Keresés

Részletes keresés

Rojita Creative Commons License 2017.05.25 0 0 49

A Pesti Színház előterében nagyon szép fotókiállítás látható színpadi szerepeiről márciustól. Tíz éve ment el...

[fidelio] braveheart Creative Commons License 2010.10.31 0 0 48

Ákos - A lepkegyűjtő ( klip ) - Kaszás Attila emlékére

http://www.youtube.com/watch?v=cE7d-MuwQF0

 

 

[fidelio] Judit Creative Commons License 2010.03.16 0 0 47

http://kaszasattila.szinhaz.org/alapitvany/

[fidelio] Judit Creative Commons License 2010.03.16 0 0 46

http://www.youtube.com/watch?v=ETRgm5oykNg

[fidelio] Judit Creative Commons License 2010.03.16 0 0 45

Kedvencem tőle:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-FuFIu9_54Q

 

[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2010.03.16 0 0 44

Kaszás Attila ma lenne 50 éves.

 

[fidelio] Makaveli Creative Commons License 2007.04.10 0 0 43

Kaszás Attila - Ím föltámadok...  Requiescat In Pace (1960-2007)

http://rapidshare.com/files/25168471/Kasz_s_Attila_-__m_foelt_madok...__DJ_Regiment_Mix_.mp3.html

[fidelio] Judit Creative Commons License 2007.03.31 0 0 42
39 Színészként az volt.
[fidelio] cisz-moll Creative Commons License 2007.03.31 0 0 41
Úgy tudom, holnap, vasárnap 18 órakor, a Bazilikában lesz gyászmise Kaszás Attiláért. Meg tudná erősíteni valaki a hírt?
[fidelio] Solange Creative Commons License 2007.03.31 0 0 40
Rezes, rezes... a 'kegyelet' szó mond -e neked valamit?

Ha okosabbat nem sikerül hozzászólni, ilyet minek?
[fidelio] Toldiboldi Creative Commons License 2007.03.31 0 0 39
rezes: DE.
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.31 0 0 38
Neked legfeljebb.
[fidelio] rezes Creative Commons License 2007.03.31 0 0 37
Most mi ez a nagy cécó körülötte?? Nem volt ő olyan nagy kaliber...
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.31 0 0 36
Isten nyugosztalja...
[fidelio] Shíla Creative Commons License 2007.03.31 0 0 35
A virrasztás











További fotók a Nemzeti Színház honlapján.
[fidelio] ennio Creative Commons License 2007.03.30 0 0 34
Gyalázkodni és álszenteskeni nem szabad, reálisan látni és szeretettel írni igen.
[fidelio] chipchip_chooka Creative Commons License 2007.03.30 0 0 33
Az ilyen modorú a közéletünk, a médiánk azt jelenti, hogy (most tök mindegy kiről van szó, de bárkiről) mondhatunk bármit egy halott -védekezni már nem tudó- emberről, akár első reakcióként is egy halálhírre, mert hát ma már a sok konzervatív baromsággal szemben (halottról vagy jót vagy semmit), ezt is SZABAD.
Az azzal védekezést, hogy "ilyen a világ, hát én is megengedhetem magamnak" én meglehetősen liberális gondolkodásnak tekintem. Tipikusan elhárítja az egyéni felelősséget, a -nem létező- kollektív mögé bújva.
[fidelio] K.Tamás Creative Commons License 2007.03.30 0 0 32
Ez a narkózás dolog ami itt felmerült,borzasztóan tapintatlan és arcpirító.
Egy barátom személyesen ismerte,ill.munkakapcsolatban is voltak.
Azt mondta,hogy ebben a szakmában még nem találkozott ilyen korrekt,normális,és szeretetre méltó emberrel,mint Kaszás Attila

