Keresés

Részletes keresés

Bmrenault Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14538

Régi olaszon meg van oldva cserébe fix kábeles. Kicsit elszomorodtam mert néztem a 205 öst.

Ez olyan hogy szórakozásból rákötöttem az inverterest  a kábelekre és ment, belül kapcsolja a pisztoly az áramot a kivezetésre.

Előzmény: maseratisti (14536)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14537

Szeva  A nem bimetál lapok anyaga szerszámacél,és csak a fog sáv hőkezelt. Az , hogy szerszámacél,szerintem hasonló mint egy esztergakés anyag,vagyis hegesztéskor edződik. Az awi mód ennek kedvez,mert nem hirtelen,nem intenziv hőhatás éri,és igy a visszahülés is lassabb,ami megint kedvező !

Az aluprofilod azért is kedvező,mert a sarka nem rádiuszos,és szépen besimul a lap éle.

Egyébként az én házigyártású lapforrasztóm vezetősinjei kb 20-20cm-re kilógnak,és én ebbe akarom kipróbálni a Co2 hegesztést. A szoritókar levehető,és az alsó polcolást egy méretre vágott samottal gondolom,igy ez a két lapvéget sikonn tartaná,plussz a hőelvonást gátolná. Egyébként Kaposváronn láttam,hogy a széles gatterlapokat is Co-val,és saválló huzallal csinálják. Mondom az ürgének,hogy miértnem awival ? Aztmondja,hogy az awi jobb,és ráadásul azt javasolta,hogy lemezollóval a kidobbott lapból keskeny csikot kell használni hozaganyagként.

Javaslom a gépedhez az emuziós hűtést. Ez megduplázza a lap életét. Láttam ijen kisgép működését,a drusz néha megfújta üregelővel,és ez füstölt,vagyis a surlódásbó eredő hő,visszalágyitja a foghegyet,és kampó !!

Ha érdekel,van szivattyúm,igaz használt,de jó. Csak egy lemezdoboz kell neki,meg a gép alá egy lemeztepsi,ami összefogja a lecsorgó emuziót. A lemezdoboz lehet egy 5L-es műanyag kanna fektetve. Ebbe belógatni a szivattyút,és máris kész egy vizes hűtőrendszer.

Előzmény: refse2 (14523)
maseratisti Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14536

Aki esetleg nem olvassa a másik hegesztőst, szopás van az új iweld aluflux gépekkel! NEM LEHET rajtuk polaritást váltani (nyilván aki nem porbelesezik annak ez nem szempont)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150182824&t=9127251

-Tsunami- Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14535

Tc mc 355 két féle van úgy látom, a régebbi az szerintem nem lágy indításos.

Youtube videón látszik is hogy rögtön felpörög, ez olyan gép mint nekem a scheppach mt140.

Valószínűleg az újabb típus az már lágy indítású de az másképp néz ki.

A régihez egy ismerősöm nem tud szerezni kúpkereket, mert lenyalta a fogakat a gépe.

Nincs ilyen rendelhető alkatrész hozzá.

 

Előzmény: Fergis (14519)
refse2 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14534

A hegesztőgép és a nagyfordulatú faipari gépek indulási áramfelvételével.

Meg azzal, hogy a konnektort védő c16-ost nem veri le, csak az ő b20 asát.

Előzmény: kunberci (14532)
refse2 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14533

Az ügyfélszolgálati irodába intéztem.

Soket variáltak hogy milyen adatlapot töltsek ki, de végül sikerült.

Hogy pontosan milyen lap volt azt nem tudom, lehet hogy a hálózatbővítős, mert rá kellett írni hogy 3×20b ről 3×20 c re.

Hogy mennyibe került?  Az üzemanyag az irodáig 2×

Előzmény: kunberci (14531)
kunberci Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14532

Mivel indokoltad a megszakító csere kérését?

Előzmény: kunberci (14531)
kunberci Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14531

Megigényelted, (kitöltötted a nyomtatványt), és ki jött az EON kicserélte ingyen? Mi volt a menet, és mennyibe került neked?

Előzmény: refse2 (14528)
Bmrenault Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14530

Falban lévő vezetékek mindenkinél rendben vannak?

