Keresés

Részletes keresés

vanda62 Creative Commons License 11 órája 0 0 4619

Gyerek voltam, amikor először láttam a Ne bántsátok a fekete rigót című filmet. Nem sokra emlékszem belőle, csak arra, hogy tisztességes film volt és Peck iszonyú nagyot játszott bene. Szép volt: 

https://videa.hu/videok/film-animacio/ne-bantsatok-a-feketerigot-teljes-film-ChZjyTReZcsYc0NG

én is találtam olyan videót, mint PH fórumtárs. Az ő filmje Guy Ritchie röviden és metálban, az enyém kedvenc rendezőm, Sándor Pál stílusjegyeit foglalja össze: 

https://www.youtube.com/watch?v=dcwesEgqtDU&list=RDdcwesEgqtDU&index=1

Egyszer voltam egy koncertjükön, a harmónikás (Snežana Jović-Werner) az egyik legszebb nő, akit életemben láttam, a hangszere pedig kétségkívül a legszebb hangszer, amit életemben láttam. 

parsifal hendrix Creative Commons License 14 órája 0 0 4618

book of hormon

maritain ül a park padlós padján arra arra jön jön megy meggy paul claudel dudolja dúdolja debussy dalát a távoli kedveshez

merleau ponty ráripakodik a lámpa tetejéről

lámpás ponty

oszlopos simenon

és george

ne zavard a fekete rigók hangköreit

mert hangkörük más

ó sarkai sarkadi sarkai

imre

le lehet-e írni a teremtőt

mint ahogy le lehet írni egy torokfájós kardnyelőt

vagy egy márványlépcsősházat a big sleepben

Richard Wagner - "Steuermann, laß die Wacht!" - Rolf Reuter

https://www.youtube.com/watch?v=_SfVA1W_3xE

parsifal hendrix Creative Commons License 1 napja 0 0 4617

Book of Deuteronom

vikingek, kelták, gótok, vizigótok, longobadok, germánok és frankok és besenyők és mongolok, tatárok ésésésé

atlantis elsüllyedt a migránsok súlya alatt

platon megvilágosodott és eljutott az ideákig

russel rájött, hogy manapság az ideákat teljesen félreértjük, félrehasználjuk, az eredeti platoni megvilágosodást legjobban a russel által körvonalazott univerzáliák közelítik meg

parsifal nyila és rambo géppuskája a csónakban

a második világháború pácélos csatái szép lenyomatai dzsingisz kánék térfeltárásához

bloom nem kis részben viking ősei

viking ős környezete

mit tanult odüsszeusz a vikingektől

a hun íjjász lovat összetörő combjai, üveghegyeken túl lövő karjai

cage fight

library fight

Amon Amarth - The Way of Vikings

https://www.youtube.com/watch?v=55OJ17cHeJA

An “extraordinary” discovery by an eagle-eyed scholar has identified the shadowy outlines of passages from the Bible behind an eighth-century manuscript of the Qur’an – the only recorded palimpsest in which a Christian text has been effaced to make way for the Islamic holy text.

Christie’s believes that the manuscript is likely to have been produced in Egypt, which was home to the Coptic community, at the time of the Arab conquest. It said that the fragments “resonate with the historical reality of religious communities in the Near East and as such are an invaluable survival from the earliest centuries of Islam”.

French scholar Dr Eléonore Cellard was looking for images of a palimpsest page sold a decade earlier by Christie’s when she came across the auction house’s latest catalogue, which included fragments from a manuscript of the Qur’an which Christie’s had dated to the eighth century AD, or the second century of Islam. Scrutinising the image, she noticed that, appearing faintly behind the Arabic script, were Coptic letters. She contacted Christie’s, and they managed to identify the Coptic text as coming from the Old Testament’s Book of Deuteronomy – part of the Torah and the Christian Old Testament.

“This is a very important discovery for the history of the Qur’an and early Islam. We have here a witness of cultural interactions between different religious communities,” said Cellard, who is attached to the College de France.

it’s the only example where you have an Arabic text on top of a non-Arabic text. And what’s even more fascinating is it is on top of passages from the Old Testament … It shows the contact between communities in the first centuries of Islam; it’s very relevant.”

parsifal, rambó csónakjából kiszálván , nem birván a radzeere történő várakozást, bement a legközelebbi földalatti könyvtárba, és ott turkálódván talált egy mahábhárata részletet, ami az isa por és homu vogymuk  szöveget tartalmazó 

lapra másoltak.érdemes volt kiszállni, sóhajtott elégedetten, megrendülten és visszament mert hallotta a lerészegedett marlowe -t énekelni a radzeer legénységével

https://www.youtube.com/watch?v=FkMBPLhtzoU

Hollander: Die Frist ist um (2) (Simon Estes)

vanda62 Creative Commons License 2 napja 0 0 4616

Mindeközben Parsifal Rambo csónakjából bámulta, hogyan süllyed el Atlantisz, mint az Eric a vikingben

https://www.youtube.com/watch?v=rWnQPf3-f0w

Eric a viking 

parsifal hendrix Creative Commons License 2 napja 0 0 4615

hajók, csónakok, ladikok

találkozások, érintkezések

a wagner társaság néhány beavatott tagja tudja, hogy siegfried ladikja találkozott noé bárkájával egy viharos éjszakán.

siegfried bőszen dacolva a rajnát örvénylő sárkányfej kavargássá változtató viharral ült a kormánynál és káromkodva énekelt egy régi kelta csatadalt. a teremtő is feldühödött és az apró ladikot áthajította az üveghegyeken túl, siegfriedesdül, nothungostul, egerestül. ott himbálózott noé bárkája, távolban egy fehér és egy kalóz vitorla. azt meg csupán a szabad kőműves segédmunkások legtitkosabb tanácsadói és papjai kisújszállási kun funak, hogy éppen akkor ott járt a radzeer, rambo csónakja és odüsszeusz hajója is. gluon-nektár-vér-éter kavargása üveghegyi túlságban, időn és teren túliságban, végtelen szikla ölelésben. santa maria, a caine hadihajó és az auróra. u boat cápa vérnősző keringő.

Wagner - Dawn & Siegfried's Rhine Journey (George Szell - Cleveland Orchestra

https://www.youtube.com/watch?v=RMn9fObPH7g

Das boot - Klaus Doldinger Soundtrack[HD]

https://www.youtube.com/watch?v=Qxx_heoUO-U

Noah Official UK Trailer (2013) - Russell Crowe, Emma Watson Movie HD

https://www.youtube.com/watch?v=_OSaJE2rqxU

a teremtés ma is folytatódott

vanda62 Creative Commons License 3 napja 0 1 4614

Gondoltam, megkeresem a you tube-on azt az ikonikus jelentet, amikor Cliff Robertson olyan gyermeki örömmel hintázik, amit önmagában nem találtam meg, viszont kiderült, hogy a könyvből készült egy mjuzikel változat is. Ez azért eléggé kiborított, mert ha valami nem mjuzikel, az a Virágot Algernonnak. Meg amúgyis utálom a mjuzikelt. 

