Keresés

Részletes keresés

scarabaeus Creative Commons License 2014.05.12 0 0 25

Pedig Kržišče (egészségére) jobb:-) Škocjant pedig bírja?

Előzmény: troglodita (24)
troglodita Creative Commons License 2014.05.12 0 0 24

kösz, majdnem jó, csak a horvátok sopronjától akadt ki eddig nagyjából minden ;-)))

Előzmény: scarabaeus (23)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.12 0 0 23

Ahogy nézem, az otthoni LibreOffice-nak sok volt a hacsek, rossz a konverzió (vagy rossz kódolást választottam). Új az még ott. Mindenesetre idebenn lefuttattam egy összehasonlítást az ilyen volt - ilyen lettre, és kijött 31 érintett rekord. ELTER.xls az eltérésekről, a jó megnevezéssel, és a KMZ_JO.xls, a teljes táblázat jó kódolással.

 

  3661    Karlštejn
  9892    Dalešice
10451    Nepomuki Szent János-zarándoktemplom Žďár nad Sázavouban
12736    Ksišż kastély, Walbrzych
13742    Pernštejn vára
14056    Park Bubanj, Niš
17354    Ještěd TV torony
18181    Palagruža
18320    Szentháromság-Szergij-kolostor
19223    Király-hegy (Krážova hoža)
19354    Galevac (Školjić)
19484    Stanišići
19797    Zsablya / Žabalj
21131    Ždrelac híd, Kornati
21166    Český Těšín - Cieszyn
21377    Gruba Kaœka, Varsó
21475    Másfélezer éves olajfa, Kaštel Štafilić
21938    Makedonium Memorial, Kruševo
23968    Grožnjan, Horvátország
25208    A szlovák nemzeti ébredés emlékműve, Jankov Vŕšok
28142    Gerhard-erőd, Œwinoujœcie
28720    Lovak a Františkův Dvůr farmon, Klokočov
28745    Rama-Šćit, ferences kolostor
33017    Kržišče
33887    Ortodox kolostor, Supraœl
34579    Konopiště
34687    Elblšgi csatorna
35306    Njegoš mauzóleum a Jezerski csúcson
37513    Škocjan-barlangrendszer
38110    Šopron, Horvátország
39074    Mehmed pasa hídja a Drinán, Višegrad

troglodita Creative Commons License 2014.05.12 0 0 22

felraktam, de az uccsó adagnak elszállt a dátuma, ki tudja miért ;-(((

Előzmény: troglodita (21)
troglodita Creative Commons License 2014.05.12 0 0 21

szuper, kösz szépen, akkor hamarosan ezt is felnyomom!

Előzmény: scarabaeus (19)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.11 0 0 20
Előzmény: scarabaeus (19)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.11 0 0 19

Na, mostanra valami kínja keletkezett a dropboxnak azzal a fajta linkeléssel, akkor másképpen a link.

Előzmény: scarabaeus (18)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.11 0 0 18
Előzmény: troglodita (7)
troglodita Creative Commons License 2014.05.09 0 0 17

;-) de kár, hogy már nincs, annyi sok értelme volt...

Előzmény: 3x_ (16)
3x_ Creative Commons License 2014.05.09 0 0 16
Előzmény: troglodita (8)
troglodita Creative Commons License 2014.05.09 0 0 15

óóó, azt ,már annyit néztem, hogy nem igaz, mert még tesztelés közben az értelmezhetetlen országok a 0,0-ra ugrottak ;-)

Előzmény: scarabaeus (13)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.09 0 0 14

Mármint a befoglaló. Na igen, a házikó más tészta, az igaz, akkor azok odacsoportosulnának egymásra az origóban, ahány csoport fennmarad, mind. mondjuk a legördülő úgyis felsorolja a csoportokat.

