Keresés

Részletes keresés

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.12.04 0 0 24
A hétvégén megint leárazott CD-k-De olyan hangzavar volt,hogy nem hallottam tisztán semit a hangzavarotokból-és rohadt meleg is volt..Frau Schumann?Flagstadt?Callas.Casals?...Maradt némi rock és jazz és a Goldberg Variations-hát ezt Gould is tudja játszani,nem csak a jazz-elők!
[fidelio] ricardo Creative Commons License 2006.11.27 0 0 23


   Drága Kabát kisasszony!

Úgy vélem, hogy fürdőkádas története új fejezetet nyit a kriminológia történetében! A három éves kislány molesztálja az apját, aki kiszolgáltatott helyzetben van. Nota bene az apa helyesen viselkedett, minden ilyen esetben azonnal szólni kell egy felnőttnek. A kislányt természetesen azonnal el kell választani az apjától, és csak utána kezdődhet meg az ügy részletes kivizsgálása.

 :)

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.11.27 0 0 22
Hétfő kora reggel a ködös sötétben ki szeret dolgozni menni?Utána ki szeret hivatalba menni?Jegyzőkönyvek tömkelege,fényképezés(és persze csekkek)...de jogositványt nem tudtam szerezni mert ahhoz friss orvosi papir kell-márpedig én orvoshó méginkább gyülölök járni!De a többi dokumentum nagyjából elintézve!Igy most öröm-boldogság....a szombati zsákmányból Dvorzsáktól a IX.(Paavo Járvi,The Royal Philharmonic Orchestra)--- ezzel lebe
gek a  föld felett!
Last but not Liszt:Köszönöm az eggyüttérzést....és mit jelent az ellenkező előjel Zsölény?Te találtad meg?legalább a kutyafényképeket és a jegyemlékeket küld vissza!
[fidelio] ricardo Creative Commons License 2006.11.27 0 0 21

  Tisztelt Parsifal!

Nekem már küldte vissza valaki postán a személyi igazolványomat! Nem tudom, hogy ki lehetett, névtelenül tette.

[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2006.11.27 0 0 20
-és persze csatlakozom Franzhoz.
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.26 0 0 19
p.h.



Ez nagyon szomorú!Együttérzek VELED!!!

BÍZZUNK!!! TALÁN valaki, aki empatikus lehet!
[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2006.11.26 0 0 18
Parsifal, tragikus történetedben az a meglepő, hogy éppen tegnap történt meg velem egy pünkt hasonló, de ellenkező előjellel.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.11.25 0 0 17
Ma rátok fáztam.Reggel uszoda majd leértékelt CD -k vásárlása:Csajkovszkij-Francesca Da Rimini pszi Ur tanácsára.Chopin-Ronan O Hora-erre nem hallottam tisztán az "igen" üvöltést...és még pl.Dvorák.
Az Üzlet előtt leültem egy padra és boldogon nézegettem a zsákmányt.Majd felkerekedtem .Egy órával később vágott belém a villám-az irattáskám sehol!
Ott hagytam a padon...és mire visszatértem,már persze hült helye volt.A Rendőrségen azt mondták a feleségemnek,hgy hétfőn reggel menjek az okmányirodába.DE nekem hétfő kora reggel dolgozni KELL mennem....és megyek is minden "papir" nélkül.
Eddik kétszer veszitettem el az un.irattáskát.
1,London kb.25 évvel ezelőtt.Egy telefonfülkében egy sikeres telefonmegbeszélést követően....és egy (wise vagy nem wise,de) angol gentlamen utánam jött,hogy hékás,otthagytad a tárcádat!
2,kb.2o évvel ezelőtt egy országúti egészségügyi futás során... és másnap reggel a munkahelyem portáján le volt adva minden-csak a pénz(minimális volt)hiányzott.
Most az is a baj az,hogy az iratokon kivül pár fontos személyes dolog-pl.emlékezetes koncertek jegyei emlékként is a tárcában voltak pl.Bohémélet,Rammstein,Don Carlos,Jan Garbarek-nos ha egy "tökös" zeneszerető találta meg a tárcát,akkor az visszajuttatja hozzám,de ennek kicsi az esélye.De voltak fényképek kutyáimról is ----és kutyaszerető több van mint zeneszerető...és ő talán visszasegiti hozzám a tárcát.Reménykedjünk!Most Csajkovszkijjal erősitem magam. 
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.10.28 0 0 16
Kedves "tökösek!".Nem igazán zenehallgatás-esetleg operalátogatás során vagytok velem,hanem amikor hanghordozót veszek!
Baromi hülyén hangzik,de pl.
Victoria de los Angeles válogatás-fontos?IGEN!
Csajkovszkij-Grieg-Mozart fontos?Igen üvöltitek!
Mahler Lieder(Köztük Quasthoff)-fontos?Igen!Üvöltitek megint.
Ez volt ma.Csuklottatok?
Na " Gumi".
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.09.23 0 0 15
Ez a topik valóban elég kaotikusra sikeredett(ugyebár a CHAOS elmélet itt segithet kimenekülni a zürzavarból.),de egy topik,ahol Muffról és Tökröl van szó,az azért nem lehet olyan unalmas.
Valószinüleg a jövö héten megyek a Mesterdalnokokra,és akkor menthetetlenül ott lesztek velem!(Ha áll még akkor az Operaház... ha nem akkor ....de ez már a Kocsma-topikba tartozna)
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.09.18 0 0 14
Ó az a fránya lélek,kedves Vörösbegy!Inditsuk be a motort,asztán majd lesz valahogy!-pardon...Téged is szeretlek kedves Vörösbegy,mint szinte szinte majd mindenkit a Forumon!
A Mesterdalnok egyre közelités  én nem tudom mi vár rám.Tavasszal még minden olyan egyszerünek tünt....Ha Gyurcsány hazudott éveken át,és ugy tünik,hogy ebböl is gyöztesen kerül ki,akkor mi vár még ránk?iLehet,hogy én leszek ...
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2006.09.15 0 0 13
De menjünk tovább, vizsgáljuk az eltérést lélektani oldalról is:
 

