Ahogy nézem, az otthoni LibreOffice-nak sok volt a hacsek, rossz a konverzió (vagy rossz kódolást választottam). Új az még ott. Mindenesetre idebenn lefuttattam egy összehasonlítást az ilyen volt - ilyen lettre, és kijött 31 érintett rekord. ELTER.xls az eltérésekről, a jó megnevezéssel, és a KMZ_JO.xls, a teljes táblázat jó kódolással.
3661 Karltejn 9892 Daleice 10451 Nepomuki Szent János-zarándoktemplom ďár nad Sázavouban 12736 Ksišż kastély, Walbrzych 13742 Perntejn vára 14056 Park Bubanj, Ni 17354 Jetěd TV torony 18181 Palagrua 18320 Szentháromság-Szergij-kolostor 19223 Király-hegy (Krážova hoža) 19354 Galevac (koljić) 19484 Staniići 19797 Zsablya / abalj 21131 drelac híd, Kornati 21166 Český Těín - Cieszyn 21377 Gruba Kaka, Varsó 21475 Másfélezer éves olajfa, Katel tafilić 21938 Makedonium Memorial, Kruevo 23968 Gronjan, Horvátország 25208 A szlovák nemzeti ébredés emlékműve, Jankov Vŕok 28142 Gerhard-erőd, winoujcie 28720 Lovak a Frantikův Dvůr farmon, Klokočov 28745 Rama-ćit, ferences kolostor 33017 Kriče 33887 Ortodox kolostor, Supral 34579 Konopitě 34687 Elblšgi csatorna 35306 Njego mauzóleum a Jezerski csúcson 37513 kocjan-barlangrendszer 38110 opron, Horvátország 39074 Mehmed pasa hídja a Drinán, Viegrad
Mármint a befoglaló. Na igen, a házikó más tészta, az igaz, akkor azok odacsoportosulnának egymásra az origóban, ahány csoport fennmarad, mind. mondjuk a legördülő úgyis felsorolja a csoportokat.
Két ország közös határán lévő feladványokra való szűrésre szerintem nem lesz akkora igény, hogy külön lehessen majd másik országot választani hozzá. Mondjuk határon lévő feladványok (úgy együtt) alkothatnak csoportot, mert ha már határok kezelése, akkor már úgyis határként megjelölt feladványoknak kell lenniük, amely esetben mindkét (vagy mindhárom) ország számlálóját növelik (vagy egyiket sem, hanem egy "Határ" nevű ország feladványait?).
Határokhoz betettem egy második ország mezőt is az adminba, de még tesztelnem kell, ezért a normál felületen a második országválasztónak egyelőre nincs funkciója. Tehát a prioritások:
Merthogy a bigyó már Hollandiába esik és a geokóding is simán oda tette. Én meg kézzel vissza Németországba. No de a határeset feladványokkal majd valamit kezdeni kéne, bár egyelőre nem tudom, hogy mit, mert ha visszaad valamit, akkor abból igazán nem tudhatom, hogy esetleg már egészen közel járunk a határhoz.
Amúgy Monacoval nem volt gondom és a reverse geocodinggal szépen kiadja az ország boundary boxát, hogy szépen fogalmazzak. Nálam ez most úgy fut, hogy:
1. A feladvány koordinátáiból megkapom az országnevet, már ha nem Ciszjordánia/Gáza, Koszovó, a Krím, Kasmír és környéke vagy tengeri területek (vitatott szigetek, senki földje, nemzetközi vizek) a kiindulási pontom. Az xls olvasó szkript úgy fut, hogy ha nem talál egyértelmű helyet, akkor leáll és én kézzel beírom az előzőleg megkeresett országot.
2. Országból megkapom az ország "közepét", ebből és bennfoglaló téglalapból kiszámolom a zoom-ot, amivel érdemes az országot nézni. Az estek 50%-ban ezt még korrigálnom kellett, bár lehet, hogy a hevenyészett képlettel kellett volna inkább többet foglalkoznom.
Szóval eléggé nagy macera, de egyelőre élvezem. Amúgy "vicces", mert a palesztin területeket egyszerűen Izraelnek ajándékoztam, a Krímet Ukrajnának juttattam, Koszovó függetlenségét ellenben elismertem. A legnehezebb döntés talán ez volt: http://nagygergo.eu/ezholvan/index.php?felado=&megfejto=&orszag=fulop-szigetek&szabadszavas=&feladvany=3328-scarborough-shoal, ezt a Fülöp-szigetiek kapták meg. Hja, és Kasmír is izgalmas, mert ott azért elég nagy területek vitatottak. No meg a picike szigetek, ahol vagy visszaad valamit, vagy sem a geokóding.
Annak idején ráeresztettem egy reverse geocoding programot az addigi állományra, jöttek elő érdekességek (pl. Monaco nem létezik, Franciaországnak adta) - A határoknál pedig nem maradt számomra más, kézzel kellett megadnom a határra eső pontoknál a másik országo(ka)t...
A Google Maps API-nak is vannak akkor érdekességei a reverse geocoding terén, olvasva a küzdelmeket. Tényleg, még ott vannak a nemzetközi vizes feladványok is (Mariana-árok talán az). De talán az nincs annyira sok, a Titanic is Kanadához közel süllyedt el, a Google Maps API is ahhoz köti.
Az Északi-sark fölött az űrben lebegő tortám meg külön rátesz mindenre, mert egyrészt, melyik országé legyen, másrészt, a Google Maps 85° vagy akörüli szélességen túl nem is ábrázol dolgokat. :-)
A legnagyobb gond az, hogy most országonként nyitom ki a feladathoz kapcsolódó markereket, mert egyszerre nem tudnék pár ezret kezelni. Van valamilyen megoldás arra is, hogy a viewport alapján nyissa őket, annak utána kell még nézzek, mert így sajnos nagyon zavaró, hogy mindent az országhoz köt, ami vagy nehezen meghatározható, vagy abszolút irreleváns. No de egyszer kerüljön fel minden adat, aztán majd elbűvészkedem vele ;-)))