Keresés

Részletes keresés

Prelleg Creative Commons License 1 napja 0 0 1896

A kisújszállási állami születési anyakönyvet (1902-1903) javítgatom mérsékelt lelkesedéssel, és azon gondolkozom, van valami értelme bejelölgetni, hogy mit korrigálok az indexelésben? A régi (hibás) bejegyzés a javítás után már úgy sem lesz látható. Csak időhúzásnak tartom.

A Familysearch családfakeresője kissé érzékenyre lett beállítva. Egy családra rákeresve 'von'-nal 13 találat, és az egyik találat nem is tartalmazza a szót: https://www.familysearch.org/search/tree/results?count=100&q.surname=La%20Croix%20von%20langenheim

'von' nélkül nulla találat: https://www.familysearch.org/search/tree/results?count=100&q.surname=La%20Croix%20langenheim

 

JPmiaou: Talán érdekelhet: https://24.hu/kultura/2024/04/14/szent-gyorgyi-albert-szentgyorgyi-csalad-ertekes-targy-porcelan-tanyer-bolhapiac-regisegpiac-piac/

Dámalovag Creative Commons License 2024.03.01 0 0 1895

Most nézem, hogy a halotti anyakönyve szerint meg 1787-ben született, ez már 8 év különbség a házasságival. Innentől bármelyik Ábrahám József lehet a szülője. és a halotti anykönyvben sincsenek benne a szülei.

Előzmény: aBence2000 (1893)
Dámalovag Creative Commons License 2024.03.01 0 0 1894

Szia! Mivel az Ábrahám Ferencnek a házassági anyakönyvben nincsenek benne a szülei, sem az, hogy ifjú ezért egyáltalán nem biztos, hogy ők a szülei. Ugyanis amikor ő született, volt vagy 4-5 Ábrahám József, akiknek ezek közül háromnak született Ferenc gyermeke. Ábrahám Józsefnek és  Fodor Teréznek sem ezelőtt sem ezután nem született gyermeke, átnyálaztam az anyakönyvet. Tehát feltételezni lehet, hogy valamelyikük elhunyt és a másik újra házasodott. De ismétlem nincsen semmilyen bizonyíték rá, hogy ők a szüleik. Ennek a házaspárnak én sem találtam meg a házassági anyakönyvét az adott helyen, tehát feltételezhető, hogy máshol házasodtak. Remélem tudtam valami támpontot adni, a tovább keresésre. A halotti anyakönyvet kellene átnézni Ferenc születése utáni időpontban, hátha kiderül belőle, hogy melyikük hunyt el. Vagy elköltöztek de még ettől nem biztos hogy ők a szülei.

Előzmény: aBence2000 (1893)
aBence2000 Creative Commons License 2024.01.29 0 0 1893

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretném kérni. Keresem Ábrahám József és Faragó Terézia házassági anyakönyvét. Eddig egyedül egy gyermeküket Ábrahám Ferencet találtam, aki 1795-ben született Szeged Alsóvároson. Itt viszont megakadtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:X63D-LGH

Prelleg Creative Commons License 2024.01.27 0 0 1892

Közben kezdem kiismerni a Képek funkcióit, tehát idézőjelek közé téve a szavakat (pl.: "Husarenregiment 01") szűkíteni lehet a találati listát, és az AND, OR operátorok is használhatóak. A címeket (Title) továbbra is hiányolom, anélkül kutatni nehézkes. Pl.: A 007681972 filmről azt tudom meg a Képeknél, hogy Place: Vienna, Austria; Date: 1761; Record Type: Military Records; Creator: Österreich, Armee (és még néhány lényegtelen adatot). Az első kép, ahol adat is van, egy 1835-ben született ember adatlapja... Ezek az információk engem nem segítenek ki.

A Katalógusnál már a cím is sokat segít: Dienstbeschreibungen und Qualifikationslisten der Offiziere, 1761-1918, és a filmekhez oda van írva a kezdőnév is.

007681972 film a Képeknél: https://www.familysearch.org/records/images/beta/search-results?page=1&imageGroupNumbers=007681972

007681972 film a Katalógusban: https://www.familysearch.org/search/catalog/80948?availability=Family%20History%20Library

Szóval azt próbálom leírni, ha lesznek címek, és a találatok valamilyen logika alapján lesznek kilistázva, nem kicsit össze-vissza, akkor a Képek kicsit megközelítené a a rég jó Katalógust. Persze ha nem fordítgatják le a címeket, ahogy a Katalógusnál sem tették, szerencsére. 

