Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 3357
Előzmény: rhénai (3351)
ErkölcsTan Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 3356

Nekem meg nem. 

Előzmény: rhénai (3355)
rhénai Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 3355

Hiányoztál !

Előzmény: tivadar2 (3354)
tivadar2 Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 3354

Üdv mindenkinek!  

polária Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 3353

"Mindennek megvan az ideje, minden cselekvésnek megvan a maga ideje az ég alatt:

megszületni és meghalni,

ültetni és gyomlálni,

ölni és gyógyítani,

lebontani és építeni,

sírni és nevetni,

gyászolni és táncolni,

szétszórni a köveket és összegyűjteni,

ölelni és tartózkodni,

keresni és feladni,

megtartani és eldobni,

elszakítani és befoltozni,

hallgatni és beszélni,

szeretni és gyűlölni,

a háború ideje és a béke ideje."

(Préd. 3:1-8)

Jávorfácska Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 3352

 

Örkény István: Az élet értelme

 

Ha sok cseresznyepaprikát madzagra fűzünk, abból lesz a paprikakoszorú.

Ha viszont nem fűzzük fel őket, nem lesz belőlük koszorú. Pedig a paprika ugyanannyi, éppoly piros, éppoly erős. De mégse koszorú.

Csak a madzag tenné? Nem a madzag teszi. Az a madzag, mint tudjuk, mellékes, harmadrangú valami.

Hát akkor mi?

Aki ezen elgondolkozik, s ügyel rá, hogy gondolatai ne kalandozzanak összevissza, hanem helyes irányban haladjanak, nagy igazságoknak jöhet a nyomára.

 

rhénai Creative Commons License 2023.06.02 -2 0 3351

A Kozmosz Isten teste .Tehát szent !

rhemaáb Creative Commons License 2023.05.08 -2 0 3350

idősebb Jakab

János testvére volt. Egyik nap, amikor apjukkal, Zebedeussal halásztak, Jézus Krisztus elhívta őket tanítványainak. Ők azonnal otthagyták a hajót és apjukat, és Jézussal tartottak (Máté 4,21–22. Márk 1,19–20).

Valószínű, hogy Jakab Mária testvérének, Saloménak volt a fia, tehát Jézus unokatestvére . Jánossal és Péterrel együtt Jakab állt a legközelebb Jézushoz. Ők hárman voltak jelen Jairus leányának feltámasztásakor (Márk 5,37), Jézus megdicsőülésekor és Jézus letartóztatása előtti imádkozásakor a Gecsemáné kertjében .

Az első az apostolok között, aki vértanúhalált halt. Heródes Agrippa király ölette meg kb. Kr. u. 43-ban. Clement szerint, miközben Jakabot a vesztőhelyre vezették, olyan bátorságról tett tanúbizonyságot, hogy vádlója megbánta tettét, és bocsánatot kért tőle. Ez az ember helyben meg is tért kereszténynek, és azt kérte, hogy Jakabbal együtt halhasson meg vértanúként. Egyszerre fejezték le kettejüket.



rhemaáb Creative Commons License 2023.05.08 -2 0 3349

tanitás mostan

a vizöntő korban

szutra mussz kis

ennyi elég is

 

télen ne legyél nudista

ha havazik lapátra

öltözz pufajkába

tulélni Józanja !

Törölt nick Creative Commons License 2023.05.02 -1 0 3348

Ooh, nagyon aranyos kep

Tetszene a minoroknak Is*

 

Phetsta ft Reija Lee - run you down FULL

 

En ezt a kepet egy egszinkek tengerbe latom ami a hatteret betolti kekkel, de a (cuki)poz megmarad. 

 

A szoveg is jo... olyasmi volt hogy a kiralynonek mindig mas neve van, mas megjelenessel de teljesen, (kedvfuggo) es ez valojaba kell egy masik bulihoz. 

... 

pusz

 

A buliig szerintem tobbet nem irok, igyis majdnem elrontottam az egeszet

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Ooh nagyon sajnalom, kerlek ne haragudj (ram) hogy 2 napot kestem... 

 

valasz:

Sztem tartsd meg a ruhat, ameddig Kenyelmes

 

Tudod azert nem irtam, mert a disz avagy decorationn (ott) sokkal fontosabb, hogy el ne felejtsem leirtam (ezt) elotte, igy te vagy a huszonketteske, de nagyyon sajnalom.. 

cuki, es sokat beszelgettem vele(d)... 

mindent megerdemelsz de foleg ugy hogy kestem, es ez tortent... (nyilvan.) 

 

Phaeleh - Breathe in air (feat Soundmouse.) 

 

Pl. lattad Nana't? Hogy mennyire keresi a Torvenyt? Valszeg o ajanlott teged is, talan el tudod kepzelni mennyire izzon szerethet (adtam neki diszt is az elejen) (engem) (meg ilyenekett

Igaz a kiralyno szebb nala, de a titok hogy abbol csak egy van marmint aki ki tudja mondan, le tudja irni stb. 

