afrika, területének kétharmada sivatag vagy száraz terület. Az 1960-as évektől kezdve láttak napvilágot egyre aggasztóbb jelentések a sivatagok, elsősorban a Szahara terjeszkedéséről. Egyes források szerint a nagy homoksivatag évente hét kilométert húzódott délre."

A teljes cikk:

http://ecolounge.hu/nagyvilag/sivatagos-teruletek-kiszaradt-tavak

dingdingdong Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5422

Röhej amúgy, hogy a homeopátia ilyen tartós hazugságnak bizonyul. Persze nem tudom, mit hüledezek, elvégre ezeréves hazugságok is tartják magukat...

Anno a szüleim is elkezdtek foglalkozni a homeopátiával. Valakitől kaptak egy kemény fedeles könyvet, amit elkezdtek kiolvasni. Szép kiadás volt, mondhatni igényes nyomdai termék, leszámítva, hogy tartalmilag egy ocsmány hazugság áradat. Mondtam nekik, hogy a könyvet azonnal viszem megsemmisíteni. Széttéptem (a kemény fedél nem adta magát, csak a belső lapokat tudtam kitépegetni), és kidobtam a kukába. Erősen tiltakoztak, mire én közöltem velük, hogy legszívesebben náci módra elégettem volna, csak hogy kifejezzem mélységes megvetésemet az ügy iránt, amitől csak az óvott meg, hogy lakástüzet azért nem akartam egy könyv miatt okozni.

Hihetetlenül védték azt a szánalmas kis példányt, de szülök vagy nem szülők, könyv vagy nem könyv, ment a hulladékba.

Aztán elmagyaráztam nekik, amit tudni illik...

Előzmény: Alapigazság (5421)
Alapigazság Creative Commons License 2017.08.16 -1 0 5421

"A pácienteket se kényszeriti senki !"

A csalás attól még csalás marad, amit természetesen nem népszavazás útján kell megszüntetni. 

dingdingdong Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5420

"Ettől én még imádkozok mert SZERETEK IMÁDKOZNI..."

- Miért szeretsz imádkozni? Mármint, szórakoztató a semmiért járatni a szöveget?

Előzmény: polária (5419)
polária Creative Commons License 2017.08.16 0 1 5419

Ettől én még imádkozok mert SZERETEK IMÁDKOZNI és ennyit már mindenképpen megér.

Te meg csinálj amit akarsz Manci ! mi közöm hozzád ?

Előzmény: dingdingdong (5416)
dingdingdong Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5418

Én vegyész vagyok, és a homeopátia már ezen a szinten megdől.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!