Keresés

Részletes keresés

Ybrik Creative Commons License 2024.01.17 0 1 86

Köszi a tippeket!

https://www.youtube.com/@AndorSolymos/videos -Az ő munkásságát emlegettem a minap.

A vízközti vertikális süllőzésről előtte még nem hallottam.

Előzmény: Rendszer.hiba (85)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2023.12.07 0 0 85

Szia! Ritkán használok a kajakhoz horgonyt, viszont ha szükség van rá, akkor két dolgot szoktam bedobni a kajakba. Egy kb 50 centis ólomcsövet, és egy sima 2 kiló körüli négykapás horgonyt. Két méteres vízhez 4-6 méteres kötéllel...

Áramló vízen, ha azt szeretnéd, hogy ne álljon meg a kajak, viszont lelassuljon és irányba álljon, akkor szerintem az ólomcső, vagy bármi nem vészesen nehéz dolog jó lehet (pl vastagabb betoncél, vascső darab, vagy lánc (!!!) stb). A lényeg, hogy ne akadjon el kiszedhetetlenül.

Nálam a lakóhajón április elejétől okt végéig egy egyszerű, kétszemélyes Maori Sit on top 370-es kajak van kézközelben, azzal szoktam nekiindulni ... :)

Előzmény: Ybrik (84)
Ybrik Creative Commons License 2023.12.07 0 0 84

Van egy horgony funkciójú súlyom. Már próbáltam -jól működik. Természetesen nem a legnagyobb sodrásban teszteltem.

Előzmény: Boarhunter (83)
Boarhunter Creative Commons License 2023.11.20 0 0 83

Horgony nélkül nem megy. Ráálsz a megfelelő helyre, irányra, mire dobnál már elfordít/elvisz a szél, a sodrás.

Pláne bosszantó amikor tökleveles, hinaras pályán csak kis lyukak, folyosók vannak amiket meg lehetne dobni.

Előzmény: Ybrik (82)
Ybrik Creative Commons License 2023.11.20 0 0 82

Csak néhány alkalmam volt használni. Nagyon élveztem ,de sajnos halat még nem fogtam belőle. Jól látod, a stabilitás a sebesség rovására megy. Mindenki vegye a neki megfelelőt. Már álltam benne a vÍzen..

A "horgony"-használatban látok még nagy lehetőségeket. Ne csak elsuhanjak egy jó hely mellett, hanem alaposan meghorgásszam.

Előzmény: Vöcsök_ (81)
Vöcsök_ Creative Commons License 2023.10.12 0 0 81

Ügyesen tud horgászni de a kimondottan horgászkajakok valahogy nem lopták be magukat a szívembe.

Kicsit drágák, és ha csak kirándulsz, egy hagyományos üvegszálas túrakajak  jobban halad.

És balinra kb. mindegyikből lehet pergetni.

 

Bár nem mindenki osztaná ezt a nézetemet, tavaly Tiszafüreden találkoztam egy családdal, a kocsi tetején horgászkajak. Kérdezem volt-e kapás. Kiderült, kizárólag kirándulni vették a horgászkajakot, mert stabil, és kényelmes a szék. Mivel a tározón nincs sodrás, mit lehet erre mondani? Igazuk van... 

 

 

Egyébként hogy sikerült a próba?

Előzmény: Ybrik (80)
Ybrik Creative Commons License 2023.07.17 0 0 80

Szilveszterkor eveztem vele utoljára. Jövő héten kerül újra vízre. (kenuban voltam azóta többször...)

Sok videót néztem a témában. Gombás Ádám filmjeiből próbáltam pár trükköt ellesni: https://www.youtube.com/@GombasAdam/videos

 

 

Előzmény: Vöcsök_ (79)
Vöcsök_ Creative Commons License 2023.07.14 0 0 79

Bár nem próbáltam, szerintem ami csónakból működik, az kajakból is.

