Keresés

Részletes keresés

emp Creative Commons License 2023.06.12 0 0 16

Ha az erőről van szó, ne hagyd, hogy a macska apró mérete megtévesszen! Rugalmasságuknak és fittségüknek köszönhetően például a magasságuk 9-szeresére is képesek állóhelyzetből, nekifutás nélkül felugrani. Képzelj csak el 180 centiméteres férfit, aki álló rajtból 1,6 kilométerre ugrik fel. Na ugye, hogy nem megy!

 

https://www.azenmacskam.hu/elet/macskak-reflex/

emp Creative Commons License 2023.06.10 0 0 15

na jó, ezen már kiakadtam:

 

A Harkivi terület katasztrófavédelmi szolgálata jelentette be, hogy egy kollégájukat meghalt, egy másik pedig megsemmisült, amikor tűzérségi csapás érte őket akció közben.

 

eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy mi a faszom az a megsemmisült(megsebesült)

angolra fordítva az orosz szöveget, olvasható is.

 

https://index.hu/kulfold/2023/06/10/haboru-orosz-ukran-konfliktus-ukrajna-oroszorszag-kijev-moszkva-bahmut-volodimir-zelenszkij-vlagyimir-putyin-kreml-ellentamadas-percrol-percre/munkajukat-vegzo-tuzoltokra-lottek-az-oroszok-harkivban-egyikuk-meghalt/

emp Creative Commons License 2019.04.13 0 0 14

alig több, mint 4 év elmúltával most ezen húztam föl magam :)

 

A megbicsaklás a hírek szerint annak volt köszönhető, hogy meghalt a céget alapító Paul Allen, a Microsoft társalapítója. 

 

ez újságíró, és azt hiszi, hogy tud magyarul  :(

innen:

https://index.hu/techtud/2019/04/13/levegobe_emelkedett_a_vilag_legnagyobb_repulogepe/

 

emp Creative Commons License 2015.01.29 0 0 13

jéé!

ez a topik még létezik?!

:)

Előzmény: öko-lóg (11)
öko-lóg Creative Commons License 2015.01.29 0 0 12

Nincs végzettséghez kötve...

Előzmény: boonboon (4)
öko-lóg Creative Commons License 2015.01.26 0 0 11

Volt rá keret.

Előzmény: emp (10)
emp Creative Commons License 2013.12.15 0 0 10

A férfi azt állította az ügyészeknek, hogy csaknem félmilliárd eurónak megfelelő forintot adott át Kiss Ernőnek, hogy kapcsolatait felhasználva intézkedjen egy folyamatban lévő büntetőügyben.

 

http://index.hu/belfold/2013/12/15/egy_ismert_bkv-vezer_nyomta_fel_kiss_ernot/

 

 

írnak, írnak ...

emp Creative Commons License 2013.12.15 0 0 9

mivel még létezik a topik, használni fogom.

 

http://index.hu/belfold/2013/12/14/meixner/

 

"napocska" írja a cikk szerzője.

szóljon, aki megtalálja ezt a szót a kiváltó anyagban!

 

 

tudom, hogy van egy topik, ami az Index cikkeivel foglalkozik, de az kicsit(nem kicsit) más, szintaktikai szinten köt bele dolgokba. én is tettem bele már néhány hsz-t.

emp Creative Commons License 2013.12.15 0 0 8

valóban kreatív vagy :)

Előzmény: lxt (6)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 7

Ha más lehetősége nincs, de az akarat benne van, távoktatást kezdeményez :)

Előzmény: boonboon (4)
lxt Creative Commons License 2013.12.14 0 0 6

Tök rendbe(n) van!:-)

 

A magam részéről - már hosszú évek óta -, a hivatásszerűen, előre megfontoltan, aljas szándékkal elkövetett, pusztán az anyagi haszonszerzés céljából leledző, öncélú (hivatásos) trollokra reagálok. Miután pedig, legalább vagyok annyira kreatív, mint ők (és nem kevésbé kretén, azért is, mert mindezt leírom); mégis azt vallom, a felelősség nem őket terheli. Nem lehet ugyanis alapvetésünk csak annyi, hogy minden vagy bármi, ami (online) nyomtatásba jelenik meg, szóval, annak bármiféle relevanciája is volna a valósághoz képest – amely valóság alatt, értsük a nettó anyagi, a fizikailag létező világot, és az azzal összefüggésbe hozható összes (bizonyított) fizikai törvényt, mindazonáltal, annál soha, semmi esetre se többet.