Virágot Algernonnak 

https://www.youtube.com/watch?v=Cqx0i84HhpI

parsifal hendrix Creative Commons License 3 napja 0 0 4613

coleridge és wordswort

ki

figyelték

hogy

zsolt és parsifal

mi

ként mászik

be a

márciusban

még bezárt

rajnai strandra

pinpongozni

és

egyszer

bemásztak ők is

cigiszünet

ben

a

kisújszállási kőrre

gondoltak

olyan mint a bécsi

de biológiai-szociológiai

a rajna túloldalán

a híres ladik

himbál

lózott

mint faragó kezén

a labda az olimpiai döntőben

zsolt berúgott

nem jött

parsifal fölnyergelte

pölöskét

és a jókora birkával hátán

jókora üveg pálinkával a gyomrában

átugrotta

brandenburgi kaput

aztán megsarkantyúzta

és ikarosz nyomába vetette magát

coleridge-ék visszamentek

az asztalhoz

amin a szél lebegtette a rongyos

hálót

az egérke nem látott semmit az egészből

vanda62 Creative Commons License 3 napja 0 1 4612

És aki különbnek hitte magát, az se különb, mondja a jólelkű harisnyakötő ügynök a Hét mesterlövészben.

https://www.youtube.com/watch?v=P9BcoNQawTM

Megvan annak azért a maga bája, ha valaki Hendrix nicknéven kesereg azon, hogy Párizsban sok a nem fehér rasszhoz tartozó ember.Én nem vagyok valami természettudományos expert, de annyit én is tudok, hogy földön egyetlen biológiai emberfaj létezik, mindenegyiknek megközelítőleg ugyanannyi neuron van a fejében, ugyanolyan bonyolult kapcsolatban, és egy EEG-ről sose lehet megállapítani, hogy melyik rasszba tartozott, aki adta. 

parsifal hendrix Creative Commons License 4 napja 0 0 4611

könnyek kora reggel

a strandon verlainnel

a törzsmozgató izmai nagyon fájtak, így a bevásárlás utáni szunyókálás után, az első áprilisi nyári napon, elment a strandra verlainnel. nietzschét  ( fröchliche wissenschaft) már fél éve magával hordja a szatyor alján néhány tollal, de még bele se nézett, így verlaine-t személyesen fogta fülön és vitte el magával. már rég találkoztak. természetesen ápolatlan volt, az éjszakai abszintok még ott lebegtek körülötte. csicsivel ivott először calvadost, verlaine-nel abszintot, és a pernod? a nagy meleg miatt először a hideg vizes medencében lehűtötték magukat, aztán kimentek az udvarra. ragyógó napsütés. ingyom bingyom tál liver

tutá

liver

egy tál liver

máj liver

meg egy tál dödöle

ő lefeküdt a fűbe, szereti, ha koszos-füves lesz, még néhány hangyát is elvisel. a csapzott, kábult franciát egy napozó ágyra irányította. mikor jól átsültek, vissza a hidegbe, aztán át a melegbe, az jót tett a derekának. hagyja  a fenébe rimbaud emlékét, foglalkozzon, amihez legjobban ért, a teremtővel. a legjobb keresztény festményt egy meleg zseni, a reneszánsz csoda festette. az utolsó vacsora. máj tál liver és egy dödöle. a legjobb keresztény zenét egy bagzó nyúl kispolgár, bach sebestyén. és némelyek szerint a költők közül verlaine jutott el legjobban. az alkesz buzi.

menjenek át angliába, menjenek el yorkba, már 3O éve szeretne oda eljutni. a fia angliában él, de vele nem lehet közelebb jutni a teremtőhöz. menjenek el megnézni a lochnesi csodát. az öccse skóciában él, de vele nem lehet csodákhoz közeledni. nyakig az üzletben.

jókora tenyérnyi fehér verses könyvecskék. shelley. verlaine. li taj po, tu fu, po csü ji és a többiek. mi az ördög késztette, hogy megvegye és aláhúzogassa, firkálja őket? a gimiben ha nem is utálta, de hidegen hagyta az irodalom. reál érdeklődés. aztán jött az egyetem - és elmenekült a szeszek és versek alkémiájába. mi lett ezekkel a könyvekkel? még jó, hogy verlaine-t hús-vér valóságában nyakon tudta csípni.

Rimbaud Verlaine

https://www.youtube.com/watch?v=HiWL7DmU0_4

persze verlaine-nel elsősorban párizsba kéne menni. de párizs már nem létezik. egy haverja még a migráns válság előtt, 1o évvel ezelőtt,  mondta, hogy párizs olyan mint nairobi. amikor legutóbb ott járt, ha időnként nem látja az eifel torony csücskét, akkor kísérteties nairobiban , vagy marokkóban érezhette volna magát. a második harminc éves háborút az iszlám nyerte. újra lehet írni a történelem könyveket. 

https://www.youtube.com/watch?v=1HJkM9Z5W94

a teremtés ma is folytatódott

vanda62 Creative Commons License 4 napja 0 0 4610

Milyen sötét a te várad! Énekeli az ügybuzgó Judit, mogorva szerelmének.

https://www.youtube.com/watch?v=g_O7bRQlYdI&t=1s

parsifal hendrix Creative Commons License 4 napja 0 0 4609

könnyek kora reggel

a kutyákkal jár csavarogni, sétálni, bringázni -és bevásárolni. beugranak cummings hátra, melegben lehetőleg valami árnyékban állnak meg és ők be pound. most tüzelés van. ilyenkor is el szokta vinni legalább az egyiket, de most nem akart egyik sem jönni. el vannak különítve, a belső kerítés egyik és másik oldalán összebújva. 