Mit jelent az,hogy ilyen modorú a közéletünk,a médiánk?
Hogy az "In memoriam Kaszás Attila"topicon ilyen megjegyzést lehet tenni?
Hogy lehet,hogy drogozott?Mert akkor megérdemelte?
És mi az hogy Istent faragni belőle?
Tette ami a dolga,jó ember volt,és sokaknak hiányozni fog,mert szerették.Ez a topic erről szól.Azt hiszem.
A megemlékezésről,és a tiszteletről.
[fidelio] Shíla Creative Commons License 2007.03.30 0 0 31
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.30 0 0 30
Igazatok lehet. De sajnos, én nem ismertem ezt a színészt. Nekem semmit nem jelentett a játéka, ha láttam is (mert láttam a Holdbélit meg a János vitézt, bár lehet, hogy nem azt az előadást, amiben ő játszott), nem foghatott meg, mert nem emlékszem rá.
Nem kívántam bántani   -  sem Őt, sem Titeket.
Bocs - mint már írtam, ha titeket ez bántott.
[fidelio] csigabiga003 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 29
25
Bebeta, ez már tényleg sok. Lásd be, nem méltó hozzád, az eddigi megnyilvánulásaidhoz. Nem ismertem személyesen Kaszást, de ha majd neked hal meg valaki a családtagjaid közül ilyen fiatalon (ne történjen meg!), akkor ne sértődj meg, ha az utcán összesúgnak a hátad mögött "talán drogozott".

24
Istent nem faragsz azzal egy halottból se, ha nem kezded gyalázni az emlékét. Ezt csak kegyeletnek hívják. Ha igaz volna se ekkor jönnék elő vele. Az ízléstelenségnek is van határa, s erre nem mentség az arctalanság, hanem dupla szégyen.

Üdv,
CSB
[fidelio] Solange Creative Commons License 2007.03.28 0 0 28
Kedves Bebeta,

pedig igazan vedd csak magadra, es szegyelld is magad, hogy ilyen dolgokkal jössz elö.


Költöi a kerdes: honnan veszik az emberek a batorsagot ilyesmihez?


Es a kerdest azert szanom költöinek, mert nem varok valaszt ra, es ha erkezik, akkor sem fogom lereagalni. Ne valjon csataterre egy emlek-topic.

De szomoru vagyok. Nagyon.
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 27

Nagyon nagy színész volt. És ahogy láttam, jó ember is. Ritkaság az ilyen kombináció.

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 26
http://www.youtube.com/watch?v=3Jis50sWgaw
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 25
(a konkurens honlapról)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 24
Kaszás Attila halálára
(Szilgyo, 2007-03-24)
nyomtatóbarát változat

Kaszás Attila Nekem most már ő lesz A János vitéz. 2003 decemberében láttam őt a premieren. Nem lehetett neki könnyű, alapvetően prózai színész létére a hatalmas Erkel Színházban mikroport nélkül elénekelni a szerepet. Mégsem volt megilletődve, a belépője fergetegesre sikerült, a hang igen jól szólt, a szerep pedig egyszerűen telibe találta őt. Természetessége utánozhatatlan volt, ma is a szemem előtt látom néhány gesztusát.

Láttam másban is, zenés darabokban például: az Operettszínházban a Van, aki forrón szereti musicalváltozatában önfeledt komédiásként, vagy éppen A padlás idealista Rádiósaként. Néhány éve a Nemzeti Színházban a Holdbéli csónakos című Weörös Sándor-darabban Melis László-dalokat énekelt a mennyezetről lelógatva.

Énekelte a Sakk című ABBA-musical Szovjet sakkozóját, vagy az egyik legnagyobb igényű zenés darab, a West side story Tonyját. Szintén nehéz dolga volt a Miss Saigon című musicalben, ahol az általa életre keltett Professzor két dala cseppet sem könnyű énekelnivaló.

Prózai szerepekben szintén nagyszerű volt, a közelmúltban a Nemzetiben a Farsangban, vagy Sárga liliomban láthattam. Szerencsére filmes alakításait is őrzi a celluloid: legutóbb a Kútfejekben féltékeny argentin-drukkert, az Üvegtigrisben pedig botcsinálta bankrablót játszott.

