Keresés

Részletes keresés

btamas70 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 18

Ahogy arra tegnap is utaltam, a lemezjátszótól és a többitől is függ, hogy kijön-e különbség. Ha nem, akkor nyilván "egyszerűbb az életed":)

Előzmény: orygabor (16)
_percy_ Creative Commons License 2015.11.09 0 0 17

Nem véltelenül van rajta USB port! (nem csak azért hogy onnan kapja az tápfeszt, vagy mégis? :-)) )

Megpróbálkozhatsz sokat rákölteni hogy kövesd a kollega tanácsait, de szvsz kidobott pénz lenne....

Előzmény: orygabor (16)
orygabor Creative Commons License 2015.11.09 0 0 16

Miért, nem mindegy, hogy min megyki a digitális jel? Most ugye ott megy ki, ahol be is jön az árammal együtt, vagyis az USB-n.

 

Lehet, hogy ezzel van összefüggésben, de a felvétel minőségében nem tapasztaltam nagy különbséget a külső és a belső hangkártya felvétele között annak ellenére, hogy a fejhallgató nagyságrenddel jobban szól a külső hangkártyán. Lehet, hogy csak az előerősítője sokkal jobb, vagy a lemezjátszó nem ad olyan minőségű jelet, hogy kijöjjön a különbség. Na de elkalandoztam...

Előzmény: btamas70 (15)
btamas70 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 15

Jogos! Az S/PDIF az interfész elnevezése, és ilyen adatátvitel mehet hagyományos kábelen vagy optikain. Koax S/PDIF vagy egyszerűen koax átkapcsolási lehetőségnek kellene lennie, ha lenne a kütyüdön hagyományos d. kimenet, de nincs...  mivel ezek a "rendes" digitális kimenetek, kérdésedből úgy értettem, mindkettő rendelkezésre áll. Az USB nem teljesen korrekt, így, ha jó minőségű lemezjátszóval és phono-előerősítővel szeretnél digitalizálni, érdemes az optikainál maradni (laptop helyett optikai bemenetes asztali gép).

Előzmény: orygabor (13)
orygabor Creative Commons License 2015.11.08 0 0 14

Megoldódott a probléma. A hangkártya vezérlőpultján a bemenetet kellett beállítani. Két lehetőség van: vonal/mikrofon. Értelemszerűen a vonalbemenet lett a nyerő.

orygabor Creative Commons License 2015.11.08 0 0 13

Vannak hiányosságaim az informatikában. Az SPDIF nem az optikai kimenettel egyenlő? A hangkártya felületén van egy választási lehetőség az audió és az SPDIF kimenet között.

Előzmény: btamas70 (8)
orygabor Creative Commons License 2015.11.08 0 0 12

Windoows7.

Előzmény: btamas70 (8)
_percy_ Creative Commons License 2015.11.07 0 0 11

Persze, semmi gond :-)

Bár attól ha megválaszolod még nem fogja tudni a lemezeit digitalizálni :-))

Előzmény: btamas70 (10)
btamas70 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 10

"az USB-n keresztül érkező digitális jellel kellene foglalkozni, nem a kártya digitális kimenetét összekötni a gép nem létező digitális bemenetével"

 

Ugye azért a másik kérdésére ("Lehet, hogy csak optikai kimeneten működik a digitális kimenet?") szabad válaszolni? Megengeded?;)

Előzmény: _percy_ (9)
_percy_ Creative Commons License 2015.11.07 0 0 9

Megy ám az agyalás ezerrel, csak azt nem veszi észre senki (rajtam kívül?), hogy a laposnak nincs rendes digitális bemenete...

Ezért javasoltam hogy magán az USB-n keresztül érkező digitális jellel kellene foglalkozni, nem a kártya digitális kimenetét összekötni a gép nem létező digitális bemenetével :-)

Tévedés lehetősége fennáll, de én így értelmeztem a topiknyitó kérdést.

Ha kapunk laptop modellszámot tán okosabban tudunk válaszolni, de ezekben nem nagyon szokott lenni digitális bemenet. Az USB-n alapból érkező digitális jelfolyam bőven jó lesz. Szerintem. (mint írtam szerintem a driver felinstallálása után már indulhat is a mandula)

btamas70 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 8

Nem írtad, milyen oprendszered van. Ha nem túl régi Windows, akkor lejátszóeszköz tulajdonságoknál nézd meg, engedélyezve van-e a digitális kimenet, és ha igen, átkapcsolható-e ott optikairól S/PDIF-re. Ha nem, akkor lehet a hangkártya-driver készítőjének felmenőit emlegetni:)

Előzmény: orygabor (-)
orygabor Creative Commons License 2015.11.07 0 0 7

Szerintem az SPDF kimenet lesz a nyerő. Már csak azt nem tudom, hogy csinálok az optikai jelből villanyosat. Létezik erre valami átalakító?

 

Egyébként tényleg jó eszköz ez a hangkártya, és nem is került egy vagyonba. Fejhallgatóval király!

 

Még annyi, hogy az audacityn be kell állítani valamit, ha nem analóg, hanem digitális jel jön?

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.11.07 0 0 6

Jó kis kütyü ez. Nekem is volt, de eladtam. Megbántam.

 

Gy

Előzmény: maczkohathy (5)
maczkohathy Creative Commons License 2015.11.07 0 0 5

Amúgy több, mint tíz éve digitalizálok anyagokat különböző forrásokból a Creative Audigy 2 NX kis szappantartómmal, én nagyon szeretem. RIAA ebben sincs.

 

orygabor Creative Commons License 2015.11.07 0 0 4

Van előerősítő a hangkártya előtt.

Előzmény: maczkohathy (3)
maczkohathy Creative Commons License 2015.11.07 0 0 3

Ha jól látom, ez a hangkártya nem tartalmaz RIAA korrekciós előerősítőt, így lemezjátszót közvetlenül nem tudsz rá csatlakoztatni. Szükséged van egy külön RIAA korrektorra (előerősítőre) vagy egy komplett erősítőre, ami tartalmaz RIAA korrektort és a vonalkimenetét tudod csatlakoztatni a hangkártya vonalbemenetére.

Előzmény: orygabor (-)
_percy_ Creative Commons License 2015.11.07 0 0 2

Na ezt jólmegaszondtam, remélem érthető volt így is :-)

Előzmény: _percy_ (1)
_percy_ Creative Commons License 2015.11.07 0 0 1

Bár nem tudom hogy pontosan mit szeretnél, de ha USB-n összekötöd a géppel és felteszed a meghajtóprogramját működnie kell a dolognak.

A probléma csak annyi amint látom hogy ebben a "hangkártya"-ban nincs RIAA korrekció, enélkül bonyolultabb lesz a helyzet, bár szoftveresen is meg lehet oldani a helyzetet de az mégsem lesz az igazi!

Előzmény: orygabor (-)
_percy_ Creative Commons License 2015.11.07 0 0 0

Csak a 0 csak azt szereti :-DD

orygabor Creative Commons License 2015.11.07 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

A következő problémával fordulok hozzátok. Lemezjátszóról szeretnék felvenni külső hangkártáyával, de nem tudom, hogyan kell a hangkártyán a digitális kimenetet beállítani. Asus Xonar u5-ről van szó. A hangkártya keverőfelületén van fajhallgató/SPDF kimenet váltás. Lehet, hogy csak optikai kimeneten működik a digitális kimenet? Ha igen, hogyan tudom illeszteni a Dell Inspiron laptophoz? Amennyire látom, csak USB és HDMI, meg az a telefoncsatlakozóhoz hasonló (nem jut eszembe a neve) bemenetek vannak.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!