 

Viszont könnyebb a dolgokat vízbe ejteni, legyen a motyó rögzítve. Akár madzaggal kikötve.

 

Kipróbáltad tavasz óta?

Előzmény: Ybrik (78)
Ybrik Creative Commons License 2023.04.11 0 0 78

Sziasztok!

Van valakinek halradaros tapasztalata kajakból? Sekély folyóvízen szeretném használni... természetesen a fő szempont a mederfeltérképezés lenne.

 

Vöcsök_ Creative Commons License 2022.04.19 0 0 77

Tévhit a kajakkal kapcsolatban, hogy könnyen borul. Egy túrakajakot szándékosan is igen nehéz felborítani. Ki lehet próbálni, móló lábához odaállni, és meglökni jó erősen oldalra magunkat. A kajak nem megbillen, csak oldalra elmozdul. Hasonlóan a fárasztott hal sem tudja felborítani, különösen, hogy a hal által kifejtett erőt korlátozza az orsónkon működő fék, és a szerelékünk erőssége is. (A Dunán mondják, a nagy hajók hullámai veszélyesek. Magam tiszai gyerek vagyok, így ezt nem próbáltam, itt gyakorlatilag nincs hajózás.)

 

Ezzel együtt, a ladikkal ellentétben, a kajak nyári móka. A kajak ülése lent van, köztünk és a víz között csak a vékony műanyag fal. Belül olyan hideg (vagy meleg) mint maga a víz. Bár vannak spéci szárazruhák és aláöltözetek, kajakkal csak strandidőben horgásszunk. Eszkimónak öltözve elvész az élvezet. 

Vöcsök_ Creative Commons License 2022.04.07 0 0 76

Aki kajakozik, egy teleszkópos pergető botot nem tart sokba magával vigyen. Ha jó rablást lát, rádob. Ha rablás nincs, akkor is megvan az előnye. Innentől a horgászok számára nem a szereléket összegabalyító a halat elüldöző kajakosok vagyunk, hanem másik horgász. A "Nem elég nagy a víz!?" köszönést felváltja a  "Mit fogtál?".    

Vöcsök_ Creative Commons License 2022.03.22 0 0 75

Kajakos, kenus horgászt magamon kívül is ismerek párat. Kenust öreget (~70) is ismerek, aki  évtizedeket horgászott így. Érdekes módon olyannal még nem találkoztam, aki speciális horgászkajakot használt volna. Valószínűnek tartom, hogy a hagyományos  formák egyszerűen jobban beválnak pecázás közben is.

Vöcsök_ Creative Commons License 2022.03.21 0 0 74

Bár ez egy döglött topik, megosztom néhány tapasztalatomat, hátha akadnak olvasók. 

 

Kajakból pergettem a Tisza-tavon múlt nyáron, balint és sügért fogtam. Leginkább körforgó villantót használtam.

 

Nem kell spéci cuccot venni. Nekem egy ütött-kopott túrakajakom van. Bottartó sem kell feltétlenül, betámasztom a botot úgy, hogy a beülő elején támaszkodik, a vége pedig az üléshez ér.

 

Botból  egy rövid, kb. kettő méteres, teleszkópos pergetőbot megfelel.

 

Azért jó, ha teleszkópos, mert szűk helyen, gallyak alatt, nád között össze lehet csukni, és lábnál elfér.  Itt számít az is, milyen rövid összecsukva, az enyém összesen 60 cm.  Például egy bolognai bot összecsukva sem férne be az én hajómba. [Tiszta helyen, ahol nem kell bujkálni, kétrészes bot is játszhat.]

 

 

Túl hosszú azért nem jó, mert ha a spiccgyűrűnél megtekeredik a damil, nehéz elérni. Egy 2 méteres botot középen egyik kézzel megfogva, hátratartva, másik kezünkkel elérhetjük a spiccet, és kibogozhatjuk.

