Keresés

Részletes keresés

pisti.75 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 1046

Igen jól gondolod !

""A hátsó felén az egy régi tetőcsomagtartó egy darabja?""Igen régi Zsiguli vagy Trabant  csomagtartó perem felfogató .Az ócskavas telepen találtam .

Előzmény: mgergo01 (1045)
mgergo01 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 1045

Szuper!!!

Jól gondolom,hogy ha felállítod a sátrat,akkor is maradhat a tartó?

A hátsó felén az egy régi tetőcsomagtartó egy darabja?

 

Előzmény: pisti.75 (1044)
pisti.75 Creative Commons License 2017.11.15 0 1 1044

Én így oldottam meg

 

Elől                                           Hátul

Előzmény: mgergo01 (1043)
mgergo01 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 1043

Sziasztok!

Nemrég lettem Skif tulajdonos.

Van egy-két dolog amiben a segítségeteket kérném.

Az első az lenne,hogy szeretnék tenni az utánfutó tetejére 

biciklitartókat.Van tetőkorlátra rakható kereszttartóm,plust 4db biciklitartóm.

Valakinek tapasztalat?

A másik az lenne,hogy hol lehet beszerezni hozzá kerékcsapágyat?

Köszönöm a segítséget.

 

lomi1 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 1042

Ebben azért sok igazság van.

Kösz, hogy kijavìtottál. 

Persze én is erre gondoltam, hogy ha csak a felépítmény más...

 

Előzmény: sergio82 (1041)
sergio82 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 1041

Azért ne próbáljuk felcserélni a tekercsrugós vázat a laprugóssal. Sem a hidraulikus fékeset a mechanikussal.

Sergio

Előzmény: lomi1 (1039)
lomi1 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 1040

Ha megvannak a papirok, csak ki van vonva forgalomból, akkor nagyjából 70 ezerrel számolj, mire a nevedre kerül. Forgalomba helyezés, vagyonszerzési illeték, eredetvizsga, forgalmi, törzskönyv, műszaki...

Előzmény: lomi1 (1039)
lomi1 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 1039

Szia.

Ha olcsón adják, akkor meg szabad venni. Ugyanis minden CT futó alváza tök egyforma, tehát átépíthető a felépítmény. Kelleni fog még egy rossz felépítményű papiros...

Előzmény: Pannónia87 (1037)
moltib Creative Commons License 2017.10.27 0 0 1038

Hát szerintem csak akkor ha nagyon kitartó vagy és sok szabadidővel rendelkezel. Illetve ha szinte ingyen adják. 

De vásárlásnál legyen meg minden papír. Kérdés mikor lett leadva a rendszám. (Új vagy régi)

 

Előzmény: Pannónia87 (1037)
Pannónia87 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 1037

Kedves Fórumozók!

Vásárolni szeretnék egy Camptourist CT5-3 típusú sátras utánfutót, csak az a gond hogy nincs rendszáma és a forgalomból is ki van vonva. Amúgy nagyon szép állapotban van és mindene megvan kivéve a rendszámtábla :) Érdemes megvenni egy ilyen utánfutót? Körülbelül mennyibe kerül ismét forgalomba helyezni illetve újra rendszámozni?Valaki esetleg vásárolt már ilyen forgalomból kivont utánfutót? 

Előre is köszönöm. 

 

Üdvözlettel Pannónia. 

lomi1 Creative Commons License 2017.10.09 0 2 1036

Ez lesz az áldozat.

2x 1 hét balatoni nyaraláson vagyunk túl ebben a szezonban. Nagyon élveztük.

 

Előzmény: lomi1 (1035)
lomi1 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 1035

A tetőcsomagtartóra két ötletem van. A tetőt nem szivesen fúrnám meg a beázás és a telepítéskori leszerelés miatt.

1. Egy megfelelő méretű zártszelvény keretet hegesztenék, amit az emelőpontokhoz rögzítenék csapos rögzítéssel. Ezt két ember simán le tudja venni felállítás előtt. Persze az össztömeget jelentősen megnövelné...

