Keresés

Részletes keresés

nscatto1 Creative Commons License 13 órája -5 0 69338

Nem egy éve. 30 éve elkezdték beengedni a törököket, akik idővel hozták a pereputtyot, és teleszülték kis törökökkel az országot. Nálunk már 200 000 india-pakisztáni-feka izé van, és már kezdik pedzegetni, hogy jöhetne a család is. 

Előzmény: Pöpec Ficsúr (69337)
Pöpec Ficsúr Creative Commons License 13 órája -1 0 69337

„A mai németországi diákok negyede otthon nem németül beszél” – így omlik össze téglánként a német oktatás

 

Ez most egy évtizednyi „Willkommenskultur” gyakorlati eredménye a német oktatási rendszerben. Schaffen sie das?

Pöpec Ficsúr Creative Commons License 13 órája 0 0 69336

Nyomozza a rendőrség, mi lehetett a szúrós szag, ami miatt egy egész iskolát ki kellett üríteni Budapesten

 

Ismeretlen tettes ellen indított nyomozást a rendőrség a XXIII. kerületi Török Flóris Általános Iskolában szerda reggel történt tömeges rosszullétek miatt, amelyek előtt szúrós szag terjengett az épületben – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az MTI megkeresésére szerdán.

 

 

Nyomozza a rendőrség, mi lehetett a szúrós szag, ami miatt egy egész iskolát ki kellett üríteni Budapesten (magyarnemzet.hu)

martinaxe7 Creative Commons License 15 órája -1 0 69335
martinaxe7 Creative Commons License 18 órája -1 0 69334
qpid Creative Commons License 1 napja -2 0 69333

dicskedtek, necsetbot?

Előzmény: Pöpec Ficsúr (69332)
Pöpec Ficsúr Creative Commons License 1 napja -7 0 69332

Botrány a XV. kerületben – szexre kényszerített két tinit egy gyermekotthoni dolgozó, letartóztatták

 

18+

 

Az egykori gyermekfelügyelő egy 14 éves lánnyal és egy 14 éves fiúval is létesített szexuális kapcsolatot.

Vevegyő Creative Commons License 1 napja -2 0 69331

mert szerények ők, miként az ibolya, melyet csak illata árul el a sötétben.

Előzmény: qpid (69330)
qpid Creative Commons License 1 napja -2 0 69330

Vajon ezzel miért nem dicsekednek az ideírogató nerhívők?

Előzmény: Vevegyő (69328)
qpid Creative Commons License 1 napja -2 1 69329

Ne lódíts, nercsetbot. Akkor kapnák ingyen, ha azt csinálhatnak a lop-topokkal és a könyvekkel, amit csak akarnak.

Előzmény: Magasles 2 (69327)
Vevegyő Creative Commons License 1 napja -2 1 69328

https://hvg.hu/gazdasag/20240423_annak-a-tankeruletnek-van-a-legtobb-tartozasa-amelyiknek-letartoztattak-a-gazdasagi-vezetojet

 

A 60-ból 26 tankerületi központnak összesen 1880 millió forint volt a lejárt tartozásállománya januárban, ezek közül hétnek az adóssága közelítette vagy haladta meg a 100 millió forintot.

A legnagyobb, összesen 340 millió forintos adóssága a Belső-Pesti Tankerületi Központnak volt. Ez az a tankerület, amelynek nemrég őrizetbe vették a gazdasági vezetőjét korrupciós bűncselekmények miatt.

Magasles 2 Creative Commons License 1 napja -9 2 69327

Újabb, csaknem kétszázezer notebookot oszt ki a kormány az általános és középiskolákban, így 

összesen már mintegy 450 ezer diák tanulhat a költségvetési forrásból beszerzett, korszerű eszközökön 

– jelentette be Rétvári Bence. 

A Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára emlékeztetett, míg 2010 előtt a családoknak azt kellett nézniük, hogy évről évre mennyivel növekszik a tankönyvcsomagok ára, most nemcsak a könyveket, hanem a laptopokat is ingyen kapják a gyerekek a tanuláshoz. 

