Keresés

Részletes keresés

paramoci Creative Commons License 2022.09.24 0 0 18

Sziasztok,

Ausztriából szeretnék használt fegyvert behozni.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Bürokrácia, árak..

 

Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat.

 

Camo_BDU Creative Commons License 2020.12.20 0 1 17

Ahogy nézem jó rég nem volt itt hozzászólás, de ez pont ideillik:

Fegyvervásárlásos horrortörténet - Videóblog #52

https://www.youtube.com/watch?v=hjtRqz0D0JE  

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.09 0 0 16

Csak, hogy lezarjam a sztorinak ezt a reszet:

Beadtam a fegyvervasarlasi kerelmet. Mondtak, hogy sajna nem tudom aznap hazavinni a fegyvert, mivel kulfoldi vagyok, ezert kicsit tovabb tart az ellenorzes...azzal ijesztgettek, hogy akar negy napig is eltarthat :)

Masnap hivtak, hogy minden oke, mehetek a fegyverert.

Abban az uzletben nem arultak FMJ loszert, ezert hazafele megalltam az elso sportboltban.

Loszer siman a polcon, mint nalunk a csoki...a penztarnal meg csak szemelyit se kertek...

Magyar esszel eleg nehez ezt a ket napot feldolgozni... :)

robertó69 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 15

Hurrá!! Bár a hatósággal nekem is tényleg nagyon jó tapasztalataim vannak, de ahogy másoktól hallom, ez nem mindenhol van így:-(

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.30 0 1 14

Ma nagy vigyorral az arcomon olvastam a hivatalos, pecsetes, osztalyvezeto altal alairt, majd bescannelt, es email cimemre elkuldott ertesitot, amiben a hatosag teljeskörű  tajekoztatast ad a kerdeseimre.

Pontos utmutatasok, hivatkozasok, szemelyre szabott informaciok, lehetosegek a fegyverbevitellel kapcsolatban.

Ugy gondolom az eloiteleteim a rendorsegi burokraciaval szemben felretehetem....tokeletes ugyfelszolgalati kiszolgalas, es informacio szolgaltatas.

Ja, es a lenyeg: minden pozitiv :)

 

robertó69 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 13

A szívemet nem fájdítod, áldott jó ember vagyok.( mindenki ezt mondja rólam, megfelelő nyomásgyakorlás után:-DDDD )

Én is egy itteni-nagyon segítőkész sporttárs "közbenjárásával" hoztam be külföldről öntöltőt-az árát én viszont tényleg nem írom meg, mert a vele csomagolt ajándék "jáccós" távcső is többe került tőle.Engem meg is lincselnének, ha leírom a tényleges bekerülési összeget:-DDDD

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.26 0 0 12

Valaszolt a rendorseg...meglepodtem, adatokat kernek be, stb, hogy pontos valaszt tudjanak adni.

Szoval tenyleg sinen vagyok. :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.23 0 0 11

Ha minden igaz nemsokara valaszokat kapok otthonrol, remelem mukodik ez a postazas dolog, vagy ha valaki bemegy meghatalmazassal es atveszi.

Kepet nem tudok feltenni, mert meg nem vettem meg oket. Addig nem akarom, amig nem biztos, hogy hazavihetem.

Mikor kijottem nem is gondoltam, hogy lehet nem allampolgarkent fegyverem. Aztan felvilagositottak, hogy de, csak meg kell felelni bizonyos felteteleknek.

A helyi arak lattan, meg hulye lennek nem itt vasarolni...

Olcsok a fegyverek...nagyon olcsok...csak pelda: Glock 17: 520 dollar...Otthon a hasznaltat el tudom ennyiert adni :)

Remington 700 sps tactical 650 dollar...otthon majdnem a duplaja...

fajditsam meg a szived azzal, hogy egy mossberg pumpas 188!! dollar?

Tudom...anyam csuklik :)

Előzmény: robertó69 (10)
robertó69 Creative Commons License 2013.10.21 0 0 10

"...Kezdek orulni. :)..." De csak a végén- tudod, babonából;-) Minden esetre drukkolok Neked! ...esetleg kép a drágaságról?? Esetleg? ;-)

Egyébként, most hogy mondod: a kérelemre felírt számon hívtak, és nekem kellett bemenni érte. Valószínűleg az adattovábbításival kevertem: azt tutira kipostázták nekem is, a rendőrségnek is....nem akartalak megtéveszteni!