Nem mindegy annak az átmérője se  Nálam pl a biztositék csere se megoldás mert a kábel fog elégni a falban.

refse2 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14529

Persze rögtön azt ajánlották hogy bővítsem a hálózatot 25 amperre.

Nem hagytam magam :)

Előzmény: refse2 (14528)
refse2 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14528

Nekem 1 éve cserélték a 3×20b  3×20c re.

Nyomtatványt kellett kitölteni az igényléshez.

Előzmény: kunberci (14527)
kunberci Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14527

Az EON már nem nagyon cserélgeti a B-s kismegszakítókat C-re, hogy védje a hálózatát. A régi Bakony művek kismegszakítói nehezen mentek le. 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSybQxsYfkhvUmOZS8dJ54lMYpuanLO49OnJJAZZ55RD0qw4c5vFw

Nekem ilyen típusú C 20-as  megszakítóm van az óra előtt. 

Előzmény: refse2 (14525)
refse2 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14526

Egyébként érdemes lenne megkérdezni a szervizt hogy át lehet e utólag alakítani lágyindítósra.

Nekem vannak makita gépeim 2000-2200 wattosak amik simán beindulnak a B10 kismegszakítóról.

Kb 20 éve vettem Bosch nagyflexet ami szintén verdeste a 10 amperes megszakítókat.

Beszéltem a helyi szervizessel, aki kicserélte a kapcsolót meg talán még valamit és azóta nincs gond.

És ezeket eredeti bosch alkatrészekkel.

refse2 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14525

Nekem a 200 amperes awi gép már bekapcsoláskor verdeste a b20-as eon kismegszakítót, de a konnektor előtti c16-ost nem.

Az eon-al kicseréltettem c20-ra(ingyen) az óra előttit, azóta nincs gond.

Előzmény: kunberci (14524)
kunberci Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14524

Kedves Kolléga!

Pontokba szedném a válaszom.

 

1. Még egyszer leírom, hogy tényleg jobb lett volna, ha a daraboló lágyindítású lett volna, ebben nincs vita köztünk.

 

2. Hiteles tájékoztatás: Pontosan leírni, hogy milyen biztosítékok vannak óra előtt, óra után. Ebből mi az ami lemegy. Ha Hobbit G fórumtárs jelezte volna, hogy nála csak a garázsban lévő biztosítékot verte le, de az óránál lévő 16C nem ment le, akkor nem hívom fel a Makita szervízt, hogy mekkora megszakítóról üzemel a gép. B karakterisztikájú megszakítóról valószínűsíthetően nem fog működni a nagy indítóáram miatt.

 

3. Én jeleztem neked, hogy nem lágyindítású a gép, és milyen biztosítékok vannak rajta, mielőtt eljut az áram a géphez. Tulajdonképpen ti azt bizonygatjátok, hogy a gép nem működik 16 C-ről, én meg azt próbálom, hogy nálam működik. Én még azt is leírtam, hogy nálam más terhelés nem volt azon az ágon, ahol a gép ment. Háromfázisú betáplálás esetén, én saját magamnak megpróbáltam volna a másik két fázisról a gépet, ha valamiért az egyiket leveri.

 

4. Megszakítókról: Nekünk a (tesómnak), már cserélte az EON az óra előtti biztosítékokat, mert állandóan lementek, pont a hegesztés miatt. (Hetra 140/200) két fázisról használva. Tehát a kismegszakítók sem örök életűek. Így lett az ottani betáplálás 3x15A helyett 3X16 B.

 

5. Igen néha az is kell, hogy az áramhálózatod megfelelő legyen egy gép működéséhez.

 

6. Én onnan hegesztek, ahonnan a daraboló gépemet használom. 160-as Rilon gépem van, ami a max  105-A-es hegesztésemnél még nem verte le a megszakítókat. Na most nálad lemegy a biztosíték a darabolásnál, ennek ellenére te 200A-es hegesztőgépet szeretnél vásárolni. Azzal tisztában vagyok, hogy Pl: 100 A-es hegesztésnél mind a két gép kb egyforma áramot kér a hálózatról. Amennyiben a hegesztőgéped fogja leverni a megszakítót, akkor mit fogsz csinálni? Minek 200A-es hegesztőgépet vásárolni? 

