Keresés

Részletes keresés

polária Creative Commons License 2024.02.11 0 0 2746

Iz 8.13

A Seregek Urát – őt valljátok Szentnek, csak tőle féljetek, csak tőle remegjetek. 

Ő a szentély, a botlás köve és a botránkozás sziklája, Izrael mindkét háza számára, tőr és háló Jeruzsálem lakóinak. Közülük sokan megbotlanak, sokan elesnek és összezúzzák magukat, hálóba kerülnek és fogságba esnek.

rhénai Creative Commons License 2024.02.04 0 0 2745

Dicsőség az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek;
 szent, halhatatlan és erős Isten, Irgalmazz nekünk,
üdvözíts minket! Alleluja!Alleluja!
Alleluja!

Seth Geck0 Creative Commons License 2024.02.03 0 1 2744

rhénai Creative Commons License 2024.02.03 0 1 2743

jel 11.17

„Hálát adunk neked, mindenható Urunk, Istenünk, aki vagy és aki voltál, mert átvetted a főhatalmat és uralkodol. A népek ugyan felbőszültek, de eljött haragodnak és a halottak fölötti ítélkezésnek ideje. Jutalmazd meg szolgáidat, a prófétákat, a szenteket és akik félik nevedet, a kicsiket és a nagyokat egyaránt

A föld megrontói meg pusztuljanak!”

rhénai Creative Commons License 2024.02.03 0 0 2742

„Dicsőítsétek az Urat muzsikával, szóljon citera és hárfa! Trombita és kürt hangjával ujjongjatok színe előtt, az Úr s Király előtt” (Zsolt 98,5).

rhénai Creative Commons License 2024.02.03 0 0 2741

„Ujjongjatok az Úrnak, országok, mind, örömmel szolgáljatok neki, lépjetek színe elé vigadozva” (Zsolt 100,1-2)

polária Creative Commons License 2024.02.01 -1 0 2740

HISZEK EGY ISTENBEN,


mindenható Atyában,

mennynek és földnek Teremtőjében.


És Jézus Krisztusban,

az Ő egyszülött Fiában,

a mi Urunkban;
aki fogantatott Szentlélektől,

született Szűz Máriától;
szenvedett Poncius Pilátus alatt;
megfeszítették, meghalt és eltemették.
Alászállt a poklokra,

harmadnapon feltámadt a halottak közül;
fölment a mennybe,

ott ül a mindenható Atyaisten jobbján;
onnan jön el ítélni élőket és holtakat.


Hiszek Szentlélekben.
Hiszem a katolikus Anyaszentegyházat;
a szentek közösségét,

a bűnök bocsánatát;
a test feltámadását

és az örök életet.

Ámen !

polária Creative Commons License 2024.01.30 -1 1 2739

"Adjátok át gondjaitokat az Úrnak, mert ő gondoskodik rólatok." (1 Péter 5:7).

rhénai Creative Commons License 2024.01.22 -1 1 2738

IGÉK utalnak arra TÖBBSZÖR ÉLÜNK !

 

1 Kor. 15.19:Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk

 

Ésa. 26.19:Megelevenednek halottaid és holttesteim fölkelnek: serkenjetek föl és énekeljetek, a kik a porban lakoztok, mert harmatod az élet harmata, és visszaadja a föld az árnyakat!

 

Jer. 12.15:És azután, ha majd kigyomlálom őket, ismét könyörülök rajtok, és visszahozom őket, kit-kit az ő örökségébe, és kit-kit az ő földére.

 

1 Sám. 2.6:Az Úr öl és elevenít, Sírba visz és visszahoz.

 

Ezék. 37.12-14:Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre...

 

Malak. 4.5:Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja.

 

Mát. 17.12-13:De mondom néktek, hogy Illés immár eljött, és nem ismerék meg őt, hanem azt mívelék vele, a mit akarának. Ezenképen az ember Fiának is szenvednie kell majd ő tőlük. Ekkor megértették a tanítványok, hogy Keresztelő Jánosról szóla nékik.

polária Creative Commons License 2024.01.20 -1 1 2737

3Mózes 19

Mindenképpen fedd meg az embertársadat, hogy ne legyél részes a bűnében.

polária Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 2736

Én a mai modern forditásokat használom.

Előzmény: Men-talista (2735)
Men-talista Creative Commons License 2024.01.19 -1 0 2735

topic off

 

Az Izaiás könyve NEM

része a Károlinak!!!

 

topic on

Előzmény: polária (2734)
polária Creative Commons License 2024.01.19 -1 1 2734

Ne haragudj ránk annyira, Urunk, és ne emlékezzél többé gonoszságainkra. Figyelj ránk s lásd meg: mindnyájan a te néped vagyunk.