Mint mondta, 

a harmadik éve futó projekt mostani ütemében az 5. 6. és 9. évfolyamon tanulókhoz juttatnak el 193 ezer eszközt, és a laptoposztás a következő tanévben is folytatódni fog.

 – A korszerű, érintőképernyős Dell, Asus, HP és Lenovo márkájú gépekre hároméves garancia is jár – emelte ki. 

 

A tankönyv után a laptopot is ingyen kapják a diákok (magyarnemzet.hu)

Vevegyő Creative Commons License 2 napja -4 1 69326

https://qubit.hu/2024/04/22/a-phd-kepzesre-lassan-mar-az-intezeti-portast-is-felvennenk-ha-beadna-a-jelentkezeset

 

A jövő Karikói és Krauszai ma, ha tehetik, kimennek hajnalban a nádas közepére és a hideg iszapból gyűjtik az algát, vagy talajmintát vesznek egy toxin lebontásának vizsgálatához. Majd belépnek a laborba, és azt mondják nekik, »bocsi, most nincs 16 400 Ft, hogy megjavíttassuk a HPLC mintaadagolóját«, és nem kapják meg a forrásokat, amiből folytatni lehetne a kísérleteiket. Ezeket az értékes kutató-jelölteket elveszítjük, mert arra sincs keret, hogy egy konferenciára posztert nyomtassanak nekik. Jobb esetben elmennek a hazai iparba dolgozni, rosszabb esetben külföldön szerzik meg a doktori fokozatot, a legrosszabb esetben pedig ott hagyják az egészet. Évente sok ezer fiatal lép itthon kutatói pályára és kezdi meg a doktori tanulmányait, aztán a kétharmaduk, de legalább az 50 százalékuk eltűnik, mintha soha meg sem jelent volna. Jó lenne felismerni, hogy doktori fokozat nélkül aligha lesz magyarországi kutatásaiért elismert Nobel-díjasunk, hiába zseni az illető, mert még a rajtvonalhoz sem fog tudni odaállni a kínai, szingapúri, cseh vagy észak-macedón hallgatók mellé akkor, amikor a legkiválóbb kutatóintézetek és egyetemek posztdoktori kiírásaira jelentkezne.

Gabzsu72 Creative Commons License 2 napja -1 0 69325

Igen.

Előzmény: pozsonyi muflonlovas (69324)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2 napja -3 0 69324

Az FDP-re (anno Genscher külügyminiszter pártja) gondolsz?

Előzmény: Gabzsu72 (69316)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2 napja -3 0 69323

Lehet, hogy azt nem ismerem. Téged viszont ismerlek, bácsika. Kérsz egy csontot?

No és gumit, vagy tükörfényeset?

Előzmény: netuddd (69305)
qpid Creative Commons License 2 napja -2 0 69322

Ajjaj, freudi elszólás! HazudTok...

Előzmény: qpid (69321)
qpid Creative Commons License 2 napja -2 1 69321

Hazudok rendületlenül. "Korszerű" gépek, a zeju nem is fizeti a bérünket stb. Hitványság, legalább 1998 óta fideszkdnp a neved!

Előzmény: Pöpec Ficsúr (69319)
Horger Tóni Creative Commons License 2 napja -1 0 69320

Reagált a polgármester az újbudai iskolában kialakult takarítóhiányra (msn.com)

 

Egyáltalában nem elszigetelt a jelenség. Szinte mindegyik KLIK-es iskolában alig van takarító. És nem csak a pénz miatt, hanem -főleg- az oktatási rendszer miatt.

Pöpec Ficsúr Creative Commons License 2 napja -7 1 69319

A tankönyv után a laptopot is ingyen kapják a diákok

Most az 5. 6. és 9. évfolyamon tanulókhoz juttatnak el 193 ezer eszközt.