Ennek ellenére meg kell kérdezni őket, működik-e a postázás, vagy alá kell írni helyben az átvételét...

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 9

Koszi!

Na, ez mar egy nagyon jo hir, hogy kipostazzak a cuccot...akkor kezd osszeallni a kep...Mivel a kerelmet be lehet adni elektronikusan az ugyfelkapunk keresztul, a penzt at lehet utalni is, es a kerelem melle scannelni kell a nyugtat, igy mar azt hiszem megoldodni latszik a dolog :) Az nem baj, ha a magyar allando cimemre postazzak, onnan mar csak kijut ide hozzam valahogy...

Kezdek orulni. :)

 

Előzmény: robertó69 (8)
robertó69 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 8

Nekem csak "belülről" van tapasztalatom: bementem az Ig.Rend.-re, és pénzzel mindent meg lehetett oldani.

Magyarul, adtak egy 4,500 Ft-os csekket, amit befizettem, meg kitöltöttem a lérvényt, és kész:-DDD

Kb. két hét alatt postázták is az engedélyt.

Én is csak a kinti követségünket tudom javasolni: nem nyaralni vannak odaát, dolgozzanak meg a pénzükért, adjanak korrekt válaszokat, intézzenek nyomtatványt, engedélyt, stb.

Előzmény: Törölt nick (6)
robertó69 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 7

Ez így éthető is. Viszont legközelebb akkor ne ott akarjanak sörétes világversenyt rendezni, inkább Ukrajnában;-) Oda lehet, hivatalos papírokkal  is sokkal könnyebb sportfegyvereket bevinni..

Nem mintha érintett lennék- se sörétessel nem lövök, se Amerikába nem vágyom-fegyverrel meg főleg...

Előzmény: Bagaméri' (5)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 6

Koszi, meg az lenne a kerdesem, hogy a 16-os szamu lapot hogyan intezted? Ugyan nekem nem az kell, hiszen az csak EU, ha jol tudom, de gondolom az eljaras ugyanaz.

Muszaj szemelyesen bemenni erte, vagy lehet intezni elektronikusan ugyfelkapun keresztul is, es kipostazzak?

 

Nekem nem igazan erne meg hazamenni azert egy engedelyert, elkoltve 2 puska arat repjegyre csak azert, hogy utana hazavihessek egy puskat...

 

A gyari szamos mizeria szerencsere engem kulonosebben nem erint, hisz mar sajat tulajdonomban levo fegyverekre akarok beszallitasi engedelyt kerni.

Előzmény: robertó69 (4)
Bagaméri' Creative Commons License 2013.10.19 0 0 5

A "törvény" mindenkire vonatkozik, 18" csőhossz, vagy 26" teljes hossz alatti sörétes csak ATF engedéllyel birtokolható, maroklő például simán bevihető meghívóval.

 

Előzmény: robertó69 (4)
robertó69 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 4

A júesszéj az egy külön "karám", érdekes birkákkal- csak annyit a paranoiájukról, hogy az esélyes és tehetséges magyar csapat kölcsön fegyverekkel tudott csak legutóbb IPSC versenyen indulni- esélyt nem adtak a saját fegyvereik versenyre bevitelére. A kivitelről sajnos nem tudok semmit sem. Ám,hogy ne csak mellé beszéljek: a németből behozott puskámra megkért "16"-os jelű szállítási engedély 90 napig volt érvényes. Vélelmezem, ez a júnión kívüli országok viszonylatában is érvényes...

Még egy adalék: bár utána nézettünk joghoz értőkkel, akik elmondták: nem kérhetik a behozni szándékozott fegyver gyári szám szerinti megnevezését( kimégy több ezer km-t érte, szembesülsz azzal, hogy törött-hibás-csúnya a barnítása stb. mégsem hozhatsz be helyette egy másik, ugyanolyan típusút-teljesen életszerű, ugye?),ennek ellenére mégis kérik az embertől:-(

Az Álmoskönyv szerint pedig az ember nem okoskodik a kedvenc Ig.Rend-esével;-)))

Írásban, hivatalosan pedig ne várj egyenes választ közép-felső rendőri vezetőtől, mert abban a pozícióban már féltik annyira a székük karfáját, hogy jogilag korrekt, mégis semmitmondó hivatalos írásokkal fedezik le magukat...

Egy innét már törölt- magasan képzett -fórumtárs küldött annó pár hasonlóan mélyenszántó hivatalos indoklást, mintának:-((((

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 3

Koszonom a tippeket!

