Keresés

Részletes keresés

pofonofon Creative Commons License 2018.12.07 0 0 856

 

Sziasztok!

Felvételizik valakinek a gyereke hatosztályosban januárban?

Ahol az enyém fogja írni a felvételit, ott tartanak matek felkészítőt, annyira rosszak voltak a tavalyi eredmények. A legtöbb elért pont 28 volt az 50-ből. Gondolom, attól tartanak, odaböffent egyet az oktatási államtitkár egy pontszámot, hogy amelyik gyerek azt nem érte el, nem vehetik fel a suliba.

Ja, mondanom se kell, ez nem egy elit környék, vidék, leszakadó régió.

 

 

Traubi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 854

A matek felvételi feladatsor utolsó példáját néztem meg. Szerintem nagy előny lett volna, ha olyan ember fogalmazta volna meg, aki legalább középfokon beszél magyarul. Maga a feladat matek szempontból egyszerű, de a nyakatekert és összefüggéstelen megfogalmazás tökéletesen összezavar nem csak egy 12 éves gyereket, de egy felnőttet is.

SzappanbuboRéka Creative Commons License 2018.01.21 0 0 853

A baglyoknak üzenem, hogy a http://felvizs.ga jelenlegi szerverszolgáltatója éjjel 2 és 3 óra között szünetelteti a hozzáférést (a költségkímélés – ingyenes hosting – sajnos kompromisszumokkal jár). Egyéb időszakokban rendes üzemmenet zajlik.

SzappanbuboRéka Creative Commons License 2018.01.17 0 0 852

Szia! A Treforttal kapcsolatban továbbra is kedvezőek a tapasztalataink, a gyermekem jól érzi ott magát, pedig elég kényelmes típus, de itt a társai hozzáállása is ösztönzi őt arra, hogy szorgalmasabb legyen. A gyerekek zömének van valami komoly érdeklődési területe, ami leköti (irodalom, zene, reáliák, sport stb.), egy kicsit talán elvarázsoltabbak, mint az emberek többsége.

Javaslom, hogy látogasd meg a hoxa felvételis fórumát, ott mindig akadnak szülőtársak, akik válaszolnak a kérdésekre:

http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=85100

A felvételi esélyekkel kapcsolatban pedig érdemes tanulmányozni az iskolák ponthatárait, pontszámítási metódusait és az írásbeli vizsgaeredményeket is magába foglaló gyűjteményt:

http://felvizs.ga/

Előzmény: Gabesz! (848)
Gabesz! Creative Commons License 2018.01.16 0 0 851

Sziasztok!

 

Néhényotoknak akartam privit írni Treforttal, Eötvös sulival kapcsolatban, de nem találom hogy hogy lehetne. Rákattintottam a felhasználónévre, de csak egy valakinek volt megadva az emailcíme, a többieknek mind nem publikus volt kiírva. Ez azt jelenti hogy nekik nem lehet privát üzenetet írni, vagy man más módja ennek? Előre is köszi a segítséget, nem vagyok nagy fórumozó! üdv

Gabesz! Creative Commons License 2018.01.14 0 0 850

Szia Sára! Te gyereked  mita jár a Trefortba?

Előzmény: Sára000 (776)
Gabesz! Creative Commons License 2018.01.14 0 0 849

Szia Morning Coffee! Téged is kérdeznéélek hogy milyen így a Trefort már hoyg jhobban ismeritek. A mostani ofők Jakabné Tóth Tímea, Gregorics Ádám és Kutrovácz László. Ismeritek őket?

Előzmény: morning_coffee (775)
Gabesz! Creative Commons License 2018.01.14 0 0 848

MIk a tapasztalataid így másél év után a Trefortról? Nagyon érdekelne!

Előzmény: SzappanbuboRéka (791)
Gabesz! Creative Commons License 2018.01.14 0 0 847

Kedves Lappantyú!

Mi is gondolkozunk az Eötvösön, meg a Treforton és Bethlenen. Hogy bővültek a tapasztalataid az Eötvöstől? Nagyon érdekelne. Mi egy gyerekközpontú sulit keresünk, ahol a gyerek lehet önmaga, ahol ehhez segítik hozzá, értelmes tanárok és gyerekek vannak és jó osztályközösség.

Előzmény: Lappantyú (803)
Gabesz! Creative Commons License 2018.01.14 0 0 846

Kedves Viktor! 