(Izajás könyve)

Men-talista Creative Commons License 2024.01.19 -1 1 2733

Men-talista Creative Commons License 2024.01.19 -1 0 2732

milyen  a 2?

polária Creative Commons License 2024.01.05 -1 1 2731

„Erre Simon Péter visszament, és partra vonta a hálót, amely meg volt tömve százötvenhárom nagy hallal. És bár ennyi volt, nem szakadozott a háló.” (Jn 21,11)

polária Creative Commons License 2024.01.05 -1 1 2730

Ezsajas 53

Pedig a mi vétkeink miatt kapott sebeket, bűneink miatt törték össze. Ő bűnhődött, hogy nekünk békességünk legyen, az ő sebei árán gyógyultunk meg.

Men-talista Creative Commons License 2023.12.14 -2 1 2729

Lamma lamasszu Creative Commons License 2023.12.14 -1 1 2728

„A trónon ülőnek és a Báránynak áldás, tisztelet, dicsőség és hatalom örökkön-örökké!”

polária Creative Commons License 2023.12.11 -1 1 2727

Sír 27,30-28,7

Aki gonosz tervet kovácsol, rá gördül az vissza, s azt sem tudja, honnan jött az rá! Csúfság és gyalázat vár a dölyfösökre, mint az oroszlán, úgy les rájuk a megtorlás. Csapdában vesznek el, akik igazak elestén vigadnak, fájdalom emészti el őket, mielőtt meghalnak. Harag és düh, utálatos mindkettő, csak a bűnös ember ragaszkodik hozzájuk. Aki bosszút akar állni, az Úr áll bosszút rajta, és megtartja az ő bűneit is. Bocsáss meg társadnak, ha vét ellened, akkor te is, amikor könyörögsz, elnyered bűneid bocsánatát. Ember ember ellen haragot tart, és Istennél keres gyógyulást? A hozzá hasonló embernek nem kegyelmez, és mégis önnön bűneiért imádkozik? Haragot tart, holott csak ember, és bocsánatot kér Istentől? Ki könyörög majd az ő bűneiért? Gondolj a végső dolgokra, és szűnj meg gyűlölködni, a bomlásra és a halálra, s tarts ki parancsai mellett!

Men-talista Creative Commons License 2023.12.02 -1 1 2726

Lamma lamasszu Creative Commons License 2023.11.21 -1 1 2725

Zsid. 12
és elfeledkeztetek a bátorításról, amely nektek mint fiaknak szól: „Fiam, ne vesd meg az Úr fenyítését, és ne csüggedj el, ha megfedd téged,
mert akit szeret az Úr, azt megfenyíti, és megostoroz mindenkit, akit fiává fogad.”
Szenvedjétek el a fenyítést, hiszen úgy bánik veletek Isten, mint fiaival. Hát milyen fiú az, akit nem fenyít meg az apja?
Ha pedig fenyítés nélkül maradtok, amelyben mindenki részesül, fattyak vagytok, nem pedig fiak.
Azután: testi apáink fenyítettek minket, és tiszteletben tartottuk őket, nem kell-e sokkal inkább engedelmeskednünk a lelkek Atyjának, hogy éljünk?
Mert ők rövid ideig, a saját elgondolásuk szerint fenyítettek, ő pedig javunkra teszi ezt, hogy szentségében részesüljünk.
 Az első pillanatban ugyan semmiféle fenyítés nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, később azonban az igazság békességes gyümölcsét hozza azoknak, akik megedződtek általa.

polária Creative Commons License 2023.11.13 -1 1 2724

János evang 8

Ekkor odavezettek az írástudók és a farizeusok egy asszonyt, akit házasságtörésen értek, középre állították, és így szóltak Jézushoz: „Mester, ezt az asszonyt házasságtörés közben tetten érték. Mózes azt parancsolta nekünk a törvényben, hogy kövezzük meg az ilyeneket. Hát te mit mondasz?” Ezt azért mondták, hogy próbára tegyék, és legyen mivel vádolniuk őt. Jézus pedig lehajolt, és ujjával írt a földre. Amikor továbbra is faggatták, felegyenesedett, és ezt mondta nekik: „Aki bűntelen közületek, az vessen rá először követ.” És lehajolva tovább írt a földre. Azok pedig ezt hallva, egymás után kimentek, kezdve a véneken, és egyedül ő meg az asszony maradt ott a középen. Mikor pedig Jézus felegyenesedett, és senkit sem látott az asszonyon kívül, így szólt hozzá: „Hol vannak a vádlóid? Senki sem ítélt el téged?” Ő így felelt: „Senki, Uram.” Jézus pedig ezt mondta neki: „Én sem ítéllek el téged, menj el, és mostantól fogva többé ne vétkezz!”