eliot kitolta a bevásárló kocsit, kinyitotta az ajtót, és elkezdte a bepakolást. és akkor összeszorult a szíve. a hátsó rész üres. tudta, persze, hogy tudta, hogy otthon maradtak joyce kihátrált a kocsmából de hirtelen az jutott eszébe, hogy akor mi lesz, ha a föld alatt maradnak majd otthon. néhány év és egyedül marad. felesége persze(?) lesz, gyerekei, unokái lesznek - de kutyái nem. márpedig 2O éve ők az igazi társai. a nap velük kezdődik és záródik. e.e. cummings. és ha ezek elmennek már nem vehet másokat ------ mert felelőtlenség lenne. ő se él örökké. annak idején csodálkozott a 8O éves apósán, hogy minek ültet barackfát. marlowe összeráncolta a homlokát. hát nektek- mondta. na de ő nem hagyhat egy hatvan kilós kaukázusit a gyerekeire. a kocsi puttonya üres, könnyes szemek. persze, hogy néha  kiabál velük - de a kutyákban mindig lehet bízni, nem csalódik bennük, a teremtő elég későn de rádöbbent: a bűnös(ostoba, szarházi....) ember mellé kell egy hús-vér angyal is. ezek a macskák, kutyák, lovak. 

https://www.youtube.com/watch?v=e6tazbUPbMc

Komondor

parsifal hendrix Creative Commons License 5 napja 0 0 4608

a szentháromság strandon

szalkától nincs messze. alig 5O évnyire. ezen a strandon három  medence van. egy gluon, egy nektár és egy éter.

ph. a gluon medence szélén lóbálgatja lábait. átváltozások. az övé és a gluoné éterré. a strand kerítése mögött vízanyácska hullámzik. hogy lett a lángoló világegyetemből abszolút hideg bolygó. hogy lett az abszolút hideg bolygón temérdek víz? honnan a frászból lett az a qrva sok foszfor, ami szükséges az élethez? átváltozások itt is. vanda is változik.

már el tudja olvasni a háború és békét. ő még csak nem is gondol rá. marguez az már más tészta, de ő az ilyen "egyszerű" irodalomtól már rég elszakadt. marquez például nem írt a gluon-nektár kapcsolatról -pedig minden egyszerű költő-tudós-filozófus tudja, hogy ez a kapcsolat kulcsfontosságú. szürrealista-dadaista-fenomenológiai-zen fontosságú. 

a kisújszállási kung fu papok egyik fő problémája. a másik probléma a milka bőrbe bújt farkastigrishiénasakálféreg.

a strandot bezárták, átmászott a kerítésen és megmerítkezett a földanyácskában ringatozó  vízanyácskában. ora et labora! gyúrj és meditálj! régen a prófétáknak, szenteknek könyű volt. kimentek a sivatag anyácskába , 3O nap alatt megvilágosodtak és máris jöhetett a tanítás. ő már 5O éve merítezik meg alkoholban, vízben, dohányban, dagonyában, könyvtárakban, operákban, gymben és napos bringázásban és még mindig nem tart sehol. néha jön egy-egy szatori, de egyik sem igazi. 

mindegy. az idő neki dolgozik.

P. Mobil - Ha újra kezdeném

https://www.youtube.com/watch?v=f58VyYMV238

milyen lehetett bohócnak a börtönben? az egérke továbbra is a csillagfelhőket bámulta. mind ha látta volna az androméda ködöt. a rajnai éjszaka lassan átváltozott hajnallá. hatalmas csend. és az egérke meghallotta, hogy csoma nagy kortyokkal nyeldekli a himalájai juhos-jakk faggyújával megerősített teát. még az ádámcsutka gyors mozgását is hallotta. vagy parsifal ivott egy manhattant? whiskey, martini, veres bor és cola. nem tudta eldönteni. világosodott. leszaladt a ladik fenekébe. tudta, hogy jön siegfried és hajnali nyűgösségében még esetleg odavágna a nothunggal.

https://www.youtube.com/watch?v=nRJApVjvxJE

Siegfried - Act 1, Scene 3 ("Hoho! Hohei! Schmiede, mein Hammer...Den der Bruder schuf")

vanda62 Creative Commons License 5 napja 0 0 4607

Ma shoppingolni voltunk a lányommal, és bementünk a plázába a könyvesboltba. A lányom megvette nekem születésnapon alkalmából a Szerelem kolera idejént, mert emlékezett rá, hogy a Száz év magány a kedvenc könyvem, és azt ugyanez a Marquez írta. Én szeretem a Szerelem kolera idejént is. Réges-régen vagy tíz éve felolvastam anyámnak is, de az könyvtári példány volt. Én pedig beteljesítettem egy nagy vágyamat. Valamikor diákkoromban megpróbáltam végig olvasni a Háború és békét, mert gyerekkoromban láttam a Bondarcsuk féle filmváltozatot, és nagyon tetszett. Azt hisezm, én voltam az egyetlen kislány a világon, aki már 13 éves korában sem Andrej hercegbe, hanem Pierre Bezuhovba volt szerelmes. A könyv azonban nem kötött le. Pár éve, már ötven fölött, megint kezembe vettem a könyvet, de le se tudtam tenni. A karácsonyi szünetben kezdtem el olvasni, és két-három hét alatt végeztem vele. Hihetetlenül a hatása alá kerültem, hetekig, hónapokig gondolkodtam rajta, újra-újra elolvastam egy-egy részletet. No, azóta szerettem volna elolvasni az Anna Kareninát, és most 20% árengedménnyel megvehettem, sőt még egy milkás könyvjelzőt, és egy csokit is adtak hozzá. Vajon, hogy reagált volna Tolsztoj arra, ha megtudja, hogy a női lélekről szóló egyik legfontosabb könyvhöz egy kis darabka lila tehén jár a nyájas olvasónak. 

https://www.youtube.com/watch?v=6YyormjB4l4

Tatiana Volosozhar,Maxim Trankov: Anna Karenina, rövid program 

parsifal hendrix Creative Commons License 6 napja 0 0 4606

a szalkai strandon

kb. 5O éve történt, 12-13 éves korában. szamosszeg, lényegében egy zsákfalu, az isten háta megett. naponta kétszer ment és jött busz mátészalkáról. az egyik az iskoláspknak, a másik a melósoknak. egy, a nála 3-4 évvel idősebb unokanővérével, és annak baárnőjével elmentek szalkára. leszállás után a népboltban vettek két-két kiflit és két-két mackósajtot. akkoriban a kifli 4o filliér volt, volt rajta só, és friss volt. elsétáltak a strandra. akkoriban még nem volt semmilyen füldőkultúra -de volt legalább egy egyszerű strand. erszikének viszont százar, fonnyadt kifli jutott. elcserélte vele? már nem emlékszik.