Mit tudnál mondani most a suliról másél év távlatából? Nekünk is képben van a suli, bár a fiam egy erősebb 8 osztályosba jár, ahol viszunt nem tetszik a hangulat. 

Szakkörök még mindig nincsenek? Nekem azt mondták h csak orosz van, meg persze színjátszó meg a kórus, amik viszont nagyon jók.

Előzmény: viktor a takarító (827)
Gabesz! Creative Commons License 2018.01.13 0 0 845

Szia Morning Coffee! Ez mit jelenthet hyg ida még olan sokadik is bejutott tavaly? Hogy sokan nem elsőnek jelölték be?

Előzmény: morning_coffee (618)
SzappanbuboRéka Creative Commons License 2017.11.21 0 0 844

A középiskolai felvételi adatbázis és kalkulátor technikai okokból elköltözött egy másik szerverre és az elérési címe is egyszerűsödött:

 

http://felvizs.ga

 

Üdvözlet mindenkinek!

SzappanbuboRéka Creative Commons License 2017.04.01 0 0 843

Sziasztok!
Országos adatbázissá bővült a középiskolai felvételi táblázat, amely egyénre szabott pontszámítást is végez, és összesen immár 122 iskola felvételi adatai találhatók benne – ebből 64 vidéki. Ha a jelenlegi (a lenti hivatkozással elérhető) nyilvántartásban lévő sulikon kívül tudtok még olyanról, amely egy térség meghatározó intézménye, és a jelentkezőknek megmérettetéssel kell számolniuk, hogy felvételt nyerhessenek oda, akkor legyetek szívesek, osszátok meg velünk, mert később már nehezebb lesz felkutatni a most még elérhető felvételi információkat. A jövőre felvételizőknek fontos lehet a segítségetek.

 

A "Település(rész)" és a "Korosztály" beállítása után ellenőrizhető, hogy egy adott iskola megtalálható-e az adatbázisban.

 

http://felvi.000webhostapp.com

 

Az újonnan felvett intézményeknek (köztük 12 új budapesti iskolának) még csak a központi nyilvántartásból nyert adatai kerültek rögzítésre, a pontszámok és a pontszámítási módok bevitele a közeljövőben történik meg.

gemini12 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 842

Sziasztok! Tud valaki bővebbet az Ady Endre Gimnáziumról? XIII. Röppentyű u. Köszi

Makka72 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 841
Előzmény: CommentAnyu (840)
CommentAnyu Creative Commons License 2017.02.10 0 0 840

Hol van a pörgősebb  csopi?;)) kinek mi a gimis sorrendje??64 ponttal az Apáczai sztetek megpályázható?

schmo Creative Commons License 2017.02.06 0 0 839

Én is köszi :)
Közben rátaláltam a pörgősebb csopira. Azt olvasgatom.

Előzmény: SzappanbuboRéka (838)
SzappanbuboRéka Creative Commons License 2017.02.05 0 0 838

Örülök, ha van haszna. Azért a saját, személyes tapasztalás lesz majd az igazi.

Drukkolok az idén felvételizőknek!

Előzmény: gemini12 (837)
gemini12 Creative Commons License 2017.02.05 0 0 837

Wow! Nagyjábóóól??? Ezt ki kéne adni! A táblázattal együtt. :) Köszönjük :)

Előzmény: SzappanbuboRéka (836)
SzappanbuboRéka Creative Commons License 2017.02.04 0 0 836

Sziasztok, nagyjából leírogattuk a hatévfolyamos szóbeli felvételi tapasztalatainkat (Apáczai, Trefort, Szent István, Árpád, Toldy, Radnóti, Városmajori, Rákóczi, Fazekas).
Íme a jegyzet:
https://docs.google.com/document/d/1e3qiV2wXw0MIah1TEJEmjmUwwblkysF0-0XvVxgP2aQ

gemini12 Creative Commons License 2017.02.04 0 0 835

Szia! Igen, elkezdődött, a lányaim már voltak. 31-ig kellett jelentkezni. De egy telefont megér, hátha lehet még...

Előzmény: VSzM (833)
SzappanbuboRéka Creative Commons License 2017.02.04 0 0 834

Szia, a hirdetményben azt írják, hogy február 2-án indult:

http://www.trefort.elte.hu/startlap/eretten.pdf

Előzmény: VSzM (833)
VSzM Creative Commons License 2017.02.04 0 0 833

Sziasztok,

A Trefort "Középiskolára éretten" előkészítő kezdési idejére kétféle információnk van. Tud valaki segíteni: elkezdődött ezen a héten, vagy a jövő héten lesznek az első órák?

légiutas55 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 832

Most kedzik feltenni, pl. az Eötvösé is fent van tegnap óta statisztikával együtt.