Mar sokszor atneztem a jogszabalyokat, de most meg egyszer atneztem, es ki is gyujtottem az ide vonatkozo dolgokat:

 

2004 evi XXIV torveny a a lőfegyverekről és lőszerekről:

3. § (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:

c) a tűzfegyver……

                ca) tartásához, továbbá

cb) az ország területére történő behozatalához, az ország területéről történő kiviteléhez, az ország területén történő átszállításához

 

253/2004. (VIII. 31.) Korm. Rendelet a fegyverekről és lőszerekről

2. § Az Ftv. 3. §-ában foglalt engedélyezési eljárásban (a továbbiakban: engedélyezési eljárás) eljáró hatóság az engedély megadása esetén a jogosult számára az e rendeletben meghatározott módon és esetekben az engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt állít ki. Az eljáró hatóság

a) az engedélyben megjelölt eszköz megszerzését követően kiállítja az Ftv. 3. § (1) bekezdés c) pont ca) alpontjában meghatározott engedély meglétét igazoló hatósági igazolványt, továbbá

b) a jogszerű megszerzést igazoló dokumentum alapján intézkedik az Ftv. 3. § (4) bekezdése szerint megszerzett eszköznek a tartására jogosító engedély meglétét igazoló hatósági igazolványba történő bejegyzése iránt.

45. § E rendelet eltérő rendelkezése hiányában lőfegyver, lőszer, színházi fegyver kivitelére, behozatalára, átszállítására engedélyt az kaphat, aki (amely) annak gyártására javítására, forgalmazására vagy tartására jogosító engedéllyel rendelkezik.

47. § (1) Az a személy vagy szervezet, aki (amely) az Ftv. 3. § (1) bekezdés c) pont ca) alpontjában meghatározott engedéllyel rendelkezik, jogosult annak hatályossága alatt az engedélyben szereplő lőfegyver, lőfegyverdarab, lőfegyvernek minősülő légfegyver, színházi fegyver, lőszer, lőszerelem, színházi fegyver, illetve hangtompító behozatalára. Az Európai Unióhoz nem tartozó államból történő behozatal esetén ennek tényét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal területileg illetékes alsó fokú vámszerve az engedélyen bélyegzőlenyomattal és aláírással igazolja.

49. § Az, aki lőfegyver, lőszer behozatalára vagy átszállítására jogosító igazolással, illetve engedéllyel rendelkezik,

a) az abban feltüntetett lőfegyvert, lőszert e rendelet előírásai szerint jogosult tartani és használni;

b)143 az Európai Unióhoz nem tartozó államból történő beutazáskor, illetve kiutazáskor köteles a Nemzeti Adó- és Vámhivatal területileg illetékes alsó fokú vámszervének az engedélyben feltüntetett lőfegyvert, lőszert bemutatni.

50. § (2) A 49. § b) pontban említett esetben a lőfegyver (lőszer) kísérő igazolványt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal területileg illetékes alsó fokú vámszerve az okmánykezelést követő nyolc napon belül visszaküldi az engedélyező hatóságnak.

51/A. § Az e rendeletben előírt bejelentési kötelezettségeket a kötelezett elektronikus úton is teljesítheti.

 

31/2006. (VI. 1.) GKM rendelet

a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról

3. § (1) A fegyvert, fegyver fődarabjait és lövőkészüléket, illetve a lőszert, töltényt forgalomba hozatal előtt vizsgálatra be kell mutatni.

(2) A bemutatás kötelezettsége terheli:

a)3 Magyarország területén történő gyártás esetén a gyártót,

b) lőszerek kereskedelmi célú újratöltése esetén a szerelést végzőt,

c)4 más államból Magyarország területére történő behozatal esetén - ha a terméken nem található elismert próbajel - a magyar forgalomba hozót,

d) a kereskedelmi forgalmon kívül beszerzett fegyverek esetén az engedéllyel rendelkező használót.

4. §5 (1) Nem kell vizsgálatra bemutatni a más államból behozott fegyvert és lőszert abban az esetben, ha

a) az egy részes államból származik és az illető ország elismert próbajelével van ellátva; vagy

b) az nem részes államból származik, de azt egy részes állam vizsgáló állomása bevizsgálta, és az illető ország elismert próbajelével látta el.