Félre volt téve száradni Mikor Krisztus urunk teremtette Ádámot meg az Évát, hát ugye gyúrta azokat is, oldalbordát meg mindent elkészített. Hát készen lett Ádám, félre volt téve száradni. No, most aztán gyúrta Évát. Mikor az Évát is kigyúrta, oldalbordáikat készíti, odamegy egy kutya, egyet elvisz belőle.

Hát most mi lesz?

Hát semmi. Az asszonynak ölég, ha eggyel kevesebb lesz. Azért fölényesebbek a férfiak, mert egy bordával többeden vannak.

 

Kutyavért nem kapott Mikor az Isten teremtette Évát, hát minden állatnak a vériből engedett bele, csak éppen a kutyáéból nem, aki a leghűségesebb. Mert a kutya valahol el vót a Paradicsomba tévedve. Tehát sok asszonyba azér nincs meg a hűség, mert kutyavért nem kapott. Inkább rókából engedtek bele, mert hogy az ravasz.

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2006.09.15 0 0 12
Hogy leküzdjük végre a biológiai tudatlanságot:

Részlet a Parasztbibliából (Lammel Annamária -Nagy Ilona gyűjtése): 


Elkezdték a gyomrukat meg a hasukat bevarrni
Itt a mendemonda úgy tudta, hogy régen, mikor még az emberek a szükségüket úgy végezték, hogy kifordították a gyomrukat, oszt kimosták a patakba, s mikor a szükségüket elvégezték, visszarakták, de ez nekik nagyon fáradságos és kellemetlen volt, hát hozzáfordultak a Jóistenhez, hogy segítsen rajtuk. Adott Ádámnak is hat krajcárt, Évának is. Rájuk parancsolt, hogy menjenek el a szatócsüzletbe, vegyenek spárgát, varrják be a gyomrukat és a hasukat, majd ő gondoskodik róla, hogy hogy végezzék ezentúl a szükségüket.

El is mentek, de közbe, ahogy mennek, egy kocsma mellett vezetett el az útjuk. Éva azt mondta Ádámnak:

- Gyere, igyunk meg háromé egy kis pálinkát, nem tudja meg az Isten, hogy háromé vettük-e a spárgát vagy haté!