Előzmény: scarabaeus (13)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.09 0 0 13

A globális országok globálisak:-) N 0, E 0 középponttal az egész Föld:-)

Előzmény: troglodita (12)
troglodita Creative Commons License 2014.05.09 0 0 12

hááát igen, de pont a tengeri területeknél gondoltam valami hasonlóra, no de hová pozicionáljam az így létrehozott "ország" pöttyét?

Előzmény: scarabaeus (11)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.09 0 0 11

Két ország közös határán lévő feladványokra való szűrésre szerintem nem lesz akkora igény, hogy külön lehessen majd másik országot választani hozzá. Mondjuk határon lévő feladványok (úgy együtt) alkothatnak csoportot, mert ha már határok kezelése, akkor már úgyis határként megjelölt feladványoknak kell lenniük, amely esetben mindkét (vagy mindhárom) ország számlálóját növelik (vagy egyiket sem, hanem egy "Határ" nevű ország feladványait?).

Előzmény: troglodita (8)
troglodita Creative Commons License 2014.05.09 0 0 10

mer biztos valami baromarcú fejtette meg ;-)))

Előzmény: scarabaeus (9)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.09 0 0 9

Igen-igen, annál se képre volt válasz a Google Maps link. :-)

Előzmény: troglodita (7)
troglodita Creative Commons License 2014.05.09 0 0 8

Határokhoz betettem egy második ország mezőt is az adminba, de még tesztelnem kell, ezért a normál felületen a második országválasztónak egyelőre nincs funkciója. Tehát a prioritások:

1. határesetek menedzselése (max. hány ország is találkozik egy pontban a földön? - talán itt: http://nagygergo.eu/ezholvan/index.php?felado=&megfejto=&orszag=zambia&szabadszavas=kazungula&feladvany=3041-kazungula-rev)

2. kivágás szerinti markermegjelenítés

....

x. dolgozni a munkahelyemen is egy kicsit, mert seggbe leszek rúgva...

Előzmény: troglodita (6)
troglodita Creative Commons License 2014.05.09 0 0 7

Közben feltöltöttem az xls-ből az összes adatot (ápr. 18-ig), nagyon vicces, mert Aland-ot külön államnak veszi, ami szerintem azért erősen túlzás.

 

Kedves Scarabeus!

Ami még érdekesés csak véletlenül találtam rá:

http://nagygergo.eu/ezholvan/index.php?felado=0&megfejto=0&orszag=franciaorszag&szabadszavas=&feladvany=4759-mende

és

http://nagygergo.eu/ezholvan/index.php?felado=0&megfejto=0&orszag=romania&szabadszavas=&feladvany=4760-a-kohalmi-var

közötta topikban még volt ez is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118958530&t=9152964 (Bódvalenke)

KMZ-ben sem látom a nyomát.

 

Ha majd lesz egy kis időd, kérek szépen egy újabb xls-t is ;-)))

 

Előzmény: troglodita (6)
troglodita Creative Commons License 2014.05.08 0 0 6

Hihi, eddig ez volt a legviccesebb:

http://nagygergo.eu/ezholvan/index.php?felado=&megfejto=&orszag=nemetorszag&szabadszavas=&feladvany=4331-nemetorszag-legnyugatabbi-pontja

Merthogy a bigyó már Hollandiába esik és a geokóding is simán oda tette. Én meg kézzel vissza Németországba. No de a határeset feladványokkal majd valamit kezdeni kéne, bár egyelőre nem tudom, hogy mit, mert ha visszaad valamit, akkor abból igazán nem tudhatom, hogy esetleg már egészen közel járunk a határhoz.

Előzmény: troglodita (5)
troglodita Creative Commons License 2014.05.08 0 0 5

Hát igen ;-)))

Amúgy Monacoval nem volt gondom és a reverse geocodinggal szépen kiadja az ország boundary boxát, hogy szépen fogalmazzak. Nálam ez most úgy fut, hogy:

1. A feladvány koordinátáiból megkapom az országnevet, már ha nem Ciszjordánia/Gáza, Koszovó, a Krím, Kasmír és környéke vagy tengeri területek (vitatott szigetek, senki földje, nemzetközi vizek) a kiindulási pontom. Az xls olvasó szkript úgy fut, hogy ha nem talál egyértelmű helyet, akkor leáll és én kézzel beírom az előzőleg megkeresett országot.

