Keresés

Részletes keresés

z__g Creative Commons License 2017.05.17 0 0 5

Megvan, elkészült, elindult!

CHDICT kínai-magyar szótár

Használjátok egészséggel.

gereblyepörkölt Creative Commons License 2016.12.26 0 0 4

Nem tudom aktuális-e még, de csak most vettem észre ezt a témát.

 

A szöveg a jobb felső írásjegytől kezdve az óramutató járásával ellentétes irányba olvasandó, tehát 甘醇茶葉. A 甘醇 (gānchún) több mindent, így pl. "keveretlent", "tisztát" is jelenthet, a 茶葉 (cháyè) pedig tealevelet takar.

 

Ui.: Az említett "kandzsi" (漢字) kínai olvasata pedig "hànzì".

Előzmény: the walking dad (3)
the walking dad Creative Commons License 2016.06.04 0 0 3

Kedves asztaltárs, segíts nekem légy szíves, látom, szakember vagy. Mi van az edény aljára írva középen? Egy fél napom már ráment különféle keresésekre, mindhiába. Ez egy teásedény felirata, maga a tea valószínűleg a híresebb dél-kínaiak egyike. A tea kandzsiját felismerem japán dolgaim alapján, a bal felső, meg mintha a nyugat kandzsija lenne, de nem látom tisztán. Biztosan nem west lake long jing. Örök hálám előre is.

 

Előzmény: z__g (2)
z__g Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2

Tudom, türelmetlenül várjátok két hete a fejleményeket. Jó hírem van, új írást találtok az oldalon. Sejtelmesen csak ennyit mondok: Szereplőválogatás.

 

Látogassatok el a CHDICT oldalára; a lista tetején találjátok.

 

Boldog Húsvétot mindenkinek!

z__g Creative Commons License 2016.03.27 0 0 1

Sajnos, koreaival nem szolgálhatok.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (0)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.13 0 0 0

Sorry, én koreait keresek.

Előzmény: z__g (-)
z__g Creative Commons License 2016.03.13 0 0 topiknyitó

Sziasztok,

 

Ha érdekel a kínai, netalán tanuljátok vagy beszélitek, látogassatok el ide: https://chdict.zydeo.net/

 

Év végére ezen a címen egy nyílt, bárki által szerkeszthető, közepes méretű kínai-magyar szótárat találtok majd. Addig pedig - nos, addig helyzetjelentéseket a projekt fejlődéséről.

 

Olvassátok, adjátok tovább, és kérdezzetek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!