Keresés

Részletes keresés

dave6847 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 7

5.Lehallgatnak, tudják, merre járok.

-----------------

:)))))))

Aztán ez HA IGAZ IS esetleg miért baj ? Engemet bárki lehallgazhat lefilmezhet egyáltalán nem érdekel és nincsen is semmilyen jelentősége !Nincsen értelme a nemlétező veszedelem elől elmenekülni !

Előzmény: ilsi (-)
lxt Creative Commons License 2015.06.19 0 0 6

Az emberi kommunikáció uszkve 80%-a manipulatív: főként tanult panelokból (sémákból) álló, jószerével önálló gondolatok nélküli, a legtöbb esetben öncélú, ámde mégis csak a legfontosabb információs forrásunk. A mobiltelefon, mint ahogyan a fórum is, kiterjesztése, eszköze kényszeres (elvártan diktált, a kommunikációnkkal másolva terjesztett) ábrándjainknak, vágyainknak – mármint a fontosságunkat, a jelentőségünket fenntartó illúziónak. Persze, hogy nagy üzlet!:-)

bm613 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 5

1. OK

2. A számítógépgyár sem jobb. Meg ugye ruhát sem hordasz? Stb.

3. Kb. mint az előző. Sok szektorban van ilyen, nem kell egyet kipécézni.

4. Válogass a tarifalehetőségek közül. Már egész jó nyilvános flották is akadnak itt-ott. A kapcsolási díjat meg a vezetékesen vezették be baromi régen, a mobilokon csak mostanában, Matolcsy elmebeteg adója miatt. Fogadást csak külföldön számolnak fel. Vezetékesnél a hívó fizeti az extra költséget a nemzetközi híváson, mobilnál a hívott.

5. Paranoid kretén :D

6. Vezetékessel nem történik ilyen? Különben is ha hülye vagy, hát hülye vagy. És mi az, hogy nem LEHET kikapcsolni?

7. Lásd 5.

8. Mobilon nagyon ritka, vezetékesen sokkal gyakoribb a telemarketinges hívás.

9. Hívj orvost levélben, ha rosszul leszel az utcán. És miért jobb a kézzel írt levél egy emailnél? Ugyanazokat a gondolatokat írhatod le géppel is. Mondjuk a tieidet nem kellene nagyon :D

10. Elég a mobil, nem kell a többletköltség! (Mondja elég sok ember, nekem speciel megvan még a vezetékes is, mert nettel együtt 3700 Ft de nem nagyon használom. Inkább csak idősebb régi ismerősök hívnak rajta. Én mobilról általában olcsóbban telefonálok, mint a vezetékesről)

11. Szerintem te maradj kizárólag a személyes beszélgetésnél. Még levelet se írj. Tudod, a szó elszáll... és a te szavaidnál ez előnyös volna :P Amúgy miért is ne legyen több lehetőség? Mindegyiknek megvan a haszna. Miért akarsz te uniformizálni? 

12. Jaj, most megsajnáltalak. Számon kell tartani. Hüpp.

13. OK

14. Ez a vezetékesre is igaz.

15. Kapcsold ki vagy némítsd le, amikor csak kedved tartja. És ha más szeret elérhető lenni, ne akard megtiltani neki.

16. Autóban OK. Bár sok más dolog van, ami jobban elvonja a figyelmet. Én láttam karambolt, amikor egy autót vezető hölgy mellett felsírt a kisunoka, a nagymama reflexből odanézett, és egyből letarolt három parkoló autót. Akkor tiltsuk be a babát? Vagy inkább ne vezessen, aki nem képes koncentrálni?

17. Ez érv arra, hogy ne is legyen mobil?

18. Lásd 5. Nézz kicsit utána az elektromágneses hullámok fizikájának.

19. Kedves tőled, hogy szíveden viseled a sorsukat. Ha nem lennének a hozzád hasonlók (lásd 5.), akkor nem is zavarná őket. Ugyanis valójában semmiféle káros hatásuk nincs, max. ha a közvetlen közelükbe mész.

20. Azokat az életmentő hívásokat, amiket mobilon végeznek? :D

21. És személyes beszélgetéssel sem, ugye? Mert az pont annyira zavaró ám. Én egyébként leszarom, miért ne beszéljenek emberek a közelemben akár egy jelenlevővel, akár egy távollevővel?