Előzmény: JPmiaou (1890)
istvan3344 Creative Commons License 2024.01.27 0 0 1891

Mi megbíztunk egy srácot hogy kérje le a teljes DGS listát az FS oldaláról, áldjuk is az eszünket érte, az ami az FS oldalán megy az kész káosz, most kiadtuk ugyanannak az embernek a DGS-hez tartozó képek letöltését, már egy vagyont elvitt, de nem bánjuk :)

 

 

Előzmény: JPmiaou (1890)
JPmiaou Creative Commons License 2024.01.26 0 0 1890

A katalógus elrontásáról manapság naponta teszek panaszt (a "Feedback" fülön). A helység (Placename) mező egyáltalán nem működik, a kulcsszó (Keyword) mező hébe-kórba. De valamit mond a Képek (Images) részről, hogy még így is használhatóbb a katalógus.

Előzmény: Prelleg (1888)
Prelleg Creative Commons License 2024.01.25 0 0 1889

Cegléd rossz példa volt, de Albertirsát tényleg nem listázza

Előzmény: Prelleg (1888)
Prelleg Creative Commons License 2024.01.25 0 0 1888

A Katalógus átalakítása miatt több településnél (pl. Cegléd vagy Bécs) nem, vagy csak töredékesen listázza ki az eredményeket. Szóval kipróbáltam a 'Képek' funkciót. Különböző átalakítgatások után használhatóvá vált az anyakönyveknél, de a keresője érzékeny, mert ha a kulcsszavakhoz be írom azt, hogy 'katolikus', három találatot ad, ha pedig 'katólikus'-t 18.327-et. Felületes belenézés után is találtam hibákat (ceglédi és tápiószentmártoni evang. anyakönyveknél elírták az időszakot, vagy az anyakönyv típusát, de ezt majd megírom nekik). Ha a Katalógusnál a szerzőhöz, vagy kulcsszóhoz beírom, hogy "Husarenregiment 01", szépen kilistázza, az anyakönyveit, Grundbuchblättereit stb, ha pedig a Képek kulcsszavához írom be, 104.472 találatot ad ki, valahol közte van az is, amit tényleg keresek. A Grundbuchblätter-t, ami egy ezred katonáinak személyi adatlapjait tartalmazza 'Land Registers'-nek, a magyar változatban 'Földhivatalok'-nak fordították. (A magyar változat természetesen a 'Képek' régi változatában van, az új még nem tud magyarul.) Mivel címet nem írtak oda, hiába lenne meg rá a lehetőség sokszor csak tippelni lehet, hogy melyik ezred Grundbuchblätteréről van szó. Vegyük példának Bécset. A Katalógus csak a temetőket listázza. A Képeknél viszont rengeteg találat van, de például a 'Totenverzeichnisse'-t, főleg ha nem tudok róla, esélytelen megtalálni, és ha ismerem, akkor sem könnyebb a helyzet. A rengeteg Military Records-ból rájönni, hogy melyik mi lehet valójában, reménytelen. Szóval a lényeg, a 'Képek' korántsem tökéletes, lesz még rajta mit dolgozni, hogy átláthatóság szempontjából legalább megközelítse a régebben még jól működő Katalógus szintjét.

 


Prelleg Creative Commons License 2024.01.09 0 1 1887

Kezdem megkedvelni az új javítási rendszert, ugyanakkor azt nem értem, hogy a bal felső sarokban lévő hashtag-es filmszám miért linknek van megadva, ha rákattintva nem a filmen lévő anyakönyveket listázza, hanem a kezdőoldalra visz. Hasonló a helyzet a 'View image group"-pal, ha arra váltunk, igaz akkor egyszerűen hiba feliratot ír ki. 

+ Néha iszonyú lassan (órák, van, hogy fél nap) fogadja el és mutatja a rendszer a beírt adatot. Ez akkor zavaró, ha új neveket írok be és a folyamat valamiért megszakad. Pl.: beírom a nevet majd kiválasztom milyen típusú a bejegyzés. Előfordul, hogy nem enged továbblépni, hiába mentem. Várnom kell, vajon elmentette a nevet, vagy sem. A régebbi, új rendszer előtti javításoknál azt tapasztaltam, hogy az eredeti hibás változatokat mutatja, amíg ki nem törlöm és csak a javított változatot hagyom meg.