(es nincs aki nananal jobban szeressen... engem. 

es beszelgettem veled (is) szemelyesen is, majd a kov. buliban kiderul... (egy resze) 

nagyon szeretlek

szia, es bocsi

 

x. 

Előzmény: rhénai (3345)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.05.02 0 0 3347

legjobb két ruhacsere közben

Előzmény: rhénai (3345)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.05.02 0 0 3346

a kincs csak teher

Előzmény: polária (3344)
rhénai Creative Commons License 2023.04.30 -2 2 3345

polária Creative Commons License 2023.04.30 -1 2 3344

polária Creative Commons License 2023.04.29 -2 0 3343

128. sokadik senki Creative Commons License 2022.02.08 -1 0 3342

Jut eszembe: Boldog Új Évet Mindenkinek!:)

Jávorfácska Creative Commons License 2022.01.14 0 1 3341

Átküldtem mailben, már hétezres:)

Előzmény: tivadar2 (3340)
tivadar2 Creative Commons License 2022.01.13 -1 0 3340

Szia, ezt a hatezrest hol tudom megtalálni? 

Előzmény: Jávorfácska (3339)
Jávorfácska Creative Commons License 2022.01.13 -1 1 3339

Kedves Tivadar!

 

Köszönettel s hálával kívánok neked Boldog Új Évet!

Ezúton tudatom Veled, hogy a Tiva-dalok új mérföldkőhöz érkeztek!

Miután egy más jellegű videót, amit felraktam a múlt héten, eddig 6000-en néztek meg, és körülbelül 100 új feliratkozó került a csatornára, egyesek beleásták magukat a múltba, és megtalálták a Tiva-dalokat:)

 

Ebben a dalban azt kérdezed, vajon mi értelme a  dalaidnak? Hát még mindig nem tudod, hogy életet is tudnak menteni, amellett, hogy felemelnek?

 

Egy kommentelő azt írta, kedves s sokat mondó ez a dalod... s az a kommentelő nem én voltam:) Én csak a polski fiatokat mellékeltem a dalodhoz, köszönetképpen:)

 

https://www.youtube.com/watch?v=5wvkJocwjGU

Előzmény: tivadar2 (3338)
tivadar2 Creative Commons License 2022.01.11 -1 1 3338

Boldog Újévet Minden kávéházi Tagnak!

t.

rhemaáb Creative Commons License 2022.01.06 0 0 3337

Dr Zsivagobol egy mondat :

Sárbol vagyunk mindannyian ugyanabbol a sárbol !

Előzmény: Jávorfácska (3333)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.12.25 0 0 3336

Köszönöm Emb, hozzanak az angyalok Neked sok-sok boldog napot!

Előzmény: Törölt nick (3335)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.23 -1 0 3335

Szia Javfka!

 

Boldog karácsonyt neked és látogatóidnak. 

nemkelltabu Creative Commons License 2021.08.17 0 0 3334

OK, majd benézek oda, ahová mondod. Azt hittem, áll az a topic mostanság. Mármint, hogy leállt gyakorlatilag.

 

Ízlelgetem a többi megállapításodat is...

Előzmény: Jávorfácska (3333)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.17 0 0 3333

Olvastam a Zsivagót is. Azért jó példa, mert az orosz írók nagyon jó lélekelemzők és az emberi problémák gyökereinél vizsgálódnak. Rávilágítanak az élet zálogára, hogy az emberi szív az egyedüli megoldás mindenfajta  problémára

 

Rájöttem, hogy a regényemet célszerű egy távoli galaxisba helyeznem. Átírtam kicsit mióta nem olvastad, és bizonyos fogalmak valóban új értelmet nyertek. Én abban látom az írásművészet lényegét, hogy egy jól sikerült mű az olvasóban életre kel, megmozgatja a lelkivilágát. Az író nem azért ír, hogy jól megmondja, amit gondol, hanem csak elindítja a problémák feltárásának folyamatát, az olvasó meg magában és ismerőseivel együtt is folytatja a feltárást. 

 

Majd nézz be a Spirituális tudatosság című topikba, ott is érdemes lesz szerintem olvasgatnod:)

 

Sajnos amúgy azt gondolom, a művészek eszközei is végesek. A forradalmár művész például csak forradalmi időkben  érvényesül, szvsz, jó példa erre Petőfi. Szeretettel ajánlom Neked a Dicsőséges nagyurak c. versét.

Előzmény: nemkelltabu (3332)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.08.17 0 0 3332

Szia!

 

Jól értem, közben az eredetihez képest átértelmezted a fantáziaszavakat is?

A 'Plax' jó egy hete (vagy kettő már?), még mást jelentett! Lehet, nem a regényben, de itt a fórumon igen!

 

'Jávorfácska', te olvastad B. Pasternak: 'Zsivágó doktor' c. regényét?

Nekem aránylag friss olvasmány élményem. Abban van egy rövid olyan rész, ahol két szereplő biztonsági okokból más szavakat használ bizonyos szavak helyett...

