Keresés

Részletes keresés

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2017.12.19 0 0 209

De rég volt, és hol van már az a társas fórum? Néhány magányos farkas vagy farkatlan, jegyes vagy jegyetlen, olvasó és olvasatlan, de se vörös-, se szürkebegy... De azért (is) nyakunkon a

.

.

Karácsony

.
.

A puha hóban, csillagokban,
az ünnepi foszlós kalácson
láthatatlanul ott a jel,
hogy itt van újra a karácsony.

 

.Mint szomjazónak a pohár víz,
úgy kell mindig e kis melegség,
hisz arra született az ember,
hogy szeressen és szeressék.

.

 

S hogy ne a hóban, csillagokban,
ne ünnepi foszlós kalácson,
ne díszített fákon, hanem
a szívekben legyen karácsony.

.

.

/Szilágyi Domokos/

.

.

.

És egy másik, a tíz évvel ezelőtti szebb időkből átmásolva...

.

.

ARC, HEGEDŰVEL
.
Enescu emlékezete
.
Reá hajol -- hunyt szemmel, éberen --
a hegedűre; rezzenéstelen --
némán figyel a hangversenyterem.
.
Századok ezer fájdalmát dalolja,
a húrokról világgá sír a dojna,
.
pásztorfurulya és karácsonyi
kolinda újjáéledt hangja,
.
sóhaj, kacaj, zokogás, vigalom
támad az engedelmes húrokon;
.
az arc, az arc múltak fölé hajol,
öröklét üzen a vonó alól --
.
mert mindenegy tájáról a világnak
`hozzá` szállván a tapsok -
`haza`szállnak.
.
/Szilágyi Domokos, 1965/

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (206)
VargaEra1978 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 207

Mindjárt itt van Advent, találtam pár jó tippet a karácsonyi költekezéssel kapcsolatban: https://www.viennalife.hu/blog/igy-nem-lesz-anyagi-csod-a-karacsony még ez is segítség lehet: http://www.nlcafe.hu/advent_tuti_tippek/20141205/keves-penz-sporolas-karacsony/

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2014.12.22 0 0 206

 

Boldog karácsonyt, minden fórumtársnak!

[fidelio] Doktor Topeczer Creative Commons License 2013.12.25 0 0 205

Akkor nem reménytelem.Remélem volt 24én az éjféli Szentmisén ott tisztulhatott a pogány és gonosz lelke.

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2013.12.25 0 0 204

A legkevésbé sem.:))))))))))

Előzmény: [fidelio] Doktor Topeczer (203)
[fidelio] Doktor Topeczer Creative Commons License 2013.12.23 0 0 203

azaz aDOLF H.

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (200)
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2013.12.23 0 0 202

Nagyon ötletes az első, tetszik. Ha húznám-vonnám, én is bal kézzel tenném, ha a hegedű hagyná.:)))

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2013.12.23 0 0 201

 Fából faragott kézimunka

 

Az üstökösről leszállt a kis üs tökös, ...

 

aki nem más mint az angyali Steff. Ő különben az egyedüli, aki bal kézzel húzza-vonja.

 

 

Mindezeket gyártják és forgalmazzák a Dolfi-csapat tagjai, az olasz fafaragás költői. Mi meg a pénzünket, ha nem vigyázunk kellően.  

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (200)
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2013.12.23 0 0 200

MIcsoda az a dolfi? Milyen a dolfiféle?

A legrosszabb, aki ostoba,torzlelkű, jellemgyenge, antiszociális, kártékony és agresszív. Aki ebből egy nem, manapság az már majdnem erényes ember.

[fidelio] Doktor Topeczer Creative Commons License 2013.12.22 0 0 199

Az ilyenekből lesz egy dolfiféle! A legrosszzabb típus!

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2013.12.22 0 0 198

Jól gondoltad: Steff intelligens ember. Ezen felbuzdulva próbálta is megkoronázni a teremtést, amiből az sült ki, hogy átkozottul csinos nők kenyérre kenik. Helyreállítandó a férfibecsületet azt híresztelte, hogy vaskézzel tartott rendet a családban.:)))))))))))))

Előzmény: [fidelio] Doktor Topeczer (196)
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2013.12.21 0 0 197

Kedves barátaim! Nyakunkon a fejünk, a fejünkön a fülünk, azo(ko)n pedig a fülhallgató, vagy a fejhallgató.