 

Dámalovag Creative Commons License 2023.11.25 0 0 1886

Hurrá sikerült. Köszönöm szépen

Előzmény: JPmiaou (1884)
Dámalovag Creative Commons License 2023.11.25 0 0 1885

Köszönöm szépen ezt megpróbálom. Viszont akkor sokat kell törölgetni de inkább ez mintsem, hogy egyáltalán nem csinálom. 

Előzmény: JPmiaou (1884)
JPmiaou Creative Commons License 2023.11.25 0 0 1884

Vissza lehet váltani a régi képböngészőre: az internet-címből törölni kell mindent a kérdőjeltől a végéig.

 

Tehát

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS54-PS1Q-S?view=index&personArk=%2Fark%3A%2F61903%2F1%3A1%3A6NSK-2B3K&action=view

helyett

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS54-PS1Q-S

(ez egyházi, amin most látom legeslegelőször az új felületet)

 

vagy

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9GBM-DRV?view=index&personArk=%2Fark%3A%2F61903%2F1%3A1%3A6J3D-8CNB&action=view

helyett

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9GBM-DRV?i=495

(polgári, ami már nyáron váltott).

 

Az új felület nem csak képböngésző, hanem index-javító eszköz. Még bőven volna rajta munka; nem tudom, miért tették általános használatba ilyen állapotban, működő hibajelentési módszer nélkül. (A "Feedback" fület nem számítom, mert szerintem azt nem nézi senki. Eddig még soha nem kaptam onnan semmiféle visszajelzést, pedig majdnem mindig beírom az emailemet.)

Előzmény: Dámalovag (1879)
Dámalovag Creative Commons License 2023.11.24 0 1 1883

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. nekem már szinte minden így jön be a régiek is. ezek szerint nem lehet vele mit csinálni. pedig így az oldal maga alatt vágja a fát, mert így nem tudok keresni és kilépek. A régi megjelenésen már több ezer oldalt átnyálaztam még olyanokat is amihez alul nem voltak az adatok oda írva, mert lehetett. Így nem és eléggé elszomorít. gyakorlatilag így csak azt tudom megcsinálni a mit a rendszer felajánl ami valljuk be nem túl sok. Azért figyelem néha hátha vissza adják a régit. Köszönöm a segítséget.

ajm Creative Commons License 2023.11.24 0 0 1882

Nekem akkor jön be ez a formátum, ha a keresésnél az alapadatokra kattintok, majd onnan nyitom meg a csatolt anyakönyvi oldalt. 

Előzmény: scarabaeus (1881)
scarabaeus Creative Commons License 2023.11.24 0 0 1881

Viszont az előző hozzászólásommal ellentétben te személyek forrásainál a megtekintésre előhozott új mikrofilm nézegetőre gondolsz. Nos, remélem, nem az lesz, aminél megmaradnak, mert az a jelenlegi rendszerük leglomhábbra sikerült felülete. Ráadásul nem tudtam befolyásolni azt sem, hogy a kezelhetőbb változatot hozza elő ehelyett.

Előzmény: Dámalovag (1879)
scarabaeus Creative Commons License 2023.11.24 0 0 1880

Igen-igen, nem szeretem én sem ezt az újítást, a tehetetlenséggel lóduló-megálló zoomjával, lomhaságával, kezelhetetlenségével. Már amikor a Keresés->Képek menüben keresek valamire, nem a régi elrendezésű találat oldal jön be, a bal oldali kereséspontosító résszel és jobb oldali listával (Hely, Dátum, Feljegyzés típusa, Kép darabszám, Elérhetőség dátuma), hanem a számomra átláthatatlanabb új listaszerkezet (most nem akar előjönni, de emlékezetből az az, ami a hosszú képsorszámmal kezdődik stb., és a jobb oldalon van a kereséspontosító rész). Amikor ez megjelenik, akkor már tudom, hogy a nehézkes listájából kiválasztott képcsoportok már az általad mutatott formában fognak megjelenni, úgyhogy egyből nyomok is rá egy F5 frissítést, hogy a régi listaformátum jelenjen meg, ami a régi képcsoportmegjelenítőt fogja hozni, a fürge scrollal, ami nem leng ide-oda tehetetlenül, idegesítően, időrablóan.

Előzmény: Dámalovag (1879)
Dámalovag Creative Commons License 2023.11.24 0 0 1879

 

Sziasztok!

Mostanában sűrűn adja be az anyakönyvet egy másfajta elrendezésbe és így nehéz keresni, főleg ha végig kell böngésznem. Szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet ezt visszaállítani a régi nézetre, ha lehet egyáltalán. 

ovoid Creative Commons License 2023.11.22 0 0 1878

Jé! Nálunk is megy, újra tökéletesen. :-)

Nyomás fel a családfára!