 

 

 

Mindezek alapjan az kiderul, hogy jogosult vagyok fegyverbevitelre, hisz van ervenyes fegyvertartasi engedelyem. A mintak kozott ott van az engedely mintaja is. Remek...magyarul es franciaul, hogy az engedely tulajdonoso jogosult Magyarorszagra a fegyvereket beszallitani. Nyilvan az amcsi ellenorok a repteren perfektek franciabol...na mindegy, ez megoldhato gondolom egy hivatalos forditassal.

Otthon be kell mutatni a NAV-nak, illetve be kell vizsgaltatni, mivel a GKM rendelet alapjan az USA bevizsgalast nem fogadjak el.

A police.hu-n van elektronikusan, az ugyfelkapun keresztul benyujthato kerelem is a beszallitasi engedelyekre. Van vadaszfegyverhez, es onvedelmi fegyverhez is.

 

Az a bajom mar csak, hogy ez mind szep, de azt honnan tudom meg, hogy meddig ervenyes egy ilyen engedely? Mennyivel elore igenyeljem meg? Es oke, hogy beadom elektronikusan, de en hogy kapom meg az engedelyt, a nyomtatvanyt? Postan kikuldik nekem? Tenyleg nem kell egyszer se szemelyesen a tartasi engedelyekkel megjelenni a hatosagnal?

Na ezek azok a kerdesek, amikre nem talalok valaszt, a rendorseg meg nem valaszol...

 

A konzuli segitseg tippjet nagyon koszonom, ok lesznek a kovetkezok hetfon, akiket megkeresek.

Meg annak is utana kell jarnom, hogy itt kell-e engedelyeztetni valakivel a kivitelt.

Megegyszer koszonom a hozzaszolasokat, ha valakinek meg van valami infoja, akkor elore is koszonom!

udv

kovimiki

 

 

Bagaméri' Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2

Legegyszerübb ha kérsz magyarországról egy meghívólevelet vadászatra/versenyre, azzal behozhatod az országba. Utánna már csak le kell papirozni az adásvételt.

Önvédelmi fegyvert viszont nem hozhatsz be, ezért sportfegyverként kell leírni.

 

Előzmény: Törölt nick (-)
kulindamani Creative Commons License 2013.10.18 0 0 1

A polgári rendeltetésű fegyverekkel kapcsolatos hazai szabályozást a lőfegyverekről és lőszerekről szóló 2004. évi XXIV. Törvény és az annak végrehatásáról rendelkező 253/2004. (VIII. 31. ) Korm. rendelet tartalmazza. További fontos rendelkezések találhatók a 31/2006 (VI.1.) GKM rendeletben, mert e rendelet előírásai szerint kell az importból származó fegyvereket és lőszereket a bevizsgálást igazoló jelzésekkel ellátni.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0400253.KOR

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0600031.GKM

 

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/los_angeles/hu/Konzuliinfo/reszletszabalyok_esta.htm?printable=true

Ennyit találtam hirtelen. Amiben biztos vagyok sajnos az az hogy a rendőrség emailre nem reagál. Kérj konzuli segítséget hogy lássanak hivatalos emailcímet mert csak azt vehetik komolyan.

 

 

The Transportation Security Administration (TSA) has established specific requirements for transporting firearms and ammunition on commercial aircraft, including the following:

http://www.nraila.org/gun-laws/articles/2010/guide-to-the-interstate-transportation.aspx

Előzmény: Törölt nick (-)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.10.18 0 0 0

Azt tudom hogy lőfegyvert hogy lehet venni az Államokban, de hogy hazavinni hogy tudod arról fogalmam sincs. Biztosan kell hozzá engedély, mind a két országtól.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.18 0 0 topiknyitó

Udv!

Miutan jogszabalyban nem talaltam a valaszt, emailt irtam a rendorsegnek informaciot kerve.Termeszetesen valaszra nem meltattak...

Szoval van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet Magyarorszagra lofegyvert hivatalosan behozni?

Amerikabol szeretnek hazavinni vadasz, illetve onvedelmi fegyvert. Mindkettore van ervenyes fegyvertartasi engedelyem Magyarorszagon.

Gondolom van valami kerveny, amit elotte ki kell tolteni, aztan kapok valami papirt, amit hazafele a vamellenorzesnel be kell mutatni, meg amit meg elotte be tudok mutatni az indulasi repteren, hogy az erkezo orszagba hivatalosan viszem a fegyvert.

Ha valakinek esetleg van konkret tapasztalata, hogy a repulore milyen csomagolasban, milyen dokumentumokkal tudom feladni a fegyvert, akkor nagyon megkoszonnem, ha megosztana.

Elore is koszonok minden segitseget!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!