 

Hattyúdal

úszó
jégtáblára
menekült
didergő
emberpár
karácsonyi
zenét
sugároz
minden
hullámhosszon

/Kányádi Sándor, 1984/ 

[fidelio] Doktor Topeczer Creative Commons License 2013.12.20 0 0 196

Ez egy rettenetes hir. Ezt a Stefet a hozzá szólásai alapján egy inteligens embernek gondoltam. Nem gondoltam hogy egy Szörnyeteg. Szegény kislányok? Hány évesek? Talán ki heverik majd a traumát.

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (195)
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2013.12.20 0 0 195

Arról szó sincs, hogy Steffnek a családjában lennének az ellenségei. A kislányokat már évekkel ezelőtt bevonta az állam, mert verte őket, a felnőttek maguktól el tudtak menekülni. Ha nem a fórumon lennének az ellenségei, nem írta volna ide a rosszkívánságait. Szerintem rendes tőle, hogy az ellenségeiről is megemlékezett. Hány embernek jutna ilyesmi eszébe manapság?

[fidelio] cleofide Creative Commons License 2013.12.20 0 0 194

A családon belüli erőszak borzalmas dolog...Meglepett

Előzmény: [fidelio] Steff (193)
[fidelio] Steff Creative Commons License 2013.12.20 0 0 193

Én is mindenkinek, leszámítva ellenségeimet, akiknek kínhalált.

[fidelio] cleofide Creative Commons License 2013.12.20 0 0 192

Én is mindenkinek áldott Karácsonyt kívánok. Nem a manapság szokásos harácsonyt.

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2013.12.20 0 0 191

Szeretetteljes karácsonyt kívánok nektek.

https://www.youtube.com/watch?v=hQ7a9ItfwVM

 

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2012.12.24 0 0 190

Hasonlókat kívánok én is! Betlehemmel. Daniel Pinkham (1923-2006) zenéjével.

 

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2012.12.23 0 0 189

Szeretetteljes Karácsonyt mindenkinek!

[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2011.12.31 0 0 188
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.12.26 0 0 187

" Ein grosser leuchtender Feuerball hat sich an Heiligabend am Himmel über weiten Teilen Europas gezeigt. Am früheren Abend sahen Tausende die Himmelserscheinung. Es handelte sich allerdings nicht um einen neuen Weihnachtsstern. Raumfahrtexperten fanden eine nüchterne Erklärung dafür " - a kakas csípje meg a raumfahrtexperteket! Legalább ilyenkor  merjünk képzelődni! A manó rúgja meg  a tudományos, pozitivista  földhöz/röghözkötöttséget!

Nézzünk a csillagfelhőkbe!  A fekete lyukakba! Farkaszemet a fehér töpékkel!

Mert tudjuk, hogy eljön majd ......

Nézzünk magunkba

Mert tudjuk, hogy eljön majd

"  sírkövére A gyakorlati ész kritikájából való idézetet vésték: "Két dolog tölti el lelkemet annál újabb és annál növekvőbb tisztelettel és csodálattal, minél többször és tartósabban foglalkozik vele gondolkodásom: a csillagos ég felettem és az erkölcsi törvény bennem "

-és Beethoven ezt a kanti gondolatot/érzést/ áhitatott átvette

 

[fidelio] Judit Creative Commons License 2011.12.25 0 0 186

Áldott, békés karácsonyt mindenkinek!:)

 

...és sok ilyen tanítványt a zenetanároknak az új évre:

 

http://www.youtube.com/watch?v=V0uRc_X-Xys

Előzmény: [fidelio] braveheart (125)
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.12.24 0 0 185

Via betlehemis  biciklis

Szalmakunyhók, jászolok, szalmaférfiak és asszonyok

Vékony hóval fedett templomterek

Karácsonyi kör, 3 falu

Valódi emberek, kevesek, templomba be,

Öregek 

Havas szemüveggel nézem

A bringa keskeny kereke csúszik

Mindegyik előtt megettem egy-egy banánt és tekertem tovább

Telek, évek, mene tekel

Fidelio, nihil aliud

[fidelio] mindegy Creative Commons License 2011.12.24 0 0 184

 

Áldott Karácsonyt, sok szép zenével!

 

 

Guido Reni (1575-1642): Szent József a kisdeddel - 1634-1640 

 

 

Egészségben és sikerekben teljes Új Eszetendőt!

Sok szép zenével! 

