Keresés

Részletes keresés

tibi7601 Creative Commons License 2023.06.27 0 1 286

2018. április-májusi saját készítésű videók La Gomera szigetéről,ahol 3 hétig gyalog és busszal jártam a szigetet. https://www.youtube.com/playlist?list=PLfsKLWzRZshFEoldyKJlsb3sQbWs7rbre

tibi7601 Creative Commons License 2019.09.28 0 1 285

A szívem egy darabját hagytam tavaly tavasszal La Gomerán. Azóta is minden nap megnézem a webkamerákat. Jó volt olvasni és a fotókat nézni! Biztos,hogy még vissza fogok menni. :-)

Előzmény: geodo1 (283)
geodo1 Creative Commons License 2019.09.26 0 3 283

februári la gomerás út beszámolója itt olvasható.

Duwa Creative Commons License 2019.09.12 0 1 283
https://www.origo.hu/utazas/20190911-tuskes-rajak-lapulnak-a-homokban-a-kanariszigetek-strandjan.html
tibi7601 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 282

Hola! Lassan egy éve,hogy La Gomerán voltam,de azóta is minden nap ránézek ezekre az élő képekre.Gondoltam kiteszem ide őket,hogy egy helyen legyenek! :-)

tibi7601 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 281
tibi7601 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 280
tibi7601 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 279
tibi7601 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 278
Léna007 Creative Commons License 2018.11.25 0 2 277

Nem mindig fújt, és nem mindenhol, vannak helyek, ahol mindig erős, ennek köszönhetően alalulnak ki ilyen fák:

Előzmény: tibi7601 (276)
tibi7601 Creative Commons License 2018.11.25 0 0 276

Köszönjük a részletes beszámolót,figyelni fogom a folytatást. Régebbi úti könyvekben olvastam,hogy El Hierron mindig fúj a szél. Mára ebből mi igaz??

Előzmény: Léna007 (275)
Léna007 Creative Commons License 2018.11.24 0 2 275

Elkezdődött a beszámolóm El Hierroról. ;-)

Léna007 Creative Commons License 2018.11.22 -1 2 274

Összességében jó időnk volt a nyaralás alatt, volt pár eső, de meleg volt és többnyire napos idő volt. A nyaralásunk szuper volt és abből a viharból sem vettünk sokat észre, ami miatt nem tudtunk elrepülni, mikor elautóztunk a repülőtérre absozúl semmi nem volt, esett pár csepp eső. úgy két órára rá kezdett csak el szakadni az eső és köd volt, meg szélvihar, de délre ez is eltűnt, sütött a nap.

Előzmény: gemike7 (273)
gemike7 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 273

Szia Léna!

 

Sajnálattal olvastam a beszámolódat, tényleg még az a szerencse hogy épségben hazatértetek!

Igen az időjárás nagyon kiszámíthatatlan lett régebben mi mindig január végén mentünk Ten. GC-re és szuper idő volt 30 fok, idén február elején voltunk Lanzaroton és leszálltunk a gépről 

elkezdett esni az eső, azt hittem sírva fakadok. végül 18-25 fok volt. Néztük kint a híradót és még Madridban is havazott. 

szerencsére az utazás végére jó időnk lett , Mexikéék jöttek utánunk , nekik  már jó idő volt . 

Jövőre junius végén megyünk Tenerifére ,bizom benne hogy jó idő lesz, valaki mesélte hogy nekik épp júniusban volt rossz idő. 

Várom majd a beszámolódat ! 

 

üdv

gémi 

 

  

Előzmény: Léna007 (272)
Léna007 Creative Commons License 2018.11.20 -1 1 272

Amúgy nem tudok teljes mértékben ezzel a novemberi idővel egyetéteni, mert 14 éve járunk novemberben a Kanári szigetekre (két kivétellel), tehát összesen 12x voltunk novemberben és általában elég jó idő volt és csapadékmentes. 2015-ben Gran Canarián két teljes héten át egy csepp eső sem esett és végig 32 fok volt, szinte minden nap fürödtünk is az óceánban, és tavaly La Gomerán ugyanilyen szerencsénk volt, egy csepp eső sem volt és végig 32 fokos hőség. Szóval ez csak szerencse kérdése és a mai világban az időjárás annyira összevissza és kiszámíthatatlan, hogy nem lehet spekulálni. Volt már olyan utazásunk máshova, ahol a legjobbnak mondott szezonban a legbrutálisabb időt fogtuk ki.

Előzmény: attamatta (269)
Mexike74 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 271

Micsoda történések, jesszumpepi...egyszer minden emlék megszépül....reméljük :-)

jó pihenést itthon :-)

Előzmény: Léna007 (267)
Léna007 Creative Commons License 2018.11.19 -1 1 270

Most "kikanäritzuk" magunkat, azaz mindegyiken voltunk, most annyira hamar nem utazunk ismét, de a kicsikre még mindenképpenszeretnénk visszatérni.