 

Ám, még mielőtt teljesen elkanyarodnék a főcsapás irányától, miszerint: rohadjon meg minden agyatlan troll, kérdem én; miért nem vagyunk képesek különbséget tenni a létező, és a (többségében kreacionista) trollok által absztrahált valóság között? Messzire vezetne. Mert egyrészt, meg kellene kérdőjeleznünk, a célját tekintve korántsem indirekt oktatási rendszereink létjogosultságát, mondjuk rögtön, oksági összefüggésben az exponenciálisan növekvő információk mennyiségével – ami szerint, a szolgai módon történő (a hatályosan elfogadott tematikák alapján igazgatottan/szabályozottan), már csak a célzottan hasznos(nak minősített) információk befogadására tett kísérleteink is, egyre reménytelenebbek - lévén, annak fizikai (biológiai) korlátai már most nyilvánvalóak.

 

Röviden: egyelőre, még legalábbis azt tételezzük fel egymásról, és azt is kérjük számon minden állampolgáron, egymáson, hogy tudjunk eligazodni a világ dolgaiban, mindben, az életünket befolyásoló minden körülmény (troll) ellenére.:-)

emp Creative Commons License 2013.12.14 0 0 5

nem, Rogán is elmesélte, hogy így lesz 20% év elejéhez képest.

nem az a bajom, hogy ez a fasz nem érti, hanem az, hogy leír valamit, amit megálmodott, és köze nincs a valósághoz.

 

megismétlem: valóban fölösleges volt megnyitni a topikot, de fölkúrta az agyamat a tobzódása a hülyeségnek, és hirtelen ki akartam üvölteni magamból.

 

itt aztán látom, hogy vannak, akik tényleg nem értik, én pedig nem akarok senkivel vitatkozni.

minek?

"aki hülye, az is marad"  asszem Feró.

 

bármely modinak: nem sértődöm meg, ha törlitek :)

Előzmény: Törölt nick (1)
boonboon Creative Commons License 2013.12.14 0 0 4

Nem mindenki végezte el az általános alsó tagozatát, négy év alatt. Azoknak bonyolultabbak a dolgok. És nyitnak topikot is.

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.14 0 0 3

A kiindulóhoz képest 20%-os csöki. Asszem, alsótagozatos matek a kiszámolósdi, és a nyelvtanban is a szövegértemezés.

 

100% 100,- ---------->>>>>>> a 2x-i csökkentés után 80,- kell legyen

-10% ->> 90,-

-11,1% ->> 80,-

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.14 0 0 2

10+11=20

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.13 0 0 1

Egyébként az emlékeim szerint ez Rogán indoklása. Nem az Index a hülye.

Előzmény: emp (-)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.13 0 0 0

A választóknak szerinted hány %-a tud válaszolni erre: ha kétszer 10%-kal csökken a rezsi akkor összesen hány %-kal csökken? És miért 11,111...%? Jó lenne ilyen feladvány a szavazólapon amitől a szavazat érvényessége függne.

Előzmény: emp (-)
emp Creative Commons License 2013.12.13 0 0 topiknyitó

Az indoklás szerint azért pont ennyivel, mert első lépcsőben ezeknél az energiahordozóknál nem volt meg a teljes 10 százalékos csökkentés.

 

http://index.hu/gazdasag/2013/12/13/jon_a_harmadik_rezsicsokkentes/

 

IQ 60.

életében nem kellett neki nagyobb feladatot megoldani, mint cikket írni az Indexnek.

 

aki ezt írta, szomjan halna a sivatagban, ha neki kellene kitekerni a palack kupakját.

meddig süllyedtek még?

 

utána, a cikkben már annyira összetett szöveg jön, hogy nem is értem, ez a főemlős miképp tudta leírni(lemásolni).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!