 

Végezetül az sem árt, hogy a bottal a kajak orra elé tudjunk érni. Az én kajakom 380cm hosszú, kb. középen ülök, a bot nagyjából 2 méter, így a hajó orra elé tudok nyúlni.

Ez akkor hasznos, ha a hal át akar a kajak alatt bújni, ekkor inkább át tudjuk terelni a túloldalra. A legtöbb kajak-pergetőbot párosításnál elég hosszú a bot ehhez, legfeljebb ha valaki kettes túrakajakot evez egyedül, akkor lehet gond. 

 

Merítőhálót kezdetben vittem, de nem tudtam úgy letenni, hogy ne akadjon bele a horog.  Így néhány próbálkozás után meggondoltam magam,  és merítő nélkül horgászok. Őszintén szólva, úgysem fogok akkora halat, amihez  kéne.

 

Igyekezzünk kevés cuccot vinni, jól összeválogatva.  Egy doboz műcsali és  néhány  extra drótelőke bőven elég. 

 

A vízen a hajnali  csend, és az evezés élménye miatt kapástól függetlenül megéri. 

 

 

kockakukac Creative Commons License 2017.02.07 0 0 73

Sziasztok kajakoshorgászok!

 

Segítsetek nekem, nagy dilemmában vagyok. Van egy 368cm hosszú gyöngyvászon borítású felfújhatós kajakom. (Sevylor Adventure Plusz) Családi evezgetésre. 

Az idén adódott a lehetőség, hogy belevágjak a kajakos pergetésbe. Órjási dilemmát okoz, hogy mindenképpen be kell-e áldoznom a családi szórakozást, nevezetesen a felfújható kajakot és vegyek egy sit on top horgászkajakot, vagy szerintetek van reális esélye, hogy élvezhetően tudok ebből is pergetni? 

 

csobogjongörbüljön!

 

Oliii Creative Commons License 2016.10.08 0 0 72

Heli. Szeretnék készíteni egy kajak stabilizátort házilag.  Valakinek tipp, ötlet? Vagy ha van valahol jó áron akkor vennék. Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.03 -2 0 71

Ez nem horgászat.

Olyan mint a dopping a sportban.

Valamit félreértelmeztél a horgászatról, barátom.

Nálam ez viszolygást kelt.

Én a természetben járok, kikapcsolódom, néha fogok, néha nem.

De nem egy ilyen mesterséges vizi szörnyben akarnék ülni, és technika meg egyébb kütyükkel bajlódni...

Valami nem kerek.

Előzmény: Bark gumicsónak (70)
Bark gumicsónak (X) 2016.02.04 0 0 70

Sziasztok!

 

Figyelmetekbe ajánlom a Fasten rögzítő elemeket. Horgászbot, halradar, kamera, GPS, horgonycsörlő és sok egyéb ezköz helyezhető az univerzális talpakba. Egy adapter közbeiktatásával RAM termékek is felszerelhetőek.

 

  

  

 

További termékek is infó:

 

http://fasten.hu/

 

 

kavicsos64 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 69

És nem borul fel ?

Előzmény: 207 (68)
tubazoltan Creative Commons License 2015.05.26 0 0 67

Sziasztok!

 

Van egy ilyenem eladó:

 

 

http://www.jofogas.hu/pest/Robson_Balboa_turakajak_kajak_29279035.htm

 

Stabil,a súlya 22 kiló elvileg, és ahogy nézem, horgászatra is fel lehet szerelni:

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 -1 0 66

Kedves Hölgyeim, és Uraim!

 

Szeretném felhívni a szíves figyelmét minden érdeklődőnek, egy nagyon hasznos honlapra.

www.halfejkikeszites.hu

Hasznos tippek, szakmai tanácsok, hogyan kell (érdemes) kezelni a kikészítésre szánt halak fejét, bőrét, farkát.

Hogyan kell szakszerűen levágni a hal fejét, azt hogyan érdemes rövid-, illetve hosszútávon tárolni, csomagolni, postán elküldeni szakműhelybe, stb.