1O évvel később a metropolban zabáltak. az egyik -nagyétkű srác - egy egyszerű, de laktatónak tünő kaját kért, őt meg mindenféle tálakat. a tálak csodásak voltak - az egyszerűnek tünő kaja meg ócska. a srác nagyokat nyeldekelve nézte a pompát. felesége szíve megesett rajta és elcserélte vele a kajáját. a szalkai strandon két-három medence volt. ült az egyik szélén, kevés látogató, életében azóta is fontos szerepet játszanak a vizek. gyakran álmodik róluk. különösen amióta az animal pm-et  tolja esténként. mi lehet benne? mi az álom? mi a pszichofizikai egység? az animal pm forgalmazását betiltották, de ő mint vip vásárló kap. milyen kavart csinálnak a bizonytalan molekulák, amik az agy intercelluláris hálózatából ezeket a különleges vizes álmokat szinte éjszakáról éjszakára előhozzák. test és lélek kapcsolata. molekulák és lélek kapcsolata. csodák, csodák, csodák. body and soul. geist und körper. álom és emlékezet.

fürdések a szamosban. amikor nyaranta levitték nagyanyjához, rendre felsorolta, hogy kik haltak meg az elmúlt évben a folyóban. nem izgatta. gyakran átúszott panyolára. 2O évvel később a tiszán úszott át gyakran a gyerekeivel. rendőrök. piálások(természetesen), csavargások. mi hívta őt úszni? dubrovnik környékén(?) átúszott egy szigetre a tengeren. mi hívta-utasította a kisgyereket? mi lehet erzsikével? mi lehet a metropolos bandával? úszások a rajnában. na és persze triatlonfővárosnagyatádon. atád, atád, nagyatád.

az emlékezet mechanizmusai, misztikus megoldhatatlanság, megmagyarázhatatlanság. álmok, álmok, álmok.

ádám györgy: álom és valóság(?)

kedden nagyon megdolgozta magát, csütörtök délelőttre már teljesen kikészült a derek -de azért este tolta mégegyszer. és holnap, szombaton jön még egyszer.

In 2004 BSN® changed the landscape of sports nutrition forever when we introduced the first complete pre-workout supplement, N.O.-XPLODE®. Now, featuring a more concentrated formula and advanced ingredient technology, N.O.-XPLODE® has been re-engineered to push you and your workout past previous limits. After talking to supplement users and hearing their feedback, we crafted a formula designed to help deliver intense focus, enhanced endurance capacity and improved concentration.2,3 We also took our work one step further and enhanced the taste, ensuring the new N.O.-XPLODE® delivers on the BSN® promise of great taste and superior mixability

érzi, hogy eljut majd a nektár molekulákkal, az éter molekulákkal kitöltött medencékhez is

In the UK, a new and thrilling jazz movement has evolved. As with Lamar, Thundercat and Washington, it is born out of fresh experimentalism, is reaching far younger, more diverse audiences and doesn’t care for snootiness. Unlike in previous waves, these musicians are in their 20s and early 30s, come from diverse backgrounds and, as with grime, have created their own community outside of major labels and concert halls. Their music, meanwhile, pulls liberally from other genres, whether hip-hop, neo-soul, UK club sounds such as broken beat, or from the African and Caribbean diaspora. And it’s not just at gigs that you can hear it but, much like in the acid jazz days, nightclubs too. British DJs such as Bradley Zero and Floating Points have liberated jazz for the dancefloor to the extent that it’s now not unheard of for a 10-minute Pharaoh Sanders odyssey to be spun on the decks to an appreciative, twentysomething crowd.        Gilles Peterson live at Singapore Jazz 2017    https://www.youtube.com/watch?v=qlJEdNCnUVI

“I’ve been in Cape Town and people are talking about what’s going on here,” says Moses Boyd of the London jazz scene, which he has played a central role in shaking up and making new over the past few years. “In New York and at South by Southwest, people stop me in the street and show interest. It’s definitely a good time.”

Advertisement

Boyd grew up in Catford, south-east London, absorbing a wide range of musical influences, even as he found his rhythm as a jazz drummer. “I was into [grime collective] Roll Deep and I was into Duke Ellington, there was no separation to me,” says the 26-year-old. “It was just me following my interests.”

Gödel knew that because of the anti-metaphysical bias in the air at the time, mainly emanating from the so-called Vienna Circle, which he attended from time to time, logicians would not have accepted his proof, given that the concept of truth, together with its undefinability, played such a central role in it. So Gödel published neither this first proof of the incompleteness theorem nor the theorem on the undefinability of truth, only speaking of them many years later – a remarkable show of restraint, given the importance of those theorems.

Here now is a sketch of the proof of the First Incompleteness Theorem that Gödel published in 1931. The definability of provability played a role in Gödel’s original proof, as I sketched above, as did self-reference. The phenomenon of self-reference can be harmless, as when one says of oneself, that one is thirsty. But it can also create paradoxes in natural language, the most notable of which is the Liar’s Paradox.

To see this, consider the natural language sentence S, where S stands for: “This sentence is false”.

It is very striking that with such an apparently trivial device, namely the encoding of syntax, one could prove such a devastating theorem. In fact, Gödel wondered about this himself, referring to his proof as a “parlour trick” in conversation with the logician Georg Kreisel.

Even more striking is the fact that Gödel held to his rationalistic view of mathematics (and of philosophy) throughout his life, even in the face of his own theorems. “As to [mathematical] problems with the answer Yes or No,” he said in the 1930s, “the conviction that they are always decidable remains untouched by these results.” Decidable by humans, that is, using methods that transcend any given finite set of computational rules.

Gödel’s absolutist view of mathematical truth did not endear him to the members of the analytic philosophical community he found himself in the midst of on emigrating to the United States in 1940. The approach of Anglo-American philosophers of the time to concepts such as truth and meaning, for example, differed quite drastically from that of Gödel, who seemed, in their eyes at least, to take such concepts for granted. The term “naïve Platonism” was coined at the time as a kind of blanket term for describing Gödel’s philosophical views.