 

2. Kivennék a tetőn lévő alu profil gumijából 4x5 cm-t. Két zártszelvény menne hosszirányban, azokra mehet a keresz, amire rögzíteném a kerékpárszállítót/tetőboxot. A hosszirányú zátszelvények aljára hegesztenék a 4x5 cm kivágás helyére illeszkedő 4 db. 5 cm méretű köracélt, ami beleillik az alu profilba, ez akadályozná meg az elmozdulást. Az egész keretet pedig rögzíteném spaniferrel az emelőpontokhoz egy adapterrel. Az adapter lehet mondjuk egy, az emelőpontba illeszkedő csődarab csapos biztosítással, a külső oldalon egy ráhegesztett karikával, amibe beakasztható a spanifer kampója.

 

Én valószínűleg a 2. verziót fogom elkészíteni a télen. Talán aluból...

Előzmény: Darklife00 (1033)
lomi1 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 1034

Szia.

 

Én valami ilyesmiben gondolkodnék: http://pannonfalap.hu/product/data/14

Ha nem sajnálod a pénzt és hosszabb távra gondolkodsz, megfontolandó az alu trepni lemez is. https://alucentrum.hu/aluminium-profil-arak/aluminium-lemez/aluminium-bordas-cseppmintas-lemez-1000x2000mm/

 

 

Előzmény: Darklife00 (1033)
Darklife00 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 1033

Sziasztok!
Van egy Camptourist CT5-3-am A lenyitható fedél teteje az kor és időjárás miatt megadta magát. Milyen anyagból érdemes kicserélni?

Van valaki, aki ilyen gépre tetőcsomagtartót szerelt, hogy azt pl tetőboxal, biciklitartóval tudja használni? Milyen megoldást választott? Egy képet megköszönnék róla! (darklife00@freemail.hu)

Előre is köszönöm! :)

cb750cafe Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1032

Sziasztok. Tudja-e valaki,hogy a skif m1-hez milyen kerèkcsapágyak kellenek?

 

dudi57 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 1031

Üdv mindenkinek!Van egy ct6-2w campturist sátras utánfutóm eladó.1988-as évjárat,a korának megfelelő állapotban van.Új forgalmi,ill törzskönyv.Műszakilag érvényes:2019. júni. 10-ig. Ha valakit komolyan érdekel, akkor privátban meg beszéljük a részleteket.

Turp Creative Commons License 2017.09.13 0 0 1030

Sziasztok!

 

A mai nap boldog tulajdonosa lettem egy 6-3 nak.Nagyon sok utánfútót megnéztünk mire  találtunk egy megfelelőt.Mindenkinek nagyon köszönöm aki megmutatta az övét mert mindenkitől tanultunk valamit vagy kaptunk valami hasznos tanácsot.

Azt szeretném megkérdezni hogy ismertek-e jó sátorjavítót, egy varrást kéne megjavítani.

Előre is köszönöm

 

Pibacsi Creative Commons License 2017.09.11 0 0 1029

Írtam......

Előzmény: minden foglalt már (1028)
minden foglalt már Creative Commons License 2017.09.11 0 0 1028

szia, ha alkuképes az ár, és írsz konkrét típust, gondolkodnék rajta. Úgy, hogy sátrat varratni kell rá, és gyak. mindenével foglalkozni kell plusz forgalomba helyezni, kicsit sokallom. Köszi!

Előzmény: Pibacsi (1027)
Pibacsi Creative Commons License 2017.09.09 0 0 1027

Eladó egy Skif utánfutó.....egy garázsban állt....a sátor vászon tönkrement...sátorkeret, elősátor rudazat megvan...gumik jók...rendszám, forgalmi, törzskönyv van....műszaki lejárt... tartozékai is megvannak, de felújításra szorulnak (székek, asztal, fellépő, ülőpad)
Ha valaki lát benne fantáziát.....
Ára 45.000 Ft....
30/5928578

kaszparow112 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 1026

 

 

képek még, sajnos az elsőhöz nem ment fel. 

kaszparow112 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 1025

Sziasztok!