Gabzsu72 Creative Commons License 4 napja 0 0 69318

Az anarchista skinhead tök jó párosítás, én nem érzek semmi ellentmondást :) A konzervativizmus nálam leginkább a tízparancsolatra emlékeztet, a vallás maradisága nélkül. Pl. megvetem a hazugokat, a hazudozást és egyáltalán nem zavar, ha valaki meleg és ezt válallja is. Vagy büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok és nagyon szeretem az igazi népzenét és elszöktem otthonról akkor amikor még nem volt divat együtt élni azzal akit választottam páromnak. Hm... vannak ilyen ellentmondások.

Előzmény: nscatto1 (69317)
nscatto1 Creative Commons License 4 napja -9 0 69317

Elhiszem, de nekem ez a konzervatív liberális kicsit olyan, mint egy volt barátom, aki anarchista skinhead volt. Én elhittem neki:)

Előzmény: Gabzsu72 (69316)
Gabzsu72 Creative Commons License 4 napja 0 0 69316

Úgy emlékszem, van ilyen liberális konzervatív párt a németeknél, de én nem vagyok párt és bennem egész jól megférnek a konzervativizmus ésszerű, nem dohos szagú alapelvei a liberális határfeszegető gondolkodással. Bizonyára van ellentmondás is, de én nem érzem, hogy harcolnának bennem az elvek :)

Előzmény: nscatto1 (69311)
nscatto1 Creative Commons License 4 napja -7 0 69315

Jó, olyan is van, hogy lódarázs...

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (69314)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 4 napja -3 0 69314
Előzmény: nscatto1 (69311)
qpid Creative Commons License 4 napja -1 0 69313

Ja, nem nekem írtad. Van konervatív liberális. Az a centrista.

Előzmény: qpid (69312)
qpid Creative Commons License 4 napja -1 0 69312

Rosszul olvasod. Ha a narancskomcsilibsijeink konzervatívnak becézik magukat, akkor a viselt dolgaik miatt inkább anarchisták.

Előzmény: nscatto1 (69311)
nscatto1 Creative Commons License 4 napja -6 0 69311

Nekem ez a konzervatív liberális összeférhetetlennek tűnik, de te tudod:) 

Előzmény: Gabzsu72 (69309)
qpid Creative Commons License 5 napja -1 0 69310

Konzervatív: az adott társadalom szabályrendszerén belül meghúz egy szorosabb határt és azon belüli szabályok szerint él. Magyar kormánykonzervatív: olvasott az előbbi határokról, szajkózza napestig ezeket, de lépten-nyomon áthágja hol itt, hol ott. Liberális: a társadalmi határokat betartja, esetenként feszegeti. Anarchista: ha pillanatnyi érdeke úgy kívánja, áthágja a társadalmi határokat.

Ui: a magyar kormánykonzervatív tehát tulajdonképpen egyfajta anarchista.

Egy példa: család! Apa, anya! Szajkózza. Közben folyamatosan félrelép a titkárnővel (pl. Matolcsy)

Gabzsu72 Creative Commons License 5 napja 0 0 69309

Számomra azt jelenti, hogy szabadon választhatok a lehetséges módok közül, amit a legjobbnak tartok a lehetőségek közül, nem annak alapján ítélek meg semmit és senkit, hogy mit várnak tőlem, mire tartanak alkalmasnak vagy mi az ami tetszetős másoknak. Amikor elindultak a változások, nekem sz SZDSZ előtti SZETA által hirdetett program volt az elfogadható, utána pedig az SZDSZ programja, mindaddig amíg nem léptek frigyre az MSZP-vel. Akkor képen csapott a politika mocskossága és azóta sem emésztette meg a gyomrom. Hasonló undorító viselkedés ugyanezt a gyomorforgást okozta a Kisgazdapárttal történő FIDESZ összeborulás.

Nem is könnyű megfogalmazni, hogy mi számomra a liberalizmus, leginkább konzervatív liberálisnak definiálnám az én pártszimpátiámat, ha lenne errefelé ilyen. Cizellálhatnám még, de úgy hiszem, ez a rövid lényeg.

Előzmény: nscatto1 (69308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!