As it turns out, philosophers have begun to see that this divergence of views was perhaps not as clear-cut as it seemed at the time. As for the response of working mathematicians to his theorems, many were happy to revise any absolutist view of mathematical truth they may have held before Gödel published his theorems – because of those theorems, or indeed for reasons of their own; while others held to the idea that mathematics’ capacity to settle mathematical propositions in a definitive way was unaffected by those theorems.

délutánra elunták magukat, elfáradtak, megéheztek, így hazamentek

siegfried lefektette az ágya mellé a nothungot és lefeküdt aludni. a rajnán himbálózó ladikján egy egér kidugta a fejét egy egér

a csillagokat nézte

siegfried mélyen aludt. mosolygott. nagyanyja szavaival: "édesden aludt"

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.18 0 0 4605

rocktóberi srác vagyok

beethoveni

lutoslawski

olvashatatlan könyvek

jók

mert végtelenségig terjesztik képzeledeted

tudatalattid

követhetetlen összefüggéstelen

effekt-halmazok gömb-tetű-orchidea varánuszlágyék ürülékek

bitteli érzésteli

tudatalatti-tudatfeletti semmi szerkezetű kavargó teremtés információ ködfelhő szurkáló gomolygás

bloom odaveti mollyt uhlrichnak egy repülősóért

és a pihenő napon fáradtságtól pihegő teremtő

ott a teremtő (más fordítások szerint: teremtés)

kastélyában

ott az archimedes csillagköd

cosinus alfájában

az úszómedencében

nektár hullámzik

a semmiből születő

nektármolekulák hálózata

és a 12O.napon

így szóla:

légyen tisztás, hogy a fény megvilágíthassa

és a 121. napon (más értelmezések szerint a 128.napon)

így szóla:

legyenek alagutak, hogy a sötétség belakhassa

mint anyaméhet

és szorgalmasan dolgozik napról napra

és nem omlik le

éjjelről éjjelre

a lét és a semmi

mint minden férfi ( minden forrás szerint egyértelműen férfi a teremtő)

két lábbal áll a világban 

egyik az éteri-ideális-abszolút szellemin is túl lévő éteri-kéteri mahábhárati-ómi

om mani padme hum

a másik a blut und boden, sperma és pecunia non olet

fuckuself ora et labora

akasztottak balladája

és a teremtés ma is folytatódott

hajnalban meghalt varga béla

és még millióan

a teremtés 12345678986453249652789 napján

született varga béla

és még sokan mások

a napnyugati szüzek

anna mahler, sophia loren, kristen flagstadt

ó micsoda kis- és nagyajkak

nézték leonardot

beethovennel

ittak

bécsi kiskocsmában

parsifal hendrix

beesett a vonat alá

de az éppen megállt

az éjszakai

végállomáson

Tengs Lengs Az árnyékos oldal 5..avi

https://www.youtube.com/watch?v=B451JnHntOo

https://www.youtube.com/watch?v=o-2v889GOuA

vanda62 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 4604

nem szívesen hazudtolnék meg egy legendát, pláne kettőt, de szerintem nincs messze az az ország

https://www.youtube.com/watch?v=AagQes8Q6zY

Én mindenesetre teljes jogú polgára vagyok. Anyámnak annak idején megvolt az Ulysses, valakitől kapta ajándékba. De nem tudta végigolvasni, szerinte baromság volt. Én is megpróbáltam, de nekem sem volt türelmem hozzá, ezért egyetemista koromban elcseréltem Beethoven ötödik szinfóniájára. El kellene olvasnom mégis. Lehet, hogy már tetszene. 

Leo és az Ötödik. 

https://www.youtube.com/watch?v=zM3y09RjKLs

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.17 0 0 4603

miközben tegnap rádöbbent, hogy mennyire elszakíthatatlanul van odaláncolva kékzongorás lila hegedű oldalszárnynyitások német klasszikus zenéhez (na meg egy kissé a rammsteinhez), ma rádöbbent, hogy mennyire

tértidő szunnyadó varánusz felriadásüvöltés a (vissza) kapcsolódás az angol nyelvhez.

itt van például bertrand russel.először, 4O évvel ezelőtt a bartók béla úti antikvárium: miszticizmus és logika, aztán wittivel történő együttmüködése, aztán megaztán whiteheaddel, és ma két megvilágosodás: hegel szemlélete, hogy mennyire másként is nyúl az elementáris filozófiai  dolgokhoz egy angolszász mint egy magyar vagy egy német, és idetartozik az is, hogy russelék tulajdonképpen szókratész legigazibb köpönyege alóli kibújók.

ezenkívül ma még megúszott két hülyeséget, így igazán jó napsütéses napútja van a holdra és tovább az éjszakai 3,5 órás gyúráshoz.

kedd, kedd,kedd, russelrusselrussel

kossofkossof

Paul Kossoff - Tuesday Morning

https://www.youtube.com/watch?v=RHyp_eUArSA

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.16 0 0 4602

hogy is tudnál

elszakadni

beethoventől

sehogy

az őzsuták

befutottak

a tisztásra

velencét elöntötte

a víz

a lakosok elköltöznek

a költők

meghalnak

a folyosókat

elöntő áradat

sodorja

a felpuffadt

testeket

beethoven katonái állva halnak meg

mozarté nem halnak meg

a költők meg mindenféleképpen

Complete Beethoven Piano Sonatas - Claudio Arrau

https://www.youtube.com/watch?v=Bo1uygwCnrE

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.16 0 0 4601

már régóta

deres

fejével

visszafelé nézve

eszébe jutott svejk

bodrogival a katonában

a szünetben

gimisként

kimentek piáért

a ring

réges régen

a szünetben

egyetemistaként

kimentek piáért

latinovitsék

atilláék

radicspleszkánék

még tudták

a művészet

halálos játék

a félelem bére

leendő felesége

a reptéren dolgozott

az üllői úton baktatott ki

a kék busz

a körút környékén

szállt fel

de előtte turkált az apró

könyvesboltban

mezőelmélet a társadalomtudományban

https://www.youtube.com/watch?v=WwqakjJxvHE

Lantos Johnny VS Trabarna küzdelem!

vanda62 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 4600

Jövő héten betöltöm az ötvenhatot, a hajam deres, de soha nem festetném szőkére, mert mindig az jut eszembe, hogy "láttam a boldogságot én,
lágy volt, szőke és másfél mázsa"  Aztán még valaki magalicának nézne a nagy boldogságban. 

https://www.youtube.com/watch?v=AZkJ0aPDKZk

Latinovics az Eszméletet szavalja

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.15 0 0 4599

nem csak marlowe hanem leverkühn is olvasott. gyilkos falvak, gyilkos kis - és nagyvárosok. a szociális autista. a facebookon ismerősnek jelölte az a régi híres kommunista vezér (aki akkoriban az ő főnöke is volt), aki feljelentette, amikor disszidált. azóta a szocializmus építése során ellopott vagyonából vállalkozik, és díszpolgár. megbecsült ember. neki meg hánynia kell tőle. elmenekült a fészről. az jó abban amikor szétgyúrja magát, hogy csak bámul ki halálra gyötört testéből. mozdulni is alig tud, gondolkozni végképp nem, így aztán elviseli a világot. 3O évig a piáló életmóddal gyilkolta magát, 1o évig a triatlonnal , most meg már második éve a gyúrással. így lehet elviselni a világot. a strucc homokba dugja a fejét, ő meg  a különféle önpusztításokba. így még tévét is tud nézni. a kereskedelmieket azért nem. robin hoodot, zorrót, harry pottert, reszkessetek betörőket, mátrixot  azért nem. legközelebbi munkatársa (egy nála néhány évvel fiatalabb nő, akit egyébként ismer vagy 25 éve) fölajánlotta, hogy tegeződjenek ő erre zavartan ugyan de határozottan elterelte a beszélgetést. jóban vannak, kedveli is, még ajándékot is vett már neki, de nem engedi magához közel. megelégedne ő már azzal a hátralévő pár évvel így meg úgy, sodródva, élve napról napra, csak az álmai, a hajdani álmai zavarják, a lét/semmi feltárás, felmutatás. a csakrák és a világ, a csoportok és a világ, a struktúrák, geometriák eltolások, hálózatok,