Mint ahogy -"egykoron"- Te is a Plaxot, valami más helyett. ;-)

 

Elolvastam a sci-fi regényed "virágporos" részletét ott, ahol mondtad.

Egy mondat különösen megragadott:

 

"...Testét belülről rágta a fájdalom, de a szenvedés nyomába sem ér a felmagasztosult eszmének, ami a megvalósulás ígéretével kecsegtette..."

 

Valahol pont azt véltem kihallani belőle, amit magam is állandóan szajkózok: Nevezetesen az emberiség -tudat alatt- legnagyobb dilemmáját, azaz az empátia és a tekintélyelv szembenállását!

Ami "természetesen" legtöbbször a tekintélyelv javára dől el. Pedig pont fordítva kéne lennie!!!

Úgy vélem, ez a fenti dilemmára adott, többnyire hibás válasz jelenti az emberiség legnagyobb tragédiáját! Ettől ilyen aljas, mocskos és véres az emberi történelem! Meg a jelenünk is! És félek, a jövőnk is! Ha csak be nem látja az emberiség, hogy az esetek döntő többségében totál hibás választ ad a fenti dilemmára. De mitől látná be, ha eddig sem látta..? Mitől látná be, ha eddig sem volt hajlamos a szívével gondolkozni..?

 

'Jávorfácska', írásaid lassan megértetik velem, amit 'Julius Andan' írt, hogy a háttérhatalom -már, ha van ilyen(?) ;-)) )- miért lát veszélyes ellenséget a művészetben!

 

Vajon jól hallottam ki a mondanivalódat abból a mondatodból?

Vagy pont ez (is) a művészet, hogy több mindent is lehet érteni adott megfogalmazások alatt?

Előzmény: Jávorfácska (3331)
Jávorfácska Creative Commons License 2021.08.16 0 0 3331

Üdvözöllek:) 

 Egy másik felületen írom a regényt:) Egy kis részletet ma amúgy pont bevittem belőle a zsengezöld topikba.

 

Non Plax! - Ez azt jelenti, nem akarok a Plax bolygón élni, mert ott kevés az ember. Annál több a skof, a skaf és a szkifi:) Erre vonatkozóan további részleteket a zsengezöld topikban találsz:) 

 

A biox Plax azt jelenti szkifi nyelven, hogy ez itt a Plax bolygó.

 

Majd a regény végére mellékelek egy szkifi-magyar szótárt:)

 

Nem pörgünk, de én mindenkivel tartom a kapcsolatot a volt pörgősök közül itt a fórumon különféle topikokban és még mailben is:)

 

Ultra Plax, kedves fórumos ismerősöm, ez pedig csak annyit jelent: "A Plaxon túl."

Előzmény: nemkelltabu (3330)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.08.16 0 0 3330

Kedves 'Jávorfácska', itt is rád köszönök! :-)

 

Alábbhagyott a pörgés?

Mint egy tüntetésen, amikor a rendőrség szakszerűen csak a hangadókat kapcsolja le, a többi meg hazamegy magától?

Persze nem gúnyolódni akarok, miért is tenném, akkor mindez rám is érvényes lenne.

 

De hová lett a regény? Folytatod még? Netán más felületen..?

 

Amúgy olvastam a moderáció álláspontját. Valahol -szerintem- méltányolható, ahogy hangsúlyozzák, ők is csak parancsot teljesítenek, mert magának a fórumnak a létezése lehet a tét.

Ez persze nem változtat azon, hogy bizonyos szempontból tisztára az ötvenes éveket éljük.

Arra azonban világosan rámutat, hogy a fő ellenséget nem a kismiskáknál kell keresni, hanem rögtön a nagyhatalmú politikánál, amely azon rendeleteket hozza, amelyre a moderáció is hivatkozik. Persze ezt itt, a VallFil -en nem ragoznám tovább, ennyi talán még elfér, mivel egy innen (persze nem ebből a topicból) kiindult vitával kapcsolatban maga a moderáció hozta fel indoklásul.

 

... -Szóval biox Plax? (Vagy hogy a fenébe is volt? :-)) )

polária Creative Commons License 2021.08.08 0 0 3329

Charon a másvilág révésze aki ÁTVISZ A TULPARTRA A régi rómaiak a halott nyelve alá pénzt tettek hogy képesek legyenek megfizetni a viteldijat !

polária Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 3328

    REÁLIA SACRA

 

Nézz a falon ideát :

A méh mézet ád ,

Kéred  a fullánkját ?

Ültess fát ,

Szagolj vadrózsát !

 

De mindenképpen

Javallom szépen :

Kerüld a filozofiát !

 

A próféta  profán tréfa,

Giccs és szapora .

Égbe fel sietnél

Dehát onnan eredtél

Angyal leszédültél .

Buli most lent van .

Éld át bátrabban :

Ime nyolcmilliárdan !

Barát s ellenség

Hogy kivánod még ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!