polária Creative Commons License 2023.11.08 -1 1 2723

 Lukács evangéliuma Jézus születési idõpontját Augustus császár  népszámlálási rendeletének idejére teszi, amikor Quirinus volt a szíriai helytartó. A Jézus születése utáni  gyermekgyilkosságokat  Heródes (i. e. 37-4) rendelte el : Jézusnak Augustus trónra lépése és Heródes halála (i. e. 4) között kellett születnie. De szûkítsük  a kört. Augustus kõbe vésett önéletrajza, a híres Ankarai emlékmû szerint három népszámlálást tartott : i. e. 28-ban, i. e. 8-ban és i. sz. 14-ben.

Vagyis az egyetlen szóba jöhetõ évszám: i. e. 8.

polária Creative Commons License 2023.10.09 -1 1 2722

9Jelenések Könyve :

Én, János, a királyságban és a türelmes várásban testvéretek Jézusban, és az üldöztetésben társatok, a Patmosz nevű szigeten voltam, az Isten szava miatt, és Jézus tanúságtétele miatt.

Az Úr napján elragadtatásba estem. Hátam mögül, mint valami harsona, megszólalt egy hang: „Amit látsz, írd le egy könyvbe, és küldd el a hét egyháznak: Efezusba, Szmirnába, Pergamonba, Tiatírába, Szárdeszbe, Filadelfiába és Laodiceába.”

Erre megfordultam, hogy megnézzem, mely hang szól hozzám. Amint odafordultam, hét arany gyertyatartót láttam, a gyertyatartók közt pedig az Emberfiához hasonlót. Bokáig érő ruhát viselt, aranyöv övezte mellét. 1Feje és haja fehér volt, mint a hófehér gyapjú, szeme, mint a lobogó tűz, lába, mint a kohóban izzó sárgaréz, hangja, mint a nagy vizek zúgása. Jobbjában hét csillagot tartott, szájából kétélű hegyes kard tört elő, arca pedig olyan volt, mint a teljes erejében ragyogó nap.

Men-talista Creative Commons License 2023.10.09 -2 1 2721

polária Creative Commons License 2023.09.26 -1 1 2720

jelenések könyve

 

A Bárány.

Most azt láttam, hogy a trón és a négy élőlény és a huszonnégy vén között ott áll a Bárány, mintha leölték volna. Hét szarva volt és hét szeme – ezek az Isten hét szelleme, akiknek küldetésük az egész földre szól. A (Bárány) odament, és átvette a trónon ülő jobbjából a könyvet. Amikor átvette a könyvet, a négy élőlény és a huszonnégy vén leborult a Bárány előtt. Hárfája volt mindegyiknek és tömjénnel tele aranycsészéje – ezek a szentek imádságai. Új éneket énekeltek:

„Méltó vagy, hogy átvedd a könyvet és feltörd pecsétjeit, mert megöltek, és véreddel megváltottad (az embereket) Istennek, minden nyelvből, népből és nemzetből, Istenünk országává és papjaivá tetted őket, és uralkodni fognak a földön.” És láttam meg hallottam sok angyalt, az élőlények és a vének hangját, akik a trón körül voltak, számuk tízezerszer tízezer, és ezerszer ezer volt, és nagy szóval mondták: „Méltó a Bárány, akit megöltek, hogy övé legyen a hatalom, a gazdagság, a bölcsesség, az erő, a tisztelet, a dicsőség és az áldás.” Majd hallottam, hogy minden teremtmény a mennyben, a földön, a föld alatt és a tengerben levőkkel együtt ezt mondta: „A trónon ülőnek és a Báránynak áldás, tisztelet, dicsőség és hatalom örökkön-örökké!”

A négy élőlény így felelt: „Ámen!” A vének pedig leborultak és imádták.

polária Creative Commons License 2023.09.19 -1 1 2719

Izajás 54,5.

"Mert maga Teremtőd lesz a hitvesed, a Seregek Ura a neve." 

dave6847 Creative Commons License 2023.09.17 -1 1 2718

János ev

„Bizony, bizony, mondom nektek: Aki nem a kapun megy be a juhok aklába, hanem máshonnan hatol be, az tolvaj és rabló.

Aki a kapun megy be, az a juhok pásztora.

polária Creative Commons License 2023.09.05 -1 2 2717

János ev.

Kezdetben volt a LOGOSZ.....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!