Keresés

Részletes keresés

[fidelio] eref Creative Commons License 2017.07.04 0 0 11

Szívesen olvasnám.

Előzmény: [fidelio] réka_a_művésznő (1)
[fidelio] eref Creative Commons License 2006.02.06 0 0 10
Álnéven írtam :) Írok még egyszer.
[fidelio] réka_a_művésznő Creative Commons License 2006.02.03 0 0 9
Tényleg?Nem jött még meg,pedig az előbb néztem.Lehet,hopgy csak nem vettem észre:)
[fidelio] eref Creative Commons License 2006.02.03 0 0 8
Szívesen! Írtam neked e-mailt.
[fidelio] réka_a_művésznő Creative Commons License 2006.02.02 0 0 7
Köszönöm!!!:))
[fidelio] eref Creative Commons License 2006.02.01 0 0 6
bali KUKAC zti PONT hu
[fidelio] réka_a_művésznő Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5
Akkor jó.:) Lenne egy kérdésem: nem tudod,hogy esetleg Bali János megtalálható valahol a neten,fórumon?Arra gondoltam ő biztosan tudna nekem pár kérdésre válaszolni.Legjobb az lenne ha itt egyoik fórumon összeakadnék vele.:)
[fidelio] eref Creative Commons License 2006.02.01 0 0 4
Ugyan miért haragudnék? :)
[fidelio] réka_a_művésznő Creative Commons License 2006.01.31 0 0 3
Jó,ne haragudj!Bár,ha a pap szemszögéből nézzük.:)Csak ha nagyon kukacoskodni akarok.Egyébként - szégyenlem - de nagyon keveset tudok a témáról.De azért van ez a dolgozat,hogy többet tudjak.
[fidelio] eref Creative Commons License 2006.01.31 0 0 2
Épp ez az, hogy nem keveredtek!! A pap magában motyogott (rajta kívül legfeljebb csak a Jóisten hallotta), a hívek meg élvezték a motettákat. :))
[fidelio] réka_a_művésznő Creative Commons License 2006.01.31 0 0 1
Örülök,hogy végre valakit megérintett ez a téma,nem csak engem.:)Én is hallottam vmi ilyesmiről,érdekes lehetett a kétféle szöveg keveredése. A dolgozatomat nem hiszem,hogy nyilvánosságra hozom,de akit érdekel,annak szívesen elküldöm.Remélem mihamarabb elkészülök vele.Még nagyon az elején vagyok,jórészt még csak a tematikát szerkesztem.De azt hiszem,már jó úton járok.
[fidelio] eref Creative Commons License 2006.01.31 0 0 0
Egy érdekes dolgot hallottam ezzel kapcsolatban: Milánóban valamikor (mikor? nem tudom) léteztek a misetétel-helyettesítő motetták, amelyek a mise ordinárium tételei közben hangzottak el. Tehát a pap mondta (inkább motyogta :) magában a szöveget, miközben a kórus kifelé, a híveknek egy teljesen más szövegű motettát énekelt. Lehet majd a dolgoztod olvasni valahol? Engem érdekelne.
[fidelio] réka_a_művésznő Creative Commons License 2006.01.28 0 0 topiknyitó
Tulajdonképpen ezzel a témával egy kis segítséget várok egy dolgozaomhoz amit a mise fejlődéséből írok a Machaut és Palestrina közti időszakból.Sokat gondolkoztam már a tematikán és rengetegszer gondoltam rá,mi lenne ha a közönség szemszögéből összegezném őket.A korabeli egyházzene fogadtatásáról azonban igen nehéz anyagot találni,ezért gondoltam,itt hátha hallhatok olyat,aminek valami hasznát vehetem.Egyenlőre nem tudok túl sokat az akkori szertartásokról,milyen szerepe volt ott a zenének.Valamelyest van fogalmam róla,illetve ismerem a szerzők oldaláról,az egyház oldaláról az elméletét,de magát a gyakorlatot nem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!