tükröződések, teremtések, kifejezések, leírások, magyarázatok, ha nem tudsz dönteni, akkor harcolj, erszényes disznók, töviskes kutyák, véres tejet adó tehenek, nisápuri éjszakák, portobello roadi napsütéses délelőttök, resti hajnalok

az antikváriumokban annyit hajolgatott, hogy a cipője  talpa keresztbe repedt-szakadt, gimista korában irigyelte a nikotintól sárga ujjú alkeszeket, de ő hiába dohányzott derekasan, annyit azért nem tudott, és az arca se vált gyűrött-ráncos-zacskós megereszkedetté. a balatoni buliból egy magas csajjal tántorogtak tova lefeküdni és a lány levette a cipőit, hogy csökkentse a különbséget, a temzei vízügyi igazgatóságon a brexitet ellensúlyozandó, elhatározták, hogy a temzét a dunába vezetik, vizes-csalagúttal, távolban egy fehér vitorla ulysses is saturated with the music that was in the air in 19o4 dublin goethe megteremtette a világirodalom fogalmát, parsifal hendrix pedig megírja a világéposzt , haikukból álló szonettek, szitárok, dobok, orgonák, gyerekkórusok, földanyácska , tenger anyácska, sivatag apácska, az agy szerkezeti egységei és a gén regulációs rendszer a mikrofizikától a makroig és onnan leonardoig, háfízig, 

This is rock , it's blues , it's soul , it's funk , it's grunge , it is the coolest song ever !

https://www.youtube.com/watch?v=NxcOxvEsE_Y

GRAND FUNK RAILROAD - Inside Looking Out 1969

ami majdnem 5O éve kíséri már

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.14 0 0 4598

és akkor a nő fingott egy nagyot

fecsegések, sablonok, semmitmondások, sémák, automatizmusok

sírás az éjszakában

az egyik fekvőpad mellett van a lábtoló gép. van egy bringás srác, aki irtózatos súlyokat mozgat. De leginkább nők használják - comberősítés, izmosítás, csinosítás. Ha ilyenek kerülnek mellé, akkor különösen vigyáz, ha több tárcsával mellezik. Mint ma is. Van egy kora reggeli törzsközönség. A srácokkal, hapsikkal már kialakult valamilyen köszönési viszony (heló, szia, jó reggelt), de a csajokkal, nőkkel már bonyolultabb. De nem is számít. Dolgoznak. Dübörög a zene, de mert ilyenkor még kevesen vannak, viszonylag hallható minden. Fekve nyomás sorozatok. És akkor mint mindig jött egy nő a lábtolóhoz. Nyomogatta, nyomogatta ..... és durr! A megfeszülő  has-fenék izmok kipréselték a levegőt. Nem lehetett pukinak hívni. Egy olyan igazi durrantás volt. 

Nyúl nézte Ruth-ot. Tetszett neki az alatta kiterülő nő. "mi van???" kérdezte Ruth a bámuló Nyulat. Nyúl válaszolt valamit. Ruth lezárta a beszélgetést:" Dolgozz!"

És amikor Nyúl életében először analis szituációba keveredett. Jó meleg volt benn.

Számtalan forma. Mint a zenében. És az a hülye Leverkühn (a marha Th. Mann) bármilyen csavarosan is, egy primitív fejlődési lehetőséget (Schönberg)  látott meg csupán. Pedig ott voltak bartókék, ott volt a jazz, ott volt a gamelán zene, Debussy,

és még annyi minden más. Th. Mann jól tudott írni, mint ahogy egy kőműves jól tud köveket egymásra pakolni, de ahogy a kőműves nem művész, úgy nem volt az Mann sem. (Valahol valamikor mondta is, hogy Joyce messze túlnőtt rajta). A seggnyaló, törtető gerinctelen ott reggelieztt Roosveltnél - hendrix gyomra kifordult, amikor ezt olvasta valahol

És így van ez a jazzel is. jó hangszertudás és muzikalitás, de a jazz élet és halál és ehhez az okostelefon nyomogató, twitteres, wi fis világban kevesen, nagyon kevesen szállnak fel. 

A lét szerkezete -no és persze a semmié. A semmi alkotó tevékenysége. Thanatosz és művészet. Ma pénz és művészet van, publicity és művészet, semmitmondás, sablonok, fecsegések és művészet. Művészet?

Mi a művészet? Mi a sex? Mi a sport? Mi mi?

P. Mobil - Ha újra kezdeném

https://www.youtube.com/watch?v=-WONlbkGOfo

Az egyik haverja nagy jazzbuzi volt.A szobájában alig lehetett megmozdulni a sok lemeztől, kazettától(akkoriban se CD se DVD). A haverja  haverja vezetett egy jazzklubbot. Elmentek. Két három után elszökött. Sírva az éjszakába. Rádöbbent, hogy a jazzerek éppen olyan beszükültek, sablonosok, fecsegő-semmitmondóak, mint a "legalja" rockerek -csak egy ici-picit magasabb szinten, de a lényegen ez nem változtat. Sírva az éjszakában.   