Előzmény: attamatta (269)
attamatta Creative Commons License 2018.11.19 0 0 269

Khm..én is sajnálom a történteket. 

Pár éve már megfigyelhető, hogy november-december magasságában piszok tud lenni az idő a Kanárikon. Ilyenkor indul a tájfun(?) szezon, és persze Afrika nincs messze....

Szóval én ha nekiindulok ismét, ebben az időben biztosan nem fogok menni. Kicsit korábban és tavasszal nincsenek ilyen gondok. ( La Palma-n jan. vége - febr. eleje sem volt a legfényesebb...)

Előzmény: tibi7601 (265)
Léna007 Creative Commons License 2018.11.19 -1 0 268

Bocs a rengeteg elgépelésért, már 48 órája nem aludtam és gyorsan le akartam írni, összecsaptam.

Előzmény: Léna007 (264)
Léna007 Creative Commons License 2018.11.19 -1 2 267

Igen, úgy a dologhoz, hogy 10 éve keztdünk el a saját kezünkben szervezni utazásokat és azóta csak mi foglalunk magunk egyesévell mindennt utazásszervező nélkül (egy kivételével, most jövőre Costa Ricát, erre két nappal al El Hierro utazás előtt csődöt jelentett az az iroda és egy az El Hierrora való indulásunk előtti egész éjjelen összeraktam és foglaltam egy új utazást - magam. Szerencsére a pénzünket visszaadták. )

Szóval úgy állunk hozzá, hogy igen, 10 éve foglalunk repülőjegyeket, szállásokat autókat, még soha nem volt semi sem, autóval sem volt soha semmi gond, átverés, vagy sérülés, a repülőjegy mindig így a legolcsóbb, hogy mindenféle biztosítás nélkül van, nem visszamondható, de amiket ezekkel spórolunk, azok a pénzek mind mennek a köv. utazás kasszájába. :-) Szóval egyszer megtörént, örülhetünk, hogy csak most volt először, ez benne van a rizikópakniban. Remélkjük, a köv.  évben kímélve leszünk ettől ismét. Így ki lehet bírni. ;-)

 

Minden esetre, ahol megszálltunk Tenerife déli repterének a közelében egy éjre, aza pokol volt, tele volt egész éjjel a folyóson randalírozó részeg emberekkel, akik üvöltöztek, ajtókat csattogtattak és a mobiljukon üvöltve játszottak le rap zenét, így azon az éjjelen egy szemhunyásnyit sem aludtam és a sok idegesség, stressz, annyira kikészített, hogy a csodálatos kipihent állapot, El Hierro hihetetlen nyugalma mind a semmibe veszett. A beszámolómat a héten talán már el tudom kezdeni, 1000 fémykép lett!!!! :-)

 

Előzmény: Mexike74 (266)
Mexike74 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 266

Szia Léna,

Ezt szörnyű olvasni...mindig szívesen olvasom a te beszámolóidat is.... az ember soha nem akar ilyen helyzetbe kerülni az utazása során....

Nemrég láttam egy 1-2 napos felvételt, amin a Tenerife-i Puerto de La Cruz óceán felé nyúló egyik apartman házának alsó erkélyeit letépte a háborgó óceán...borzalmas..legalább "rendben" hazaértetek, gondolj arra...

De azért a pihegés után lehet érdemes azért azzal a kártérítés üggyel is foglalkozni...hátha...

Előzmény: Léna007 (264)
tibi7601 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 265

Ezt még elolvasni is sokkkk!! Hát még átélni!!Én 20 éve járom a világot,jövő tavasszal terveztem El Hierrot,de most valahogy a szállás sem és a repülőjegy sem akart úgy össz jönni,hogy az nekem jó legyen.Halasztom El Hierrot egy későbbi időpontra. Várom a beszámolótokat!

Előzmény: Léna007 (264)
Léna007 Creative Commons License 2018.11.18 -2 0 264

Most csak igen röviden. Megtörtént, ami még velünk eddig soha. Tíz éve foglalunk privát úton külön külön mindent és legtöbbször semmiféle plusz pénzt nem fizetünk ki azért, hogy a jegyeinket ingynesen át tudjuk foglaltani, meg hasonlók. Rizikóra megyünk....

 

Tegnap jöttünk volna haza El Hierroról, hét sikerült 2 napon át hazajönnünk és az utazás összegét jócskán megduplázni.

Tegnap reggel El Hierron viharos esőzés és sűrű köd volt. Mivel nincs torony és nincs készülékkel való landolás, a pilóták itt csak a szemükre vannak hagyatkozva, tehát sem sötétben, sem ködben nem lehet landolni.

Nem jöt a gép Teneriféről, délután 3-ig annyi gép maradt ki, a cran canariással és még nem tudom melyikkel, hogy a kis reptér tele volt úgy 500 kétségbeesett emberrel. Azután jöttek a menetrendszerinti kis propelleresek, amikbe 70 ember passzol, mint totálra ki voltak foglalózva, max. 5 embert vitt el egy, annyi üres hely volt pluszban.