Köszi, hogy jelezted.

Előzmény: scarabaeus (1877)
scarabaeus Creative Commons License 2023.11.22 0 0 1877

Mondjuk azon az egy, kiléptetett gépen ezt aztán minden nap eljátszotta (minden nap kellett a bejelentkezés, de minden nap 400-as hibára futott), a bejelentkezés idejére VPN megoldotta a bejelentkezés folyamatát, utána VPN-ről lelépve is végig használható maradt. Ma este viszont már simán adta az is a bejelentkeztető oldalt az is, nem a 400-as hibát.

Előzmény: scarabaeus (1873)
ovoid Creative Commons License 2023.11.21 0 0 1876

Netán, ott is a Telekom a szolgáltató, és esetleg, Sagemcom CS 50001 a router, és állítva használod? :-)

De én ha átmegyek mobilnetre, akkor egyből jó a családfás.

Előzmény: Pompiere (1875)
Pompiere Creative Commons License 2023.11.18 0 0 1875

Nálunk is ugyanez a hiba. Firefoxban a kezdőlapon minden link működik de, 'Bejelentkezésre" kattintva egy fehér oldal jön csak be. Edge-ben HTTP Error 400-as hiba jelentkezik. Böngészők frissítésére sem változott a helyzet. Majd még én is megpróbálkozok ezzel-azzal.

Előzmény: ovoid (1867)
ovoid Creative Commons License 2023.11.15 0 0 1874

Sajnos, és érdekes, én is eljátszottam ezt, de nem jött be....

Előzmény: scarabaeus (1873)
scarabaeus Creative Commons License 2023.11.15 0 0 1873

Kösz, tehát IP-hez kötve van beragadva valami náluk.

Fogtam magam, átmentem egy bejelentkezés idejére a céges VPN-re, azzal simán végigment a belépés (és ez egyúttal megszüntette az IP-mhez tartozó gubancukat), aztán lejöttem a VPN-ről, és már a saját IP-mmel is működött a FamilySearch.

Előzmény: ovoid (1872)
ovoid Creative Commons License 2023.11.15 0 1 1872

Fejlemény van!

Másik ip címről ( mobil net ) tökéletesen megy....

A router-ünket hiába indítjuk újra, nem hatja meg, továbbra sem tudunk bejelentkezni.

Az ügyfélszolgálat segítőkész, elérhetők, gyorsak, de még nem találtuk meg, a megoldást.

Megírom, ha meglesz a megoldás.

Előzmény: scarabaeus (1870)
ovoid Creative Commons License 2023.11.14 0 0 1871

Köszi!

Igen, valamit csinálniuk kellene...
Azt nem is írtam, hogy két gépen, Win. 10 és 11-el sem volt jó

Előzmény: scarabaeus (1870)
scarabaeus Creative Commons License 2023.11.14 0 0 1870

Aha, többféle eszközön, és a [Bejelentkezés]-re nyomás után jelszókérés nélkül egyből be is lépő munkameneteken kívül az egyiken még jelszavas bejelentkezést is kért, és az is ment. Most is működött, egészen addig, amíg a kijelentkezéssel ki nem léptem, na, az, amelyiken ezt megtettem, azóta a 400-as hibát hozza a [Bejelentkezés]-re nyomva (vagy bármilyen olyan linkre, ami bejelentkezett állapotot feltételez). :-) Úgyhogy most a FamilySearch-nek van megreparálni valója.

Előzmény: ovoid (1869)
ovoid Creative Commons License 2023.11.14 0 0 1869

Köszönöm!

3 féle böngészővel, több "üzemmódban" sem sikerül a belépés....

Neked igen? Problémamentesen?

Üdv.

Előzmény: scarabaeus (1868)
scarabaeus Creative Commons License 2023.11.14 0 0 1868

(Nem tapasztaltam, de: Másik böngészőben / inkognitó módban indítva is? Ha úgy nem, a site cookie-jainak a törlése segíthet, szerintem.)

Előzmény: ovoid (1867)
ovoid Creative Commons License 2023.11.14 0 0 1867

Sziasztok!

Napok óta nem tudok bejelentkezni, átugrik a https://ident.familysearch.org/oauth2/autho....... -ra, de az oldal nem működik-kel jön vissza.

Járt valaki hasonlóan, mi lehet a gond?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!