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.13 0 0 4597

a zene                                     a szitár                                             a szív és a lélek és a zsigerek és a lebegés

a gitár

a hegedű meg ilyesmik

parsifal hendrix most búcsúzott el a facebookon babostól. babost egy egyetemi bulin látta, hallotta először, hatalmas forgatag volt

szabó gábor halála

búcsúzás, emlékezés, tisztelet

buli van!!!!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=tTDg6b_TiQ4

Babos Gyula Veres Mónika Gelem gelem

https://www.youtube.com/watch?v=GuBlgj7kBY0

Kovács Kati és Szabó Gábor Az eső és én Bp 8 as Studió, 1974

és legutóbb pleszkán temetésén tán ő volt az első aztán jöttek babosék

a temetés után

depressziós kóborlás a temetőben

fél ájulás a kisütő napsugarak enyhe melegében elheverve egy temetői padon

te is nyugszol hamar ne félj

marlowe nagy bajban volt

a zsidó kultúra alapjaihoz tartozó komolyzene teljesen ismeretlen volt számára és persze a hippi mozgalom lelke is

hogy találkozhat ez a két világ

és még hozzá a harmadik

a hindu

az építészet megfagyott zene

a zene felolvadt építészet

a wagneriánus zöld domb

parsifal végre megvette a magnót!!!

még lehet kazettás magnót venni!

hazavitte

de csak órákkal később volt ereje bekapcsolni

és a kazetta megszólalt!!!!!!!!!

megnézte a borítóját

1984!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

azt a qrva életbe mi minden történt azóta

és ez volt a legmélyebb parsifali rétegek egyike

megtanult angolul

aztán direkt megpróbálta elfelejteni

mi mozgatja az embert???????????????????????????????????????

gondok

marlowe-é, parsifalé

1o évig triatlonozott aztán egyik pillanatról a másikra abbahagyta

és most azt tervezi

hogy visszatér gyerekkori gyökereihez a birkózáshoz

az angol nyelv és a birkózás

visszaviszi az alapjaihoz

ahonnan mint a főnix madár mint az öreg néne struccocskája

megírni "az" amerikai regényt

súlyosat

és odavágni a new yorki szerkesztőség computerére, hogy felrobbantsa

de milyen nyelven? angolul vagy spanyolul szól meg igazán az amerikai regény?

és megírni a magyar filozófiát

a nem létező magyar filozófia

filozófiáját

liszttel, bartókkal, baktayval, marx györggyel, hamvassal, vargával, pauerrel, babits-csal

marlowe sutba vágta a sakktáblát és egy pithagorasz könyvet vett elő a táskájából

mi a zene

pleszkántól beethovenig

kereskedelmi szarszeméttől

coltrane -ig

a black sabbathtól lady gagáig a szitárig

vanda62 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 4596

Parsifal Hendrix utálja a magyar jazzerket. Én nem, illetve sokat szeretek közülük, még többet szerettem. Ma múlt idővé lett Babos Gyula is. 

https://www.youtube.com/watch?v=2-uCgpGABFw

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.12 0 0 4595

szitáros éjszakák

kelet lelke, szíve a szitárban

hendrix apja woodstockban

európa lelke lelke, szíve a hegedűben

zongorában

hendrix anyja woodstockban

marlowe szerette a zenét

ami a pia és a nők

mellett szólt

hendrix anyja zsidó ősei

bécsben, berlinben, budapesten

ismerték ők wagnert, látogatta őket

brahms

zongorázott nekik beethoven

és marlowe rádöbbent

hogy bizony sokféle zene létezik

és a zenét kell kutatnia, hallgatnia

ha meg akarja ismerni az apát

ha meg akarja találni őt

mert nem keresné ha nem ismerné

és nem ismerné ha nem keresné

őt

a zöld dombra leszállt a garuda

madár

és a zöld domb hajnali harmatos pázsitján

szaladgált hari

és 44 istennője

pucéran

https://www.youtube.com/watch?v=lk60ObnbIOk

Ravi Shankar at Monterey Pop (June 1967)

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.11 0 0 4594

nisápuri hajnalok

nem egy nőért, nem egy városért indultak

útnak

napútnak, holdútnak

csillagsikoltásnak

egy apáért

hogy

összenőjön

ami összetartozik

a német szőke zsidó orvosnő

az indiai fekete hindu tanító

fia, a woodstockban fogant

hendrix

amíg piszkos fred és fülig jimmy

a korcsmában kártyáztak

iddogáltak

marlowe

olvasott a nisápuri éjszakában

hajdanában

kimentette egy kaliforniai

magyar milliomos lányát

a coca cola mámorban

örjöngő szikh migránsok

fogságából

nos megkérte a kaliforniai milliomost

hogy fordítassa le a hajdani irodalmár

komornyikjával

baktay ervin india könyvét

és weöres sándor lao-ce költészetét

és olvasta még angolul

a mahábháratát

a rámájánát

az upanishádokat

buddhista kánonokat

hogy megismerje a távol keleti

sodró, fojtogató, fölkavaró, beszippantó

pokoli fekete, fehér, rózsaszín lyukait

a season in hell

a season in the sun

mert tudta, hogy csak akkor találja meg

ha megismerő

az erőket, mitoszokat

a mozgatókat

körbeölelőket

jónás a viziló

orrlyukai, fülei, szemei

a sötéten kavargó vízben

rambó ül mozdulatlanul

a várakozó csónakban

Seasons In The Sun - Terry Jacks 1974

https://www.youtube.com/watch?v=cd_Fdly3rX8

https://www.youtube.com/watch?v=_G6NtIVZhRE

Dio - Heaven And Hell Live In London 2005

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.10 0 0 4593

californiai éjszakák

marlowe platont olvas

kora hajnali alkohollebegés

a napkeleti bölcsek titkos levelezésében

azt találta estefelé

hogy

lao ce találkozott platonnal

egy sziciliai hajóúton

protagorasz

body count

halottak

temetettek és temetetlenek

eldobált , használt kotonok

a kora reggeli

siófoki bayen

baywatch

gorgiasz és a magyar politika

a hubertosos üveg

és a barackpálinkás

összetört

öreg néni struccocskája szalad adibandiló mellett

viziló

a megforduló idő minden kanyarban veszít 3 fotont

de nyer egy myont

és ezzel

hubertusos és barack pálinkás permet

az amerikából hazatérő öregedő kurva

megereszkedett hasán

Body Count - Live in LA (Full Concert)

https://www.youtube.com/watch?v=mZxPB8xfM6c

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.09 0 0 4592

baudelaire, verlaine, , gainsbourg, rimbaud

kiment a kamrákban szétszórt könyvek között keresgélni. az angol cuccok nem kerültek elő, de néhány angol könyv igen.

például rimbaud collected poems. néhány plato. kundera:the unbearable lightness of being. In 1973, at the relatively young age of 45, Gainsbourg’s years of smoking and drinking began to catch up with him and in May, he suffered his first heart attack. After collapsing in his museum-like home on Rue de Verneuil in Paris’s trendy St Germain, an ambulance arrived to take him to hospital. Before leaving the house however, Gainsbourg insisted he be covered with his highly fashionable, extremely valuable Hermès blanket as the hospital’s “own brand” ones were too ugly. Typical Gainsbourg, always one to go out in style.While recovering from his heart attack, Gainsbourg began to miss the spotlight so called a press conference from his hospital bed during which he claimed he would reduce the risk of suffering a second heart attack by “increasing his intake of alcohol and cigarettes”. Found hidden around his hospital room on his departure were pill bottles stuffed with cigarette butts, from the sneaky smokes he’d been illicitly enjoying while “recovering”.