 

Itt: http://www.ejg.hu/irasbeli-felveteli-eredmenyek-2017/

 

Babits Mihály gimnáziumé is itt: http://babits.hu/portal/e107_images/custom/2017negyedikesrsbeli.pdf

 

Engem meg a Szilágyi érdekelne, a 8 osztályos képzés, ha jár valakinek oda gyereke, illetve info a szóbeliről és a lehetséges felvételi ponmthatár, vagy mennyi volt tavaly. Köszi

Előzmény: schmo (830)
gemini12 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 831

Viktor a takarító! Nagyon köszi, ilyesmikre voltam kíváncsi nagyon!

Előzmény: viktor a takarító (827)
schmo Creative Commons License 2017.02.01 0 0 830

Nincs véletlenül valakinek információja negyedikesek (8 évfolyamos gimibe) felvételi eredményeiről?
Megnéztem pár suli oldalát, de egyik se tett ki listát.

Liliemmi Creative Commons License 2017.01.31 0 0 829

sziasztok,

 

a Budapesti II. Rákóczi Ferenc gimnázium 7 évfolyamos tehetséggondozó programjáról van valakinek gyakorlati tapasztalata? Milyenek a tanárok, a diákok, milyen erős, stb?

 

köszönöm!

légiutas55 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 828

Sziasztok!

 

Engem konkrét tapasztalat érdekelne a Kosztolányiról, ha valakinek jár oda gyereke. Emellett az is érdeklen, hogy a Szilágyiba hány pontos irásbelivel érdemes egyáltalán próbálkozni?

 

Előre is köszönöm, nem vagyok túl tapasztalt és minden felkészülés ellenére nem sikerült jól az irásbeli.

 

 

viktor a takarító Creative Commons License 2017.01.30 0 1 827

Fiam oda jár szeptember óta. Közepesen erős helynek tűnik, bár reál oldalról a korábbi évek kompetencia teszt eredményei alapján jobbra számítottam (a matekra gondolok, ami szép fejlődést mutatott 5 évre tekintve, és erős bp-i gimnáziumi szintet hoz), a hangulat viszont szuper. Az évfolyam felelős mindent megtesz, hogy összehozza a társaságot (mind a két osztályt), rendszeresek a közös programok, korcsolyázás, lézerharc, szabaduló szoba. A tanárok nem veszik lazán, a számonkérés a gimnáziumi hozzáállást idézi (elég sok dolgozat, felelés), de tehetséggondozásban annyira nem tűnik jónak. A nyelvoktatásról nincs annyira jó tapasztalatunk, mert 6 év német tanulás után az emelt német nem jött össze (a többség angolos). Aki versenyekre akar menni, annak nem fogják a kezét, utána kell járni. Támogatják, de nem "lökdösik" a gyereket ilyen irányba.

A gyerek egy pest megyei suliból ment, ahol végig kitűnő volt (+ junior nyelvvizsga 6. végén), itt most vegyes a kép, néhány négyese is lett, pedig most sem tanul keveset. Az évfolyamán a kb 62 gyerekből 4-5 kitűnő lehet, mindkét osztály osztályátlaga olyan 4,3-4,4 között van.

Amire panaszkodik: egyik-másik órán lehetne nagyobb rend, hogy jobban lehessen figyelni (a rendetlenkedő diákok figyelmeztetési rendszere elég érdekes: az évfolyam felelős sokféle "soft" eszközt, fogalmazások íratását és hasonlókat, alkalmaz, ami nekem szimpatikus), de ez alakulni fog (sőt, már fél év alatt is alakult, javult), ahogy összerázódik a társaság. Akad egy-két szakkör, pl. informatika, de nem valami sok. Szóval vegyes a kép, de az látszik, hogy kézben van tartva a suli, a hangulat nagyon jó, és az egész olyan nyugodt, rendezett, sem verekedésről, sem nagy zrikálásokról, vagy bandázásról nem lehet hallani, és ami nekem fontos, a gyerek fél év alatt teljesen kinyílt, magára talált, önbizalma lett. 

Előzmény: gemini12 (825)
schmo Creative Commons License 2017.01.27 0 0 826

Trefortban írók eredményei fenn vannak a neten

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!