 

Kategória váltás miatt eladóvá vált a sátras utánfutóm. Ezután lakókocsizunk.

 

Eladó tulajdonostól egy Camptourist CT 5-3 (ami nem 2:)) sátras utánfutó 2019. március 31-ig érvényes műszakival, gyártási ideje 1986.. A futón van egy tetőbox pakolásnak, ami telepítéskor levehető. A futó ponyvája 2016-ban impregnálóval kezelve, száraz helyen tárolva, ponyvák épek, nap nem szívta ki. Az ablakokra sötétítő függönyök megvannak, szúnyogháló épek. Hálóhelyekre elválasztó függöny van, valamint világítást építettünk ki. Vonórúdon egy camping hűtő szállításhoz való tartó van pluszban felszerelve. A futó fősátorjának hátuljában van a konyhaegység, melynek a festése javítva, valamint ott van a gáztűzhely palackkal és a mosogató. A futónak eredeti tartozéka még egy camping asztal és egy camping konyhai szekrény. Az ár tartalmas sok javítási anyagot a futóhoz (plusz lengőkarok komplett fékekkel, plusz gáztűzhely,felújított vonórúd). A sátras utánfutó megtekinthető Tótvázsonyban.

 

 

Jófogás link:

 

https://auto.jofogas.hu/veszprem/Camptourist_CT5_3Luxus_satras_utanfuto__satrasfuto_70376171.htm

 

Telefonszámom: 70/45-33-097

 

Vándor77 Creative Commons License 2017.08.31 0 1 1024

A tavalyi első, nem túl jól sikerült kempingezés nem rettentett el, hogy újra megpróbáljuk. Borzasztóan tetszik a sátras. Viszont legalább jegyzeteltem sokat, és ennek megfelelően alakítottam, és szereltem fel a  szekeret az új kalandra.
Az első, amit megtettem, hogy átzsinórozam a sarkokat a tanácsotok szerint, valamint újra átolvastam a használati utasítást. Rá is jöttem miért nem tudom az szerint felállítani a szerkezetet: Amikor fekvő helyzetből felnyitjuk a sátrat, két heveder fogja meg az átborulástól. Ez a két heveder túl hosszú volt nekem. Olyan rövidre vettem vissza, hogy abban a magasságban tartson, ahol kell lennie a végleges felállásban is, így a lábakkal szépen ki lehet támasztani, nem nyeklik-nyaklik, és próbál visszaborulni. A használati utasítás szerint a ponyvát is utoljára hajtottuk le, így nem is sültünk meg, mire a vázat rendesen felállítottuk.
Vettem egy nagyobb ponyvát. A 4x5méter pont kicsinek bizonyult tavaly, az 5x6méter a tökéletes a CT6-2w-re. Sikerült szereznem pár sátorvasat, köztük az előtető feszítő "gerendáit" is (ami eddig nem volt).
Ebben az állapotban alkalmunk adódott, hogy ketten a párommal egy hosszúhétvégés próbatáborozásra visszamenjünk Sárvárra. Ez a hely nem túl jó kabala nekünk, megint esőt jósoltak, de mivel más időpontban nem tudtuk a gyerekeket lepasszolni, elmentünk. A plusz vasakat a ponyvához használtam fel inkább.



De nyugiban gyakoroltuk a sátorállítást, és összecsukást. Minden nagyon jól ment az új szisztéma szerint


A tavalyi listámon még szerepelt jópár dolog, úgyhogy folytatódott a projekt.