Válasz: Mert az tud többfajta hegesztési eljárást, és nem "kötelező" azt max 200A-en használni.

 

7. Én örülnék a legjobban, ha az enhell gép megelégedésedre szolgálna.

 

8. Remélem nem kekeckedésnek vetted a hozzászólásomat.

Előzmény: Fergis (14522)
refse2 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14523

Ügyesen összehoztad, le a kalappal!

Az enyém ilyen: https://szalagfuresz.arukereso.hu/gude/mbs-125-v-40543-p217423588/

A fűrészlapom nem bimetál, hanem valami kobaltos ötvözés.

10 est mág nem próbáltam.

Az eredeti lap ami a gépen volt ritka fogú volt, ki is tört egy pár mikor saválló zártszelvényt vágtam.

Ezért vettem a 14 est.

A kerék kb 180 as.

Egyébként nekem úgy tűnik hogy a lap edzett. Szerintem a hegesztéstől nem fog jobban edződni, inkább kilágyulhat.

De ehhez nem értek!

Lehet kipróbálom egyszer co-val is, ott kisebb a hőbevitel.

A hegesztéshez egy alu szögprofilt használok, a lapot két alu lappal szorítom le.

Ezek elég jól elvezetik a hőt.

Előzmény: Törölt nick (14518)
Fergis Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14522

Figyelj ez jo érvelés reszedrol! De ha holnap pld Jozsi bácsinak kell valamit darabolni nala is biztositekokat cserelek??? Ezert ennyi az ára......

Előzmény: kunberci (14520)
kunberci Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14521

Ha számítástechnikában dolgozol, akkor te tudod a legjobban, hogy pl van olyan tápegység, amire 2-3szor akkora teljesítmény van ráírva, mint amekkorára valóban képes (típusokat nem részletezem). Most akkor megkérdezem, hogy a kismegszakítód tudta a megfelelő terhelést, vagy csak rá volt írva, és ha lecserélted volna egy Schneider, Legrand, Möller, Shrack kismegszakítóra, és avval működött volna, akkor mit mondanál? Pedig mindegyikre 16A van ráírva. 

Most a B, C karakterisztikájú megszakítóba, meg az Ohm-os, és az induktív terhelésbe ne is menjünk bele.

Előzmény: Hobbit_G (14517)
kunberci Creative Commons License 2019.01.11 0 0 14520

Teljesen egyetértek azzal, hogy a Makita csinálhatta volna lágyindításúra a daraboló gépét.

Azért, ha az óra előtti kismegszakítót nem verte le nálad, akkor a garázsba menő megszakítót lecseréltem volna a helyedben. Tudom, hogy nem mindenki villanyszerelő, de akkor az óra előtti 16A C-t tulajdonképpen nálad sem ment le. Most én is lefényképezhetném az óra előtti 20A-es, és az óa utáni 2db 16 C megszakítokat, amivel nálam működik, de gondolom ez nem vigasztal senkit, akinél meg nem működik.

 

 

Előzmény: Hobbit_G (14516)
Fergis Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14519

Hali! Koszi az egyutterzest! Nalam ia a garazsbamenot verte le. Azert nem dugdostam sehova mert ott akartam vele dolgozni. Az utod Einhell TC-MC355. Lagy inditasu!

Előzmény: Hobbit_G (14516)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 0 1 14518

Épp egy éve készült,hulladék vasakból,használt féktárcsa a szalagkerék,vartburg emelő a satu,az eresztő munkahengert kisteher első lengéscsillapitójából csináltam. Tök buli,mert jól működik. A gépfelső három pici csapágyonn gurul,egy újjal forditható,(gérvágás)a rögzitése kempingbicaj ekszcenteres csavarjai. Az emuziótartály asszem marógépé volt,de ez nemlátható.

Te próbáltál e 10-es fogosztásúval zártszelvényt vágni ?

 

A lap amiről irsz,ugye nem bimetál !? Mert ha azlenne,nemhinném,hogy meghegesztenéd !