Senki sem tudott semmit, csak annyit mondtak, ha nem kapunk egy külön járatot, akkor napokig is lehetünk még itt, mert napokoig minden hely be van telve. Komp csak köv nap 15:30-kor ment volna....

Végül 9 óra elteltével küldték a sötétedés előtt az utolsó pillanatban a külön gépet értünk. A bőröndjeinket közben háromszor becsekkolták, kiaddták ismét, 4-szer kaptunk újabb borading kártyát. Eredetileg két óránk lett volna a madridi csatlakozásig TFN-en. Persze minden Iberia cstlakozás rég elment. Mivel a repülőjegyek nem egy közvetítők keresztük, hanem külön egyesével voltak foglalva, kutyát nem érdekelte az egész, mind odaveszett. Binter adott még El HIerron fejenként 12 Euro kaja jegyet, amit a büfében be lehetett váltani, azt mondták, részükről ennyi, mást nem adnak, és az Iberia jegyünk elveszítésé nem az ő gondjuk, semmiféle további kártérításre ne számítsunk. Csak ma estére kaptunk Condorral direkt jegyek TFS-ről 360 Euroért kettőnknek, holnap csak 36 Euro lett volna, de aholnap dolgozunk és sajnos nem engedhetünk meg magunknak ilyet, hogy nem jövünk vissza csak képt nappal később. Szóval előbb béreltünk egy napra egy autót TFN-en Autresennél (seni sem akart adni előre foglalás nélkül csak egy napra, csak könyörgés után), majd kerestünk egy nagyon lepukkadt hotelt TFS közelében, és aztán a mobilomról foglaltuk le a Condor járatot, amivel az imént jöttünk haza.

Léna007 Creative Commons License 2018.11.14 0 1 263

Nagyon ritkán. Nem rendes nagy buszok, hanem kisebb mikrobuszok járnak,  de szerintünk  csak a főbb települések között,  de biztosat nem tudok. 

Előzmény: tibi7601 (262)
tibi7601 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 262

Buszközlekedést milyennek látjátok?Találkoztok busszal útközben??

Léna007 Creative Commons License 2018.11.13 0 1 261

A sziget méreteit nézve, hihetetlen ez a különbözőség,  hogy pár km után  más és más a táj. Az utakon alig van forgalom. A szigetnek saját élelmiszer üzletlánca van, hat bolt van a szigeten Terencio néven, elef sok mindent lehet bennük kapni. Friss halat nem tálaltunk. Ellenben egy 5 Oceans nevű üzletet,  amiben vagy száz vagy sokkal több féle mélyhűtott hal és más egyéb is van , lapáttal szeded zacskóba,  jó minőség és olcsó is. Egy kórház is van. Semmi szuvenír bolt meg ilyesmi,  meg képeslapot is alig tudtunk tálalni. ..

Léna007 Creative Commons License 2018.11.13 0 1 260

La Pálmán kezdtünk el a Cicartól autót bérelni,  azóta ez az 5. Cicar autónk. Bérlés egyszerű,  napi 15 euróért van egy Opel Corsank   új,  modern. A karcolásokkal senki sem foglalkozik,  kaució nincs,  kb. 2 perc az átvétel...

Hihetetlenül szépen kiépített minden kilátó,  minden csak egy picit is turistás hely, valahogy sokkal jobb állapotban van itt minden,  mint La Gomeran tapasztaltuk. A strandoknál sokszor van WC, zuhanyzó és ami nagyon teszik,  majdnem mindig fedett grillhely, szép asztalokkal.... 

Léna007 Creative Commons License 2018.11.13 0 1 259

Nagyon változatos a táj,  vannak olyan lávaömlések,  lávapartok, és csupasz,  sokszínű vulkánok,  mint Lanzaroten . Az El Golfi felől fel a kalderaperem szélén ülnék mindig a felhők,  ott egy babérerdő van,  majd hirtelen átvált az egész kopárabb,  de píneafenyőkkel teli dombos tájba és onnan megint hirtelen skót felföld szerűbe,  ahol kőfalakkal felporciózott legelőkön birkák,  kecskék és tehenek legelésznek. 

Írom tovább, csak küldöm közben, nehogy megszakadjon. 

 

Léna007 Creative Commons License 2018.11.11 -1 2 258

Csak reggel volt rossz idő,  utána csodás lett. 27 fok van, egy kikötőben kávézunk éppen. Van egy pár sziklás természetes medence,  ahol kehet fürdeni,  de a legtöbb helyen 5 méterig magasodó hullámok vannak és az egész part víz alatt van. Nem tudjuk, hogy ez csak most van-e vagy már a globális felmelegedés hatása. 

Léna007 Creative Commons License 2018.11.11 -1 0 257

Harmadik napja van borús esős idő:-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!