Kaszás Attila egy héttel a 47. születésnapja után, március 23-án hunyt el.

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 23
Bocs, de ez egy bárki által elérhető internetes honlap, nem vagyok hajlandó magamra venni a K.A.-t személyesen ismerők neheztelését és kioktatását. Ilyen korban élünk, ilyen modorú az egész közéletünk, a médiánk. Ja, meg a technikai lehetőségeink. Amíg nem volt unternet, meg ilyen névtelenség , addig nem fértünk hozzá ilyen lehetőségekhez. Ma már minden másként van, mint a mi gyerekkorunkban (mármint az enyémben). S az, hogy egy valaki által nekem elmondott hírről titeket itt megkérdeztelek, ...., hát ..... ilyen reagálásokat is szült. Jó. Ez a te, az az ő, emez meg egy másikótok véleménye. Ennyi.
Az hogy egy színész zseniális, meg édesapa, meg jó ember, sajnos nemigen zárja ki, hogy narkóhoz is nyúlhatott.
Baudelaire, Csáth, no meg a zenészek köréből is jó sokan (meg más területen működők között is) akadnak ilyenek.
Verdi13-mal szólva: csak a valódi képhez szerettem volna némi adalékot megtudni.
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 22
én egyetértek ennioval,éspedig:
Attila tényleg nagyszerű volt(minden tekintetben),de neki is voltak hibái,ahogy mindenkinek,és egy mondatot azért megért...
Amúgy én sem hiszem,hogy narkózott volna,nem úgy tűnt...
De erre való ez az oldal,hogy ezeket a dolgokat megbeszéljük,mert az,hogy most Istent faragunk belőle,az nem csak azért nem jó,mert akkor kellett volna,amikor élt,hanem azért is,mert ő is ember volt hibákkal,és ezekről is szót kell ejteni,enélkül nem kapunk valódi képet róla,és senki másról sem.
Üdv
[fidelio] ennio Creative Commons License 2007.03.27 0 0 21

Csámcsog a félzsebű franckarika: iszonyatos dolog belegondolni abba, hogy milyen űrt hagyott maga után egy ilyen élettel teli személyiség...a gyermekéről nem is szólva, aki már sohasem találkozhat földi életében személyesen az Édesapjával. 

Micsoda stílus, micsoda orgánum, micsoda természetesség! Mindez márcsak múlt időben. Maradnak a hang-, és képfelvételek...

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2007.03.27 0 0 20
Az internetes csevegéssel egy tökéletesen uj viselkedési forma jelent meg-jó és rossz oldalakkal.A lehetőségek szinte végtelenek,a szabályok kialakulatlanok.Az nyilvánvaló,hogy a korábbi viselkedési normák nehezen alkalmazhatók.Ezt lehet jónak is,rossznak is nevezni,egy biztos:el kell fogadni.Egy ilyen viselkedési mezőben,ahol egy 18éves csitri minden további nélkül földbe döngölhet egy akadémikust/anélkül,hogy tudná/,ugyanakkor  a megbecsült akadémikus azon csámcsoghat nyilvánosan ,hogy X.Y.zsidó-e vagy buzi,vagy mindkettő ,szinte bármi előfordulhat/a moderátor és bizonyos megmaradt-de folyamatosan alakuló-normák ellenőrzése alatt.
A halálhirek kapcsán észlelt különféle refllexiók időnként teljesen mások mint az un.valós társasági életben.Nyilvánvaló,hogy Kaszás Attila halála az érző embereket megrázza....de az internetes csevegés adta lehetőségek során megszólalnak olyan lelki bugyraink is--amelyek a társas kapcsolatok során eddig nemigen.Ilyenkor világgá lehet orditani az eddig csak négyszemközt 
feltett kérdést:47 évesen meghalt egy tehetséges szinész,mi lehet ennek az oka?stb.stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!