De Ádám nem ment be. Éva bement, háromé megivott egy kis pálinkát. elmentek a szatócsüzletbe. Éva háromé vett spárgát, Ádám meg haté. Elkezdték a gyomrukat meg a hasukat bevarrni. Ádám tökéletesen be is varrta, még egy hosszú ki is csüngött. Görcsöt vetett a végire, ami még ma is megvan. Évát még be se érte, megmaradt rajta a hasadás.

Ezé van az ember és az asszony között a különbség, mert Éva csak háromé vett spárgát, Ádám pedig haté. És még ma is megvan a hasadás is, meg a kicsüngő dísz, meg a görcs is rajta.

 

[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.09.15 0 0 11

Ember fürdött, aztán kezdett törölközni, hogy az egyik lábát a kád szélére tette föl. Azt hitte, a két-hároméves kislánya alszik, ezért nem zárta magára az ajtót. Egyszercsak betipeg a kislány hangtalanul, majd ezt kérdezi tőle, megpengetvén: Apa, miezez? Na erre elkezdett az ember ordítani a feleségének, hogy vigye onnan azt a gyereket...

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.15 0 0 10
((((((

bizony :-)

és a gyerekek hajlamosak is csengőnek nézni

bár én csak véletlen tudom

))))))
[fidelio] moor Creative Commons License 2006.09.15 0 0 9
"Szar a világ, tök a tromf!"

Azt tudtátok, hogy a magyar kártyában (azaz német kártyában: Schiller-hősök vannak a lapokon) a tök tulajdonképpen csengettyű!? Avagy "tökkolomp": naturam furca expellas?
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.15 0 0 8



Hali.

[fidelio] cleofide Creative Commons License 2006.09.15 0 0 7
Gondolom azt a topicot stílszerűen egy muffnak kellene elíndítani :)
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.09.15 0 0 6
És mikor indul a "töketlenek" című testvér-topik?
[fidelio] chipchip_chooka Creative Commons License 2006.09.14 0 0 5
Tudom.
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.14 0 0 4
Drága Csóka, ez jó volt.
[fidelio] chipchip_chooka Creative Commons License 2006.09.14 0 0 3
Írok már én is akármit. Itt úgysem tudok offolni.
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2
Mire gondolsz, bat? Eleve, gondolsz most valamire?
Ugyan a morfológiai besorolásomtól kezdve rám nézve semmi nem stimmel, de ott egye meg a fene. Hendrix egy igyekvő ember, 200 hozzászólásából 10 % témaindítás. Nem mondhatod, hogy nem dolgozik a fórumosok üdvéért. Kell-e ennél több, bat?
[fidelio] batman Creative Commons License 2006.09.14 0 0 1

Ez az ember nem viccel!!!!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!
SEGÍTSÉÉÉÉÉÉÉG!!!!!!!

[fidelio] Zsölény Creative Commons License 2006.09.14 0 0 0
Tisztelt Parsifal!

Mindigis nagy tisztelője voltam a "rejtőzködő", sejtető, finom, és kapcsolódásokkal megtűzdelt hozzászólásaidnak, azok őszies-borongós, máskor vidor hangulatának, de nagyon félek, a mostani beírásodat nem sikerült teljességgel felfogjam. Abban is a múlt időt és a testrészeket.

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.09.14 0 0 topiknyitó
Kedves Kozlowsky,batman,Vilma(tökös?)gengszter,a barokk légió:cleo, Zsölény Ur!Vörösbegy,nádiposzáta.... társaim voltatok,bár nem vált innyetekre(sic(((((
-hiányoztok.  a mesterdalnokokra elmegyek nemsokára...ki lesz ott?
kér éve voltam Aggteleken egy ruszki vonoshangversenyen.Akkor ott láttam a sziklák fölött -között Liszt-Wagner és Nietzsche mosolygó képét.Az elmult hónapok óta bárhova megyek(már koncertre),ti is ottvagytok.Iván baromi szogoru és maró irónia...de a mai koncertéletben ez törvényszerü.
Csaó!(Azért Vilma  lankadó keblei mesélhetnének!)És Ennióról még szó sem esett!Majd floodolok egy jókorát-bár nem tudom,hogy kel...sms-t sem tudok irni!l

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!