2. Országból megkapom az ország "közepét", ebből és bennfoglaló téglalapból kiszámolom a zoom-ot, amivel érdemes az országot nézni. Az estek 50%-ban ezt még korrigálnom kellett, bár lehet, hogy a hevenyészett képlettel kellett volna inkább többet foglalkoznom.

Szóval eléggé nagy macera, de egyelőre élvezem. Amúgy "vicces", mert a palesztin területeket egyszerűen Izraelnek ajándékoztam, a Krímet Ukrajnának juttattam, Koszovó függetlenségét ellenben elismertem. A legnehezebb döntés talán ez volt: http://nagygergo.eu/ezholvan/index.php?felado=&megfejto=&orszag=fulop-szigetek&szabadszavas=&feladvany=3328-scarborough-shoal, ezt a Fülöp-szigetiek kapták meg. Hja, és Kasmír is izgalmas, mert ott azért elég nagy területek vitatottak. No meg a picike szigetek, ahol vagy visszaad valamit, vagy sem a geokóding.

Előzmény: scarabaeus (4)
scarabaeus Creative Commons License 2014.05.08 0 0 4

Igen-igen, átérzem a nehézségeket. :-)

 

Annak idején ráeresztettem egy reverse geocoding programot az addigi állományra, jöttek elő érdekességek (pl. Monaco nem létezik, Franciaországnak adta) - A határoknál pedig nem maradt számomra más, kézzel kellett megadnom a határra eső pontoknál a másik országo(ka)t...

 

A Google Maps API-nak is vannak akkor érdekességei a reverse geocoding terén, olvasva a küzdelmeket. Tényleg, még ott vannak a nemzetközi vizes feladványok is (Mariana-árok talán az). De talán az nincs annyira sok, a Titanic is Kanadához közel süllyedt el, a Google Maps API is ahhoz köti.

 

Az Északi-sark fölött az űrben lebegő tortám meg külön rátesz mindenre, mert egyrészt, melyik országé legyen, másrészt, a Google Maps 85° vagy akörüli szélességen túl nem is ábrázol dolgokat. :-)

Előzmény: troglodita (1)
troglodita Creative Commons License 2014.05.08 0 0 3

ja bocs, a lényeg lemaradt, erről beszélünk:

http://nagygergo.eu/ezholvan/

troglodita Creative Commons License 2014.05.08 0 0 2

Akkor most lenulláztál?

;-)))

Amúgy kösz, de szegény webprogramozó lelkemnek szerencsére/sajnos pont ez a hobbija ;-)))

(Na jó, a kicsi fiamon kívül, akinek a doménjén garázdálkodom.)

Előzmény: scarabaeus (0)
troglodita Creative Commons License 2014.05.08 0 0 1

A legnagyobb gond az, hogy most országonként nyitom ki a feladathoz kapcsolódó markereket, mert egyszerre nem tudnék pár ezret kezelni. Van valamilyen megoldás arra is, hogy a viewport alapján nyissa őket, annak utána kell még nézzek, mert így sajnos nagyon zavaró, hogy mindent az országhoz köt, ami vagy nehezen meghatározható, vagy abszolút irreleváns. No de egyszer kerüljön fel minden adat, aztán majd elbűvészkedem vele ;-)))

scarabaeus Creative Commons License 2014.05.08 0 0 0

Van még 0-ás hozzászólás? :-)

Hát itt is gratulálok a munkádhoz!

Előzmény: troglodita (-)
troglodita Creative Commons License 2014.05.08 0 0 topiknyitó

Csak hogy ne szemeteljem tele az anyatopikot ;-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!