A szegedi szerszámáruházban csak egyben adnak 30.5m-ert,ott csak akkor szabnak méretre,ha ők is hegesztik.

Mondjuk a sárgarezes forrasztás is jó,lehet én megpróbálom 0.8-as saválló huzallal(Corgon/Mig),és rámelegitek egy pillanatra oxigénnel,ha szerencsésen sikerül,visszalágyul a hegesztés közvetlen környéke. Azért vélem jobbnak a hegesztést,mert rövidebben károsodnak a fogak keménysége. Bár......nemtapasztaltam az előző kopott lapnál,hogy a forrasztásnál kitört volna akár egy fog is.

 

Úgysejtem,hogy a tegéped gyári,és kb 160-as a szalagkerekei !? Na.......ezért törik idejekoránn a lapod  !!

Előzmény: refse2 (14503)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14517

Én azért nem értettem, mert rá volt írva Makitára, hogy 9A, én meg azt hittem, hogy hát akkor mennie kéne, 16A mégse 9...

Számtechben (mivel abban dolgozom) meg a max A az max A, nincs mese :)

 

Mindig tanul az ember és csalódik a káoszban

Előzmény: Fergis (14501)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14516

Most mondanám azt, hogy én megmondtam, de igen :D

 

Amúgy nálam nem a főbiztit verte le, hanem csak a garázsba vezetőt.

 

 

A főbizti meg 16 c

 

Tudom javasolni a worcraft darabolót, ami sztem már nem létezik, de ugyanaz a gép a Ferm daraboló, ami szintén lágyindítású. Az összes többi nem az, kivéve a Dewalt, ami 100 feletti már.

 

Ez a worcraft nekem teljesen megfelel, vágások is viszonylag pontosak. Persze kéne rajta picit állítanom a 90 fokhoz, de annyira minimális, hogy nem érdekel.

 

 

Amúgy agyaltam más megoldáson ehelyett, de nem tudom eladni értelmes áron és nem fogok megválni tőle 20.000 forintért (60 volt), az is tuti, pláne hogy alig pár vágáson van túl :D Ezt viszont úgy ahogy könnyű ide-oda pakolgatni, a güde szalagost viszont nem, csak a gérvágós + tárcsa lehetne még jó megoldás, sőt az lenne a tuti megoldás, de kérdés 1400W hogy bírná, a daraboló csak okkal 2200...

 

Ha Fergis pesti és találunk időpontot, akkor megnézheti ezt a worcraftot, hogy legyen alap mire számítson egy esetleges fermnél :)

Előzmény: kunberci (14502)
Fergis Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14515

Apamnal ott van a Traconic.

Előzmény: maseratisti (14514)
maseratisti Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14514

Vagy a tuti 195-ös régi alufluxot és csinálsz/esztergáltatsz hozzá egy pár ezresért egy tuti dobtartó csavart/ közbetétet a kis porbeles huzalhoz... (vagy veszel 4,5kg porbeles huzalt, és szarsz a kis dobra)

Előzmény: Fergis (14511)
Fergis Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14513

Mar az auto csomagtartojaban van. Szemelyes atadas lesz!

Előzmény: kunberci (14512)
kunberci Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14512

Ha ennyire nem szimpatikus a gép + még indítási gond is megvan, akkor küld vissza. Azt tudod, hogy internetes vásárlásnál 14 napos elállási lehetőséged van indoklás nélkül, Neked kell visszaküldened a gépet, és a visszaküldéstől számítva  30 napon belül kell visszautalni a pénzt a kereskedőnek, (ha mindent jól tudok).

Előzmény: Fergis (14507)
Fergis Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14511

Na meg ez kellett!😂😂😂 Veszek agy mini 160-t es teszek a CO-ra akkor!😎

Előzmény: maseratisti (14509)
Fergis Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14510

Figyi!!!! Vége!  

Előzmény: kunberci (14508)
maseratisti Creative Commons License 2019.01.10 0 0 14509

Olvass csak át a másik fórumra...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150179869&t=9127251

Lehet hogy ráb@szás van az új alufluxokkal :-(

 

 

Előzmény: Fergis (14507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!