Serge Gainsbourg would be found dead after suffering another heart attack at his home in Rue de Verneuil. It seems his decision to preserve his health by smoking and drinking even more didn’t quite work out. France stood still on hearing the news, and fans flocked to his home to pay tribute to the country’s most illustrious rock star. François Mitterrand, the president at the time, described Gainsbourg as “our Baudelaire, our Apollinaire ... he elevated song to the level of art”. Although leaving a legacy of scandal, drama and controversy, Gainsbourg is now remembered much more for his artistic ability, music and charisma.

Jane Birkin et Serge Gainsbourg - Je T'aime,...Moi Non Plus

https://www.youtube.com/watch?v=k3Fa4lOQfbA

my turn. the history of one of my madness. for a long time i had boasted that i held  every possible scene  in my hands

parsifal hendrix Creative Commons License 2018.04.08 0 0 4591

evangéliumok, szútrák, époszok, tanítások

parsifaliák

" Brings me hope for mankind "

(Anthony 3 éve)

kevesen azért, de tudják, hogy van egy ötödik evangélium is, azt bach írta meg. szinte nem tudja senki, hogy van egy hatodik evangélium is, annak szövegét immanual kant szerezte, zenéjét pedig bach sebestyén. azt meg senki sem tudja, néhányan érzik, hogy van egy hetedik evangélium is, annak szövegírója joyce a zenéjét pedig coltrane írta. 

martin heidegger zsenialitása többek között abban néma levente üldözte ludas matyi az árgyélus királylány szoknyája de még a bugyija alatt is , hogy felfedezte a semmi semmítő tevékenységét. még az ő zsenialitása is kevés volt azonban ahhoz, hogy felfedezze a semmi alkotó tevékenységét.

parsifal hendrix ült a felhúzott redőnyök után besütő napfénylángolásban. napút. a napútra térve hendrix rádöbbent a semmi alkotó tevékenységére. a karl krauss utcát elöntötte a napfény. különösen az odüsszeusz utca sarkán égettlángolt

minden. a miséről hazasiető néni kosarából kiesett egy strucc tojás és a járdát átsütő forróságban rögvest rántotta lett a szétcsorgó tojásból. az öreg néne toppantott egyet (nagyobbat mint planck) és egy bájitalra fakadt. és lássanak csodát! a rántottából hirtelen egy életerős struccmadár futott elő. öreg néne struccocskája. hendrix még fiatal korában olvasta marx györgy könyvét (jövőnk az univerzum?  ), ahol a szocializmus építésének meglehetősen korlátolt légkörében meglepően jó könyvet írt. meglepő lelkendezéssel ismertette az átkozott nyugat fizikusainak eredményeit, például a kvarkok világáról, a kvarkok, amik meglehetősen különös létezők, például ha három kvarkot összeadunk, akkor mondjuk kettő lesz belőlük. ( a quark név ugyebár joyce alkotása, tőle csente el fizikus)

azt viszont még marx györgy se tudta elképzelni (ha jól emlékszik) se nem tudta elfogadni, hogy a bűnös nyugati fizikusok szerint a világegyetemben vannak helyek, ahol időnként a semmiből egyszer csak hipp-hopp előbújik egy hidrogén molekula.

35 évvel később parsifal hendrix tudatalattijában a fenti emlékecskékkel, megvilágosodott, és felismerte a semmi teremtő erejét, miután előtte való nap rádöbbent, hogy a semminek is van(nak) szerkezete(i) és formái és szintjei. 

nos a hatodik evangélium kantundbach régiójában megszületett a hatodik evangélium és a semminet adón időnként meg is lehet ezt hallgatni. hasonlóképpen , jó évszázaddal később, született meg a joycecoltrane evangélium. és parsifal hendrix rájött, hogy ezt neki kell lefordítania az emberek nyelvére. elment hát szavazni. életében harmadszor. először 18 éves korában volt, akkor szinte kötelező volt és érdekelte is, hogy milyen egy szavazás. aztán eltelt egy kis idő és 199O-ben ismét elment. Az valami önkormányzati választás volt. Egy gyerekkori vagány barátnőjére lehetett szavazni, hát elment. Aztán eltelt 3O év, és most újra elment. Öregszik. Kíváncsi. Meg aztán valahogy el kell kezdeni a fordítást.

Luther Bibilát fordított, ő csak egy evangéliumot.

Ez a fordítás valahogy menni fog, de mit jelent az, hogy letöltés?

Nosztalgia 25 évvel ezelőtti nyelvkazetták, könyvek hangulata iránt.

https://www.youtube.com/watch?v=e8x-2-Zq3FQ

John Coltrane Quartet - Lonnie's Lament (Complete)

"I will not serve that in which I no longer believe, whether it call itself my home, my fatherland, or my church: and I will try to express myself in some mode of life or art as freely as I can and as wholly as I can, using for my defence the only arms I allow myself to use – silence, exile and cunning."

"Every life is many days, day after day. We walk through ourselves, meeting robbers, ghosts, giants, old men, young men, wives, widows, brothers-in-love. But always meeting ourselves."

. "When I was writing Dubliners, I first wished to choose the title Ulysses in Dublin, but I gave up the idea. In Rome, when I had finished about half of the Portrait, I realised that the Odyssey had to be the sequel, and I began to write Ulysses."

vanda62 Creative Commons License 2018.04.08 0 0 4590

Volt az utcánkban egy nagyon helyes néni. Anna nénit a svábok kitelepítésekor egy hátizsákkal kitelepítették Németországba, három hónap után mindketten itthon voltak, ő is, meg a hátizsák is. Nem sokára haza keveredett a férje is a fogságból.  Anna néni 86 évet élt, ebből az első negyvenben ő volt a legszebb nő a faluban, eleven volt, élénk, 80 éves korában korábban hazaért a miséről, mint a lánya és a menye, hogy frissen sült snizlivel várja őket. Amikor eljött az idő, elhívták hozzá a plébánost, akivel kedélyesen elbeszélgetett, majd azzal zárta le a beszélyt, hogy rácsapott az ágya mellett ülő egyházi férfiú combjára, és azt mondta: "Tudja plébános úr, hogy mi volt a legjobb az életben? A dal meg a szerelem." 86 év összegzett életbölcsességével nem lehet szembe szállni, amíg dal van és szerelem, és internetről letölthető nyelvleckék, addig mit érdekelnek bennünket a földek, a hajók, és a kazettás magnók. 

Blade runner, Könnyek az esőben jelenet

https://www.youtube.com/watch?v=NoAzpa1x7jU

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!