 

 

Guido Reni - 1623 (a kép talán, a cím biztosan nem szalonképes)

[fidelio] braveheart Creative Commons License 2011.12.24 0 0 183

Lieber Lúzer! Ismét eltelt egy év, de a tanácsom a tavalyi a számodra. Viszont kariajándéknak 0-ra javítom a a tetszési indexed - sőt vörösbegyét is -, hisz látom itt is mínuszoltak benneteket! Utóbbi Carlonak is ajándék lesz, mert mivel csak egyféle lájkolást enged a rendszer, így hátha elhiszi, hogy mégsem én vagyok az, amivel az óvis témában megtámasztott.

 

 

Minden fórumtársamnak békés, szeretetteljes karácsonyt kívánok:

Karácsonyi rege ...(Szabó Gyula előadásában)

http://www.youtube.com/watch?v=y-fhYTOT6YQ

Előzmény: Törölt nick (181)
[fidelio] vörösbegy Creative Commons License 2011.12.21 0 0 182

Itáliában csodálatos kultusza van a betlehemeknek. Nevezetesek a nápolyi betlehemek, amelyekből lenyűgöző példányok maradtak ránk. A betlehemek számtalan meglepetéssel szolgáló leleményes kompozíciója, az arcok egyénítése, a részletek gondos kidolgozása jelemzi ezeket. Minden kor a maga képére formálta ezeket: az építészet (sőt városszerkezet), viselet, bútorzat ezek jegyeit viseli magán. (Két részes. Ez a második.

Máig készülnek a betlehemek, és különösen népszerűek a mechanikával rendlekező, a figurákat különböző élethelyzetekben mozgató betlehemek. A szent család bemutatásán kívül a régi mesterségek, a különböző társadalmi rétegek életviszonyainak, a mindennapi élet tennivalóinak seregszemléi ezek. E betlehemek közül az egyik legkiemelkedőbb a rendkívül bonyolult mozgássorokat bemutatni képes. Egy mechanikával rendelkező másik nevezetes betlehem a mesterségek sokaságával tűnik ki melyet szintén, két részben lehet végignézni.

Ezzel kívánok nektek szeretetteljes karácsonyt.

 

(Sajnos a zenék inkább gyalázatosak, mint méltóak, bár akad köztük érdekes is.)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 181

Dír brév, az óév alkonyán kitűnő tanács ez egy kényszeres addiktív személyiség számára.

 

Viszont, ami a könyveket illeti, még Juditunk is tartozik nekem a pokolszerű halálközeli élményekről szóló könyvének címével (csak, hogy ne érjen meglepetés, ha odajutok, hehehe...)

Előzmény: [fidelio] braveheart (174)
[fidelio] Steff Creative Commons License 2010.12.31 0 0 180

Előbb-utóbb mindnyájunk hulláját lengetni fogja a szél valamely sírgödör mélyén, szal ez nem szempont.

Előzmény: [fidelio] braveheart (179)
[fidelio] braveheart Creative Commons License 2010.12.31 0 0 179

Te Begy, én nem akarok semmi rossznak a megjavítója lenni, de én erről is lebeszélnélek. Három olyan dolgot sikerült felsorolnod, amitől a hajam hullik, ha meghallom, különösen a gyógyszergyártól, habár ez trendi manapság. Tény, ha csak egyszer bejönne neked a 'bót1 mondjuk H1N1 képében, akkor valóban nem lenne sok gondod a nyugdíjadra. Ha nem, akkor se csüggedj, mert nekem akkor is lesz mit a tejbe aprítanom. Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod, már csak azért se, mert az én igényeim szerényebbek, már ami a vállalkozásaid illeti. Azon meg cseppet se csodálkozz, hogyha az ifjúság nem túl lelkes attól, hogy a te vagy az én nyugdíjamat megkeresheti. Szerintem téged se ez lelkesített annak idején. Viszont hiányos ismereteid pótolni vagyok kénytelen, de csak a saját érdekedben. Mert szemmel látható, hogy fogalmad sincs, hogy mit jelent pontosan az 'élni, mint Marci Hevesen'. Ugyanis ez azt jelenti, hogy rövid ideig jól él az ember, de aztán csúnya véget ér. Ugyanis Zöld Márton nevű betyár történetét, ha ismernéd, akkor tudnád, hogy 6 év sitt után két évet valóban jólétben éldegélt - fosztogatással, rablással, stb. -, de aztán a hulláját lengett a szél a fegyverneki pusztán, ami szintén Hevesben van, ahol tevékenységét űzte, míg utol nem érte a végzete.

Előzmény: [fidelio] vörösbegy (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!