A minőség európai viszonylatban is megállja a helyét. (referencia képek: Facebook halfejkikészítés)

Az árak nagyon balkániak. (árlista a honlapon)

Halfej trófea már 3000 Ft-tól!!!

Amennyiben bárkinek, bármilyen szakmai kérdése lenne, állok mindenki rendelkezésére!

nagyzoltan1992@gmail.com

06 30 433 12 06

 

Kívánok mindenkinek kellemes időtöltést a vízparton!

 

Nagy Zoltán

kavicsos64 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 65

Tekintsd meg az úszóstég kft honlapját ,én nem tudtam jobb olcsó és jól mobilizálható bárhol vízre tehető úszó platformot kitalálni. A félméretű elég horgászni egy motoros elemmel bárhová eljuthatsz vele, nagy előnye nem kell egyszerre megvenni bármekkora építhető belőle . 9db már kényelmes horgászatot biztosít, és nyugágyból is lehet horgászni róla.

Előzmény: kaszás307 (64)
kaszás307 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 64

HUHA , köszönöm a választ. Esetleg tudtok valami olco ,kici megoldást ?

Fourty Creative Commons License 2013.12.29 0 0 63

Véleményem szerint, ez egy strandjátéknál többre nem való!

 

A ráülős hajót vagy csak nyáron, jóidőben, szélmentes napokon tudod használni, de ha nem strandidőben akarsz vele lapátolni, akkor minimum neoprén ruha, cipő kell, ami nem olcsó. A 3 m alatti hossz, párosulva a 70 cm szélességgel egy 0 iránytartású, nehezen navigálható valamit feltételez, ráadásul már egy kis szélben sem tudsz oda eljutni ahova szeretnél. Tiszára, folyásiránnyal szemben vicc kategória.

Előzmény: kaszás307 (62)
kaszás307 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 62

Hali. Érdeklődni szeretnék, hogy mi a véleményetek erről ?

http://www.vidraportal.hu/webshop/index.php?modul=termek&termek=691&kat=2&csoport=Egyszem%E9lyes

Elsősorban testmozgásra, horgászásra  kellene (175cm 110kg) a Tiszára + horgász tavakra..

xXXxxxXxxxxxX Creative Commons License 2013.12.15 0 0 61

A szakértőknél csak a "kritikusok" okosabbak.

Előzmény: Atyaff (59)
Atyaff Creative Commons License 2013.12.14 0 0 60

És persze mindig az a leghangosabb, aki a leg..... :-)

Atyaff Creative Commons License 2013.12.14 0 0 59

Itt nagyon sok éleseszű szakértő tanyázik, akik keverik a szezont a fazonnal. Vak ad világtalannak tanácsot... :-)

Atyafi

kavicsos64 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 58

A NUKANOE horgász kajak, látott már valaki ilyet ez jó lehet a kisfilmekből itélve.

kavicsos64 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 57

Helló mindenkinek! Aszt mondjátok meg hogy házilag hogy lehetne egy ilyen kajakot késziteni ,és miből lenne célszerű legyártani. Gondolok itt valami kemény habra laminálni ,vagy müanyag lemez hegesztve hab betéttel, vagy műanyag csövek egymáshoz rögzitve .

xXXxxxXxxxxxX Creative Commons License 2013.08.22 0 0 56

Rossebb se szeretne!

Sőt van annyi képzelőerőm, hogy tudjam mire számíthat az, aki egy ilyen lélekvesztővel kimegy a tengerre!

Néha a Dunán is halálközeli élményei vannak az embernek.

De! Gyerekkorom óta szenvedélyes horgász vagyok, most öregségemre csónakom is van, de azt tudom tapasztalatból, hogy egy horgászcsónak sohasem lehet elég nagy! Tehát akinek esze van mindig nagyobb hajóra vált, nem kisebbre!

Te meg mondjál amit akarsz, én horgászom! :)))

Előzmény: Torbay (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!