Először is a CT5-ösöktől elirigyeltem, hogy külön rekeszük van a vasaknak. Az, hogy a CT6-2-ben belül kell tartani a sátoralkatrészeket elég nagy hátránynak éreztem. Megérkezéskor az kell legelőször, és ilyenkor a cuccok alól kell kirángatni. Összepakolásnál is ennek kellene bekerülni elsőnek, mivel nagy, és nehéz, de így meg a többi cucc hányódik szanaszét, amíg össze nem csukjuk teljesen a sátrat. Ez főleg esőben volt érdekes tapasztalás.
Szóval csináltattam a vonórúdra egy keskeny kis dobozt. Elég kicsire terveztem, hogy beférjen az álló sátor ponyvája alá is, de beleférjenek a táborverés kellékei: sátorvasak, cövekek, vízmérték, csavarkulcs a lábakhoz, falapok a lábak alá, de ide került a grill, és a grillgyújtó is, ami belül csak összekoszolná a dolgokat. Ezzel belül rengeteg helyet nyertem, és a futó hátulját ki sem kell nyitni a sátorállításhoz.
Mivel a három kisgyerek miatt sok cuccunk szokott lenni, vettem egy tetőboxot is, direkt a futóra, illetve kölcsönkértem egy síboxot is. Ezzel a rakodó űrméret növekedéssel végre kultúráltan befértünk. A futó tartalmazta a teljes kempingezős felszerelést, ötünk párnáival, takaróival, plusz asztallal/székekkel együtt, de befért még görkorcsolya, futóbicó, és jópár dolog, ami tavaly kimaradt. Az utastér így is üres tudott maradni, csak inni és rágcsálnivaló került a lábhoz.



Az új célpont Eger volt. Ez már forgalmasabb  kemping, mint ahol eddig megfordultunk, így a vizesblokk közelségéért beáldoztuk az előtetőt, aminek a kikötéséhez a kisebb parcellán nem volt elég hely. Helyette a nagyobb ponyvát oldalra lógatva csináltunk árnyékot. A másik oldalról látható, hogy a doboz a vonórúdon szépen befér.
Sikerült további vasakat is szereznem, így a ponyvát jól fel tudtam támogatni vele. 10 cm légréssel nagyon sok fokkal csökkentette a sátorban a nappali hőséget is.



folyt köv

jen3 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1023

Üdv!

a plusz a ponyvát védi a kosztol,madár sz..tol,de a vizálloságot is javitja.

átalakitani nem kell,ugyan ki alakitva

Előzmény: szaki04 (1020)
szaki04 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1022

Köszönöm válaszod! Csak azért kérdem, mert láttam, hogy sokan egy plusz ponyvát húznak rá.

Előzmény: Bujazliz (1021)
Bujazliz Creative Commons License 2017.08.29 0 0 1021

Ezeknek a sátoranyag lenvászon. Az egyik legkitűnőbb ponyvaanyag (sajnos az idióta lentermesztési tilalom miatt, ma már aranyárban van, ha egyáltalán lehet kapni.)

Száraz állapotban szellőzik - ellentétben a szintetikus ponyvaanyagokkal - ha viszont elered az eső, a lenvászon vizet vesz fel, megduzzad és lezárja a "szellőző nyílásokat", nem jön át rajta víz. Amikor kiszárad ismét szellőssé válik.

Előzmény: szaki04 (1020)
szaki04 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 1020

Sziasztok!

A télen szeretnék venni egy Skif-t. Azt szeretném kérdezni, hogy a sátor anyaga hogy bírja az esőt. Esetleg kell rá egy plusz réteg? Valamint át lehet úgy alakítani, hogy két kisgyerek is tudjon pluszban a sátorban aludni?

Előre is köszönöm a segítséget.

lomi1 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 1019

Ma egész komoly esőt vészeltünk át fólia nélkül Balatonkenesén. Várakozáson felül teljesített a ponyva. Persze  nem direkt hagytuk otthon a fóliát...

...Gy Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1018

Sziasztok!

Keresek sátras utánfutó gumiabroncsot kopottat, sérültet Budapesten. Egy bárkára szeretném ütközőnek használni. Köszönöm, ha tudtok segíteni.

audiskrisz Creative Commons License 2017.08.22 0 0 1017

Szisztok ,.

 

Tegnapi naptól én is camtptourist ct6-2w tulaj lettem.

Sajnos a ponyván van egy két borsonyi  lyuk de még használhtó állapotba van.

Jövőre leszeretném cserélni a ponyvát tudtok valami tanácsot adni ki foglalkozik vele és mibe kerül.,

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!