22. A tudományos ismereteid igencsak hiányosnak tűnnek.

23. Jó, hogy ezt így tudod. Rám speciel nagyon nem igaz. Neked csak közelben lakó kapcsolataid vannak? Ilyen bezárkózott életet élsz? 

24. Ne azzal pofázd végig a napot, aki otthon vár, hanem azzal beszélj, akivel ritkán tudsz találkozni. Vagy ha gyakran, akkor is jó, ha meg tudod beszélni, mikor. És ez ne függjön már a XXI. században attól, hogy épp egy időben vagytok-e otthon.

Előzmény: ilsi (-)
bm613 Creative Commons License 2015.06.18 0 1 4

Nekem volna egy nagy ötletem: internetet se használj. Bár poénnak elmész...

3x_ Creative Commons License 2015.06.18 0 1 3

Kihagytad a lényeget: csóró vagy :-)

Előzmény: ilsi (-)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.06.18 0 0 2

csoda, hogy még nem törölték ezt a huszonharmincadik "okos" topikodat is... :-DDDDD

 

 

 

Előzmény: ilsi (-)
Xlen Creative Commons License 2015.06.18 0 0 1

A 24. pont mindent visz! :)

Előzmény: ilsi (-)
Donkey Hóte Creative Commons License 2015.06.18 0 0 0

Alapvetően azért nem használsz mobiltelefont, mert MEGTEHETED.

 

Sok-sok ember nem teheti ezt :-(

 

(Mielőtt jön a sok kioktatás, a mi cégünknél nincs asztali telefon, csakis mobil. Ha ez nem tetszik, akkor nézhetek más munkahely után...)

Előzmény: ilsi (-)
ilsi Creative Commons License 2015.06.18 -2 0 topiknyitó


MIÉRT NEM HASZNÁLOK MOBILTELEFONT?

1.Miattam ne irtsanak ki esőerdőt (tantál-,lítium-lelőhely)!

2.A mobilgyárban a szalagmunka megbetegíti a dolgozókat.
  Inkább lemondok, csak végezzenek egészséges munkát!

3.Nem támogatok emberellenes óriáscégeket! Éhbérért dolgoztatnak, erdőt-mezőt irtanak.

4.Nem fizetek uzsoraárat telefonos szolgáltatóknak! Hívásfogadást, kapcsolást is fölszámítanak.
  Azt a pénzt a bankba teszem kamatozni.

5.Lehallgatnak, tudják, merre járok.

6.Bekapcsolva felejtem, vagy nem lehet kikapcsolni.

7.Rámkapcsolódnak, adatokat lopnak, terhemre telefonálnak.

8.Kéretlen reklámot küldenek.

9.Aki akar, az megtalál - ami sürgős, az ráér!
  Írjunk levelet kézzel, a posta még elviszi!
  Ne haljon ki a levélírás szép műfaja!

10.Elég a vonalas telefon, nem kell többletköltség!

11.Nem kell több párhuzamos kommunikációs technika!
   (sms, fax, távirat, CB-rádió, e-mail, skype, futárposta)

12.Nem kell még egy készülék, amit számon kell tartani, cipelni, vigyázni rá, nehogy ellopják.

13.Energiát fogyaszt, töltögetni kell, veszélyes hulladék lesz, új akkut kell venni.

14.Elromlik, nem tudom megjavítani.

15.Ne hívjanak unos-untalan, szabad akarok maradni, a nyugalmat szeretem.

16.Balesetet okozhat autózásnál, főzéskor, rohanáskor.

17.Sok helyen tilos mobilozni: koncerten, postán, kórházban, számítógép-központban.

18.Nem főzőm a fejem rádiósugarakkal!

19.Ne zavarják lakostársaimat az egyre szaporodó mobil-antennák!

20.Nem zavarom a légkört elektromágneses szmoggal; a vonat-, repülő-, hajóközlekedést, az életmentő hívásokat.
 
21.Nem zavarom embertársaimat a buszon, utcán, vendéglőben, köztereken, várókban, iskolákban privát telefonálásaimmal.

22.Nem rombolom a sérült mágnespajzsot, ami őrzi a földi életet.

23.Többnyire azzal beszélnek, akivel úgyis találkoznak.

24.Ha mobilon mindent elmeséltem, mit mondok, ha hazaértem?
   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!